Skocz do zawartości

Jak pilnie ominąć agencję?


Gość Ula
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, LENA_57 napisał:

Barrakuda, ja na 7 lat pracy mialam moze trzech  pdp bez demencji. Czesto osoby wydajace sie, ze samodzielne, chodzace, ale wlasnie przy tych osobach jest najwiecej pracy. Rodzina tez w wiekszosci nie zdaje sobie z tego sprawy i oczekuje od opiekunki oprocz opieki nad chorym, innych czynnosci jak np. prace w ogrodzie czy podrzucanie prasowania. 

Jedno mnie zastanawia czy od matki malego dziecka oczekuje sie by dbala o ogrod, przyjmowala gosci lub wykonywala szereg innych prac. To na litosc dlaczego oczekuje sie tego od opiekunki, przeciez praca ze starym czlowiekiem jest o wiele bardziej absorbujaca. 

To zalezy od rodziny , tu gdzie teraz jestem rodzina nie zrezygnowala z dziennego pobytu babci 4 razy w tygodniu w  Tagespflege, do tego raz w tygodniu zajecia przypominajace rytmike dla dzieci. Wraca z tych zajec zmeczona i ma mniej  sily , zeby cos zbroic. Nic ja nie interesuje, na niczym nie moze sie dlugo skoncentrowac, czasem cos zagra na pianinie, Jest samodzielna, chodzaca , ale wlasnie dlatego trzeba caly czas  sprawdzac co robi, w domu wysokie schody, a babcia nie usiedzi dlugo w jednym miejscu . Wie , ze jest poobiednia przerwa, idzie sie polozyc ale za pol godziny wstaje i chhodzi po domu, dlatego smiesza mnie te wypowiedzi , ze mam plan dnia na zleceniu z dementywnym pdp. dobrze, ze w nocy spi .Rodzina to rozumie i dlatego jest tyle wolnego dla opiekunki, ale bylam w takich miejscach, gdzie  babcia fiksowala a syn nawet u lekarza z nia nie byl, lekow zadnych, bo jak twierdzil z demencji sie nikt nie wyleczy.  Rodzince, ktora  podejrzewalam, o wciskane dodatkowych czynnosci lub mialam info od poprzedniej opiekunki ,juz na poczatku dawalam do zrozumienia czego nie robie, bo np nie mam tego w umowie i dawali spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Miroslaw napisał:

Pani Ulo, problem polega na tym, ze wszystkie agencje  polskie i niemieckie, wysylajace opiekunki na 24 godz. do rodzin sa nielegalne, ale rodziny niemieckie o tym nie wiedza. Tak samo Pani o tym nie wie. Napisalem na forum uzasadnienie. Jak powie Pani rodzinie, ze Pani agencja jest nielegalna a rodzina sie zainteresuje, to prosze rodzine ze mna skontaktowac a ja im to wyjasnie. Moge im przekazac E-mailem dowody. W niemieckich instytucjach werbuje o szeroka kampanie informacyjna dla rodzin, bo wlasnie one sa bardzo slabo informowane. Pani moze u nich legalnie pracowac i duzo wiecej zarabiac. Opiekunkom radze trzymac sie z dala od wszystkich agencji, ktore proponuja prace na 24 godz. bo sa poprostu oszukancze i nielegalne.

A jak można się z Panem skontaktować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erika nie wiem co moja agencja ma w umowie. Bo ja zakresu czynnosci jako tako nie mam. Mam wykonowywac polecenia rodziny i to jest moj zakres czynnosci. Przypuszczam ze agencja sie zgodzila na  mycie okien, prace ogrodowe, bo jak zadzwonilam i powiedzialam, ze mi kazali w dodatkowym mieszkaniu okna myc, to jakos nikt tam sie nie zdziwil. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, LENA_57 napisał:

Erika nie wiem co moja agencja ma w umowie. Bo ja zakresu czynnosci jako tako nie mam. Mam wykonowywac polecenia rodziny i to jest moj zakres czynnosci. Przypuszczam ze agencja sie zgodzila na  mycie okien, prace ogrodowe, bo jak zadzwonilam i powiedzialam, ze mi kazali w dodatkowym mieszkaniu okna myc, to jakos nikt tam sie nie zdziwil. 

