Skocz do zawartości

Czy opiekunki muszą być zaszczepione? Bez szczepienia nie wyjadę?


Gość Anka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hahaszek

PaniWiosna na swoim twitterze to nieźle nawala tych postów o fałyszwej pandemii. Oni Pani płacą za to? Robi to Pani z własnej woli? Nawet zdązyła się pochwalić na twitterze odpowiedzą Seby. Jak ktoś ciekawy to nazwa konta jest na screenach.

Cytuj

Godzinę temu podsunęłam jednej osobie (mężczyźnie ) kilkanaście dowodów na to,ze preparaty szkodzą i doprowadzają do śmierci ( mężczyzna zaszprycowany dwie daki) Po kilku minutach odpowiedział mi ,ze jego krew ma się dobrze,bo robił badania 5 miesięcy temu .Do czasu.

Nieźle ciśniecie. "Podsunęłam dowody". To najlepszy tekst. Dowody! Raczej do wody.. toaletowej. :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gość Hahaszek napisał:

PaniWiosna na swoim twitterze to nieźle nawala tych postów o fałyszwej pandemii. Oni Pani płacą za to? Robi to Pani z własnej woli? Nawet zdązyła się pochwalić na twitterze odpowiedzą Seby. Jak ktoś ciekawy to nazwa konta jest na screenach.

Nieźle ciśniecie. "Podsunęłam dowody". To najlepszy tekst. Dowody! Raczej do wody.. toaletowej. :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) 

 

Ja umiem liczyć to nie było kilkanaście dowodów i ilość dawek się nie zgadza ta pani wprowadza w błąd czytających. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, paniwiosna napisał:

Proszę bardzo. To jest tysięczna tego co można przedstawić,Poza tym jak można przyjać preparat ,który jeszcze nie jest szczepionką a jest nadal w fazie badań , producent nie bierze odpowiedzialności za skutki uboczne ( podpisujecie to przy przyjęciu tego czegoś , oraz rząd również nie bierze odpowiedzialności. Internet pęka w szwach od tych informacji tylko trzeba umieć szukać

Zrzut ekranu (342).png

Zrzut ekranu (343).png

Zrzut ekranu (344).png

Zrzut ekranu (345).png

Hej paniusiu nie mam czasu na ,,bieganiu " po necie ,dobrze że tu ktoś napisał co Pani wyprawia. Wstdź się pani!!! Żeby zaraz z moją wypowiedzieć dalej lecieć i to jeszcze przekręconą?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość Seba napisał:

Hej paniusiu nie mam czasu na ,,bieganiu " po necie ,dobrze że tu ktoś napisał co Pani wyprawia. Wstdź się pani!!! Żeby zaraz z moją wypowiedzieć dalej lecieć i to jeszcze przekręconą?

 

Witaj. Nie musisz biegać

latają po sieci piszą o dowodach w formie skrenów z dziwnych stron i potem raportują jak to zbawiają świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamos6

Godzinę temu, Joker napisał:

A to pokaz mądrości sprzed 2 godzin

 

   a z tym pokazem ,hm?   Polecenia odgórne ...chodzi też o zmniejszenie populacji  ludzi schorowanych itd...to pokazują fakty.  Z problem tym nie tylko Polacy się zetknęli ,ale w net cały Świat. No cóż Wojny długo nie było  i problem a zacząć każdy z tych "możnych" się boi bo mają za dużo do stracenia. Taka jest moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Joker napisał:

Witaj. Nie musisz biegać

latają po sieci piszą o dowodach w formie skrenów z dziwnych stron i potem raportują jak to zbawiają świat.

Siedzą godzinami na kompie a obiadu nie ma komu ugotować :gra:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adamos6 napisał:

@adamos6

   a z tym pokazem ,hm?   Polecenia odgórne ...chodzi też o zmniejszenie populacji  ludzi schorowanych itd...to pokazują fakty.  Z problem tym nie tylko Polacy się zetknęli ,ale w net cały Świat. No cóż Wojny długo nie było  i problem a zacząć każdy z tych "możnych" się boi bo mają za dużo do stracenia. Taka jest moja opinia.

