Skocz do zawartości

Problemy opiekunki z historią w Niemczech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, adamos60 napisał:

widzę jesteś urażona -przykro mi .... troszkę historii i będziesz może mniej urażona--pozdrawiam a co do PDP-go ...pracujesz z chorymi a wiec nie muszę Ci pisać jaj wyglądają relacje  z takim człowiekiem.Jeszcze raz pozdrawiam.

Nie. Nie jestem urazona. Ludzie sa jacy sa. 

Jedni sa elokwentni i dowcipni, inni nie.

Jesli pytam, to znaczy, ze czegos nie rozumiem. Tyle tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię generalizowania i oceniania gdy brak jest wszystkich informacji.

Byłam kiedyś u podopiecznej, wierzącej modlącej się codziennie ale do kościoła nie chodziła wcale i nie oglądała nawet mszy w tv. Zapytałam z ciekawości dlaczego nie chce iść do kościoła w niedzielę. Odpowiedziała pytaniem "A gdzie był Kościół jak Hitler robił te wszystkie straszne rzeczy ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, adamos60 napisał:

to człowiek stary ,ma spustoszenie w głowie...

Nie ma większego błędu jak dyskusje nt przeszłości i w ogóle historii czy polityki  ze starymi Niemcami,Austriakami..Sam napisałeś "spustoszenie w głowie",po co więc wchodzisz w takie rozmowy z PDP?

Nie obraź się ,ale to kompletny brak wyobraźni.Więcej niż pewne,że demencyjny PDP może zareagować agresją na Twoje słowa.Ani to jemu nie potrzebne ,ani Tobie,te potyczki słowne.Jego od lat utrwalonych poglądów przeceiż nie zmienisz.My nie jeździmy do Opiekunkowa uświadamiać politycznie naszych PDP,zwłaszcze ,że najczęściej jeździmy do Niemców:)

Wiadomo,ze raczej nie podzielamy ich pogladów na przeszłość,czasem ich nawet nie lubimy,patrzeć na nich nie możemy,ale prawda jest taka ,że to oni nam płacą ,to my u nich a nie oni u nas ,pracujemy.jeśli ktoś ma z tym duzy problem to trzeba szukać roboty w innym kraju/Takie moje zdanie.Nie od dziś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, adamos60 napisał:

widzę jesteś urażona -przykro mi .... troszkę historii i będziesz może mniej urażona--pozdrawiam a co do PDP-go ...pracujesz z chorymi a wiec nie muszę Ci pisać jak wyglądają relacje  z takim  ludzmi.Jeszcze raz pozdrawiam.

Ja nie jestem urażony,bo z kosciołem mam mało wspólnego.Też pracuję ze starszymi ludzmi,ale chyba nie jestem wróżka aby oceniać ich poglądy bez rozmowy.Wiem doskonale że ciężko czasami sluchać jakiś takich bzdur głoszonych przez Pdp.My jednak nie jesteśmy tu od tego aby ich "nawracać|" Wiesz ja generalnie nie daję sobie wejść na głowę,a jeśli trafiają mi się jakieś takie kazania lub zachowanie Pdp to je ignoruję do pewnego czasu a później potrafię wygarnąć to co myślę.Oczywiście nie odnosi się to to Pdp z demencją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ORIM napisał:

Ja nie jestem urażony,bo z kosciołem mam mało wspólnego.Też pracuję ze starszymi ludzmi,ale chyba nie jestem wróżka aby oceniać ich poglądy bez rozmowy.Wiem doskonale że ciężko czasami sluchać jakiś takich bzdur głoszonych przez Pdp.My jednak nie jesteśmy tu od tego aby ich "nawracać|" Wiesz ja generalnie nie daję sobie wejść na głowę,a jeśli trafiają mi się jakieś takie kazania lub zachowanie Pdp to je ignoruję do pewnego czasu a później potrafię wygarnąć to co myślę.Oczywiście nie odnosi się to to Pdp z demencją

Dokladnie ORIM.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Nie lubię generalizowania i oceniania gdy brak jest wszystkich informacji.

Byłam kiedyś u podopiecznej, wierzącej modlącej się codziennie ale do kościoła nie chodziła wcale i nie oglądała nawet mszy w tv. Zapytałam z ciekawości dlaczego nie chce iść do kościoła w niedzielę. Odpowiedziała pytaniem "A gdzie był Kościół jak Hitler robił te wszystkie straszne rzeczy ?"

Moja PDP z K.zawsze mówiła,ze to że nie mogła miec dzieci to kara za to co robiła podczas wojny.Wierząca była tak sobie ,ale mówiła "kara boska".W czasie wojny pracowała w Lebensborn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

To jest wielce ciekawy temat...i cud, że się przyznała, bo to do dzisiaj tabu w DE

Dużo mi opowiadała nt temat.A w domu był wypłowiały pokoik dziecięcy....Ale też zawsze podkreślała,że to Hitler ją tam do pracy wysłał.Oni się zawsze usprawiedliwiają....Studiowała do 39ego na ASP we Włoszech.Wróciła do D i trafiła do Łodzi.Ja z nia nie dyskutowałam tylko słuchałam jak opowiada.Takie spojrzenie na wojnę oczami młodej niemeickiej dziewczyny,ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Dużo mi opowiadała nt temat.A w domu był wypłowiały pokoik dziecięcy....Ale też zawsze podkreślała,że to Hitler ją tam do pracy wysłał.Oni się zawsze usprawiedliwiają....Studiowała do 39ego na ASP we Włoszech.Wróciła do D i trafiła do Łodzi.Ja z nia nie dyskutowałam tylko słuchałam jak opowiada.Takie spojrzenie na wojnę oczami młodej niemeickiej dziewczyny,ciekawe.

