Skocz do zawartości

Czy opiekunki muszą być zaszczepione? Bez szczepienia nie wyjadę?


Gość Anka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minut temu, Gość Anka napisał:

Czy ja dobrze rozumiem, że bez szczepienia możemy zapomnieć w wjeździe do Niemiec??? Wszystkie agencje już tego wymagają? Myślę o pierwszym wyjeździe, ale ten warunek mnie poraża...

Tak wszystkie agencje teraz wymagają paszportów covidowych.Jesli nie chcesz się szczepić to tylko prywatne zlecenie Cię ratuje i to u rodziny której nie przeszkadza brak szczepienia. Bus którym moja koleżanka dziś właśnie jechała do Niemiec  był zatrzymany po stronie niemieckiej i kontrolowany. Okazało się że wszyscy byli po szczepieniu.

Tak że teraz to ruletka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kleopatra napisał:

Tak wszystkie agencje teraz wymagają paszportów covidowych.Jesli nie chcesz się szczepić to tylko prywatne zlecenie Cię ratuje i to u rodziny której nie przeszkadza brak szczepienia. Bus którym moja koleżanka dziś właśnie jechała do Niemiec  był zatrzymany po stronie niemieckiej i kontrolowany. Okazało się że wszyscy byli po szczepieniu.

Tak że teraz to ruletka.

Bez szczepienia to strach i niewiele się załatwi. Oni kody qr sprawdzają nawet na wolnym powietrzu na jarmarkach. Koszmar. Gdyby jechać swoim autem to jeszcze można się uchować ale to bardziej ryzykowne niż sama praca na czarno. Teraz to już bez szczepienia lepiej nie jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pętla się zaciska i zmusza wszystkich do szczepień w taki albo inny sposób. Mam tylko nadzieję, że nic złego za wiele lat z tego nie wyjdzie ale już teraz widzimy że eksperci sami nie wiedzą co mówią. Czas pokazał że szczepionki jednodawkowe to była bzdura. Z czasem wyjdą inne kwiatki bo eksperyment jest w toku. Straszne to i przerażające. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na większości zleceń prywatnych, z którymi się spotkałam, rodziny wymagały szczepień, a w jednym wypadku testów co dzień. O agencjach nie wspomnę. Kuszą premią 50 Euro. A przecież odpowiedzialności za skutki uboczne nie wezmą, bo nawet producenci szczepionek nie wzieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ewa22 napisał:

Na większości zleceń prywatnych, z którymi się spotkałam, rodziny wymagały szczepień, a w jednym wypadku testów co dzień. O agencjach nie wspomnę. Kuszą premią 50 Euro. A przecież odpowiedzialności za skutki uboczne nie wezmą, bo nawet producenci szczepionek nie wzieli. 

No to grubo. Myślałam, że chociaż prywatnie macie lepiej. Masz rację każą się szczepić a potem powiedzą nie wiedzieliśmy, nie sądziliśmy. Wrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam, jestem po JJ i powiedziałam sobie, że to koniec. Teraz będzie najlepszy sprawdzian, bo pis zapowiedziało, że będą obowiązkowe szczepienia dla służby zdrowia. Zobaczymy jaka będzie reakcja środowiska, bo kilku znanych mi lekarzy nie brało pod uwagę szczepienia i jestem ciekawa co się stanie. Sabina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ten moment nie ma obowiązku szczepień dla opiekuna lub opiekunki który mieszka razem z podopiecznym w jego domu w Niemczech  i dla niego pracuje; obowiązek szczepienia nie obowiązuje na ten moment w Niemczech ;ludzie siję panikę i bzdury piszą! w Niemczech jeśli ktoś pracuje w szpitalu, altenheim-ie, w ośrodkach Tagespflege jako personel to jest wymagane szczepienie lub test na cowid codziennie, czyli jest opcja wyboru a nie przymusu na szczepienia; bywa tak że są nadgorliwe agencje i rodziny niemieckie co mówią że osoby niezaszczepionej nie chcą do pracy ; tak więc na razie nie ma obowiązku być zaszczepionym w tym wybranym przypadku co w/w; warto o tym wyjątku od reguły pamietać! Fakt ten reguluje stosowne rozporządzenie niemieckie z dn 24.XII.2021

