Skocz do zawartości

 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

24 minut temu, alina0610 napisał:

Mam kolezanke,pracuje z tej samej agencji co ja i jestesmy z jednego miasta.Dziewczyna dostaje na jedzenie ,na tydzien 10 euro,czasami 15.Babka jest skneruska ale to przez chorobe.Ewcia doklada do jedzenia bo jej szkoda babci.Syn ,okolo siedemdziesiatki,przyjezdza raz na dwa tygodnie ale on nie daje kasy.Kupuje wode i jakies soki.a moja Ewcia przez te cale 3 miesiace swojej pracy i do koordynatorki , i do syna mowila,ze wszystko jest ok. bo sie wstydzila powiedziec,ze to ona utrzymuje  pdp.

Jutro wyjezdza.

 

Sorki Alinka , ale jakoś dziwnie  mi nie żal tej twojej koleżanki . Widocznie z niej taka bardziej samarytanka a nie opiekunka . Można i tak ...widocznie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Sorki Alinka , ale jakoś dziwnie  mi nie żal tej twojej koleżanki . Widocznie z niej taka bardziej samarytanka a nie opiekunka . Można i tak ...widocznie :(

Bardzo jej sie dziwilam bo przeciez ona jako opiekunka kupe lat pracuje.Pierwszy raz w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, alina0610 napisał:

sie wstydzila powiedziec,ze to ona utrzymuje  pdp.

Brak słów, nie wiem co mam napisać, bo nie wyobrażam sobie utrzymywać PDP to raz , a drugi ? jaki wstyd, prawdę powiedzieć, koleżanka doopa do potęgi entej, wez jej wybij z głowy takie zachowania , albo niech wpada tutaj na forum, może się czegoś nauczy chodz troszkę,,,bo szkoda aby następnych utrzymywała, :tak2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi Rozmawialam z nia bardzo czesto .wyobraz sobie,ze ona wiedzac jaka ma sytuacje w domu pdp  przedluzyla sobie o miesiac kontrakt!Dzisiaj ma przyjechac zmienniczka a ona zastanawia sie czy jej powiedziec o tym wszystkim!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, alina0610 napisał:

Bardzo jej sie dziwilam bo przeciez ona jako opiekunka kupe lat pracuje.Pierwszy raz w Niemczech.

Nieważne , że pierwszy raz w Niemczech . Skoro pracuje jako opiekunka to 18 lat ma na pewno skończone , ale zachowuje się jak dziewczynka o gołębim sercu z podstawówki . Swoją litością robi babci wielką krzywdę , bo przyjedzie następna opiekunka i nie dołoży jednego centa do babcinego , domowego  budżetu . Nie kupiłaby przez tydzień , czy dwa za swoje pieniądze to babcia może i swoje sknerostwo zarzuciła ...jakby głód w dupę zajrzał ....Możesz jej ode mnie przekazać te słowa " sieroca dola ...oferma bez języka w gębie a nie opiekunka , która za swoją bądź co bądź ciężką pracę powinna otrzymywać godziwe pieniądze a nie je tracić  " ...Na marginesie ...może daj namiary na koleżankę ...fajnie by było mieć kiedyś taką opiekunkę :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, alina0610 napisał:

@Blondi Rozmawialam z nia bardzo czesto .wyobraz sobie,ze ona wiedzac jaka ma sytuacje w domu pdp  przedluzyla sobie o miesiac kontrakt!Dzisiaj ma przyjechac zmienniczka a ona zastanawia sie czy jej powiedziec o tym wszystkim!

 

Dalej chce kłamać :przekleństwa:  współczuję tej zmienniczce ,bo co do czego to wyjdzie potem ,że zmienniczka coś wydziwia,,bo przecież nigdy się nie skarżyła poprzedniczka,,jak ja takiego krętactwa i kłamstwa nie nawidzę, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blondi napisał:

Dalej chce kłamać :przekleństwa:  współczuję tej zmienniczce ,bo co do czego to wyjdzie potem ,że zmienniczka coś wydziwia,,bo przecież nigdy się nie skarżyła poprzedniczka,,jak ja takiego krętactwa i kłamstwa nie nawidzę, 

I pewnie jeszcze po cichutku dokłada do zakupów , żeby babci nie było przykro :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, Blondi napisał:

Dalej chce kłamać :przekleństwa:  współczuję tej zmienniczce ,bo co do czego to wyjdzie potem ,że zmienniczka coś wydziwia,,bo przecież nigdy się nie skarżyła poprzedniczka,,jak ja takiego krętactwa i kłamstwa nie nawidzę, 

Tam jest dziwaczna sprawa.Ewce zal babci zostawac . babcia placze ,ze ewa wyjezdzaBabci to sie nie dziei,ze placze,bo bedze musiala swoja kase wylorzyc,

obie jestesny z PROM......24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, alina0610 napisał:

Tam jest dziwaczna sprawa.Ewce zal babci zostawac . babcia placze ,ze ewa wyjezdzaBabci to sie nie dziei,ze placze,bo bedze musiala swoja kase wylorzyc,

obie jestesny z PROM......24

@alina0610 Wszak jesteśmy z tej samej firmy to dawaj ją do mnie na szkolenie

Muj Niemiecki kordynator też ją odpowiednio przeszkoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alina0610 napisał:

Mam kolezanke,pracuje z tej samej agencji co ja i jestesmy z jednego miasta.Dziewczyna dostaje na jedzenie ,na tydzien 10 euro,czasami 15.Babka jest skneruska ale to przez chorobe.Ewcia doklada do jedzenia bo jej szkoda babci.Syn ,okolo siedemdziesiatki,przyjezdza raz na dwa tygodnie ale on nie daje kasy.Kupuje wode i jakies soki.a moja Ewcia przez te cale 3 miesiace swojej pracy i do koordynatorki , i do syna mowila,ze wszystko jest ok. bo sie wstydzila powiedziec,ze to ona utrzymuje  pdp.

