Skocz do zawartości

facet w opiece


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie. duzo jest firm, gdzie czytajac ich oferty widzi sie opcje opiekun/opiekunka... a jak przychodzi co do czego, to ten facet to niekoniecznie chetnie jest widziany.... podpowiedzcie mi coos z ofert dla facetow, jakas agenture polska, czy tez lepiej niemiecka, ktora zatrudnia facetow.... no i jak wiecie cos, to napiszcie jakie sa opinie o pracy facetow, czy sie sprawdzaja, w znaczeniu odnajduja w tym... bo z kobietami juz chyba tak tak jest, ze natura jakos nas tak zaprogramowala, ze nadajemy sie do opieki nad calym swiatem.... moze nie kazda kobieta, ale w wiekszosci.... nie ukrywam, ze szukam oferty dla faceta, jak nie tu, to podeslijcie cos na priv, moze jakas agentura sie odezwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Betty napisał:

witajcie. duzo jest firm, gdzie czytajac ich oferty widzi sie opcje opiekun/opiekunka... a jak przychodzi co do czego, to ten facet to niekoniecznie chetnie jest widziany.

@Betty mamy tutaj naszego rodzynka:love: @Łukasz. Fajnie by było jakby się wypowiedział w tym temacie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napiszcie jakie sa opinie o pracy facetow, czy sie sprawdzaja, w znaczeniu odnajduja w tym... 

Pisze facet który siedzi w tym temacie 12 lat. I są to tylko moje przemyślenia.

Nie ma agencji tylko dla facetów. Pokutuje - szczególnie u Niemców - że facet nie zajmie się domem, nie ugotuje, posprząta, nie upierze. Generalnie faceci są zatrudniani tam, gdzie trzeba dźwigać (czy to u mężczyzn, czy też u kobiet) Pracując w kilkunastu miejscach raz pracowałem przy kobiecie, ale była to sytuacja wyjątkowa. Pomagałem samotnym mężczyznom, mężczyznom w małżeństwie. Pracowałem po opiekunkach które nie sprawdzały się pod każdym względem. Ale generalnie mało kto wierzy w nasze umiejętności i są zdziwieni czytając referencje. To tak by było w skrócie. A mężczyzn z tej branży znam sporo.

I facet na ogół pali, a to już kryminał. :p

Edytowane przez kris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie prawda, praca taka jak nas wszystkich. Chociaż film za krótki, żeby zmieścić wszystkie problemy.