Mój kolega już dawno o tym mòwił , jakieś 10 lat temu tylko jeszcze wtedy nikt nie przypuszczał , że możni tego świata takie rozwiązanie znajdą . Jakieś musieli znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adamos6 napisał:

@adamos6

   a z tym pokazem ,hm?   Polecenia odgórne ...chodzi też o zmniejszenie populacji  ludzi schorowanych itd...to pokazują fakty.  Z problem tym nie tylko Polacy się zetknęli ,ale w net cały Świat. No cóż Wojny długo nie było  i problem a zacząć każdy z tych "możnych" się boi bo mają za dużo do stracenia. Taka jest moja opinia.

Dobrze piszesz ,to jedna strona medalu.Ale wirus jest I silniejszy niż zwykła grypa . Miałem w rodzinie trzech chorych niezaszczepionych. Widziałem jak to przebiega ,bałem się bo nie był to tylko katar czy zwykły kaszel .Czasem trzeba przez coś przejść by zrozumieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość Seba napisał:

A czy kobiety jak są głodne nie są złe ?:)Siły nam trzeba do walki energii steka krwistego browarek mile widziany ;)

Proponuję przenieść dalszą dyskusję do jednego z tematów kulinarnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, adamos6 napisał:

Coś w tym jest!   Nie do konca

Coś w tym jest ,ale nie do końca.Ja to nazywam gorszy typ grypy ..ona zawsze była  ,ale nie tak agresywna.Szczepienie wskazane.

Gorszy typ, zgoda. Już mówi się o tym, że tak jak z każdą pandemią i ta minie a sam wirus nie będzie tak groźny jak dzisiaj. Podano dzisiaj informacje, że wirus przejmuje znane mechanizmy sprzed lat i pójdzie w tym kierunku dzięki czemu nie będzie tak groźny. 

14 godzin temu, adamos6 napisał:

@adamos6

   a z tym pokazem ,hm?   Polecenia odgórne ...chodzi też o zmniejszenie populacji  ludzi schorowanych itd...to pokazują fakty.  Z problem tym nie tylko Polacy się zetknęli ,ale w net cały Świat. No cóż Wojny długo nie było  i problem a zacząć każdy z tych "możnych" się boi bo mają za dużo do stracenia. Taka jest moja opinia.

Moim zdaniem kraje takie jak PL nie boją się śmiertelności, ale paraliżu służby zdrowia. To dzisiaj największy problem pandemii. Nasze statystyki są większe od DE, bo tam nie raportuje się śmierci z chorobami współistniejącymi. I tak też powinno być u nas. Czy szczepionka jest dobra? O tym dowiemy się za kilka lat. Lekarze też są podzieleni, ale oni przynajmniej opierają się na nauce i doświadczeniu a nie jak my na wierze czy cytowanych tu dziwnych treści. To nie powód żeby ich wyzywać i szczuć. Tyle że i oni się mylili mówiąc o jednodawkowych szczepieniach, fakt. Pomylą się pewnie jeszcze nie raz.

Twoim zdaniem rządy ustaliły na tajnej naradzie, że zmniejszą populację? W takie rzeczy nie wierzę. Oczywiste jest, że ludzie słabsi mają mniejsze szanse i na nic tu teorie spiskowe, taka jest kolei rzeczy.

Moim zdaniem szczepionka powinna być tylko wyborem, a ewentualne obostrzenia powinny wynikać wyłącznie z zapychających się miejsc szpitalnych i respiratorów. Sama liczba dzienna zakażeń nie ma sensu, bo lwia część ludzi nie trafi do szpitali. Dzisiaj problemem jest zamknięta na inne choroby służba zdrowia i to jest tragedia. 

Cały niefart takiego pisu polega na tym, że dostali 100% władzy i nagle pojawił się covid, który wszystko sparaliżował. Jestem pewny, że większość rządów wolałaby mieć go za sobą, bo to tykająca bomba i wkurzeni ludzie. Kraje więcej straciły niż zyskały bo co by nie zrobiły to będzie źle. 