Jutro wyjezdza.

 

Szkoda ,że firmie nic nie zgłaszała.Bo przyjedzie zmienniczka,nie tak chętna jak Twoja znajomą ,i wyjdzie ,że wymyśla i domaga się 20 euro na tydzień na życie.Dlaczego tak się zachowuje,zresztą kilka osób napisało sporo uwag wcześniej ,więc powtarzać nie będę.Samarytanka z niej prawdziwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, alina0610 napisał:

Mam kolezanke,pracuje z tej samej agencji co ja i jestesmy z jednego miasta.Dziewczyna dostaje na jedzenie ,na tydzien 10 euro,czasami 15.Babka jest skneruska ale to przez chorobe.Ewcia doklada do jedzenia bo jej szkoda babci.Syn ,okolo siedemdziesiatki,przyjezdza raz na dwa tygodnie ale on nie daje kasy.Kupuje wode i jakies soki.a moja Ewcia przez te cale 3 miesiace swojej pracy i do koordynatorki , i do syna mowila,ze wszystko jest ok. bo sie wstydzila powiedziec,ze to ona utrzymuje  pdp.

Jutro wyjezdza.

 

Że co??? Sorry, ale jakby głupota mogła latać ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LACH napisał:

Dostaję 10€ do łapy dziennej diety, gdy żywię się sam. Płacone jeden raz w tygodniu 70€. Da się wyżyć. :zdrówko:

I to dobrze da się wyżyć :tak2: Tutaj mam na tydzień 50 e , ale tylko na jedzenie , bo w razie potrzeby zakupienia jakiejś chemii , środków piorących itp. to mam mieć dawane więcej ....tak wczoraj powiedział mi Katieńki  zięć . Lodówkę mam zapełnioną , łakocie jakieś , zakupione przez zmienniczkę  są jeszcze w szafce ....ale mój regularnie , codziennie połykany przeze mnie chrom zaczął chyba działać , bo patrzę na słodkości i ochoty na nie żadnej nie mam :haha:Katieńka jada niezmiennie na śniadania i kolacje tosta z marmoladą truskawkową ...staram się w międzyczasie w nią coś wcisnąć ...jakiś pudding ...ciasteczko umaczane w herbacie , ale dwa razy szluknie i już jest pełna . Zupy gotuje się dla niej na kawalątku piersi kurzęcej i wszystko trzeba zblendować . Utrzymanie Katieńki na tydzień nie wyniesie więcej jak jakieś 3-5 ojro . Próbujemy jej coś wcisnąć dodatkowo , ale za cholerę się nie da . Będę próbowała dalej , walczyła o nią , czy mi się uda to już nie mam zielonego pojęcia . Z mojej Katieńki to takie bardzo , bardzo chore kurczątko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, alina0610 napisał:

Tam jest dziwaczna sprawa.Ewce zal babci zostawac . babcia placze ,ze ewa wyjezdzaBabci to sie nie dziei,ze placze,bo bedze musiala swoja kase wylorzyc,

obie jestesny z PROM......24

Dla mnie jest to wykorzystywanie i to przemyślane ... Niektórzy pdp terroruzyja, lub płaczą ... stosują wobec opiekunki metodę, która zadziała ... Trzeba trochę czasu w De żeby sobie to uświadomić i żeby temu się nie dać :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NNNdanuta napisał:

Dla mnie jest to wykorzystywanie i to przemyślane ... Niektórzy pdp terroruzyja, lub płaczą ... stosują wobec opiekunki metodę, która zadziała ... Trzeba trochę czasu w De żeby sobie to uświadomić i żeby temu się nie dać :|

Ona kupę lat pracowala we Włoszech.Tam ,nie wszędzie,ale inaczej ludzie reagują.

Ja po długim pobycie w Hiszpanii tez musiałam się przestawić na niemiecką mentalność.Musiałam się pilnować,żeby nie całować nikogo na dobry .Tam bylo nie do pomyślenia żeby nie wycmokać się z samego rana a później,na spacerze nie witac się w ten sposób ze znajomymi.

Ale to nie o to chodzi.Koedys poszlam z moja Iranką na bazarek i przygladalam się cenom.Jedna z jej przykaciolek powiedziała,że tutaj nie patrzy się na ceny tylko bierze to co potrzebne.

pól nocy tlumaczylam jej,ze musi o tych problemach powiedzieć zmienniczce.ona twierdzi,ze może ta dziewczyna,która przyjedzie będzie miała inaczej i po co ma ka zrażać.Nie zrażać,tylko być przygotowaną na taka ewentualność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alina0610 Podpisuję się obiema rękami pod tym co napisano wyżej, dodam tylko od siebie, że jakbym za kudłaty złapała tę Twoją koleżankę, to o łupieżu zapomniała by do końca życia. >:(. Przekaż jej, że ma wszystko powiedzieć zmienniczce jak na spowiedzi, bo potem niech się nie zdziwi, że będzie awantura, płacz i pretensje do niej, zasłużone w 100 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...