Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Czytam i powiem jedno ,że 60 km od nas bylam w miasteczku Ares ,,gdzie śniegu po kostki i zima pełną gębą,,u mnie dziisaj jest naprawdę zimno,,to się odczuwa ,,ale jutro ma być już dobrze,,,jeden dzien ,,odbija się ta zima w rejonach gdzie zawsze było ciepło,,dzisiaj wichura jakich mało,,ale mi to nie przeszkadza ,,trochę odpoczynku w domu jest i też dobrze,,bo już bym byla gdzieś wywieziona na atrakcje,,,przetrzymamy tą zimowkę,, nie mam ciepłych majciochów:rozpacz: ja się wybrałam na ukropy,,mam same fru lulu stroje,,lekkie ,,ale mam trochę i cieplejszych,,dam radę,,ogrzewanie chodzi dzień i noc,,nicht zu tragisch alkoholu nie brakuje na rozgrzewkę,,,

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

To pokazuje, że opieka nad osobą demencyjną nie łatwa. Tu przeszkolenie nic da. Ludzie z demecją  momentami są nadpobudliwi, tracą orientację przestrzeni, koordynacja jest zaburzona, mają zawroty, przewracają się. Nie ma takiej opiekunki by stała przy PDP przez 24 h. Wszystko się może zdarzyć. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LENA_57 napisał:

To pokazuje, że opieka nad osobą demencyjną nie łatwa. Tu przeszkolenie nic da. Ludzie z demecją  momentami są nadpobudliwi, tracą orientację przestrzeni, koordynacja jest zaburzona, mają zawroty, przewracają się. Nie ma takiej opiekunki by stała przy PDP przez 24 h. Wszystko się może zdarzyć. 

Oczywiście , że wypadki się zdarzają , choroby postępują ale w tym wypadku całą winę ponosi opiekunka . Widziałaś te butelki ? Ta kobieta była badana na zawartość alkoholu i okazało się , że ma ponad 2 promile . Babcia leżała całkowicie naga >:( Sorry ale w tym przypadku , stoję po stronie niemieckiej rodziny i nie darowałabym babie . Ja rozumiem , choroba alkoholowa , ale po jakie licho pchała się do tak odpowiedzialnej pracy . A ta cała promedica , też zachowuje się teraz karygodnie . Najpierw wciska rodzinom kit , jaki maja wykwalifikowany personel i sprawdzony a teraz umywają ręce i całą winę zwalają na opiekunkę . Podwójny wstyd , dla nas Polaków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@viola w tym przypadku masz całkowitą rację. Promedica zatrudnia ludzi z przypadku byle by taniej.  

Ale jest druga strona medalu. Ja miałam kilka przypadków gdzie mi się pacjenci przewracali i często nie byłam w stanie temu zapobiec.  

To też pokazuje, że ze strony rodziny nie było żadnej kontroli. Tyle butelek??

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LENA_57 napisał:

@viola w tym przypadku masz całkowitą rację. Promedica zatrudnia ludzi z przypadku byle by taniej.  

Ale jest druga strona medalu. Ja miałam kilka przypadków gdzie mi się pacjenci przewracali i często nie byłam w stanie temu zapobiec.  

To też pokazuje, że ze strony rodziny nie było żadnej kontroli. Tyle butelek??

Pewnie , że wypadki się zdarzają , choćbyśmy nie wiem jak pilnowali , chuchali i dmuchali . Ale w tym wypadku dochodziło do skrajnych zaniedbań z powodu nadużycia alkoholu i całkowitego braku empatii . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, LENA_57 napisał:

Alkoholik zachowuje się podobnie jak osoba chora na demencję. Chora osoba nie może opiekować się inną chorą osobą.  Tylko jak agencje mogą się rozeznać czy ktoś nie jest chory?

 

Jak wszystkie formalności załatwia się na odległość to nie można tego zweryfikować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, violka napisał:

A ta cała promedica , też zachowuje się teraz karygodnie . Najpierw wciska rodzinom kit , jaki maja wykwalifikowany personel i sprawdzony a teraz umywają ręce i całą winę zwalają na opiekunkę . Podwójny wstyd , dla nas Polaków 

Umowę na opiekę zawiera agencja z rodziną, nie opiekun z rodziną. Więc agencja powinna ponosić całą odpowiedzialność za dobór opiekunów!>:( Co będzie potem egzekwowała od opiekuna, niemiecką rodzinę nic nie powinno obchodzić! 100% winy ponosi ta medica24 za dobór opiekunów, brak nadzoru! Mają tyle oddziałów w całej Polsce że zaraz na wsiach będą zakładać!:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta medica to 45 oddziałów w Polsce, 3 w Niemczech + zewnętrzne firmy prowadzące rekrutację! Po co oni siedzą w tych oddziałach i nic nie mogą sprawdzić?>:( Ja na miejscu Niemców puściłbym ich z torbami, ku zadowoleniu wielu opiekunów z Polski! Branża uzyskałaby trochę normalności. Plus jeszcze sławnego Konia. Całej (długiej) nazwy nie podam - wiadomo czemu.:p

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Maria Jolanta, znam cały film. Taka ustawa powinna być już co najmniej 30 lat temu.

Przez ten czas bylismy cały czas szkalowani na świecie tylko u nas było cicho.  A ta ustawa tylko obnarzyła złe intencje i kłamliwa historię, która jest rozpowszecheniania w świecie od wielu, wielu lat. (pisłam o tym w ub. roku.)

To mnie kiedyś w latach 90-tych nazwano hitlerówką w momencie kiedy powiedziałam, że jestem Polką.  Wtedy nie było takiej ustawy, a ja jako Polka byłam kojarzona z Hitlerem. Więc nie gadaj jak ci Nowoczesnej. 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...