Skocz do zawartości

Dleczego to my jeździmy do Niemców a nie Niemcy do nas?


Gość Agata
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Blondi napisał:

Ale też uważam ,że 2 tyg, to wystarczający okres wypowiedzenia,,a nie miesiąc,,albo 3 miesiące,masakra!!!

Odrzucajmy takie umowy ze względu na okres wypowiedzenia to może ustąpią ja tak robię i zawsze informuję,że umowa jest nie do przyjęcia z tego powodu oczywiście pomijam już inne zapisy typu 3 euro za każdy nie przepracowany dzień dla mnie umowa powinna działać w dwie strony gwarantować równe prawa ale jak usłyszałam w jednej firmie ,że ja nawet ich pracownikiem nie byłam to się zaczęłam zastanawiać kim?koleżanką? i co wyjeżdżając do pracy zrobiłam im koleżeńską przysługę?:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Michał845 napisał:

Słuchajcie. A co tych umów. Bo mówiąc szczerze nie znam się na tym zbytnio. Czy jak się zapisze w przyszłości do innej agencji to jest możliwość wnioskowania o swoje zapisy do umowy?  Na przykład zapis: "Gdy opiekun będzie źle traktowany to ma prawo zjechać z adresu zachowując prawo do wynagrodzenia za przepracowane dni". Czy coś w tym stylu. Jest to możliwe? Czy ja zbytnio fantazjuje? ;)

Nie dawno bylo na forum przetlumaczone na niemiecki oswiadczenie, ze rodzina czy podopieczni nie maja zastrzezen co do pracy opiekunki  jako zabezpieczenie na wypadek , gdyby sobie "przypomnieli" , ze jednak zle pracowala, gdy wlasnie trzeba agencji zaplacic.   Mozna z agencja negocjowac jakis zapis i czasem sie udaje, gdy im zalezy, aby wyjechala .Czy sa mozliwe swoje  zapisy do umowy ? Chyba nie , ale  jesli chodzi o zle traktowanie to sa agencje, ktore  maja to ujete w umowie, dokladnie to jest napisane, ze gdyby rodzina czy podopieczny swoim zachowaniem naruszal godnosc opiekuna,  to ten moze wczesniej zjechac bez zadnych finansowych kar. Pewnie w takim przypadku trzeba byloby to jakos udowodnic i moze glownie chodzi o zle traktowanie na tle rasistowskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michał845 napisał:

A może ktoś polecić rzetelną agencję (nawet na priv) taką, którą opiekuni chwalą, gdzie nie myślą tylko jak oskubać opiekuna z pieniędzy i taką, która naprawdę działa w razie problemów?  Zauważyłem na forum, że ludzie unikają akurat tego tematu jak ognia. Nie wiem czemu. Na pewno są agencje, którym zależy bardziej na dobrej reputacji i dzięki temu mają rzetelnych opiekunów, niż na tym aby utrzymywać na siłę patologiczne adresy i wysyłać tam opiekunów jako ofiary, aby tylko kaska płynęła od klientów. 

Nie ma takiej przynajmniej ja takiej nie znam:hahaha:

O przepraszam @LENA_57 podobno w takiej pracuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, PO CO nam te agencje?  Założyć samemu działalność i jechać na swoich warunkach. Umawiać się z rodzinami na wypłaty np. tygodniowe, żeby nie było. Sporo większe pieniądze, nie 1000€, tylko np. 1600€. A i rodzina płaci mniej, bo nie 2200€, a te 1600€. Obie strony się cieszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podpowiedzieć np.które mają najkrótszy okres wypowiedzenia .,koordynatora na miejscu,zachowali się wobec mnie uczciwie i tak dalej a co do umów są podobne jak jest dobrze to jest dobrze a jak kłopoty to już różnie bywa.Te co bardziej uczciwie mnie potraktowały to mało płacą ale mogę coś podpowiedzieć.Co wiem to powiem,więc pytajcie na priv:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michał845 napisał:

Tak się zastanawiam, PO CO nam te agencje?  Założyć samemu działalność i jechać na swoich warunkach. Umawiać się z rodzinami na wypłaty np. tygodniowe, żeby nie było. Sporo większe pieniądze, nie 1000€, tylko np. 1600€. A i rodzina płaci mniej, bo nie 2200€, a te 1600€. Obie strony się cieszą.

