Skocz do zawartości

szybki powrót do domu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Łukasz napisał:

jolantapl.  teraz dopiero przeczytałem ... za co i kogo przepraszałaś ? jakiegoś Gość Gość ? że użyłaś słowa cholera? Nie musisz tu nikogo przepraszać:)

Jak komuś się coś nie podoba co piszę to wypada przeprosić tak nakazuje mi dobre wychowanie z za najważniejszą na tym forum nigdy się nie uważałam i nie uważam nie rozumie co skłania niektóre osoby żeby tak myśleć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jolantapl. napisał:

:o to tam też chyba po znajomości przyznają albo chociaż jak rodzina bardziej obrotna to załatwi ja miałam 2 babcie po 96 lat zniedołężniałe jedna na wózku transfer całkowity bez grupy:( nie wiem o co w tym wszystkim chodzi .

 Nie ma takiej możliwości  , żeby przy takich schorzeniach nie miały przyznanej grupy . Albo rodzina zataiła ten fakt , albo  o to się nie starali . Druga opcja raczej niemożliwa , ponieważ Niemcy mają przyznawane dużo kasy na opiekę , jeżeli posiadają orzeczenie o niepełnosprawności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, violka napisał:

 Nie ma takiej możliwości  , żeby przy takich schorzeniach nie miały przyznanej grupy . Albo rodzina zataiła ten fakt , albo  o to się nie starali . Druga opcja raczej niemożliwa , ponieważ Niemcy mają przyznawane dużo kasy na opiekę , jeżeli posiadają orzeczenie o niepełnosprawności .

Wiem o tym dlatego mnie to bardzo dziwi co dzisiaj piszecie kiedyś nawet nie dawno była oferta do pani,która porozumiewała się tylko przy pomocy gałek ocznych i miała 4 grupę :( A te babcie nie miały właściwie żadnych schorzeń tylko zniedołężnienie starcze no i fakt ,że rodziny dbały o nie chyba mniej niż o 5 koło u wozu :(

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dobrze by było założyć nowy temat o tych grupach bo ja akurat doszłam do wniosku,że wiem,że nic nie wiem :( a wiedza w tym temacie by się przydała bo czasami i rodzinie można by było co nieco podpowiedzieć :) nie dawno jak byłam to kupowali bardzo drogo pieluchomajtki dla dziadka za małą paczuszkę dziadek zapłacił prawie 17 euro a wiem bo przy mnie z apteki przywieżli paczuszka chyba 10 albo 12 sztuk a podobno można mieć dużą refundację na to :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Blondi napisał:

Dziewczynki ,,ludziki tutaj chodzi o ,,szybki powrót do domu"" co mają pieluchomajtki do powrotu? chyba żeby się zabezpieczyć w razie co:hahaha:   nasza autorka postu już wszystko wie,,co chciała wiedzieć,,pa

Tak to zwykle bywa ,że schodzimy na inne tory a temat tych grup i możliwości jakie one dają jak dla mnie bardzo ciekawy bo ja zielona jak te kluski w tych sprawach jestem :(:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jolantapl. napisał:

Jest jak jest przepisy swoje a życie swoje normalne ;) Tylko powinno być jasno określone ja mogę pracować jako pomoc domowa z elementami pielęgnacyjnymi :)

 

Godzinę temu, jolantapl. napisał:

To kto tej babci przyznał aż taki stopień ?:o czasami trafia się na podopiecznych w dużo gorszym stanie i mają niższą grupę >:( a 4 to przeważnie osoby z SM tak myślałam :$

Babcia ma Parkinsona i jeszcze parę innych dolegliwości. Potrzebuje mnie tylko raz w tygodniu do kąpania. Dziadek pomaga jej przy codziennej toalecie. W zasądzie to ja tu jestem jako Geselschaftdame :cool: Do toalety chodzi sama, nie jest inkontynentna, ubiera się sama, ząbki myje sama, Toilletenstuhl opróżnia sama lub z dziadka pomocą...Powiedziała że nawet jak jej coś sprawia trudność to i tak chce robić wszystko póki może. A w umowie stoi jak wół: pomoc domowa z .....I tego się trzymam. Po wojence o pazurki dzisiaj jadę z babką na 14-tą i z dziadkiem na 16-tą do salonu piękności :cool: Można? Można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, violka napisał:

 Nie ma takiej możliwości  , żeby przy takich schorzeniach nie miały przyznanej grupy . Albo rodzina zataiła ten fakt , albo  o to się nie starali . Druga opcja raczej niemożliwa , ponieważ Niemcy mają przyznawane dużo kasy na opiekę , jeżeli posiadają orzeczenie o niepełnosprawności .

