Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, beatrix+ napisał(a):

Pracując przy demencyjnej osobie, nie znasz słowa " nudzi mi się" 

Zresztą mnie się nigdy nie nudzi, bo i nudę uważam za fajną rzecz.

 

Uzgadniając z córką plan mojej pracy, wypytałam ją,czy przed " papą" muszę wszystko zamykać na klucz, i czy nie schodzi do piwnicy..

 

Oczywiście dostałam odpowiedź, że absolutnie nie, odkąd zachorował nie schodzi tam ..

Nie, skąd.. NIGDY tęgo nie robił..( tzn jak był zdrowy to normalne)

Grzecznie przytaknęłam ze zrozumieniem, ale wiedziałam że ona nie ma bladego pojęcia o demencji.

Wiedziała tyłko, że papa ma demencję,ale nie wiedziała co to jest..

 

Mija dwa dni, siedziałam przy naszym karcianym stole i rozdawałam akurat, gdy zauważyłam ŻE PAPA JUŻ WRACA Z PIWNICY 😁🙃

 

NIE narobiłam rabanu ani do niego, a tym bardziej do córki.. dlaczego?

 

Bo dementycy są zadaniowi.

Jeśli Bercik sobie nadał ZADANIE zejść do piwnicy, a potem wejść, to wiadomo że NIC... ABSOLUTNIE NIC ZŁEGO się nie stanie..bo jest skupiony na tym co robi.

Ale gdyby dostał jakiś bodziec z zewnątrz 😳 typu ktoś go wystraszy nawet zwykłym NIE WOLNO! to już byłoby gorzej..

 

Pamiętam Seniora z Sulzbach.

Zszedł po schodkach z półpiętra, ale wiedział, że niżej są schody do piwnicy i że jest niebezpiecznie, to tak mocno trzymał się poręczy, że razem z jego synem ( rosłym chłopem) nie byliśmy w stanie go oderwać od tej poręczy.

Pudzianowski i inne to słabeusze w porównaniu.

A w tamtym przypadku tylko dlatego Senior odkleił się od poręczy, bo zwyczajnie go poprosiłam o pomoc...bo ją się boję.

I wziął mnie pod pachę...bo miał za zadanie POMÓC..

 

Demencja dotyka coraz młodszych.. było ogłoszenie do pracy do 57 letniego seniora, który ma demencję..

Jesuuuu...jaki senior???

On niewiele starszy ode mnie 😳

 

I nieważne jaki masz zawód, czy byłaś sprzątaczką, czy byłeś ministerialnym sędzią jak mój Bercik.

 

Już kiedyś o tym pisałam..

Zaczynamy i kończymy w pieluchach.A najpierw trochę pograsz se w karty, albo będziesz pierdyliard razy sprawdzać skrzynkę pocztową.

 

Ale, żeby nie było tak ponuro to nareszcie spotkałam się z domową sprzątaczką.

Jesuuuu...jak ja lubię sprzątaczki ❤️

Pamiętam dziewczyny ( kobiety) jeszcze z mojej skarżyskiej poczty - zawsze mnie lubiły i miałam świetny kontakt..

Co prawda niemieckiej sprzątaczki jeszcze nie spotkałam jak pracuję 5 lat 😁🤣🤣🤣 , ale one zawsze wiedzą wszystko najlepiej 😁🤣🤣

Zawsze sprzątaczka jest ważna na równi z dyrektorem, jeśli nie wyżej.

A zatem:

Rosjankę w Dusseldorfie, Serbkę w Sulzbach ( chyba to była Serbka)

Polkę w Hildesheim ( do dziś mamy serdeczny kontakt)

I tu Wietnamkę.

 

Po czym Vi stwierdziła :

 

Bogu dzięki, że dziś nie ma tej Irmgard ( przyjaciółki)

 

I tym zdaniem dowiedziałam się wszystkiego 🤣🤣🤣🤣 o tej rodzinie.

Przysięgam, że od niej nic więcej nie wiem..

 

Ja po prostu lubię obserwować i wyciągać wnioski, wpuszczać jednym uchem a wypuszczać drugim 😁🤣🤣

 

Dzień zakończony, niedługo wiosna 🤣🤣🤣

I niech ktoś mi powie, że doświadczenie nie jest ważniejsze niż język - to powinien być najwyżej wyceniany czynnik. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcys napisał(a):

I niech ktoś mi powie, że doświadczenie nie jest ważniejsze niż język - to powinien być najwyżej wyceniany czynnik. 

Ale bym nie porozmawiała na ten, ani żaden temat.

Uważam, że dla swojego bezpieczeństwa język choć ciut powinno się ROZUMIEĆ co gadają na Ciebie 😳🤣

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda...

Wydawać by się mogło, że od niej wszystko zależy.

Wszystko, no prawie..

Tylko nie samopoczucie demencyjnej osoby.

O ile Bercik w normalnym życiu bym Pierwszym Chłopem we wsi, i żadna mu nie przepuściła 🤪🤣🤣 i zapewne kąpał się w hektolitrach wody jak też wód kolońskich,tak dziś pan sędzia z ministerstwa ma na bakier z wodą.

 

Na ogól po pierwszych dniach,pdp mija wstyd i stres i poddaje się higienicznym zabiegom.

 

Higiena musi być.

Ale Bercik na wszystkie moje sposoby podjęcia tematu mycia, warczy jak Rottweiler.😜

I nie rozumiem go jako mężczyzny..

 

To drugi chłop, który się mnie boi..

