Skocz do zawartości

 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wyciągłam te mielone z zamrażarki bo do końca nie byłam pewna czy te zakupy wypalą a dzisiaj dopiero wpadłam na to,że z tego mielonego można zrobić no co??? gołąbki oczywiście ha ha nie robicie gołąbków w de? Ja mogę teraz gotować wszystko co mi się podoba bo dziadek wszystko je tak,że mam pole do popisu.A jutro filet z tuńczyka ryż z warzywami tylko nie wiem jaką sałatkę do tego przygotować może podpowiecie macie czas do jutra po biorę się za te gołąbki a w zapasie miałam taką śmieszniastą szpicatą kapustę małe ma listki to zrobię małe gołąbki no takie gołąbeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gołąbki robię bo sama lubię. :) Babuszka chwaliła roladki. :):):)

Tutaj chyba nie przejdą bo wiele rzeczy podopieczna nie je - masła ani żadnego tłuszczu, lodów, rabarbaru, jogurtu czy śmietany. Nie wiem czego jeszcze nie je to dopiero z czasem wyjdzie. Upiekłam pyszną tartę z jabłkami w karmelu - nie będzie jadła. :( Sama zjem ! Choćbym miała pęc to zeżrę wszystko :d:d:d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7.08.2017 at 22:28, Marianek napisał:

Wytłumacz mi, prostemu opiekunowi w jaki sposób się dorabiają

 miałam w umowie 10 Ero/dzień ,to dotyczyło tylko mnie  .. Wiem dokładnie ,że rodzina otrzyma 300 Euro zwrotu z tego tytułu. Pracując 30 dni dokładnie otrzymałam od rodziny 300 E!  ,   pdp nie  dołożył nawet centa na  swoje!  wyżywienie , a kazał mi również z tej kwoty  kupować środki czystości dla Nas a dla siebie do higieny osobistej ..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz mi @erika z całym szacunkiem! Dalej nie rozumiem?

6 minut temu, erika napisał:

miałam w umowie 10 Ero/dzień ,to dotyczyło tylko mnie

To znaczy, że za te pieniądze to tylko ty jadłaś? A za czyje pieniądze jadł pdp?

 

8 minut temu, erika napisał:

Wiem dokładnie ,że rodzina otrzyma 300 Euro zwrotu z tego tytułu.

Od kogo był ten zwrot?

Więc czy te 300€ to było tylko i wyłącznie na Twoje potrzeby, czy na Was oboje i na dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu Waszych komentarzy, doszłam do wniosku że miałam szczęście, mimo że jechałam w ciemno. Na dzień dobry, dostałam od Wnuka Babci 250 euro na zakupy dla mnie i dla Babci na tydzień, pomimo to czekała na mnie pełna lodówka a dodatkowo pojechał ze mną na pierwsze zakupy i każde następne (co tygodniowo, zawsze w poniedziałek) by zakupić to czego w domu zaczynało brakować, tak więc miałam do dyspozycji wszystko co było niezbędne do śniadań, kawusi ze słodkosciami, obiadu i podwieczorku oraz kolacji i nigdy też, nie musiałam sie martwić i niezbędne rzeczy do osobistej higeny Babci, zawsze z wyprzedzeniem też kupował pielucho-majtki i nawilżane husteczki higeniczne, jak i papier toaletowy oraz kuchenne ręczniki, włącznie z całym wyposażeniem leków i innych potrzeb do pielęgnacji ciała i zdrowia. I mimo że sam się nazywał "sknerą" nigdy nie odmówił niczego o co w liście zakupów prosiłam, a nawet kupował wiele rzeczy sam od siebie dla mnie jako opiekunki, niezależnie od potrzeb Babci. A więc, bardzo współczuję Wam Wszystkim :serce: że musicie się borykać, z tak poważnymi problemami jak wyżywienie siebie i podopiecznego o czym, powinna pamiętać rodzina bądź sam podopieczny jeśli chce jeść i mieć zapewniony byt oraz leki. Moc serdecznosci dla Was Wszystkich :) Oraz miłego popołudnia i spokojnego wieczoru Wam :serce: Życzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, erika napisał:

 miałam w umowie 10 Ero/dzień ,to dotyczyło tylko mnie  .. Wiem dokładnie ,że rodzina otrzyma 300 Euro zwrotu z tego tytułu. Pracując 30 dni dokładnie otrzymałam od rodziny 300 E!  ,   pdp nie  dołożył nawet centa na  swoje!  wyżywienie , a kazał mi również z tej kwoty  kupować środki czystości dla Nas a dla siebie do higieny osobistej ..  

Erika, kazdej rodzinie 

KTO 

?

ZWRACA KOSZTY WYZYWIENIA OPIEKUNKI?_

 

Wszystkie agencje tak maja czy jak?_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sayonara 52 napisał:

Erika, kazdej rodzinie 

KTO 

?

ZWRACA KOSZTY WYZYWIENIA OPIEKUNKI?_

 

Wszystkie agencje tak maja czy jak?_

Ja nie wiem @sayonara 52 każdy z nas jak pracuje legalnie  to ma umowę i  tam pisze . kto zwraca?hmm 100 % wiem,że są zwracane a więcej nic nie moge powiedzieć:p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,pracuję już trochę ale nigdy nie miałam zapisu w umowie ile euro na dzien moge - zjeść-,pracujesz z bardzo pożądną Agenturą jeśli masz taki zapis w umowie.A czy ktoś zwraca rodzinom,też nie jestem pewna,jeśli tak jest, to  pdp.musi mieć wysoki Pfegegrad, może wtedy coś dostają rodziny. Wiem tylko że w niektórych umowach po drugiej stronie,rodz.-agent. bywa określona kwota na tydzień.Pozdrawiam ciepełko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 30.08.2017 at 17:09, basia59 napisał:

Na bardzo oszczędne babcie i rodziny jest tylko jeden sposób. Przygotowac listę zakupów na tydzień, niech rodzinka robi zakupy, my nie musimy dżwigać, a tym bardziej słuchać ,:d i pauza staje się pauzą - tylko dla nas...

 

 

 

 

Tak masz rację lecz nie zawsze to zdaje egzamin jak powiadają samo życie.Dziękuję za wypowiedź i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 30.08.2017 at 17:24, Betty napisał:

ja mialam domy, w ktorych moje zakupy to byl jedyny czas pauzy... mozna bylo wyjsc odetchnac... a z lista zakupow dawana rodzince jest roznie: jedni kupia co napisalas, a reszta Ci zredukuje wszytsko na maksa i polowy nie przywioza.... 

To prawda co piszesz tylko dlacze4go kosztem oopiekunek redukują zakupy ?I nie podoba mi się to .Uważam że agencje powinny ustalić pewną stawkę na dzień dla opiekunki gdyż w końcu opiekun czy opiekunka jedzie tam pracować opiekować się a nie powinno się zamartwiać o finanse jak i podstawiowe potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...