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Andrew; napisał:

na ten moment nie ma obowiązku szczepień dla opiekuna lub opiekunki który mieszka razem z podopiecznym w jego domu w Niemczech  i dla niego pracuje; obowiązek szczepienia nie obowiązuje na ten moment w Niemczech ;ludzie siję panikę i bzdury piszą! w Niemczech jeśli ktoś pracuje w szpitalu, altenheim-ie, w ośrodkach Tagespflege jako personel to jest wymagane szczepienie lub test na cowid codziennie, czyli jest opcja wyboru a nie przymusu na szczepienia; bywa tak że są nadgorliwe agencje i rodziny niemieckie co mówią że osoby niezaszczepionej nie chcą do pracy ; tak więc na razie nie ma obowiązku być zaszczepionym w tym wybranym przypadku co w/w; warto o tym wyjątku od reguły pamietać! Fakt ten reguluje stosowne rozporządzenie niemieckie z dn 24.XII.2021

Czyli rozumiem, że jadąc busem pokazuję w razie kontroli umowę z polską agencją i mnie puszczają bez szczepienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wyjechałam na 1 grudnia bez szczepienia a 5 grudnia rodzina powiedziała, że załatwia mi szczepienie bo bez tego będę musiała zjechać, bo oni nie chcą ryzykować. Jestem już w Polsce. Straciłam pracę, kilka dni dniówki i co? Nie trzeba nakazów wystarczy widzimisię rodziny. Powodzenia. Dla nas teraz nieważne co robi Polska bo to Niemcy wprowadzają własne reguły i musimy tańczyć jak nam zagrają. Biorą jeszcze jak leci i stawiają pod ścianą na miejscu myśląc, że się ugniemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nieważne co robi polski rząd to moja sytuacja jest taka, że miałam wyjechać na święta by podreperować nas budżet a tu od 20 wprowadzili lekcje zdalne i co my mamy zrobić????

Mąż ma wziąć wolne to przecież niewiele podreperujemy a może mamy zatrudnić opiekunkę? Za darmo nie przyjdzie a dziecko samo nie może zostać na tyle godzin. Mam dość!!!! Przedszkola i żłobki otwarte podstawówki zamknięte oni sami nie wiedzą co robią.

Dyskoteki zamknięte, ale na sylwestra otwarte. To samolot bez pilota...Koniec końców pewnie nie pojadę i będziemy stratni przez decyzje które z logiką nie mają wiele wspólnego i o ile rozumiałam wszystko rok temu czy dwa to teraz to jest szopka.

Kinga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani proponuję wyłączyć TVP PIS i zajrzeć  do prawdziwych naukowych badań .Nie ma pani pojęcia ile ludzi zmarło po tym preparacie ( ale skąd możesz to kobieto wiedzieć skoro w tvp pis o tym nie mówią) Proszę się bardziej wyedukować , a tak na marginesie ,czy już pani wie,że osoby ,które przyjęły preparat mają nieodwracalne zmiany w organiźmie .Internet aż huczy od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, paniwiosna napisał:

Pani proponuję wyłączyć TVP PIS i zajrzeć  do prawdziwych naukowych badań .Nie ma pani pojęcia ile ludzi zmarło po tym preparacie ( ale skąd możesz to kobieto wiedzieć skoro w tvp pis o tym nie mówią) Proszę się bardziej wyedukować , a tak na marginesie ,czy już pani wie,że osoby ,które przyjęły preparat mają nieodwracalne zmiany w organiźmie .Internet aż huczy od tego

Po co mnie Pani obraża? Uważa Pani, że każdy proszczepionkowiec jest za pisem z gębą przy TVP? Otóż nie. Nigdy nie głosowałam i nie zagłosowałabym za pisem ani tym podobnym partiom. 

Jakie to zmiany mają ludzie? Bzdury to Pani pisze. Jak chce Pani latać to się pani musi zaszczepić i tak samo powinno być w naszej pracy, bo opiekujemy się schorowanymi ludźmi, którzy umierają najczęściej - szczepiąc się wykazujemy troskę o siebie i o swoich podopiecznych i to nie dlatego, że się nie roznosi wirusa czy nie choruje, bo to bzdura, ale być może lepiej i krócej znosi co może uratować innych wokół pani, ale o tym to już pewnie pani nie myśli tak jak i o tym, że zaszczepieni nie obciążają tak służby zdrowia jak osoba niezaszczepienia, którzy dużo gorzej znoszą wirusa, paraliżując szpitale i uniemożliwiając leczenie osób którzy walczą o życie z powodu innych chorób i schorzeń. 

