Skocz do zawartości

Oferty pracy agencji, a rzeczywistosc


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@A.NN.A współczuję Ci tej przykrej szteli, ale grunt, że umiałaś sama z niej szybko zjechać i

teraz najważniejsze to odsapnąć, zrelaksować się i ... znależć coś dobrego ! Tego Ci życzę ! Łutu szczęścia !

w ciągu 6 lat jedynie raz musiałam faktycznie uciekać po paru dniach, ale kiepskich sztel, gdzie z trudem przesiedziałam miesiąc było  dużo : oceniam, że co trzecia jest na prawdę trudna, ale widzę też ,że co trzecia - przynajmniej w mojej statystyce - jest w istocie DOBRA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A.NN.A do odważnych świat należy. Ja myślę o własnej działalności, bo na czarno miny też są niezłe, ale...poszkodowane bardziej o tym milczą.

      Zresztą, co by nie próbować ryzyko i  przypadek. rządzi wszystkim

       Wiem, że gdy sama poszukam sobie ofertę - też może okazać się zgnitkiem, ale wtedy choć łatwiej zrezygnować. 

          Na czarno byłam dwa razy. Opiekunki zachwalały swoje miejsca pod niebiosy, ale  w jednym przypadku zwiałam ( tracąc  4 dni na darmo i nasłuchawszy się dogryzania . Ale może trzecia oferta byłaby dobra ? Niemniej wybrałam agencje, bo obawa, że nie zapłacą była za duża. Wolę mniej, ale spokój i legalność, powiedzmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze niedługo 90% procent opiekunek będzie pracowało na czarno .Jeżeli nikt nie chce zainteresować się tymi pseudo umowami o pracę słusznie nazywanymi śmieciowymi to sytuacja się nie zmieni a wręcz przeciwnie coraz więcej opiekunek będzie rezygnowało ze współpracy z agencjami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikowalam do firmy Personel dla Europy.to wzięli moje dane i oddzwo ili jak juz 5 tyg byłam na szteli z innej firmy a potem zdziwienie ze nie czekałam. Na co miałam czekać .aż sobie przypomną .dzwonią do nas jak nikt takiej szteli nie chce wziąć. Przed moim przyjazdem do Witten tez dzwoniła firma ze na gwałt potrzebują opiekunki.kwota była duża jak do jednej osoby.a kiedy zaczęłam zadawać pytania to nagle zrobiło się o 150e więcej. A kiedy nie odpuszczam to się okazało ze na ta sztele nie było chętnych bo babka z demencja i agresywna.a ja nie biorę takich sztel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja ostatnio bardzo dużo dobrego słyszałam o agencji MG solutions, tylko że nie widzę teraz ogłoszeń dotyczących opieki, będę musiała do nich przedzwonić. Moje drogie, czy któraś może z nimi wyjeżdżała? Większość osób, które znam podejmowała się prac sezonowych bądź też fabrycznych więc niewiele mogą mi doradzić w kwestii takiej pracy. Z tego co wiem, to agencja bardzo dużo pomaga, a co do warunków czy miejsca to zawsze jest tak jak powiedzą, to samo z pieniędzmi. Dopiero raczkuję w takich pracach, to będzie mój pierwszy wyjazd dlatego mam zamiar wyjechać z agencją, nie chcę poszukiwać sama i zależy mi na tym by to było sprawdzone miejsce. Mam 40 lat, czy sądzicie,że to odpowiedni wiek do tej pracy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amanda siedzę w tym od dawna i po uszy i nie znam sprawdzonych agencji, a już zupełnie nie słyszałam o sprawdzonych sztelach. Wszystko jak się trafi.

      Niemniej agencje można trochę prześwietlić, a na sztelę zadzwonić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Amanda napisał:

Ja ostatnio bardzo dużo dobrego słyszałam o agencji MG solutions,

Są inne miejsca do reklamy agencji na tym forum.:p

 

O 17.02.2017 at 19:32, marii napisał:

Aplikowalam do firmy Personel dla Europy.to wzięli moje dane i oddzwo ili jak juz 5 tyg byłam na szteli z innej firmy a potem zdziwienie ze nie czekałam

Rada jak wyżej! A do jakich agencji ja aplikowałem...:d

O 17.02.2017 at 11:54, jolantapl. napisał:

No i dobrze niedługo 90% procent opiekunek będzie pracowało na czarno .Jeżeli nikt nie chce zainteresować się tymi pseudo umowami o pracę słusznie nazywanymi śmieciowymi to sytuacja się nie zmieni a wręcz przeciwnie coraz więcej opiekunek będzie rezygnowało ze współpracy z agencjami:)

Pozwolę sobie mieć trochę odmienne zdanie.:rozpacz:

Fakt, bardzo dużo ludzi pracuje na czarno, kto wie czy nawet nie połowa. Ale podam tylko jeden z powodów dla których Niemiec wybierze agencję: Często rodzina klienta mieszka daleko i w razie problemów z opiekunką (wypadek, choroba, pilny zjazd do kraju, czy wiele, wiele innych) agencja jest w stanie zapewnić następstwo nawet robiąc przerzut w Niemczech. Po prostu Niemcy kupują sobie spokój za większe pieniądze. Ale to jeden z powodów.>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
5 godzin temu, Karolinaa2 napisał:

A agencję LaxoCare znacie? Tutaj 

http://laxocare.pl/praca-opiekunki-niemczech/ przeglądam oferty, dużo ofert mają. Tylko tak w ciemno to chyba strach wyjechać, co nie? Ktoś z Was zna tę firmę? Wyjeżdżaliście z nimi?

 

@Karolinaa2 a znamy agencję,,znamy ,,ktoś mi powiedział ,że agencja nie warta uwagi,,ale kto z nas w ciemno jedzie? nikt ! czytamy opinie i się pytamy,,jeden drugiego,,,nieraz ryzyk fizyk,,trzeba to wyczuć,,nieraz jedzie się na miesiąc i się patrzy jak agencja pracuje,,ale też się patrzy na oferowaną ofertę ,,a potem na umowy jakie mają,,,zresztą na wszystko trzeba miec otwarte ślipia:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, czy wy też pracujecie dokładnie według ustalonego grafiku? Moja agencja jak zaczynałam pracę, wysłała mi aplikację rodziny wraz z ich grafikiem. Według niego powinnam pracować w godzinach popołudniowo-wieczornych, ale w ogóle się tego nie trzymam (pracuję zazwyczaj w porach ranno-popołudniowych). Poza tym mam inne dni wolne. Czyli jak coś się stanie podopiecznej w godzinach, które formalnie są w grafiku,  będę musiała za to odpowiadać? Czy powinnam o tym rozmawiać z agencją, czy z rodziną? Nie wiem czy to dobry temat na tego typu pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, makaroni napisał:

@BlondiRodzina wysłała wraz z aplikacją. Agencja tez wyslala mi grafik do uzupelniania co tydzien ale nie odeslalam im. Zreszta oni sie o to nie upominaja.

@makaroni tak z ciekawosci to ile godzin rodzina przeznaczyła na pracę opiekunki?

Ja mam w umowie 160 godzin w miesiącu ,to na dzień przypada nie 8 godzin a tylko 5,5 godzi,, i doszłam do wniosku ,że czas najwyższy to stosować,,nam za te godziny tylko płacą,,wspomniałam już rodzinie u ktorej jestem już o tych godzinach i narazie zrobili zdziwione miny,,zobaczymy jak dalej się potoczy,,bo jeszcze wrócę do tej rozmowy,,może się cos ukruci ? a może pakować walizy i do domu?:hahaha: ale próbować trzeba,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blondi napisał:

@makaroni tak z ciekawosci to ile godzin rodzina przeznaczyła na pracę opiekunki?

Ja mam w umowie 160 godzin w miesiącu ,to na dzień przypada nie 8 godzin a tylko 5,5 godzi,, i doszłam do wniosku ,że czas najwyższy to stosować,,nam za te godziny tylko płacą,,wspomniałam już rodzinie u ktorej jestem już o tych godzinach i narazie zrobili zdziwione miny,,zobaczymy jak dalej się potoczy,,bo jeszcze wrócę do tej rozmowy,,może się cos ukruci ? a może pakować walizy i do domu?:hahaha: ale próbować trzeba,,,

Zapomnij Blondi o rozmowach .

Niemcy wciaz maja w ustach ,,24 godziny na dobe,,

Tak maja napisane i u nich wiadomo, napisane rzecz swieta!

Dlatego wydaje im sie, ze powinismy byc szczesliwi, ze nie ganiaja nas w nocy i na okraglo w dzien.

,,Milosierni panstwo,, mowia, ze mamy dobrze, bo jest jedzenie i cieplo.

I oni TYLE  placa.

Wypalilo im mozgi te 24 godziny...

 

No bo jak to, w folderze firmy pisze, ze opieka 24 godziny.

A skoro nie opieka ,to niech opiekunka skrobie stary brud, zamiata snieg, myje okna ,

sprzata piwnice.

I co tam jeszcze do lba strzeli

zaplacone ,wiec niech pracuje!!!!

 

Moja poprzednia PDP dz\iwila sie, ze odmawiam sprzatania piwnicy 

Obecna chwail sie wkolo, jak to ona ma opiekunke na okragle 24 godziny

ktora musi robic co ona kaze..

Tak doslownie.

Tylko troche sie mija z prawda, ale co tam, niech inni zazdroszcza.