Jaki mądry chłopczy!!!:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Michał845 napisał:

A może ktoś polecić rzetelną agencję (nawet na priv) taką, którą opiekuni chwalą, gdzie nie myślą tylko jak oskubać opiekuna z pieniędzy i taką, która naprawdę działa w razie problemów?  Zauważyłem na forum, że ludzie unikają akurat tego tematu jak ognia. Nie wiem czemu. Na pewno są agencje, którym zależy bardziej na dobrej reputacji i dzięki temu mają rzetelnych opiekunów, niż na tym aby utrzymywać na siłę patologiczne adresy i wysyłać tam opiekunów jako ofiary, aby tylko kaska płynęła od klientów. 

Musisz poczytac opinie na forach lub na Gowork, bo tak naprawde nie ma  jednej idealnej, jak ma jakis dobry zapis w umowie to inne punkty nie za bardzo. Trzeba  zadzwonic do paru firm, wypytac o warunki na jakich zatrudniaja, jaki jest okres wypowiedzenia czy daja nr telefonu do  opiekunki, ktora jest na miejscu , od jakiej kwoty skladki itp ogolnie o tym , co wazne  zanim podejmie sie w  danej agencji prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michał845 napisał:

Tak się zastanawiam, PO CO nam te agencje?  Założyć samemu działalność i jechać na swoich warunkach. Umawiać się z rodzinami na wypłaty np. tygodniowe, żeby nie było. Sporo większe pieniądze, nie 1000€, tylko np. 1600€. A i rodzina płaci mniej, bo nie 2200€, a te 1600€. Obie strony się cieszą.

Wybór należy do Ciebie:d

1 minutę temu, Blondi napisał:

Jaki mądry chłopczy!!!:święty:

I liczyć nawet potrafi:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zrobić listę "złych adresów". Już od początku mojej pracy opiekuna myślałem o tym i się bardzo dziwiłem czemu takiego czegoś nie ma. W miejscu gdzie w internecie udzielają się opiekuni i zrobić temat z listą adresów na które lepiej nie jechać.  Kto za to może coś zrobić? Nikt. Chociaż z drugiej strony internet to internet i ktoś może skłamać :(

Edytowane przez Michał845
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Michał845 napisał:

Tak się zastanawiam, PO CO nam te agencje?  Założyć samemu działalność i jechać na swoich warunkach. Umawiać się z rodzinami na wypłaty np. tygodniowe, żeby nie było. Sporo większe pieniądze, nie 1000€, tylko np. 1600€. A i rodzina płaci mniej, bo nie 2200€, a te 1600€. Obie strony się cieszą.

Dobry pomysl,  sa opiekunki, ktore sa zadowolone z pracy na dzialalnosci, z tym, ze wtedy wszystko na twojej glowie, co prawda jest ksiegowa ale tak naprawde nikt nie przypilnuje interesu lepiej niz sam wlasciciel , no i trzeba znalezc sobie zlecenia , przydaje sie dobry niemiecki  no  i tez  wczesniejsze doswiadczenie w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał845 już nic nie kombinuj z adresami,,już to kiedyś chciałam zrobić i polecialo na mnie wiadro wody,:płacz: ale może i racja !!!!,bo wez zobacz z jednej strony ktoś opisze ,że ten adres jest bardzo toksyczny itd, ale inna opiekunka ten adres wychwali,,każdy z nas inaczej przechodzi miejsce pobytu,każdy z nas wnosi co innego na każdą stelle,jesteśmy inni i każdy z nas inaczej pracuje,,,ja sama zauważyłam ,że poprzedniczki moje zwiewały z miejsca bo już nie mogły wytrzymać na danym adresie a mi tam było jak na wakacjach,,więc nie jest to proste takie zrobic liste,,Ty wyjedziesz a przyjedzie jakaś opiekunka i spodoba się wariatowi i będzie milutki dla niej i spokojniutki,,nic nie wiadomo,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Michał845 napisał:

Albo zrobić listę "złych adresów". Już od początku mojej pracy opiekuna myślałem o tym i się bardzo dziwiłem czemu takiego czegoś nie ma. W miejscu gdzie w internecie udzielają się opiekuni i zrobić temat z listą adresów na które lepiej nie jechać.  Kto za to może coś zrobić? Nikt. Chociaż z drugiej strony internet to internet i ktoś może skłamać :(

Dokładnie:( a po za tym ja bym nie chciała,zeby mój adres znalazł się w internecie chyba ty tez nie

5 minut temu, Blondi napisał:

@Michał845 już nic nie kombinuj z adresami,,już to kiedyś chciałam zrobić i polecialo na mnie wiadro wody,:płacz: ale może i racja !!!!,bo wez zobacz z jednej strony ktoś opisze ,że ten adres jest bardzo toksyczny itd, ale inna opiekunka ten adres wychwali,,każdy z nas inaczej przechodzi miejsce pobytu,każdy z nas wnosi co innego na każdą stelle,jesteśmy inni i każdy z nas inaczej pracuje,,,ja sama zauważyłam ,że poprzedniczki moje zwiewały z miejsca bo już nie mogły wytrzymać na danym adresie a mi tam było jak na wakacjach,,więc nie jest to proste takie zrobic liste,,Ty wyjedziesz a przyjedzie jakaś opiekunka i spodoba się wariatowi i będzie milutki dla niej i spokojniutki,,nic nie wiadomo,,

Ja też tak miałam o mały włos ze zlecenia bym nie zrezygnowała:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, że różnie to bywa i jednego pacjent czasem zaakceptuje a innego nie. Tak samo z rodzinami. Mimo wszystko są adresy gdzie podopieczny jest po prostu ogólnie agresywny do każdego kto przy nim robi. Miałem już taki adres. 

18 minut temu, jolantapl. napisał:

Dokładnie:( a po za tym ja bym nie chciała,zeby mój adres znalazł się w internecie chyba ty tez nie

Nie trzeba podawać pełnego dokładnego adresu, a wręcz Broń Boże. Wystarczy (zmyślone) np. Goldenstedt, Kopernikusstr. samotny pan po wylewie z cewnikiem. I wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Michał845 napisał:

Fakt faktem, że różnie to bywa i jednego pacjent czasem zaakceptuje a innego nie. Tak samo z rodzinami. Mimo wszystko są adresy gdzie podopieczny jest po prostu ogólnie agresywny do każdego kto przy nim robi. Miałem już taki adres. 

Nie trzeba podawać pełnego dokładnego adresu, a wręcz Broń Boże. Wystarczy (zmyślone) np. Goldenstedt, Kopernikusstr. samotny pan po wylewie z cewnikiem. I wsio.

Tylko gdzie to pisać:(

Jedyne wyjscie to jak ktos bierze zlecenie i sie czegos obawia to na forum mozna zapytać moze ktoś się znajdzie kto tam był no i jeszcze jak trafisz na uczciwa osobę,która jest na miejscu i powie ci to i owo ale nie zawsze ci pawie:( z oczywistych powodów a decyzja i tak nalezy do Ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakimś forum założyć konkretny temat, np. "Lista złych adresów których lepiej unikać dla opiekunów osób starszych". Każdy kto będzie zainteresowany tematem wpisze takie coś w google i wyświetli mu adres forum gdzie może wejść na temat.  Może dodać też od siebie jeśli zna już coś.  No ale tak jak pisałem, ktoś kto sam sobie robił problemy może skłamać. Kiedyś zmieniałem jedną kobietę, która szybko wyleciała za alkohol. Wszędzie walały się puszki po piwach i wódce. Syf mi zostawiła niesamowity, w kurzu to można było pływać. A adres okazał się w super extra.  Niestety to co dobre szybko się kończy. Rodzina po 6 tygodniach mojego pobytu zadecydowała dać podopiecznego do domu starości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Michał845 napisał:

Albo zrobić listę "złych adresów". Już od początku mojej pracy opiekuna myślałem o tym i się bardzo dziwiłem czemu takiego czegoś nie ma. W miejscu gdzie w internecie udzielają się opiekuni i zrobić temat z listą adresów na które lepiej nie jechać.  Kto za to może coś zrobić? Nikt. Chociaż z drugiej strony internet to internet i ktoś może skłamać :(

Pare razy czytalam  o podopiecznych czy ich rodzinach z podanymi nazwami miejscowosci i tylko imionami ale  tez i nazwiskami jako ostrzezenia typu -uwazajcie na.....ale to raczej dotyczylo ofert prywatnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, Michał845 napisał:

Fakt faktem, że różnie to bywa i jednego pacjent czasem zaakceptuje a innego nie. Tak samo z rodzinami. Mimo wszystko są adresy gdzie podopieczny jest po prostu ogólnie agresywny do każdego kto przy nim robi. Miałem już taki adres. 