Tak, ale niektórzy nie chcą posiadać grupy bo mają dyskomfort psychiczny. Przedostatnia pdp nie miała, a powinna mieć 4 jak nic. To była jej decyzja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jolantapl. napisał:

Może dobrze by było założyć nowy temat o tych grupach bo ja akurat doszłam do wniosku,że wiem,że nic nie wiem :( a wiedza w tym temacie by się przydała bo czasami i rodzinie można by było co nieco podpowiedzieć :) nie dawno jak byłam to kupowali bardzo drogo pieluchomajtki dla dziadka za małą paczuszkę dziadek zapłacił prawie 17 euro a wiem bo przy mnie z apteki przywieżli paczuszka chyba 10 albo 12 sztuk a podobno można mieć dużą refundację na to :(

Zostawmy już kwestie grup. Idziemy na ploty :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirelka1965 brawo,,super ,,i nie narzekać tylko walczyć,,a wszystko idzie zalatwić ,,same możemy dużo zdziałac ,,tylko odważnie,,a nie biadolić i biadolić,,,dośc biadoleniu,,:hahaha: ja na zapas nie będe sie szkolić bo do tej pory też mam samych mobilnych za wyjątkiem jednej babci,,ja robię tak ,,mam np ,,jakieś schorzenie,,chorobe to wtedy caly internet w ruch i poczytam sobie najważniejsze sprawy ,rzeczy               związane z chorobą i mi to wystarczy,,ja nie lekarz abym się zagłębiała w każdą chorobę czy schorzenie,,koniec bo znowu nie na temat,,,pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mirelka1965 napisał:

 

Babcia ma Parkinsona i jeszcze parę innych dolegliwości. Potrzebuje mnie tylko raz w tygodniu do kąpania. Dziadek pomaga jej przy codziennej toalecie. W zasądzie to ja tu jestem jako Geselschaftdame :cool: Do toalety chodzi sama, nie jest inkontynentna, ubiera się sama, ząbki myje sama, Toilletenstuhl opróżnia sama lub z dziadka pomocą...Powiedziała że nawet jak jej coś sprawia trudność to i tak chce robić wszystko póki może. A w umowie stoi jak wół: pomoc domowa z .....I tego się trzymam. Po wojence o pazurki dzisiaj jadę z babką na 14-tą i z dziadkiem na 16-tą do salonu piękności :cool: Można? Można. 

Tylko  potrzeba lekkiego wsparcia i zrozumienia pewnych kwestii ze strony rodziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łukasz napisał:

jolantapl.  teraz dopiero przeczytałem ... za co i kogo przepraszałaś ? jakiegoś Gość Gość ? że użyłaś słowa cholera? Nie musisz tu nikogo przepraszać:)

Jestem tego samego zdania, zwłaszcza że ta osoba już nie pierwszy raz postawiła wybajdurzone zarzuty pod adresem @jolantapl. :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jolantapl. napisał:

:o to tam też chyba po znajomości przyznają albo chociaż jak rodzina bardziej obrotna to załatwi ja miałam 2 babcie po 96 lat zniedołężniałe jedna na wózku transfer całkowity bez grupy:( nie wiem o co w tym wszystkim chodzi .

Rodzina nie zawsze prawdę nam powie. A co do grupy to raczej ostrożnie tu je przyznają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Serenity napisał:

Rodzina nie zawsze prawdę nam powie. A co do grupy to raczej ostrożnie tu je przyznają.

 

Skłaniam się do tego pierwszego stwierdzenia. Tu przepisy sa bardzo zawiłe kazda kasa ma inne. Tak samo z jakościa pieluch czy innych niezbędnych rzeczy do pielęgnacji . Przyznają grupę nie ma z tym problemów przepisy ścisle okreslają kiedy i jaka Stufe sie należy. Niemcy nie sa sklonni darować kasy, ktora im sie nalezy. Wiem tez, bo miałam taki przypadek, że płaciłam w aptece a rachunek póżniej był refundowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, aga1 napisał:

Tu przepisy sa bardzo zawiłe kazda kasa ma inne

Przepisy są takie same dla wszystkich. Polecam artykuł: https://www.jedermann-gruppe.de/pflegegrade-1-2-3-4-5-2017/

 

Godzinę temu, aga1 napisał:

Wiem tez, bo miałam taki przypadek, że płaciłam w aptece a rachunek póżniej był refundowany

Nie ma tu czegoś takiego jak refundacja przy zakupie jak u nas w Polsce. Płacisz całą sumę - kasa refunduje później. Rozliczenia są miesięczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marianek napisał:

Przepisy są takie same dla wszystkich. Polecam artykuł: https://www.jedermann-gruppe.de/pflegegrade-1-2-3-4-5-2017/

 

Nie ma tu czegoś takiego jak refundacja przy zakupie jak u nas w Polsce. Płacisz całą sumę - kasa refunduje później. Rozliczenia są miesięczne.

Czepiasz sie mnie marianek jak zwykle. Czytaj to co napisałam a nie to to chcesz, Gdzie napiałam, że refundacja przy zakupie ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marianek napisał:

Przepisy są takie same dla wszystkich. Polecam artykuł: https://www.jedermann-gruppe.de/pflegegrade-1-2-3-4-5-2017/

 

Nie ma tu czegoś takiego jak refundacja przy zakupie jak u nas w Polsce. Płacisz całą sumę - kasa refunduje później. Rozliczenia są miesięczne.

Tak nie do końca z tą płatnością. W Nidersaksach płaciłam 5 euro za każdy lek na receptę. Dziadek dostawał roczne rozliczenie z wyszczególnionymi pozycjami miesięcznymi. Za leki bez recepty płaciłam pełną kwotę i w rozliczeniu do Finanzamt wykazywał te pełnopłatne. Tutaj każdy land ma swoje regulacje i przepisy może zatem każde z was ma rację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre agencje są na prawdę nie poważne. Ja jestem w medipe, bo tam jest fajny, jasny regulamin. Nie mówiąc o premiach świątecznych nawet 400euro :d Myślę, że od tego trzeba zacząć, żeby znaleźć agencję, która docenia Naszą pracę. Same zobaczcie i przemyślcie to, bo ja jestem zadowolona i nie mam tam takich problemów http://medipe.pl/premia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...