 

Pisalam juz kiedys, ze agencje sciagaja  klientow, zapewniajac ze 24 godziny opieka.

A Niemcy biora to doslownie.

Probowalam tlumaczyc zakutemu lbowi, ze te ,,24,, to gotowosc  do niesienia pomocy ,

a nie ze ma wymyslac zeby zapelnic mi czas 24 godz na dobe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, sayonara 52 napisał:

Zapomnij Blondi o rozmowach .

Niemcy wciaz maja w ustach ,,24 godziny na dobe,,

Tak maja napisane i u nich wiadomo, napisane rzecz swieta!

Dlatego wydaje im sie, ze powinismy byc szczesliwi, ze nie ganiaja nas w nocy i na okraglo w dzien.

,,Milosierni panstwo,, mowia, ze mamy dobrze, bo jest jedzenie i cieplo.

I oni TYLE  placa.

Wypalilo im mozgi te 24 godziny...

 

No bo jak to, w folderze firmy pisze, ze opieka 24 godziny.

A skoro nie opieka ,to niech opiekunka skrobie stary brud, zamiata snieg, myje okna ,

sprzata piwnice.

I co tam jeszcze do lba strzeli

zaplacone ,wiec niech pracuje!!!!

 

Moja poprzednia PDP dz\iwila sie, ze odmawiam sprzatania piwnicy 

Obecna chwail sie wkolo, jak to ona ma opiekunke na okragle 24 godziny

ktora musi robic co ona kaze..

Tak doslownie.

Tylko troche sie mija z prawda, ale co tam, niech inni zazdroszcza.

 

Pisalam juz kiedys, ze agencje sciagaja  klientow, zapewniajac ze 24 godziny opieka.

A Niemcy biora to doslownie.

Probowalam tlumaczyc zakutemu lbowi, ze te ,,24,, to gotowosc  do niesienia pomocy ,

a nie ze ma wymyslac zeby zapelnic mi czas 24 godz na dobe.

 

 

Uśmiałam się z tych tepokow,wiem jacy to bezmòzgowcy,wiem, Ty masz tam wesoło,jak w jakims kabarecie,jest gwiazda filmowa,,kabaretowa ,która sama sobie reżyseruje  gra wspaniale,haha, trzymaj sie i dajesz rade,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok mnie pracuje polka, już w innym poście o niej wspominałam. Ona pracuje jako opiekunka dziadka, a że ten obecnie jest w szpitalu, to rodzina zostawiła ją aby wsparła babcię. Babcia całkowicie samodzielna, więc koleżanka zajmuje się głównie sprzątaniem wszystkich zakamarków. Ostatnio jak rozmawiałam ze starszą panią, to opowiadała jak syn szukał opiekunki. Podobno gdyby chciał zatrudnić opiekunkę przez niemiecką agencję, która oczywiście nie mieszkałaby z nimi 24h na dobę, to kosztowałoby to ok 4 tys. euro, a polskiej agencji płacą 2.650. Dopóki dziadek był w domu, jej praca była bardzo ciężka, musiała go pilnować w dzień i w nocy, ale jego żona starała się aby miała możliwie jak najwięcej, chociaż krótkich przerw. Cały czas mówi, że żadna opiekunka nie może pracować na okrągło, więc jest jeszcze nadzieja, nie wszyscy to kołki :hahaha::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sayonara 52 napisał:

Obecna chwail sie wkolo, jak to ona ma opiekunke na okragle 24 godziny

ktora musi robic co ona kaze..

Tak doslownie.

Przerażające, ale jak najbardziej prawdziwe. 

Niemcy rozumieją bardzo dosłownie 24h i dlatego przynajmniej skreśłam wszelkh ie firmy z 24h i z działalnością, bo tam ani tych teoretycznych 160 godzin nigdzie nie ma.

      a praktyka ? za szczęście uważam gdy pracuje 300h miesięcznie i nie jest to ciężka praca, bo godzina i tak godzinie nie równa...

20 godzin temu, makaroni napisał:

@BlondiRodzina wysłała wraz z aplikacją. Agencja tez wyslala mi grafik do uzupelniania co tydzien ale nie odeslalam im. Zreszta oni sie o to nie upominaja.

Nie martw się tym jeśli nie jesteś na działalności i Pdp złamie nogę to oświadczysz, że wtedy akurat skończyłaś pracę na dany dzień i nikt tego nie sporawdzi ani nie udowodni. Zresztą kto i po co by Cię skarżył ?

Grafik nikogo nie obchodzi i nic nie znaczy, ale klientom warto uświadamiać ile godzin pracujemy i próbować coś urwać, chyba że pracujesz poniżej 6h dziennie ?

Nie martw się tym. Jeśli Pdp złamie nogę oświadc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...