Skocz do zawartości

Filmy-jakie lubicie, jakie polecacie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Dodzisława napisał:

Nie bój się. Każdy ten film powinien dziś obejrzeć, a szczególnie osoby , ktore mienią się wspołczesnymi patriotami. Film swoją premierę miał w początkach lat 80, a dotyczy wydarzeń z lat 70, ale w obliczu haseł i poglądów narodowościowych, jakże wypaczonych , jest naprawdę godny polecenia. To film na faktach autentycznych, a więc tym bardziej interesujący. Tak na marginesie, czytałam dziś pewną anegdotę o Polaku, ktory maszerując w Austrii z polską flagą, krzyczał Polska dla Polaków. Przyglądający się  Austriak zapytał, czemu tak mówi i czy chciałby, żeby on, ten Austriak wziął flagę austriacką i zaczął wykrzykiwać ,,Austria dla Austriaków" Polski patriota zmieszany wyjąkał, że jemu w Austrii jest cudownie, pracuje tu od 12 lat i nie zamierza tego zmienić. Ot, prawdziwy polski Patriota!  Polski Patriota zatem, obłudą stoi! Smutne to.

Nie obiecuję, ale może któregoś dnia dojrzeję do tego filmu...:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, Barbara48 napisał:

Nietykalni super, kilka razy oglądałam .

,,Jutro bedziemy szczesliwi"

To chyba dopiero w domu obejrzę, tu nie bardzo mam na czym. 

Ale zwiastun zobaczę :całus:

 

 

22 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

Gdzie chcesz luknąć? Link zapodaj, proszę.....

" Jutro będziemy szczęśliwi " można obejrzeć na zalukaj.pl , niestety trzeba wykupić konto Vip :( Byłam już zdecydowana zapłacić , ale znalazłam dobrego Ludka , który użyczył mi nick i hasło :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, violka napisał:

 

" Jutro będziemy szczęśliwi " można obejrzeć na zalukaj.pl , niestety trzeba wykupić konto Vip :( Byłam już zdecydowana zapłacić , ale znalazłam dobrego Ludka , który użyczył mi nick i hasło :oklaski:

Jeśli jeszcze nie obejrzałaś to tutaj masz proszę link. Obejrzysz sobie w jakości HD i to gratis.

http://cda-hd.cc/wyszukiwarka/?search_query=Jutro+będziemy+szczęśliwi&orderby=&order=&wpas=1

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, którzy lubią kino francuskie i po prostu chcą się zrelaksować polecam film z Virginie Efira " Cudowny smak faworków". Jest to nietypowa historia miłosna, którą warto obejrzeć choćby ze względu na cudowną atmosferę filmu, piękne krajobrazy, muzykę oraz oczywiście ujmującą grę aktorską głównych bohaterów. 

https://www.cda.pl/video/1008169c9

 

cudowny smak faworków.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Królowa Katwe" to jeden z filmów, które podnoszą człowieka na duchu mówiąć o tym, że życie jest nieprzewidywalne i wszystko może się w nim wydarzyć.  Slamsy  Katwe w  ugandyjskiej Kampali, a w nich dziewczynka wyróżniająca się nieprzeciętną inteligencją, której gra w szachy pozwala wyrwać z nędzy siebie i rodzinę. Nie udałoby się jej to gdyby nie pewien nauczyciel idealista, który postanawia zrobić coś dla dzieci żyjących w warunkach urągających ludzkiej egzystencji. I co w tym wszystkim jest najważniejsze, film jest oparty na faktach. Okazuje się, że życie potrafi napisać  historię jakiego nie powstydziliby się najlepsi scenarzyści  Hollywood.

http://cda-hd.cc/17875/krolowa-katwe-queen-of-katwe-2016-online/

 

