Skocz do zawartości

Problemy opiekunki z historią w Niemczech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, INEZ napisał:

@anna5826 nie przejmuj się komentarzami osób, które nie mają nic mądrego do powiedzenia i tylko zasmiecaja wszystkie tematy. Pozdrawiam Cie serdecznie. 

Swoje przeżycia możesz opisać w klubie

, Stela mina "tam piszemy o odradzanych miejscach. 

Niestety historia ma ciągle wpływ na nasze relacje z Niemcami. 

" Demony przeszłośc"i są ciągle zywe. 

 

@INEZ tu nikt nie zasmieca komentarzami.gdzie widzisz te komentarze?

Z dalsza trescia twojego postu zgadzam sie.

Z tym ze to nie nasze relacje z Niemcami, a ich relacje z nami.

Na szczescie rzadko sie zdarzaja ekstremalne sytuacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze,że zupełnie nie rozumiem tej idei "karmienia się" przeszłością polsko-niemiecką,na którą ani my ,bo nas nie było, ani nawet nasi rodzice, bo byli dziećmi,nie mieliśmy żadnego wpływu.

Było,minęło.

Jeśli ktoś ma z problem z tym,że pracuje "u Niemca" to powinien poszukac pracy w innym kraju.Po prostu.Po co sie męczyć podcierając niemiecki tyłek?Skandynawia,Anglia,Holandia też potrzebują opiekunek.

My ,Polacy ogólnie rzecz biorąc kochamy się nurzac w przeszłości wszelakiej i chyba nigdy nie będziemy potrafili się z nia rozliczyć.Akurat pracując "dla wroga" to bardzo przeszkadza.Chociaż ta Szwecja...mhm...no nie wiem,nie wiem,to też wróg!Vide ,potop szwedzki....Anglia..łajdaki, nie pomogli nam w czasie wojny...wróg!Dania i Norwegia-sprzyjały Niemcom...wróg!Holandia.....na nich też by się coś znalazło!Na wszelki wypadek ,wróg!Włochy jeszcze-wróg ,wiadomo,Mussolini itd.I Hiszpania-za ciepło tam,wróg ,kurna....Same wrogi,psia krwia ,ale to ojro,to piep...ne ojro.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, INEZ napisał:

@anna5826 nie przejmuj się komentarzami osób, które nie mają nic mądrego do powiedzenia i tylko zasmiecaja wszystkie tematy. Pozdrawiam Cie serdecznie. 

Swoje przeżycia możesz opisać w klubie

, Stela mina "tam piszemy o odradzanych miejscach. 

Niestety historia ma ciągle wpływ na nasze relacje z Niemcami. 

" Demony przeszłośc"i są ciągle zywe. 

 

Te zdjecia w ich domu -tego rodzinnego domu to raczej tesknota za utraconym mieniem ...bo wiem ze corki przyjezdzaja do Polski i maja kontakt z obecnymi mieszkancami ... W moim domu akurat nikt nie zginal ..Niemcy mieli tylko kwatere i Radiostacje ... a babcia z dziecmi musieli spac na snopach slomy ... Kazda Wojna gdy gina Ludzie jest Okropnoscia ... Ale i bez Wojny duzo ludzi ginie ...na to nie mamy wplywu ... / ja nie zwracam uwagi na wpisy innych ...kazdy moze pisac co mu slina akurat na mysl przyniesie ;;;)))  / Pozdrawiam serdecznie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, foczka63 napisał:

Powiem szczerze,że zupełnie nie rozumiem tej idei "karmienia się" przeszłością polsko-niemiecką,na którą ani my ,bo nas nie było, ani nawet nasi rodzice, bo byli dziećmi,nie mieliśmy żadnego wpływu.

Było,minęło.

Jeśli ktoś ma z problem z tym,że pracuje "u Niemca" to powinien poszukac pracy w innym kraju.Po prostu.Po co sie męczyć podcierając niemiecki tyłek?Skandynawia,Anglia,Holandia też potrzebują opiekunek.

My ,Polacy ogólnie rzecz biorąc kochamy się nurzac w przeszłości wszelakiej i chyba nigdy nie będziemy potrafili się z nia rozliczyć.Akurat pracując "dla wroga" to bardzo przeszkadza.Chociaż ta Szwecja...mhm...no nie wiem,nie wiem,to też wróg!Vide ,potop szwedzki....Anglia..łajdaki, nie pomogli nam w czasie wojny...wróg!Dania i Norwegia-sprzyjały Niemcom...wróg!Holandia.....na nich też by się coś znalazło!Na wszelki wypadek ,wróg!Włochy jeszcze-wróg ,wiadomo,Mussolini itd.I Hiszpania-za ciepło tam,wróg,kurna....Same wrogi,psia krwia ,ale to ojro,to piep...ne ojro.....