Można to zadedykować naszej "Paniusi z biura" z tego forum. Niepełna informacja o pacjencie i brak zapłaty! A agencje są takie uczciwe... Tylko my się czepiamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facetów w tej branży jest oczywiście mniej niż Pań... ma to też i znaczenie w doborze, wyszukaniu oferty dla faceta, bo Panie jeżdżą i do dziadków i do babć i do małżeństw. Faceci, jak zauważyłem, jeżdżą najczęściej do dziadków, aczkolwiek zdarza się, że także zarówno do babć, jak i do małżeństw. Dwa razy miałem okazję opiekować się małżeństwem i raz babcią, poza tym sami dziadkowie. Jakiś czas temu znalazłem fajną ofertę dla opiekunki do dziadka...Wiedząc, że oferta jest dla opiekunki, spróbowałem mimo wszystko dowiedzieć się czegoś więcej...Miła Pani z agencji poinformowała mnie jednak, że jak pisze w ogłoszeniu, oferta jest dla opiekunki...Wydawać by się mogło, że dziadkowi "wsio rawno", kto przyjedzie do opieki. Jednak podopieczni bądź ich rodziny sami dokonują wyboru co do "płciowości", haha, opiekuna. Niemniej, przeważnie krótko czekam na następne sztele i z akceptacją przez rodziny nie mam problemu. Zauważyłem też, że starannie zrobiony profil przez naszą agencję dla pdp czy niemieckiej agencji, odgrywa istotne znaczenie. Może dlatego też właśnie nie mam problemów z akceptacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzalam film.... jak pan Jerzy zrobil na mnie bardzo pozytywne wrazenie, takiego cieplego czlowieka to koncowka filmu podlamala calkiem.... do dzis za swoja ciezka prace nie otrzymal wyplaty..... porazka... ale agentura kase wziela...i to jest najwazniejsza... przeraza mnie to wlasnie.... ze za prace pracownik nie dostaje kasy do reki.... tylko posrednik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,trafiłem na ten temat przed chwilą.Trochę nieużywany...A wbrew pozorom właśnie ten temat,w mojej opini,jest na czasie.Dlaczego?W tamtym roku trafiłem do rodziny,gdzie wcześniej były tylko kobiety-teraz już tam nie jeżdżą.W tej chwili jestem w miejscu,gdzie od 4 lat były same opiekunki-w 1-szym tygodniu dostałem propozycję powrotu,którą przyjąłem-pieniadze dobre,dziadek rewelacja,córka b.b.o.k-miejsce świetne-trafiłem tu na 5 tygodni na zastępstwo.Za 10 dni jadę na zastępstwo faceta,który trafił w miejsce,gdzie ostatnio było 6 kobiet,a właśnie on dostał propozycję powrotu...Powiedzcie mi ,proszę-czy to przypadek?Do tej pory,wiem to,było przekonanie,że facet nie da rady.Zgadzasię-wielu nie ogarnie tematu,ale normalny gość,nie fujara,który normalnie funkcjonuje w swojej rodzinie w kraju,jest właśnie wymarzonym opiekunem.To my jesteś my bardziej obowiązkowi i to my-mówię o prawdziwych opiekunach-,jestesmy do tego stworzeni.Co Wy na to?:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pan Sioś napisał:

Witam,trafiłem na ten temat przed chwilą.Trochę nieużywany...A wbrew pozorom właśnie ten temat,w mojej opini,jest na czasie.Dlaczego?W tamtym roku trafiłem do rodziny,gdzie wcześniej były tylko kobiety-teraz już tam nie jeżdżą.W tej chwili jestem w miejscu,gdzie od 4 lat były same opiekunki-w 1-szym tygodniu dostałem propozycję powrotu,którą przyjąłem-pieniadze dobre,dziadek rewelacja,córka b.b.o.k-miejsce świetne-trafiłem tu na 5 tygodni na zastępstwo.Za 10 dni jadę na zastępstwo faceta,który trafił w miejsce,gdzie ostatnio było 6 kobiet,a właśnie on dostał propozycję powrotu...Powiedzcie mi ,proszę-czy to przypadek?Do tej pory,wiem to,było przekonanie,że facet nie da rady.Zgadzasię-wielu nie ogarnie tematu,ale normalny gość,nie fujara,który normalnie funkcjonuje w swojej rodzinie w kraju,jest właśnie wymarzonym opiekunem.To my jesteś my bardziej obowiązkowi i to my-mówię o prawdziwych opiekunach-,jestesmy do tego stworzeni.Co Wy na to?:d

jasne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pan Sioś  ja nie widzę żadnej różnicy czy to opiekun czy opiekunka. Mamy tutaj  dość długo naszego wspaniałego @Łukasz:love:  który świetnie sobie radzi  w pracy , nie tylko z panami  ale również z paniami , prawda @Łukasz? a czasem nawet wspiera nas w naszej trudnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pan Sioś zgadzam się,że są bardzo dobrzy opiekunowie,,przykładem też może być  @Łukasz ,,gdzie nie pojedzie to chcą aby wrócił , piszę za niego ,ale piszę prawdę,,są rodziny ,są PDP gdzie wogole wolą facetów,,ja też bym wolała opiekuna niż opiekunkę,,w razie takiej konieczności na 100% wybiorę faceta,,bo szybciej nawet się dogadam z facetem niż z kobietą,,,kobiety mają to do siebie,,że są zazdrosne ,msciwe ,itd, ale czy jesteście bardziej obowiązkowi? z tym bym się nie zgodziła ,,może tak! jest grupa opiekunów i opiekunek obowiązkowych i jest grupa nie obowiązkowych,,,ale do jednego worka nie możemy wszystkich wsypac,,nie!! nie!! Stworzeni jesteście do każdej pracy tak samo jak kobiety,,wiadomo ,że są prace tylko dla mężczyzn,,i prace tylko dla kobiet,,ale w opiece jest praca dla stworzonych opiekunek i opiekunów,,,  jest przewaga kobiet w opiece,,nie ma dużo facetów ,,ale by bylo milo aby inni stworzeni do tej pracy ruszyli tyłki z kanapy i też spróbowali swoich sił,,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że są miejsca gdzie mężczyzna jest bardziej odpowiedni. I nie chodzi mi tutaj o siłę fizyczną ale o preferencje, doświadczenie albo uprzedzenia.