       Na prawdę Leno, znalazłabyś łatwo agencje, która już w umowie z Tobą określa obowiązki. Ja np nie mam w moim spisie mycia okien czy prac w ogrodzie i nigdy nie miałam, a pracowałam w 4 rożnych agencjach.

     Bardzo źle, że nie mamy bezpośredniej umowy i jasno określonych obowiązków, bo na tym tylko tracimy, ale...

będąc pracownikami możemy zawsze uświadomić rodzinie pdp, że pracujemy tylko ileś tam godzin, a taki zakres obowiązków : okna, ogród... to się już w normalnie w tym czasie nie mieści.

         Mnie już nie chodzi o to czy mam myć okna czy psa wyprowadzać, bo mogłabym i to, ale chodzi o MÓJ CZAS, bo jeżeli ja mam się zająć faktycznie   jakimś staruszkiem to dużo czasu na inne czynności nie zostaje - chyba, że na prawdę pracowałabym od rana do wieczora. A na to nie powinniśmy się godzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaznie w umowach zakres obowiazkow nie jest szczegolowy zwlaszcza jesli chodzi o czynnosci typu mycie mycie okien czy ogrod. . Ogolnie  pisze, ze  do obowiazkow opiekunki nalezy utrzymywanie czystosci , zakupy, gotowanie i pielegnacja podopiecznych, spacery,. Sa agencje, ktore  jednak zastrzegaja w umowach, ze opiekunka nie wykonuje zadnych prac na zewnatrz domu, nie sprzata strychow i piwnic, tylko te pomieszczenia, w ktorych przebywa pdp , nie myje okien. W wielu umowach jest tez zawarte dotrzymywanie towarzystwa podopiecznym, ale tu takze umowy sie roznia. Sa takie, gdzie wyraznie pisze, ze opiekunka nie moze poswiecac  i nie musi wiecej czasu na towarzyszenie pdp niz na czynnosci pielegnacyjne , nie moze zadac pdp czy rodzina, aby przesiadywala z goscmi, uslugiwala. Monsieur by apopleksji dostal, gdybym pokazala mu taka umowe , niestety tam tego nie bylo, ale byl  punkt o  tym , ze nie obchodzi mnie teren przed domem , ogrod i generalne porzadki z myciem okien wlacznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serenity, Barrakuda racja, ale w punkcie utrzymywanie czystosci zawiera sie takze mycie okien. Ja moge i okna myc byle by nie za duze, co do jednego skrzydla okiennego musze dwa razy drabine przestawiac. Dla mnie ten dom jest za duzy, pdp tez. Dla mojego pdp robili specjalne lozko  by mogl nogi wyciagnac. Osoba powyzej 175cm pewnie sie tak z tym nie umeczy, jak kobitka niewielkiego wzrostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LENA_57 spróbuj rozmawiać z klientami. I na prawdę wierz mi, że bez trudu znajdziesz agencję w której się okien nie myje. Najtrudniej jest jak coś się raz zrobi to potem pozostaje tylko ewakuacja, ale i tak najpierw trzeba otwarcie porozmawiać.

      Przestawiasz drabinę ? to powiedz, że twoje ubezpieczenie nie obejmuje wypadku przy myciu okien i prosisz o polecenie na piśmie .

I dodaj, że masz zawroty głowy...Od teraz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, LENA_57 napisał:

Serenity, Barrakuda racja, ale w punkcie utrzymywanie czystosci zawiera sie takze mycie okien. Ja moge i okna myc byle by nie za duze, co do jednego skrzydla okiennego musze dwa razy drabine przestawiac. Dla mnie ten dom jest za duzy, pdp tez. Dla mojego pdp robili specjalne lozko  by mogl nogi wyciagnac. Osoba powyzej 175cm pewnie sie tak z tym nie umeczy, jak kobitka niewielkiego wzrostu. 

