Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, adamos6 napisał:

Witam,czy ktos cos wie na temat ,Premii dla  Opiekunów,przyznana przez Rząd Niemiecki w zwiazku Pandemia?Nie pytam Agnecji ,wiadomo ,dlaczego?

Całą pandemię siedzę w domu ale każda pracująca osoba powinna mieć płacony dodatek przez agencję i to one powinny zrobić minimum 300+ dla opiekunów, bo dzięki nim mogły utrzymać ciągłość opieki. Dostawaliście w ogóle coś więcej? Do mnie dzwonili dwa razy ale nazywali to premią za natychmiastowy wyjazd i to było 150€. Ktoś tu już pisał, że pracownciy agencji pracowali zdalnie a opiekunkom mówili, że nic im nie grozi niech napisze ktoś kto jeździł/jeździ. Pozostaje temat kwarantanny bo jakby nie było był następstwem wyjazdu i to dodatkowy minus. 

@adamos6 piszesz poważnie z tą premią bo w sumie to strona niemiecka powinna tym bardziej docenić osoby pracujące nie patrząc na nasze wspaniałe agenturki a może dodatki pozbierały agencje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FrauMiau hehe zapomniałam z przejęcia zrobić fotki. Mama zachwycona zajęłam się wczoraj  zadaniem o zdrowie. Byłam u weta.  Dałam mu Bravecto. Trochę wyczesalam.  Ogólnie to przestraszony ale kota nie molestuje kury też zostawia w spokoju więc może zostać u mamy.  Brat na Facebooka go dał aby nie było że nie szukamy właściciela. Ja sama nie mam więc nie mogłam.  Pilnuje się bardzo podwórka nawet na łąkę z tyłu domu boi się wyjść. A jak Przyjechalam to tak się ucieszył że aż piszczal z radości i kład się na plecach.... Dopiminajac sie o pieszczoty. Gdy wsiadam do samochodu i kazalam mu zostać to smutny ale grzeczny poszedł na legowisko które mama mu obok drzwi zrobiła. Ogólnie fajny... I słodki 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, adamos6 napisał:

Witam,czy ktos cos wie na temat ,Premii dla  Opiekunów,przyznana przez Rząd Niemiecki w zwiazku Pandemia?Nie pytam Agnecji ,wiadomo ,dlaczego?

A rząd niemiecki wie o Twoim istnieniu? Wie kto i gdzie pracuje na umowy zlecenia W Niemczech? Bez komentarza na takie niusy...>:(

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, FrauMiau napisał:

Całą pandemię siedzę w domu ale każda pracująca osoba powinna mieć płacony dodatek przez agencję i to one powinny zrobić minimum 300+ dla opiekunów, bo dzięki nim mogły utrzymać ciągłość opieki. Dostawaliście w ogóle coś więcej? Do mnie dzwonili dwa razy ale nazywali to premią za natychmiastowy wyjazd i to było 150€. Ktoś tu już pisał, że pracownciy agencji pracowali zdalnie a opiekunkom mówili, że nic im nie grozi niech napisze ktoś kto jeździł/jeździ. Pozostaje temat kwarantanny bo jakby nie było był następstwem wyjazdu i to dodatkowy minus. 

@adamos6 piszesz poważnie z tą premią bo w sumie to strona niemiecka powinna tym bardziej docenić osoby pracujące nie patrząc na nasze wspaniałe agenturki a może dodatki pozbierały agencje...

Dlatego .nie pytam Agentur niemieckich ,masz racje.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kris napisał:

A rząd niemiecki wie o Twoim istnieniu? Wie kto i gdzie pracuje na umowy zlecenia W Niemczech? Bez komentarza na takie niusy...>:(

Ale to chyba nie jest problem by odpowiednim urzędowi przedstawić umowę z polską agencją i zaświadczenie o przebywaniu u konkretnego pdp. Polskie firmy dostają dodatki i to niemałe za pracowników na umowy zlecenie a nawet o dzieło to i w naszym przypadku nie byłby problem przy odrobinie chęci. Kwestia tylko czy ktoś o tym pomyślał dlatego pytam czy adamos pisze poważnie że coś słyszał.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FrauMiau napisał:

Ale to chyba nie jest problem by odpowiednim urzędowi przedstawić umowę z polską agencją i zaświadczenie o przebywaniu u konkretnego pdp.

@FrauMiau oczywiście nie problem, jak uważasz że Ci się należy to przedstaw i po problemie. A zameldowana jesteś u tego podopiecznego?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kris napisał:

To się spytaj w urzędzie, czy Ci, jako firma coś przysługuje? My tu na forum nie urzędy niemieckie...