Zawsze można u przyjaciół ....na Wschodzie . Rubel też zagraniczny pieniądz :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, foczka63 napisał:

Niiiii,tam strasznie marnie płacą a my przecież pracujemy dla kaski czyw ż nie?

Ja dla baski ...raczej  :szydera: Z historią problemów nie mam . Jeżdżę do pracy i staram się nie dyskutować na w/w temat . Nawet jak mnie nieraz zaczepiano to odpowiadałam , że urodziłam się po wojnie  ( choć wygląd wskazuje na przed :szydera: ) i temat był z marszu ucinany . Gdybym uznawała wszystkich  Niemców za wrogów to na pewno nie ryzykowałabym wyjazdami na roboty ....bo tego , ich widoku bym po prostu nie zniesła . A ojrasy zarobione jakoś nie czuję , żeby mi śmierdziały :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sayonara 52 napisał:

@INEZ tu nikt nie zasmieca komentarzami.gdzie widzisz te komentarze?

Z dalsza trescia twojego postu zgadzam sie.

Z tym ze to nie nasze relacje z Niemcami, a ich relacje z nami.

Na szczescie rzadko sie zdarzaja ekstremalne sytuacje. 

Na niebosklonie gwiezdzistym migoca mi te komentarze jak gwiazdki ;)

7 godzin temu, anna5826 napisał:

Te zdjecia w ich domu -tego rodzinnego domu to raczej tesknota za utraconym mieniem ...bo wiem ze corki przyjezdzaja do Polski i maja kontakt z obecnymi mieszkancami ... W moim domu akurat nikt nie zginal ..Niemcy mieli tylko kwatere i Radiostacje ... a babcia z dziecmi musieli spac na snopach slomy ... Kazda Wojna gdy gina Ludzie jest Okropnoscia ... Ale i bez Wojny duzo ludzi ginie ...na to nie mamy wplywu ... / ja nie zwracam uwagi na wpisy innych ...kazdy moze pisac co mu slina akurat na mysl przyniesie ;;;)))  / Pozdrawiam serdecznie ...

Dwa ostatnie zdania mi się najbardziej podobają. Pozdrowionka i tak trzymaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, foczka63 napisał:

Powiem szczerze,że zupełnie nie rozumiem tej idei "karmienia się" przeszłością polsko-niemiecką,na którą ani my ,bo nas nie było, ani nawet nasi rodzice, bo byli dziećmi,nie mieliśmy żadnego wpływu.

Było,minęło.

Jeśli ktoś ma z problem z tym,że pracuje "u Niemca" to powinien poszukac pracy w innym kraju.Po prostu.Po co sie męczyć podcierając niemiecki tyłek?Skandynawia,Anglia,Holandia też potrzebują opiekunek.

My ,Polacy ogólnie rzecz biorąc kochamy się nurzac w przeszłości wszelakiej i chyba nigdy nie będziemy potrafili się z nia rozliczyć.Akurat pracując "dla wroga" to bardzo przeszkadza.Chociaż ta Szwecja...mhm...no nie wiem,nie wiem,to też wróg!Vide ,potop szwedzki....Anglia..łajdaki, nie pomogli nam w czasie wojny...wróg!Dania i Norwegia-sprzyjały Niemcom...wróg!Holandia.....na nich też by się coś znalazło!Na wszelki wypadek ,wróg!Włochy jeszcze-wróg ,wiadomo,Mussolini itd.I Hiszpania-za ciepło tam,wróg ,kurna....Same wrogi,psia krwia ,ale to ojro,to piep...ne ojro.....

No taka ta nasza nacja pokręcona. My musimy mieć wroga, a jak już jest trochę przeterminowany, to się znajdzie innego nowego, choćby z łapanki... za parady równości wyciągnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sayonara 52 napisał:

@INEZ tu nikt nie zasmieca komentarzami.gdzie widzisz te komentarze?

Z dalsza trescia twojego postu zgadzam sie.

Z tym ze to nie nasze relacje z Niemcami, a ich relacje z nami.

Na szczescie rzadko sie zdarzaja ekstremalne sytuacje.

 

Chodzi o to, żeby na forum były komentarze ale tylko te, które zgadzają sie z pewnym światopoglądem. Wszystkie inne ( wedle mniemania pewnych osób) są tylko dla funu. No i zawsze można wywołać kolejną dramę ( w sensie - o buuu, jacy wszyscy są niedobrzy i podli a ja uciśniona niewinność) . Nie wiedziałaś?