Ale wybacz, ale nie rozumiem dlaczego płeć ma świadczyć o większej obowiązkowości. Płeć również nie świadczy o tym do czego jest się stworzonym, przy czym raczej powszechnie uważa się że kobiety nadają się nie tylko do opieki ale również do prowadzenia domu. W rodzinie to głównie kobiety gotują a przecież wielu słynnych kucharzy jest mężczyznami. To nie płeć ma znaczenie ale charakter i podejście do sprawowania opieki.

Kobiet jest zdecydowanie więcej więc proporcjonalnie większa szansa jest na to że wiele z nich nie powinno pracować w opiece. No i znów wraca sprawa płci. Jeśli mężczyzna decyduje się na taką pracę to najprawdopodobniej dokładnie to przemyślał. W końcu nie jest to tak zwane "męskie zajęcie". Kobiety często trafiają do opieki z przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maria Jolanta,

znowu 100%-owa trafność odpowiedzi.Celowo napisałem,że jesteśmy bardziej obowiazkowi-bez tego,być moze,byaby cisza.Cieszę się,że Wasze opinie sa pozytywne.Zrobił się ruch...,chyba trafilem z tematem:d

Dziewczyny,zdążyłem przeczytać tylko kilka postów,w czasie pisania tego przyszło znowu kilka opini,ale już wiem,że jesteście "za":d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pan Sioś napisał:

sayonara 52

moze coś więcej?

Dziewczyny,podejmijcie temat-co się slyszy o nas ?A chlopaki moze też coś dorzucą?Łukasz jest na urlopie,może ma teraz coś ważnego do zrobienia:d,ale inni...?

 

Blondi,

:)zaskoczyłaś mnie...

coz uznalam wypowiedz twoja za przegiecie.

Ale podzielam zdanie Blondi

jestesmy rozni, mamy takie nie inne wady i zalety i nie powinno sie generalizowac,

Ktora to ,,plec,,jest lepsza w te klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pan Sioś napisał:

Witam,trafiłem na ten temat przed chwilą.Trochę nieużywany...A wbrew pozorom właśnie ten temat,w mojej opini,jest na czasie.Dlaczego?W tamtym roku trafiłem do rodziny,gdzie wcześniej były tylko kobiety-teraz już tam nie jeżdżą.W tej chwili jestem w miejscu,gdzie od 4 lat były same opiekunki-w 1-szym tygodniu dostałem propozycję powrotu,którą przyjąłem-pieniadze dobre,dziadek rewelacja,córka b.b.o.k-miejsce świetne-trafiłem tu na 5 tygodni na zastępstwo.Za 10 dni jadę na zastępstwo faceta,który trafił w miejsce,gdzie ostatnio było 6 kobiet,a właśnie on dostał propozycję powrotu...Powiedzcie mi ,proszę-czy to przypadek?Do tej pory,wiem to,było przekonanie,że facet nie da rady.Zgadzasię-wielu nie ogarnie tematu,ale normalny gość,nie fujara,który normalnie funkcjonuje w swojej rodzinie w kraju,jest właśnie wymarzonym opiekunem.To my jesteś my bardziej obowiązkowi i to my-mówię o prawdziwych opiekunach-,jestesmy do tego stworzeni.Co Wy na to?:d

ha ha chyba sobie żartujesz odpowiadam na pytanie to jest przypadek.Nie wiem kto ma takie przekonanie,ze facet nie da rady?Męzczyżni nie są wcale bardziej obowiązkowi i nikt nie jest stworzony by być opiekunem tak tylko się mówi stworzony do czegoś w czy jesteś dobry.Kobiety są stworzone,zeby rodzić dzieci ale nie kazda je rodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blondi napisał:

@pan Sioś zgadzam się,że są bardzo dobrzy opiekunowie,,przykładem też może być  @Łukasz ,,gdzie nie pojedzie to chcą aby wrócił , piszę za niego ,ale piszę prawdę,,są rodziny ,są PDP gdzie wogole wolą facetów,,ja też bym wolała opiekuna niż opiekunkę,,w razie takiej konieczności na 100% wybiorę faceta,,bo szybciej nawet się dogadam z facetem niż z kobietą,,,kobiety mają to do siebie,,że są zazdrosne ,msciwe ,itd, ale czy jesteście bardziej obowiązkowi? z tym bym się nie zgodziła ,,może tak! jest grupa opiekunów i opiekunek obowiązkowych i jest grupa nie obowiązkowych,,,ale do jednego worka nie możemy wszystkich wsypac,,nie!! nie!! Stworzeni jesteście do każdej pracy tak samo jak kobiety,,wiadomo ,że są prace tylko dla mężczyzn,,i prace tylko dla kobiet,,ale w opiece jest praca dla stworzonych opiekunek i opiekunów,,,  jest przewaga kobiet w opiece,,nie ma dużo facetów ,,ale by bylo milo aby inni stworzeni do tej pracy ruszyli tyłki z kanapy i też spróbowali swoich sił,,,:hahaha:

ha ha @Łukasz jesteś rozrywany sprawdz jeszcze w swoim notesie bo kiedyś prosiłam,zebyś sobie zarezerwował dla mnie termin do opieki za parę latek ha ha @pan Sioś jak temat Cię interesuje to jakiś czs temu założyłam wątek jak w przyszłosci my sami potrzebowalibyśmy opiekuna to jaki on powinien być było tam bardzo wiele ciekawych wpisów.Cieszę się ,że jednak coś dla siebie znalazłeś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jolantapl. napisał:

ha ha chyba sobie żartujesz odpowiadam na pytanie to jest przypadek.Nie wiem kto ma takie przekonanie,ze facet nie da rady?Męzczyżni nie są wcale bardziej obowiązkowi i nikt nie jest stworzony by być opiekunem tak tylko się mówi stworzony do czegoś w czy jesteś dobry.Kobiety są stworzone,zeby rodzić dzieci ale nie kazda je rodzi.

Matematyka stanowi,że to nie jest przypadek.

I życie też.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pan Sioś napisał:

Matematyka stanowi,że to nie jest przypadek.

I życie też.Pozdrawiam

Chcesz powiedzieć,że jesteś lepszy od wszystkich opiekunek razem wziętych ha ha czyli co jak by przedemną pracowało 6 opiekunów i rodzina chciałaby,żebym wróciła to ma to swiadczyć,ze mężczyżni byli gorszymi opiekunami ode mnie ha ha moze oni nie chcieli tam wracać haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pan Sioś napisał:

Maria Jolanta,

znowu 100%-owa trafność odpowiedzi.Celowo napisałem,że jesteśmy bardziej obowiazkowi-bez tego,być moze,byaby cisza.Cieszę się,że Wasze opinie sa pozytywne.Zrobił się ruch...,chyba trafilem z tematem:d

Dziewczyny,zdążyłem przeczytać tylko kilka postów,w czasie pisania tego przyszło znowu kilka opini,ale już wiem,że jesteście "za":d

ha ha dobrze,ze nie napisałeś,ze jesteście mądrzejsi od kobiet bo dopiero by tu się działo ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...