Nie ma dzisiaj uniwersalnej recepty jak działać. Odpuścić? Przykręcić śrubę? Jak odpuszczą to ludzie ich zjedzą, że umierają i nie mają się gdzie leczyć. Jak przykręcą śrubę to będzie wkurzenie, że niszczą gospodarkę. Żadna patia by tego mądrze nie ograła bez metody prób i błędów.

Edytowane przez Joker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje Twoje zdanie...."Cały niefart takiego pisu polega na tym, że dostali 100% władzy....." dostali? Czy wzięli przewrotem.? a kto po nocach obradował i przejął Urzędy  w całej Polsce? Ja ? Ty? To nie jest tajemnicą ,bo covid-19  masz rację nie  jest "rozgryziony", na razie jest tajemnicą i podejrzewam ,że nawet Prezydent Duda nie wie o co chodzi.W tym temacie można dużo pisać ,tylko czy to jest jakiś sens? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adamos6 napisał:

Zacytuje Twoje zdanie...."Cały niefart takiego pisu polega na tym, że dostali 100% władzy....." dostali? Czy wzięli przewrotem.? a kto po nocach obradował i przejął Urzędy  w całej Polsce? Ja ? Ty? To nie jest tajemnicą ,bo covid-19  masz rację nie  jest "rozgryziony", na razie jest tajemnicą i podejrzewam ,że nawet Prezydent Duda nie wie o co chodzi.W tym temacie można dużo pisać ,tylko czy to jest jakiś sens? Pozdrawiam.

A co ma Duda do wiedzy o covidzie? Jest lekarzem czy wirusologiem? Jakieś dziwne teorie spiskowe. Wszędzie w Europie restrykcje covidowe a w PL nie bo nie.Wiadomo że antyszczepionkowcow najwięcej w Pis-e i Konfederacji. Ta ostatnia zresztą jawnie to głosi to co się dziwić prostym ludziom. Teraz wymyślili obowiązek szczepień dla nauczycieli, mundurowych i służby zdrowia od marca. Dlaczego dopiero od marca pytają posłowie innych partii i dziennikarzy? Liczą na przeczekanie a ludzie umierają.   Skąd ta rewelacja o przejęciu przez PiS" władzy przewrotem?"Wybory wygrali i zawsze tak było obojętnie kto wygra że w urzędach obsadza się "swoich"ludzi. Zgodnie z prawem zmienia się wojewoda i obsada urzędów. Fakt że PiS nocami forsował swoje ustawy. Także kto nie chce się szczepić nie powinien narzekać na PiS. Gdyby rządziła koalicja byłoby tak jak w Austrii czy Niemczech i tak powinno być. A teraz lament że coraz więcej agencji wymaga szczepień bo tak chcą klienci i przede wszystkim zasady jakie w Niemczech obowiązują.Niech siedzą w PL, może im się uda nie zachorować .

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, adamos6 napisał:

dostali? Czy wzięli przewrotem.?

