Skocz do zawartości

Filmy-jakie lubicie, jakie polecacie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pewnie wielu z was oglądało film "Konsul" z Piotrem Fronczewski w roli głównej. 

Właśnie czytam książkę Patryka Pleskota pt. "Przekręt" i jest tam też historia oszusta, Czesława Śliwy vel Jacka Ben Silbersteina. 

Przy okazji natrafiłem na film dokumentalny o nim. 

Refleksja: Ten człowiek doskonale by się znalazł w naszej dzisiejszej rzeczywistości. 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystkim uropującym się polecam ostatni film Almodovara "Ból i blask".

W małych, lokalnych, studyjnych kinach jeszcze grają, co nie jest takie oczywiste, bo premiera była dość dawno.

Almodovar inny, refleksyjny, opowiadający o sobie. Nie wiem, czy lepszy (tak piszą w recenzjach ;)), według mnie po prostu inny, bo ja kocham Almodovara szalonego, barwnego i radosnego, i trochę za nim tęsknię..

Poza tym Banderas (och, mój bobrze, czy wszyscy tak się postarzeliśmy ;)?) i zawsze piękna Penelopa. Tym razem rozsądna, matczyna i bez róży w zębach. Też inna.

Warto pójść i obejrzeć bez popcornu i coli w ręce ;).

 

 

Edytowane przez salazar
Wyszłam z kina i musiałam się uzewnętrznić ;)
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar O tak! Almodovar jest jednym z mych ulubionych reżyserów. Też chętnie polecę film "Skóra, w której żyję". Do teraz nie wiem czy są to rozważania nad tożsamością seksualną czy jednak może chodzi o przemoc seksualną?, a może to oczywista oczywistość jak zbrodnia i kara? W każdum razie Almodovar obnaża najbardziej zaciemnione zakątki ludzkiego Ego.  Niby to thriller, niby melodramat i niby kryminał, a może opera mydlana, która jest nadawana w godzinach największej oglądalności...Cholera wie. Niemniej jest to na pewno perfekcyjna konstrukcja, którą należy ( tak właśnie) podziwiać, bo powstał z tego niesamowity mariaż gatunków. Do tego pytania, ciągle nowe i nowe, i zaskakujące odpowiedzi. Niesamowicie zaskakujące i spójne (o dziwo przy tym namnożeniu wątków)zakończenie, to już tylko wisienka na torcie, o wybuchowej sile wyrazu. 

P.s. " Tarantulę", na podstawie której powstał film, uważam za jeden z lepszych thrillerów jakie miałam okazję czytać. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fioletowa.mysz napisał:

@salazar O tak! Almodovar jest jednym z mych ulubionych reżyserów. Też chętnie polecę film "Skóra, w której żyję". Do teraz nie wiem czy są to rozważania nad tożsamością seksualną czy jednak może chodzi o przemoc seksualną?, a może to oczywista oczywistość jak zbrodnia i kara? W każdum razie Almodovar obnaża najbardziej zaciemnione zakątki ludzkiego Ego.  Niby to thriller, niby melodramat i niby kryminał, a może opera mydlana, która jest nadawana w godzinach największej oglądalności...Cholera wie. Niemniej jest to na pewno perfekcyjna konstrukcja, którą należy ( tak właśnie) podziwiać, bo powstał z tego niesamowity mariaż gatunków. Do tego pytania, ciągle nowe i nowe, i zaskakujące odpowiedzi. Niesamowicie zaskakujące i spójne (o dziwo przy tym namnożeniu wątków)zakończenie, to już tylko wisienka na torcie, o wybuchowej sile wyrazu. 

P.s. " Tarantulę", na podstawie której powstał film, uważam za jeden z lepszych thrillerów jakie miałam okazję czytać. 

to Twoja recenzja?-ciekawa ,nie mam pamięci do tytułow ,ale lubię kryminały ,dramaty oraz z wątkiem miłosnym....mam cda -premium i oglądam do woli,tzn.na ile czas pozwala...po prostu film musi mieć treść z jakimś przesłaniem a nie" pusty "Obejrze tą Tarantule,chyba nie oglądałem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamos6 napisał:

to Twoja recenzja?-ciekawa ,nie mam pamięci do tytułow ,ale lubię kryminały ,dramaty oraz z wątkiem miłosnym....mam cda -premium i oglądam do woli,tzn.na ile czas pozwala...po prostu film musi mieć treść z jakimś przesłaniem a nie" pusty "Obejrze tą Tarantule,chyba nie oglądałem.

Tarantula to tytuł książki, na podstawie której powstał film. Film ma tytuł "Skóra, którą noszę"  ;))

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Tarantula to tytuł książki, na podstawie której powstał film. Film ma tytuł "Skóra, którą noszę"  ;))

właśnie go obejrzałem... zakończenie zaskakujące... nie jestem w tajemniczony ,ale Tarantula  jest też o czymś innym ..wyjaśnij mi...( o pająku)

Edytowane przez adamos6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adamos6 napisał:

właśnie go obejrzałem... zakończenie zaskakujące... nie jestem w tajemniczony ,ale Tarantula  jest też o czymś innym ..wyjaśnij mi...

To dwa różne filmy. Tarantula to SF. Baaardzo wiekowe. Nie moje klimaty zupełnie. Film, który polecałam to " Skóra, którą noszę". 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...