Co do relacji z Niemcami to każdy kij ma dwa końce. I jednym nawet kłuje czasami. Szczerze? Większego rozkminiania przeszłości i utraty czegoś czort wie kiedy, chyba nie ma nigdzie indziej niż w PL. Historia jest historią ale niektórzy po prostu uwielbiają grać rolę ofiary. Nawet wtedy gdy ich to w żadnym razie nie dotyczy. 

Żyje się po to by budować mosty pomiędzy, a nie aby je wysadzać w powietrze. Tak zawsze myślałam i myślę.

A wracając do problemów opiekunki z historią,  to nie uważam za mądre nakręcanie się w stosunku do starych dziadków czy babć, często izolowanych we własnym świecie zwanym Demenzlandią. To dopiero jest dziwne i nieprofesjonalne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sayonara 52 napisał:

@INEZ tu nikt nie zasmieca komentarzami.gdzie widzisz te komentarze?

Z dalsza trescia twojego postu zgadzam sie.

Z tym ze to nie nasze relacje z Niemcami, a ich relacje z nami.

Na szczescie rzadko sie zdarzaja ekstremalne sytuacje.

 

Chodzi o to, żeby na forum były komentarze ale tylko te, które zgadzają sie z pewnym światopoglądem. Wszystkie inne ( wedle mniemania pewnych osób) są tylko dla funu. No i zawsze można wywołać kolejną dramę ( w sensie - o buuu, jacy wszyscy są niedobrzy i podli a ja uciśniona niewinność) . Nie wiedziałaś?

Co do relacji z Niemcami to każdy kij ma dwa końce. I jednym nawet kłuje czasami. Szczerze? Większego rozkminiania przeszłości i utraty czegoś czort wie kiedy, chyba nie ma nigdzie indziej niż w PL. Historia jest historią ale niektórzy po prostu uwielbiają grać rolę ofiary. Nawet wtedy gdy ich to w żadnym razie nie dotyczy. 

Żyje się po to by budować mosty pomiędzy, a nie aby je wysadzać w powietrze. Tak zawsze myślałam i myślę.

A wracając do problemów opiekunki z historią,  to nie uważam za mądre nakręcanie się w stosunku do starych dziadków czy babć, często izolowanych we własnym świecie zwanym Demenzlandią. To dopiero jest dziwne i nieprofesjonalne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Trzymamy się ....puścić nie ma się jak :szydera:

 

17 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

Ja będę trzymać się wiatru..tego z zachodu i nie puszczę...się też :szydera:

Te są w temacie jakby Ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości :oklaski:bardzo pouczające :haha:

To tak na marginesie. Przepraszam, że wątek zasmiecilam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, INEZ napisał:

 

Te są w temacie jakby Ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości :oklaski:bardzo pouczające :haha:

To tak na marginesie. Przepraszam, że wątek zasmiecilam :oops:

Bujnij się maleńka ode mnie ...najlepiej ze trzy kroki w bok :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fioletowa.mysz napisał:

No dobra. Ale nie mów nikomu o tych lajkach bo też będą chcieli:szydera:

Zazdrość mnie już zżera :haha:No bo jak można lajkować za śmiecenie? :haha: Skandal :haha:W każdym wątku należy pisać merytorycznie, poważnie...a i tak niektórym za to nie polajkują :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 29.10.2018 at 17:01, INEZ napisał:

Myśla lub uważom ,że rychtig ja :)

 

O 29.10.2018 at 17:12, INEZ napisał:

Zawsze za gówna  biorę się w rękawiczkach i to nawet w białych takich gumowych i jednorazowych :trele:

Nawet Twój kolega potrafi kulturalniej dyskutować niż Ty i tematu się nawet trzyma .

Dzisiaj to radości mej nie zmąci nawet s............. to słowa piosenki ,żeby nie było ale przyznają trochę nie w temacie :oops:

 

O 29.10.2018 at 17:15, INEZ napisał:

:słabo:

 

O 29.10.2018 at 17:15, INEZ napisał:

:oklaski::tak:

 

O 29.10.2018 at 17:20, INEZ napisał:

:oklaski::tak:

 

O 29.10.2018 at 18:17, INEZ napisał:

:trele: za to ciebie wiem jak "zwać":trele:

Tak tylko sobie cytuję. Gwoli przypomnienia o postach na temat. No i bo mogę. Taka historia na niemieckiej ziemi w stylu "Wer ohne Suende ist der werfe den erste stein":szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Zazdrość mnie już zżera :haha:No bo jak można lajkować za śmiecenie? :haha: Skandal :haha:W każdym wątku należy pisać merytorycznie, poważnie...a i tak niektórym za to nie polajkują :tak2:

W dzieciństwie chcialam zostać śmieciarzem. Na niemieckiej ziemi koniecznie, gdyz tam smieci dobrobytem płynęły:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...