Nie dziwie się, że na forum jest problem skoro tak ze sobą rozmawiamy. Dziwne jest że co kilka dni ktoś wpada rozwalić rozmowy. Generalnie nie piszmy o niczym bo nie jesteśmy agencją, urzędem, pogodynką, weterynarzem, kosmetyczką, podróżnikiem itd. niektóre osoby już nawet to wprowadziły w życie i tylko się przyglądają. 

1 minutę temu, kris napisał:

oczywiście nie problem, jak uważasz że Ci się należy to przedstaw i po problemie. A zameldowana jesteś u tego podopiecznego?

Nie wiem na jakiej umowie pracujesz, ale ja pracuję w Niemczech legalnie przez polską agencję. Takie mamy prawo i tak pracuję czy tego chcę czy nie. Świata nie zmienię i dobrze wszyscy wiemy, że Niemcy doskonale wiedzą jak to wygląda. Był już poruszany temat, że za niedługo będziemy widniały w niemieckich rejestrach, bo będzie można pracować u jednego podopiecznego tylko przez kilka/kilkanaście miesięcy. Do tego czasu mamy jak mamy. 

Myślałam, że na forum możemy się pytać innych o wszystko bo być może ktoś wie więcej lub zna prawo lepiej od nas. Zakładam że tak jest nadal więc może nie pytaj i nie pisz tylko kontaktuj się z odpowiednim osobami, bo to miejsce służy do czegoś innego.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris zastanawiam się co ci dzis nie wyszło że jesteś taki niegrzeczny. Uszczypliwy i bez empatii. Rozumiem że brakuje ci osób które miały podobny sposób pisania na tym forum ale przecież możesz z nim się droczyc w innych miejscach. Nie koniecznie musisz nam udowadniać że jesteś guru 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elf napisał:

Osobiście uważam że to cudowny sposób odstresowania się. Cisza spokój wiatr.... I sikanie.......... Gdzieś tam... Na wyspie w krzaczorach. Co oczywiście mimo komarów też ma swoje uroki. 

No to muszę przyznać, że pierwszy raz będziemy mieli jach bez WC i prysznica (nie mówiąc o lodówce)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Darekr napisał:

No to muszę przyznać, że pierwszy raz będziemy mieli jach bez WC i prysznica (nie mówiąc o lodówce)

Nie zdziwię się jak marta napisze za 2 tygodnie: mam wolną chatę, darek popłynął. :)

Kiedyś jeździliśmy w góry i nad morze przyczepką, kempingową ale od kilku lat powiedziałam dość i wybieramy kwatery bo cenię sobie wygodę posiadania dodatków w postaci "własnego wc" i prysznica z ciepłą wodą.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, FrauMiau napisał:

Nie zdziwię się jak marta napisze za 2 tygodnie: mam wolną chatę, darek popłynął. :)

Kiedyś jeździliśmy w góry i nad morze przyczepką, kempingową ale od kilku lat powiedziałam dość i wybieramy kwatery bo cenię sobie wygodę posiadania dodatków w postaci "własnego wc" i prysznica z ciepłą wodą.

Do tej pory pływaliśmy dużymi jachtami (od 9 do 12 metrów długości) z WC, prysznicem,TV, kuchenką, lodówką, klimatyzacją i ogrzewaniem  na których mieszkaliśmy.

Teraz 10 metrów od brzegu (i jachciku) mamy domek też ze wszystkimi udogodnieniami

Edytowane przez Darekr
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, elf napisał:

@kris zastanawiam się co ci dzis nie wyszło że jesteś taki niegrzeczny. Uszczypliwy i bez empatii. Rozumiem że brakuje ci osób które miały podobny sposób pisania na tym forum ale przecież możesz z nim się droczyc w innych miejscach. Nie koniecznie musisz nam udowadniać że jesteś guru 

@elf i @FrauMiau W Polsce jest wasze centrum życiowe, w Polsce płacicie podatki, składki na ubezpieczenie zdrowotne itp I to nie kwestia empatii, tylko realiów. Dla rządu niemieckiego nie różnicie się niczym od zbieracza szparagów czy robotnika budowlanego. Po prostu tak to jest skonstruowane i tego nie przeskoczysz!

@adamos6 Adamie o warunkach niemieckich nie będę z Tobą dyskutował...

