Skocz do zawartości

Problemy opiekunki z historią w Niemczech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Tomas1965 napisał:

Jedno jest pewne. 99% naszych podopiecznych chętnie by się teraz z nami zamieniło..

Myślisz?. Pojęcia nie mają o latach rozbiórow i tesknocie by móc posługiwać się bez strachu  swoim językiem.  Może dlatego tacy "nastroszeni" bywamy. Gdzieś w głębokiej świadomość strach naszych pradziadkow o utracie wolności zagościł w nas na długo. Tak naprawdę to słowo "wolność" od niedawna jest nam  bliskie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, elf napisał:

Myślisz?. Pojęcia nie mają o latach rozbiórow i tesknocie by móc posługiwać się bez strachu  swoim językiem.  

Przecież my też nie mamy pojęcia o tym. Ja przynajmniej całe życie mówiłam.po polsku i nikt mi tego nie zabraniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Przecież my też nie mamy pojęcia o tym. Ja przynajmniej całe życie mówiłam.po polsku i nikt mi tego nie zabraniał.

Ale na 100 procent słyszałaś  o tym na lekcjach historii. Nie napisałam że nam współczesnym zabraniano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historie należy znać, nie przeżywać. Życie do przodu jest logiczniejsze niż rozpamietywanie wczoraj. Tą metodą się nie rozwiniemy ani intelektualnie, ani gospodarczo ani nie wzbogacimy ludzkiego oglądu realiów. 

Było, nie ^jest. Budujmy mosty ale nie tkwijmy na nich spoglądając tylko w głębię, przechadzajmy się w tą i tą stronę.

@Tomas1965 dobrze myślisz to i dobrze piszesz:cześć3::tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kris napisał:

Szczególnie zabita...>:(

Biorę słownik bo nie chcę mieć do czynienia z prawem, które się wciąż zmienia … I boskie i ludzkie prawo ulega wciąż przemianie. >:( Oprócz ścieżki, którą przeszłam dla mnie reszta to niebo - synonim czegoś czego osobiście nie znam.., z historią włącznie, często zakłamaną, pomieszaną i z palca wyssaną. Mój rozum to moja ścieżka i moja ścieżka to mój rozum... i ten rozum mi mówi, że lepiej być zabitym niż katem... Bo życia wiecznego może i nie ma, ale istnieje genetyka, czyli jakiś ciąg dalszy nastąpi...))))

P.S. Wcale nie cieszę się, że chcesz opuścić to forum, tym bardzie powodzenia :cześć:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
O ‎2017‎-‎07‎-‎25 at 06:18, Gość aga napisał:

A do pracy , żeby poprawić stan zdrowia podopiecznego nalezy jechać w pasiaku . Poczułby sie jak za dawnych lat. Nie miałam podopiecznego nazisty i oby tak dalej. Nie sprostałabym takiemu zadaniu .

sukin koty, Jak mogą ? A twója wypowiedź rewelacja, Jak bym się dowiedziała że nazista to bym go zadenuncjowała i wyjechała, ani dnia bym u niego nie pracowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, XXMartaXXX napisał:

sukin koty, Jak mogą ? A twója wypowiedź rewelacja, Jak bym się dowiedziała że nazista to bym go zadenuncjowała i wyjechała, ani dnia bym u niego nie pracowała.

Długo , prawie trzy lata zbierałaś się do odpowiedzi na posta Agi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...
O 21.04.2021 at 20:33, INEZ napisał:

Niestety problem ciągle powraca :(

Przez to złapałam doła :smutek:

Zastanawiam czy pewne rzeczy można zapomieć,wybaczyć ,nie mieć żalu ???

Nie można zapomnieć, nie można wybaczyć, nie można nie mieć żalu! To byłaby jeszcze większa zbrodnia! Jedyne co możemy zrobić wszyscy to nie przenosić tych emocji na kolejne pokolenia Niemców i dać im białą kartę. Ta zbrodnia musi istnieć w naszych głowach żeby już nigdy się nie powtórzyła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...