Nie trzeba podawać pełnego dokładnego adresu, a wręcz Broń Boże. Wystarczy (zmyślone) np. Goldenstedt, Kopernikusstr. samotny pan po wylewie z cewnikiem. I wsio.

Większość podopiecznych można pod ten opis podpiąć:d

Oczywiscie panów:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, uwierz, że staruszki też potrafią dać popalić ;) Raz miałem jedną co na wózku inwalidzkim non stop za mną po domu zapitalała patrzeć co ja robię, dając ciągle jakieś zadania, non stop komentując, że do czyszczenia tego i tamtego taka a taka ścierka/gąbeczka. Że to trzeba tak i tak, a nie jak ja robię. Itd. Itp. Nie agresywna, ale taka namolna, że szło wariacji dostać O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Michał845 napisał:

Oj, uwierz, że staruszki też potrafią dać popalić ;) Raz miałem jedną co na wózku inwalidzkim non stop za mną po domu zapitalała patrzeć co ja robię, dając ciągle jakieś zadania, non stop komentując, że do czyszczenia tego i tamtego taka a taka ścierka/gąbeczka. Że to trzeba tak i tak, a nie jak ja robię. Itd. Itp. Nie agresywna, ale taka namolna, że szło wariacji dostać O.o

To i tak nie najgorzej miałeś:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał845Staruszki nieraz są lepsze od sprytnego dedektywa ,,albo policjanta a bystre jakie:płacz: ,,mają sokole oko,,wszystko zobaczą , a jakie przebiegłe ,,aktorstwo mają we krwi,przy opiekunce -chora i niedołężna ,zostaw babcie to w mig stanie na nogi i posuwa równo,,:hahaha: miałeś perfekcyjną Panią domu na wózku,,,szkołę ładu i porządku.:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja :)  A słuchajcie. Bo kiedyś było na portalu MyPolacy.de forum z wątkiem: "Opiekunki w DE..... niesamowicie silne kobiety". Sporo opiekunek się tam udzielało i forum było bardzo aktywne. Niestety to forum chyba usunęli, bo już nie mogę znaleźć, nigdzie tego nie wyświetla.  Może ktoś z was się udzielał tam? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michał845 napisał:

No racja :)  A słuchajcie. Bo kiedyś było na portalu MyPolacy.de forum z wątkiem: "Opiekunki w DE..... niesamowicie silne kobiety". Sporo opiekunek się tam udzielało i forum było bardzo aktywne. Niestety to forum chyba usunęli, bo już nie mogę znaleźć, nigdzie tego nie wyświetla.  Może ktoś z was się udzielał tam? :)

@Michał845 czy mam Ci otworzyć oczy?:płacz:O.o czy tutaj nie widzisz ,,niesamowitych silnych kobiet'? gdzie Ty szukasz po innych forach, jak tylko to zostalo takie czynne na maxa,,,:o:love: od rana do wieczora,:hahaha:,,ja nie latam po forach, jak to robi duża częsc ,nawymądrzać się i swoje filozofy wszędzie wsadzić,których czytać się nie da:(,,trzymam się jednego forum ,,poczytam nieraz cos na innym forum,ale tylko poczytam:o,także pisz o swoich stellach bo fajnie piszesz,,co tam jeszcze Ciebie w tej pracy zaskoczyło albo spotkało? nie szukaj ludzi na innym forum,,bo tutaj są wspaniałe kobietki do tańca i do różanca:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hahaha::hahaha:

13 minut temu, Blondi napisał:

@Michał845 czy mam Ci otworzyć oczy?:płacz:O.o czy tutaj nie widzisz ,,niesamowitych silnych kobiet'? gdzie Ty szukasz po innych forach, jak tylko to zostalo takie czynne na maxa,,,:o:love: od rana do wieczora,:hahaha:,,ja nie latam po forach, jak to robi duża częsc ,nawymądrzać się i swoje filozofy wszędzie wsadzić,których czytać się nie da:(,,trzymam się jednego forum ,,poczytam nieraz cos na innym forum,ale tylko poczytam:o,także pisz o swoich stellach bo fajnie piszesz,,co tam jeszcze Ciebie w tej pracy zaskoczyło albo spotkało? nie szukaj ludzi na innym forum,,bo tutaj są wspaniałe kobietki do tańca i do różanca:hahaha:

Jak my byśmy się chciały na innych forach udzielać to rzeczywiście musiały byśmy mieć podzielność uwagi niesamowitą:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...