Rozumiem strach przed szczepionką, ale myślę że wtedy warto odpuścić niektóre aktywności z myślą o innych, czego pani zapewne brakuje. Nie zaszczepić się i nic nie zmieniać, bo tak. D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, paniwiosna napisał:

Pani proponuję wyłączyć TVP PIS i zajrzeć  do prawdziwych naukowych badań .Nie ma pani pojęcia ile ludzi zmarło po tym preparacie ( ale skąd możesz to kobieto wiedzieć skoro w tvp pis o tym nie mówią) Proszę się bardziej wyedukować , a tak na marginesie ,czy już pani wie,że osoby ,które przyjęły preparat mają nieodwracalne zmiany w organiźmie .Internet aż huczy od tego

Proszę podać przykład. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. To jest tysięczna tego co można przedstawić,Poza tym jak można przyjać preparat ,który jeszcze nie jest szczepionką a jest nadal w fazie badań , producent nie bierze odpowiedzialności za skutki uboczne ( podpisujecie to przy przyjęciu tego czegoś , oraz rząd również nie bierze odpowiedzialności. Internet pęka w szwach od tych informacji tylko trzeba umieć szukać

Zrzut ekranu (342).png

Zrzut ekranu (343).png

Zrzut ekranu (344).png

Zrzut ekranu (345).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paniwiosna napisał:

Pani proponuję wiedzieć w TVP PIS się i się z naukami nauk. pani wie,że osoby ,które przyjęły preparaty mają nieodwracalne zmiany w organiź .Internet aż huczy od tego

Co za bzdury. Akurat PiS jest krytykowany za opieszałość  w szczepieniach a np.PO za restrykcjami i wymogiem paszportów covidowych tak jak w innych krajach UE. Lewica chce przymusowych szczepień. A tu nic nie wie nic nie czyta to od kogo tu wymagać. Internet huczy od wiadomości na ten temat , nie trzeba nawet interesować się specjalnie polityką żeby widzieć co się w w Polsce dzieje.Ale najlepiej pisać bzdury niczym nie poparte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, paniwiosna napisał:

Proszę bardzo. To jest tysięczna tego co można przedstawić,Poza tym jak można przyjać preparat ,który jeszcze nie jest szczepionką a jest nadal w fazie badań , producent nie bierze odpowiedzialności za skutki uboczne ( podpisujecie to przy przyjęciu tego czegoś , oraz rząd również nie bierze odpowiedzialności. Internet pęka w szwach od tych informacji tylko trzeba umieć szukać

Zrzut ekranu (342).png

Zrzut ekranu (343).png

Zrzut ekranu (344).png

Zrzut ekranu (345).png

Robiłem badania krwi w polskim i niemieckim laboratorium 5 miesięcy po pierwszej dawce w Polsce a w De nieco później   .Moja krew ma się dobrze ,całkiem dobrze .Chyba mam szczęście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, paniwiosna napisał:

Proszę bardzo. To jest tysięczna tego co można przedstawić,Poza tym jak można przyjać preparat ,który jeszcze nie jest szczepionką a jest nadal w fazie badań , producent nie bierze odpowiedzialności za skutki uboczne ( podpisujecie to przy przyjęciu tego czegoś , oraz rząd również nie bierze odpowiedzialności. Internet pęka w szwach od tych informacji tylko trzeba umieć szukać

Zrzut ekranu (342).png

Zrzut ekranu (343).png

Zrzut ekranu (344).png

Zrzut ekranu (345).png

Zapomniałem podziękować za poświęcony czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość antyszur
3 godziny temu, paniwiosna napisał:

zajrzeć  do prawdziwych naukowych badań

tak tak i szanowny pan REDAKTOR Piotr Szlachtowicz panią oświeca. Wystarczy mi, że pisze o sobie Polak, katolik, niezależny dziennikarz, prowadzący audycję wrealu24. hahahahahahahahahahahahaha. Wolę już ludzi oglądających tvp, bo takich niezależnych to trzeba unikać jak ognia. Piotruś książkę napisał i teraz reklamuje gdzie popadnie, bo go blokują. Ciekawe dlaczego. To spisek! Przypomnę pani tylko, że matka Piotra Szlachtowicza omal nie zmarła na covid co sam przyznał i powiedział a on dzisiaj śmie mówić że covid nie jest taki groźny. Mistrz! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...