8nIIoHuV1c8orDNCyTcHuDhoc4q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób lubiących dreszcz emocji polecam serial "Nawiedzony dom na wzgórzu". Akcja zaczyna się całkiem zwyczajnie,rodzina wprowadza się do starego domu i ... tu niespodzianka, wszystko co się tam dzieje,jest cofniętym w czasie wynikiem decyzji podjętych w dorosłym życiu domowników. Serial dostępny na Netflix,ale pewnie gdzieś na innych portalach również. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden film, który mogę polecić - " Wyznania gejszy". Mała, dziewięcioletnia dziewczynka zostaje sprzedana do domu gejsz aby po latach stać się jedną z najbardziej porządanych kobiet. Scenariusz oparty na książce pod tym samym tytułem. Podobno książka jest ciekawsza niż film ponieważ pominięto w nim wiele wątków występujących w powieści. Nie czytałam więc trudno mi się na ten temat wypowiedzieć. Film interesujący, opowiadający  o zupełnie innym świecie, zamkniętym dla osób z zewnątrz. Znakomicie oddająca barwy i architekturę tamtych czasów scenografia, piękne zdjęcia, masa oszałamiających kostiumów, charakteryzacja, dźwięk, montaż filmu - stoją na wysokim poziomie. To zapewne zadecydowało o tym, że film otrzymał aż sześć nominacji do Oscara.

https://www.cda.pl/video/10556478?poziomie. fbclid=IwAR2BQtDsolHZmMcTq3Lf1pSpMLCFd34PWrD0UU8NREnH5yTYTKCogT-PkEw

 

7511208.2.jpg

Edytowane przez Alina 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Alina 1 napisał:

I jeszcze jeden film, który mogę polecić - " Wyznania gejszy". Mała, dziewięcioletnia dziewczynka zostaje sprzedana do domu gejsz aby po latach stać się jedną z najbardziej porządanych kobiet. Scenariusz oparty na książce pod tym samym tytułem. Podobno książka jest ciekawsza niż film ponieważ pominięto w nim wiele wątków występujących w powieści. Nie czytałam więc trudno mi się na ten temat wypowiedzieć. Film interesujący, opowiadający  o zupełnie innym świecie, zamkniętym dla osób z zewnątrz. Znakomicie oddająca barwy i architekturę tamtych czasów scenografia, piękne zdjęcia, masa oszałamiających kostiumów, charakteryzacja, dźwięk, montaż filmu - stoją na wysokim poziomie. To zapewne zadecydowało o tym, że film otrzymał aż sześć nominacji do Oscara.

https://www.cda.pl/video/10556478?poziomie. fbclid=IwAR2BQtDsolHZmMcTq3Lf1pSpMLCFd34PWrD0UU8NREnH5yTYTKCogT-PkEw

 

7511208.2.jpg

Film świetny , książka jeszcze lepsza . :tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alina 1 napisał:

Książka jest dostępna w Księgarni Internetowej. Zamówię ją następnym razem. Niestety ostatnie zamówienie jest już w drodze do mnie więc będę musiała uzbroić się w cierpliwość.

Dużo taniej od książki i zawsze pod ręką :dhttp://chomikuj.pl/jock1/EBOOKI-najlepsze-ebooki/ebook/Golden.wyznania.gejszy,1385616303.doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, 1bozka napisał:

Polecam

Lubię filmy z przesłaniem. A na nie potrzeba czasu i skupienia. Zapisałam sobie w folderze i obejrzę w odpowiednim czasie. Przed snem zapodaję pozycję lekkie, łatwe i przyjemne, czyli YT się kłania z pozycjami dokumentalnymi i przyrodniczymi :tak2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Lubię filmy z przesłaniem. A na nie potrzeba czasu i skupienia. Zapisałam sobie w folderze i obejrzę w odpowiednim czasie. Przed snem zapodaję pozycję lekkie, łatwe i przyjemne, czyli YT się kłania z pozycjami dokumentalnymi i przyrodniczymi :tak2: 

Ja też tak mam dlatego obejrzałam go po lunchu

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...