Skocz do zawartości

Efekt Alzheimera :(


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zamieszczam dwa przykłady efektu postępującego Alzheimera. To obrazuje całą teorię o tym, co choroba robi z pacjentem. 

W pierwszym przypadku córka sfotografowała kilkanaście prac swojej 54-letniej mamy od momentu postawienia diagnozy. Widać na nich postęp choroby. To wszystko działo się na przestrzeni 2 lat.

alzheimer.thumb.jpg.746380f2f15991525b7baa8705adfc39.jpg 

Drugi przykład dotyczy artysty, który przez 5 lat rysował swój autoportret. Pierwszy autoportret powstał wiele lat wcześniej i pokazuje możliwości artysty. Kolejne powstały w czasie choroby.

autoportret.jpg.d3fb847bc9070ed4b89a9066549c49e8.jpg

:(

Pozdrawiam dziewczyny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sayonara 52 napisał:

widzialam te przygnebiajace zdjecia w necie.

Przemawiaja do wyobrazni.:(

Nie wiem , co gorsze stracić pamięć lub rozum , czy leżeć jak roślina i mieć nadal światły umysł . Chciałabym być samodzielna do póznej starości , ale gdybym miała wybierać , wolałabym chyba stracić rozum :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alzheimer jest jednym z zespołów majaczeniowo-otępiennych.Jedyny ma nazwę.Miałam kilka osób z tymi chorobami pod opieką.Jest nieciekawie.Pod koniec ciało chorego zapomina nawet jak się załatwia,jak łyka.Też wolę na starośc wolę robić głupoty tylko wolniej(czyli chcę być samodzielna;) Wybierać co ma mnie spotkać z chorób chyba nie chcę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cienka linia jest miedzy demencja a Alzheimerem,

5 lat pracowalam z osoba z rozpoznanym AL.

W jej przypadku choroba postepowala powoli, przez tych kilka lat obserwowalam jakie spustoszenie robi ,

Jednak w porownaniu do opisywanych przypadkow, u mojej bylej PDP ten proces nie byl gwaltowny,

W dalszym ciagu jest na chodzie, potrafi rozmawiac, lubi czytac na glos,

Stracila niestety panowanie nad fizjologia i nie lubi sie kapac,

Nie jest nadal ani agresywna, wciaz przypomina dawna pieknosc i ma cudowny usmiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7.12.2017 at 20:37, violka napisał:

Nie wiem , co gorsze stracić pamięć lub rozum , czy leżeć jak roślina i mieć nadal światły umysł . Chciałabym być samodzielna do póznej starości , ale gdybym miała wybierać , wolałabym chyba stracić rozum :(

Pewnie i dobrze, że nie wiemy co nas czeka a i wyboru żadnego prawie  nie mamy... Żyjemy to każdy może ulec np wylewowi i od jutra roślina... Musimy się starać cieszyć tym co nam zesłał los i nie myśleć za dużo, bo i tak daremne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dorota61 napisał:

Czasem zastanawiam się tylko czy będę upierdliwą pdp;);)

To akurat łatwo możesz ocenić : czy Cię będzie stać na prawdziwą upierdliwość ? bo to zależy głównie  od twoich środków finansowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Babcia miała Alzhemera. Szybko postępował, zapomniała mnie, zapomniała jak się je chleb, trzeba było kroić na kawałeczki i jadła widelcem. O fizjologii nie wspomnę i o innych przykrych sprawach bo nie ma sensu. Każdy jest inny i inaczej choroba przebiega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...