Adamos chodziło mi wyłącznie o wybory i stworzenie rządu większościowego bez konieczności wchodzenia w koalicję (później i tak się okazało, że to za mało). Nie wchodźmy w politykę, bo w sprawach pozostałych i tego co się dzieje mamy podejrzewam podobne zdanie (trudno nie mieć). Będąc jednak obiektywnym to uważam, że w takich krajach jak nasz covid jest przekleństwem dla rządzących i polem minowym, które niejeden rząd odsunie od władzy, bo nikt nie ma złotego środka. Lewica dzisiaj mówi o obowiązkowych szczepieniach - odważnie, ale w naszym kraju to samobójstwo polityczne, przynajmniej na obecną chwilę. Na dwoje babka wróżyła. Najlepiej byłoby zaufać lekarzom, ale jak widzimy oni sami do końca nie wiedzą co zrobić. Po dwóch latach wiemy jedno - jednodawkowe szczepionki były mitem. A tych mitów jest pewnie więcej, bo nawet oni tego nie wiedzą. Można tylko eksperymentować, niestety z naszym udziałem. Miłego! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radą pewnej "wtajemniczonej' wyłączyłam TVP-pis i podglądałam co tam Panie w innych mediach w tym temacie. A tam ciekawy wywiad z dr.Magda Wiśniewska -Tvn24.pl program Jeden na Jeden. M.in. o tym że  z 10 ciężko chorych 9 to nie zaszczepieni a 100 procent podłączonych do tzw.EKMO to nie zaszczepieni no bo myśleli że szczepienia to jakiś dziwny eksperyment. I inne ważne sprawy które P.doktor jak i innych lekarzy wkurzają.Ogolnie to wiadomo co sądzą lekarze szczególnie ci,którzy pracują na oddziałach covidowych. Polecam. Widziałam też fragment przejmującego reportażu"Mądrzy po szkodzie" z cyklu Czarno na białym, również w TVN24.pl.Na pewno obejrzę chociaż ten reportaż to raczej dedykowany przeciwnikom szczepień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelino ale co to za argument? Nikt nie mówi że szczepionki nie działają. Problem polega na tym że trudno przewidzieć na co jeszcze zadziałają i jakie będą objawy poszczepienne za 5, 10 lat. Tego nikt ci dzisiaj nie powie. Dlaczego zaszczepiony lekarz wyrzucił z gabinetu mojego niezaszczepionego teścia? Przecież lekarz był zaszczepiony to czego się boi? Przecież zaszczepieni też mogą roznosić wirusa. To jak to w końcu jest? Każdy powinien mieć prawo wyboru tym bardziej że szansa na śmierć jest tak samo niska jak 2 lata temu. Jedynie przekonuje mnie paraliż służby zdrowia, ale mam wrażenie że jest to wykorzystywane do zachęcania do szczepień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonują mnie opinie lekarzy, tych praktyków nie pseudo naukowców.

Każdy lek ma działania uboczne nawet zwykły paracetamol , szczepionka też. Nikt nie wie co będzie za 5 lat. Teraz szczepionki działają, ciężko chorują i umieraja głównie nie zaszczepieni. Lekarz nie powinien wyrzucać nikogo ale mógł się bać bo szczepionka nie chroni w 100proc.przed zakażeniem tylko sprawia że jeśli już dojdzie do zakażenia chroni przed ciężkim przebiegiem choroby i przede wszystkim zgonem.Owszem są przypadki śmierci osób zaszczepionych ale bardzo rzadkie. Nie rozumiem jaka szansa na śmierć taka jak 2 lata temu. Około 600 osób dziennie to mało? Paraliż służby zdrowia jak alarmują wkurzeni i umęczeni lekarze jest głównie dlatego że oddziały szpitalne które dotąd funkcjonowały normalnie muszą być z powodu dużej liczby chorych na covid przekształcane na zakaźne covidowe. Cierpią na tym ludzie ciężko chorzy na inne choroby którzy nie mają gdzie się leczyć, odwoływane są planowe zabiegi. Czy to jest błahy powód aby zachęcać do szczepień? Nie podoba mi się słowo zachęcać . Tu nikt nikogo nie zachęca bo to nie promocja kiełbasy w Biedronce. Lekarze tłumaczą ale niestety jest jak jest. W innych krajach wprowadzono obostrzenie. Nie zmuszają do szczepień ale wymagają w wielu miejscach potwierdzenia szczepienia. Np w Niemczech. Już widać to przy rekrutacji do pracy w opiece. U nas nie i każdy nawet średnio zorientowany wie dlaczego. Każdy ma prawo wyboru. Ci co się dusza pod respiratorem już wybrali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość abc

A po cholerę przekonywać niech robią co chcą . Jak tu ktoś wyżej napisał może nie powinni się szczepić. A co do roboty w De. Na sąsiednim forum fajnie opisane (chociaż dla opiekunki sytuacja b. stresująca ) perypetie opiekunki w dzień wyjazdu. Podopieczna nie chciała zmienniczki bo słaby prawie żaden niemiecki i szczepienie tylko jedna dawka jeżeli w ogole . No to sobie podróżowała tylko a roboty nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Biedronka

A może by tak jednak taką promocje na covidowke zrobić? 

Na Słowacji jak się senior 60 plus zaszczepi chociaż jedną dawka do 15 stycznia  to zainkasuje 300 eurasow. No i też do emerytury  taki grosz się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...