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. We wszystkich państwach dopłaty, premie, wyrównania, tarcze z tytułu epidemii koronowirusa wymagają udokumentowania utraty, drastycznego spadku dochodów z tego tytułu.W opiekuństwie to nie zachodzi. Na jakichkolwiek warunkach polskich czy niemieckich.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamos6 napisał:

Witam,czy ktos cos wie na temat ,Premii dla  Opiekunów,przyznana przez Rząd Niemiecki w zwiazku Pandemia?Nie pytam Agnecji ,wiadomo ,dlaczego?

Te premie należą się opiekunom zatrudnionym w Altenheim-ach.To im rząd niemiecki przyznał dodatek do pensji.

I to tylko tym państwowym raczej, koleżanka pracuje w małym prywatnym Heimie i musiała obejść się smakiem;)

Co do firm,to być może wykorzystują sytuację i dyktują rodzinie dodatek za pracę w warunkach epidemii? Ale opiekunka nic z tego nie ma,baaa,nic o tym nie wie.

Obserwując ogłoszenia,stawki się nie zmieniły a raczej lekko poszły w dół.W Polsce kryzys,  bezrobocie, dużo osób ruszy do pracy w opiece.A to jak wiadomo,dobrze nie rokuje jeśli chodzi o wysokośc wynagrodzenia.

Mnie to nie dotyczy,od dość dawna już sama negocjuję sobie stawki i ewentualne premie

 

Edytowane przez Marta B
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris a co ty wiesz o moim życiu i jego interesach życiowych. Nie przypominam bym ci się z niego spowiadała to po pierwsze. Po drugie nie masz pojęcia kim jestem dla rządu Niemiec.. Bo nie masz z tym rządem nic wspólnego. Po trzecie.. Tego typu "życiowe mądrości świadczą o twoim poziomie. U uwierz ze nie jest to pozytywne świadectwo.  I to byłoby tyle na temat twojej kultury osobistej i postrzegania siebie jako opiekuna i pracownika. Tu już były osoby znaxywajace siebie" dupomyjcami" i sprzątaczkami. Ja mam inne zdanie o tej pracy. No cóż każdy ma jakieś kompleksy. Nie zmienimy tego 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, adamos6 napisał:

@FrauMiau nikt nikogo nie rozwala,tylko grzecznie zapytalem..pozdrawiam.

Masz racje,ze cos  w trawie piszczy. Mojej przyjacuolki maz Niemiec ostatnio do mnie dzwonil,ze nalezy mi sie 1500er jednorazowej premi za prace w De w czasie wirusa. Nie byl zorientowany tylko,na jakich warunkach ja tu pracuje. Myslal,ze na niemieckich. Nie zaglebialam sie w temat,bo  mnie to nie dotyczylo. 

Tego samego dnia corka mojego pdp-nego przyjechala i tez potwierdzila,ze jakiec premie rzad niemiecki daje,ale komu ,dlaczego,to juz nie wiedziala.

W sumie musze sie tym zainteresowac,bo moze niemiecka firma ,ktora wypozycza opiekunki z Pl firmy dostaje jakies dodatki za nas i trza sie bedzie upomniec. 

Jak sie zorientuje,to napisze.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Andreaa napisał:

Masz racje,ze cos  w trawie piszczy. Mojej przyjacuolki maz Niemiec ostatnio do mnie dzwonil,ze nalezy mi sie 1500er jednorazowej premi za prace w De w czasie wirusa. Nie byl zorientowany tylko,na jakich warunkach ja tu pracuje. Myslal,ze na niemieckich. Nie zaglebialam sie w temat,bo  mnie to nie dotyczylo. 

Tego samego dnia corka mojego pdp-nego przyjechala i tez potwierdzila,ze jakiec premie rzad niemiecki daje,ale komu ,dlaczego,to juz nie wiedziala.

W sumie musze sie tym zainteresowac,bo moze niemiecka firma ,ktora wypozycza opiekunki z Pl firmy dostaje jakies dodatki za nas i trza sie bedzie upomniec. 

Jak sie zorientuje,to napisze.

I to jest fajna merytoryczna odpowiedź nie jakaś pyskówka jakă uskutecznia Kris. Po co to było. Nie wiem....... 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kris napisał:

I jeszcze jedno. We wszystkich państwach dopłaty, premie, wyrównania, tarcze z tytułu epidemii koronowirusa wymagają udokumentowania utraty, drastycznego spadku dochodów z tego tytułu.W opiekuństwie to nie zachodzi. Na jakichkolwiek warunkach polskich czy niemieckich.

Nie do końca.Opiekunowie z Heimów nie muszą niczego dokumentować,żadnej straty.To dodatek za pracę w trudnych warunkach, narażanie się na ryzyko. Każdemu zatrudnionemu się należy.

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...