Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dodalam ten filmik,ale na glownej stronie nie pokazuje sie . Moze po moim poscie wyplynie na powierzchnie ? A jak nie,to nie wiem dlaczego. Wogole to ja tak tego forum jeszcze dobrze nie znam. 

Szukam wszystkiego. Tak gesto  z tymi tematami jest na glownej,ze nie wiem kto kiedy i czy to nowe jest.

Ucze sie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 minuty temu, elf napisał:

@Helmut hehe przecież to dzieciak. Tak mu się powiedziało. Martwi się o prace o to z czego utrzyma rodzinę,  czy będzie za co miał iść na piwo. Ja nie byłabym dla niego tak surowa w ocenie 

Przez lata górnicy krzyczą

  1. że im się należy
  2. że trzeba wydobywać
  3. że należy im się 13, 14.

Mnie 10 lat temu szef wyrzucił bo firma była nierentowna i nikt mu nie dawał milionów a nam 13,  ,a oni robią w nierentownych kopalniach i nie mają pojęcia o tym, ze polski węgiel jest drogi i gorszy od sprowadzanej konkurencji. A ile z nas pracowało na śmieciówkach a jak na umowie o pracę to za minimalną?

Może i młody ale skądś te mądrości czerpie i poda dalej.

Dostaliście kiedyś 2 dodatkowe pensje za nic??? Nie chcę tym chłopakom umniejszać, ale mówmy wprost że tam wykształcenia to nie trzeba tylko odwaga i siła. 

Teraz będą siedzieć w domu za 100 proc płacy. Jeżeli nie powiemy dość tym ludziom to to się nigdy nie skończy i jak ktoś myśli , że to nie za nasze to przypominam że to za moje i twoje te wszystkie dodatki i kwiatki.

A to wszystko związki których my jako opiekunowie przez lata się nie dorobiliśmy i zapewne nie dorobimy bo nie pracujemy w 1 zakładzie tylko firmie w setkach zakładach jakimi są domy naszych podopiecznych tylko że górnik do niemiec nie pojedzie bo ma wysoką emeryturę...

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Helmut z tego co wiem to górnicy też płacą podatki. To że nie mamy związków to nie wina górników to po drugie. Po trzecie nie wiem czy chciałbyś pracować pod ziemią z myślą że każda szychta może skończyć się nieszczęśliwie. Czy są wykształceni czy nie to nie ma znaczenia. Ze statystyk wiem że 80%opiekunów osób starszych z Polski nie ma średniego. Też nie jesteśmy najlepiej wykształcona grupą zawodową.  A że krzyczą niech sobie krzyczą to wolny kraj maja prawo. Jak mnie będą chcieli robotę zabrać bo nie jestem medyczne wykształcona też będę krzyczeć.... Pozdrawiam i uśmiechu życzę 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 13.06.2020 at 22:53, Helmut napisał:

Nie chcę tym chłopakom umniejszać, ale mówmy wprost że tam wykształcenia to nie trzeba tylko odwaga i siła. 

Jestem porażona tymi słowami jakby 100 piorunów we mnie uderzyło. Brrrrr.... 

"....Tylko siła i odwaga"  , no właśnie tj, coś czego nie mają wszyscy i za to właśnie są dodatki. @Helmut na pewno znajdzie się dla Ciebie praca w kopalni na legalnych papierach, o ile posiadasz wymienione przez siebie cechy . Ja do kopalni nawet z 20-tym dodatkiem do pensji mojego męża nie wypuściłabym z spod moich skrzydeł windą w dół. Nigdy, chociaż na powierzchni też nie jest bezpiecznie, ale pomoc może nadejść z wielu stron. Pod ziemią pozostaje tylko prośba o życie do Boga

. Empatia, emapita , empatia......

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to były roboty przymusowe? Jak się baliście to przecież obok kopalń były inne firmy, ale tam to pewnie górnik tyle by nie dostał ze swoimi kwalifikacjami. Nie będę dyskutował ze względu na to, że jesteś żona górnika. Jestem za sprywatyzowaniem kopalń i wtedy to mogą sobie górnicy zarabiać nawet po 50 tysięcy. Wszyscy wiemy co wtedy by się stało prawda? Nie można do tego dopuścić ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Helmut napisał:

A to były roboty przymusowe? Jak się baliście to przecież obok kopalń były inne firmy, ale tam to pewnie górnik tyle by nie dostał ze swoimi kwalifikacjami. Nie będę dyskutował ze względu na to, że jesteś żona górnika. Jestem za sprywatyzowaniem kopalń i wtedy to mogą sobie górnicy zarabiać nawet po 50 tysięcy. Wszyscy wiemy co wtedy by się stało prawda? Nie można do tego dopuścić ;)

 

Nie nie były przymusowe ale wiesz jak to jest każdy sobie wybiera inny zawód. Jeden jest górnik, innych hutnik a jeszcze ktoś inny opiekun osób starszych. Wszędzie jest zapotrzebowanie i wszystkie zawody są potrzebne :)

Taki wiersz mi się przypomniał, cos tam tak leciało, że żeby nie ktoś tam to piekarz by chleba nie upiekl.... ":)

Prywatyzacja kopalń to wcale niegłupi pomysł :dobrze:

Strażacy, policjanci mieli jeszcze większe przywileje bo o ile się nie mylę po 15 latach pracy na emeryturę przechodzili. Szkoda, że tego zawodu nie wybrałam bo dawno bym już była, w stanie spoczynku "

Temat szeroki jak rzeka ale uwierz mi @Helmut nie ma czego górnikom zazdrościć. Może kiedyś ale teraz gdyby nie te 25 lat pracy to nikt by na kopalnie nie poszedł do pracy. 

Edytowane przez Niezapominajka 67
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, FrauMiau napisał:

Pan Opiekun ocenia Pana Górnika. Po co, na co? Ktoś to górnikom dał więc trudno by odmawiali. O nas też piszą że podcie.... ..... hitlerowcom i jak nam nie wstyd. Mnie nie jest i nie zamierzam się tłumaczyć, bo to praca trudna i mało kto podoła. 

Niektórzy to nam nawet zazdroszczą ale nie pracy i wszystkiego co wiąże się z naszą nieobecnością w domu tylko zarabianych pieniędzy. 

, Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma "

Edytowane przez Niezapominajka 67
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, elf napisał:

 Niech każdy pilnuje siebie, stara się być dobrym człowiekiem, chodzi na wybory, płaci podatki, dba o środowisko a będzie nam się żyło dobrze i dostanie.

Zgadzam się z tym co napisałaś. Uważam, że właśnie takie naskakiwanie na siebie różnych grup społecznych, zawodowych najbardziej dzieli nas Polaków a to niedobrze. Naród podzielony, skłócony, rozbity jest łatwym łupem dla potencjalnego agresora. 

Przypomnialo mi się czasy  rozbicia dzielnicowego, oczywiście z lekcji historii mi się przypomniało. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doczytałem że u Ruskich na Antarktydzie nastąpił wyciek ropy naftowej z rurociągu. Ja pitole.... Teraz to tylko wypadnie by zdechnac w tym zanieczyszczone środowisku z dumnie uniesioną głową i słowami "jestem człowiekiem tzn najglupszym zwierzęciem na Ziemi które niszczy swój dom.."

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...