Mycie okien niekoniecznie jest w ramach utrzymywania czystosci, bo ten punkt oznacza tylko np odkurzanie, wycieranie kurzu, sprzatanie kuchni i lazienki czyli pomieszczen, ktore uzywa pdp i opiekunka. Mycie okien mialam wyszczegolnione w generalnych porzadkach, ktore nie nalezaly do moich obowiazkow. Czasem mimo to umylam male okno w kuchni, ale duzych szyb , tych wielkich okien jakie maja najczesciej w salonach  nie  mialam nawet zamiaru myc, choc  bywaly aluzje, ze brudne itd udawalam , ze nie slysze haha..Wiem , ze nawet duza, czesto krytykowana na forach agencja zaznacza w umowach, ze opiekunka nie myje okien. Sa opiekunki ,chetne umyc za dodatkowa kase .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnialam sobie , ze kiedys wysprzatalam generalnie dom mojej bardzo milej podopiecznej. M.in pomylam okna, wypralam narzuty , powyrzucalam z zamrazarek kilkuletnie zapasy w roznych pudelkach i pudeleczkach , ktore  pdp przygotowala chyba z mysla o  trzeciej Weltkrieg .Bylam wtedy sama, bo babcia  zanim przyjechalam byla od dwoch dni w szpitalu, zachorowala pod koniec zmiany kolezanki. Pracowalysmy tam razem, rodzina poprosila abym zostala, chcieli , zeby ktos byl w domu i troche tez ogarnal porzadek. Sprzatanie nie zajelo mi duzo czasu, a ile mialam  pozniej wolnego...Dwa razy w tygodniu odwiedzalam babcie w szpitalu i potem wloczylam sie po Bonn....bylo super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy podopieczni ida do szpitala   opiekunki czasem zostaja na ten czas w  ich domach. Wiem , ze nie tylko ja mialam taka sytuacje, tylko mi sie trafilo dosyc dlugo , bo prawie miesiac. Niektore agencje maja chyba w umowach obowiazek odwiedzania pdp , gdy ten jest w szpitalu, ale i tak wszystko  pewnie zalezy od decyzji rodziny. Inne zostaja nawet dwa tygodnie po smierci podopiecznych, pomagaja rodzinie porzadkowac rzeczy, ale takiego wolnego nie zazdroszcze. .Raz tez zostalam  dwa tygodnie po tym , jak  dziadek wczesniej poszedl do Heimu, zgodzilam sie  zostac wlasnie ten do  okres do konca mojej umowy, Dostalam za to niezly Geschenk .  Kiedys na forum czytalam , ze opiekunka musiala codziennie jezdzic do pdp w szpitalu i siedziec od rana do wieczora, bo tak wymyslila sobie rodzina .  Moich wizyt szpitalu w Bonn  nie traktowalam jako obowiazek, bo odwiedzalam  babcie tylko dwa razy w tygodniu i moze raz z  w niedziele z rodzina .Gdy babci sie troche polepszylo zjezdzalysmy winda do barku na kawe i ciacho , pracowala tam Polka i moglam z nia sobie pogadac . W weekendy spotykalam sie z kolega z  pobliskiego Duisburga, rzadko sie widujemy ale zawsze, gdy jestem w NRW. Wspolczulam tej babci  , ale dla mnie to byl wlasciwie platny urlop , jak na razie dwa razy mialam taki bonus .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję w goworku i jak miałam taką sytuację, że mój dziadek poszedł do Heimu, to mi powiedziała moja konsultantka że jak się dogadam z rodziną to tak będę robić jak się dogadam, ewentualnie oni mieli rozmawiać z rodziną i dojść do porozumienia. Gdybym chciała wrócić to bez problemu bym mogła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile na Zus tam płacą ?

1 minutę temu, Gość bozenka1209 napisał:

Ja pracuję w goworku i jak miałam taką sytuację, że mój dziadek poszedł do Heimu, to mi powiedziała moja konsultantka że jak się dogadam z rodziną to tak będę robić jak się dogadam, ewentualnie oni mieli rozmawiać z rodziną i dojść do porozumienia. Gdybym chciała wrócić to bez problemu bym mogła :)

 a ile na Zus tam płacą ?  Kto pyta nie błądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Serenity napisał:

a ile na Zus tam płacą ?

 a ile na Zus tam płacą ?  Kto pyta nie błądzi.

Od tej średniej krajowej, a ona wynosi teraz 4056 zł brutto, nie wiem jak się orientujesz w tych sprawach, ale sama składka emerytalna wynosi miesięcznie około 400 zł, a jak na PL to całkiem dobra opcja. Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Gość bozenka1209 napisał:

Od tej średniej krajowej, a ona wynosi teraz 4056 zł brutto, nie wiem jak się orientujesz w tych sprawach, ale sama składka emerytalna wynosi miesięcznie około 400 zł, a jak na PL to całkiem dobra opcja. Pozdrawiam. :)

To się  poprawili. I prawda, że taka składka emerytalna to dobra opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...