Bardzo ciekawe. Swego czasu zgłębiałam ten temat. We Francji, Belgii. Holandii i  Norwegii były domy Lebensborn. Ten program obejmował również asymilację dzieci rasowych z terenów podbitych. Bardzo ciekawe...dla mnie. Jest sporo programów na YT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, foczka63 napisał:

Dużo mi opowiadała nt temat.A w domu był wypłowiały pokoik dziecięcy....Ale też zawsze podkreślała,że to Hitler ją tam do pracy wysłał.Oni się zawsze usprawiedliwiają....Studiowała do 39ego na ASP we Włoszech.Wróciła do D i trafiła do Łodzi.Ja z nia nie dyskutowałam tylko słuchałam jak opowiada.Takie spojrzenie na wojnę oczami młodej niemeickiej dziewczyny,ciekawe.

Jedni sie usprawiedliwiaja, inni nie.

 Faktem jest , ze ladujemy z Niemcami w jednym worku.Nasze narody niszczyly systemy totalitarne(faszyzm, komunizm). Czy to jest usprawiedliwienie dla czynow niehumanitarnych, to kazdy w swoim sumieniu ocenic musi.

Dziadkowi-faszyscie powiedzialam, ze w Polsce nadal jest dyktatura. Kosciola:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hawana napisał:

Jedni sie usprawiedliwiaja, inni nie.

 Faktem jest , ze ladujemy z Niemcami w jednym worku.Nasze narody niszczyly systemy totalitarne(faszyzm, komunizm). Czy to jest usprawiedliwienie dla czynow niehumanitarnych, to kazdy w swoim sumieniu ocenic musi.

Dziadkowi-faszyscie powiedzialam, ze w Polsce nadal jest dyktatura. Kosciola:szydera:

I nic się z prawdą nie minęłaś:(Niestety:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to towarzystwo się rozpisało i dobrze...lubię umiarkowane podejscie do tematu ,ORIM---nikt nikogo nie nawraca ,ale warto spojrzeć na ten problem z szerszego punktu  widzenia a nie tylko przez własne podwórko, można rzeczowo pogadać,popisać a nie zaraz stroić "fochy" obrażać .wyzywać itp.prawda...?  spokojnej dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, foczka63 napisał:

I nic się z prawdą nie minęłaś:(Niestety:(

Minelam sie. To byl zart.

Mam przeciez wybor, Radia Maryja nie musze sluchac i smierc mi za to nie grozi. 

Nie dam sobie beretu zryc przez propagande,  bo czuje ja na kilometr.

Ludzie chodza do kosciola, nie zawsze dlatego , ze wierza w Boga, tylko po to, zeby inni ich widzieli. Boja sie braku akceptacji, wykluczenia, obgadania.

Oni sa przymuszeni przez wlasne ograniczenia i koltunstwo, a nie przez kosciol.

Przykro mi jednak, ze w Polsce  takich ludzi jest tak duzo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, hawana napisał:

Minelam sie. To byl zart.

Pisałaś o dyktaturze kościoła i nie minęłąś się .To nie jest żart.

W momencie kiedy to kościół ,w jeszcze teoretycznie demokratycznym państwie ,leżącym w srodku Europy ,w 21 wieku uzurpuje sobie prawo do decydowania jak mają żyć jego obywatele oraz stwarza warunki do rozwoju organizacjom faszystowskim a aktualnie panujący rząd to w 100% popiera, to już jest dyktatura:(

Kto pamieta z historii ,to wie że dokładnie tak samo zaczynało się w III Rzeszy w 1933.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Pisałaś o dyktaturze kościoła i nie minęłąś się .To nie jest żart.

W momencie kiedy to kościół ,w jeszcze teoretycznie demokratycznym państwie ,leżącym w srodku Europy ,w 21 wieku uzurpuje sobie prawo do decydowania jak mają żyć jego obywatele oraz stwarza warunki do rozwoju organizacjom faszystowskim a aktualnie panujący rząd to w 100% popiera, to już jest dyktatura:(

Kto pamieta z historii ,to wie że dokładnie tak samo zaczynało się w III Rzeszy w 1933.....

To przeraza, ale jeszcze mam nadzieje, ze  otworza sie Polakom oczy:d i nie pozwola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Oby...

Oby ,powtórzę za Tobą ...za Kaczyńskim i jego aparatczykami pójdą tłumy ,jak barany na rzeź .Analogia nasuwa się sama ,ciekawe czy później też będą pomniejszać swoją winę ,jak nazistowscy zbrodniarze czy inni " wkręceni" w tę machinę faszyzmu ,wojny i jej skutków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Afryka napisał:

Oby ,powtórzę za Tobą ...za Kaczyńskim i jego aparatczykami pójdą tłumy ,jak barany na rzeź .Analogia nasuwa się sama ,ciekawe czy później też będą pomniejszać swoją winę ,jak nazistowscy zbrodniarze czy inni " wkręceni" w tę machinę faszyzmu ,wojny i jej skutków.

I zapomna , ze poszli w tym pochodzie dla kasy i innych profitow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...