 

Bo pierwszy wziął się ze mną ożenił.🙃😎

Ale ślady strachu przede mną ma do dziś.🤪🤣

 

Tak czy siak,Bercik będzie miał młodsze panie do kąpieli 🙃🤣

A ja jako gospodyni 😎 chwilowa w tym domu, będę czuwać nad wszystkim.😎🤣

 

P.s.

Przyjaciółka ma urlop ...🙃🤣

 

Dobranoc Robaczki 😍

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2024 o 20:41, beatrix+ napisał(a):

Woda...

Wydawać by się mogło, że od niej wszystko zależy.

Wszystko, no prawie..

Tylko nie samopoczucie demencyjnej osoby.

O ile Bercik w normalnym życiu bym Pierwszym Chłopem we wsi, i żadna mu nie przepuściła 🤪🤣🤣 i zapewne kąpał się w hektolitrach wody jak też wód kolońskich,tak dziś pan sędzia z ministerstwa ma na bakier z wodą.

 

Na ogól po pierwszych dniach,pdp mija wstyd i stres i poddaje się higienicznym zabiegom.

 

Higiena musi być.

Ale Bercik na wszystkie moje sposoby podjęcia tematu mycia, warczy jak Rottweiler.😜

I nie rozumiem go jako mężczyzny..

 

To drugi chłop, który się mnie boi..

 

Bo pierwszy wziął się ze mną ożenił.🙃😎

Ale ślady strachu przede mną ma do dziś.🤪🤣

 

Tak czy siak,Bercik będzie miał młodsze panie do kąpieli 🙃🤣

A ja jako gospodyni 😎 chwilowa w tym domu, będę czuwać nad wszystkim.😎🤣

 

P.s.

Przyjaciółka ma urlop ...🙃🤣

 

Dobranoc Robaczki 😍

Pewnie te 30 lat temu oddałby się bez gadania i prosił o częstsze mycie. Takie życie.  

Dzień dobry wszystkim w dniu Wegetarian!

Sąsiadka do mnie: Panie, w domu tak grzeją, że okna trzeba otwierać. 

Nie pomyślała, że lepiej przykręcić kaloryfery, ale myślę że gdyby nie zlikwidowano podzielników to te słowa nigdy by nie padły :)))))

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2024 o 17:17, beatrix+ napisał(a):

Uważam, że dla swojego bezpieczeństwa

Witajcie!

A ile to razy padało pytanie czy ja pracuję językiem i nikt nie pomyślał, że chodzi właśnie o bezpieczeństwo i że człowiek to robi dla siebie.

18 godzin temu, Joker napisał(a):

podzielników

U nas ten wynalazek jest dalej i powiem ci, że to idzie w drugą stronę, bo ludzie marzną i narzekają, że i tak płacą dużo za dużo.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłam Bercika!!🤣😲😄🤣

No może nie samego Bercika jako Bercika,ale już jego kaszmirowy sweterek tak 🤣🤣🤣
Nie zamartwiam się tym wcale,bo ..

Primo Bercik ma pierdyliard sweterków różnej maści..

Secundo: zwyczajnie mu jest wszystko jedno..

Tertio: 
Mnie też 😎🤣

Jedynie przyjaciółka Sędziego może się kapnąć, ale powiem ,że już taki był 😄😎
Ostatecznie za łapę mnie nie złapała 🤣🤣🤣

Jednakże wiem, jak boli gdy kaszmirek,czy jaki inny jedwabny włos potraktuje się ciepłą wodą.
Zbyt ciepłą.😎

Pamiętam mój piękny różowy sweterek obszyty perełkami, nabyty metodą kupna w peerelowskim " Pewexie" za porządne 20 baksów( aż mi zapachniało tym sklepem) i wiozłam go w autobusie chroniąc swą kibicią przed wzrokiem obcych ( żeby nikt nie zapeszył)

I byłam w nim jeden, jedyny raz, wzbudzając wśród koleżanek wszystkie kolory na ich licach..
Po czym ja, idiotka, uprałam go ręcznie ( wiedziałam, że nie wolno w pralce) w gorącej wodzie 😱😱
Przysięgam, że na moich oczach aż skulił się z bólu i płaczu..

Po czym ja się kuliłam, żeby się do sweterka dopasować 😄😎 niciula nie szło..

Jak też kuliłam się przed groźnym wzrokiem Pani Matki 🤣😄❤️
Ale się darli, no jak się Pani Matka darli, że ho Ho!

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej opiekunkowo :)

Prośba o poradę... potrzebuję konkretnie śmietany kwaśnej 18%. Niestety w Niemczech nie mogę znaleźć takiego czegoś. Saure Sahne dostępne jest tylko 10% (nigdy nie widziałem aby były jakieś gdzie jest więcej %). Co tu jest odpowiednikiem albo najbardziej zbliża się do śmietany kwaśnej 18%?? 
  Może "Schmand" ?  Tu pokręcone mają z tymi śmietanami.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, beatrix+ napisał(a):

 QSchmand jest słodka.10 kwaśnej wystarczy do zupy.

A co tam Miniu za lody kręcisz?🤔

 

A tak mnie wzięło wczoraj aby pierwszy raz w życiu zrobić ser własnej roboty :) I w przepisie w internecie było aby użyć śmietany kwaśnej 18%.  Ostatecznie kupiłem Saure Sahne 10% i Schmand 24% (ten Schmand w tym markecie co byłem to tylko 24% i chyba nie ma innych?) no i wyciągnąłem ze Schmand kilka łyżek i dałem w zamian kilka łyżek Saure Sahne, to może i się zrobiło z tego koło 18% kwaśnej śmietany :d:d
  A ser wyszedł niezły :), w smaku takie połączenie sera mozarella z serem żółtym. Z pewnością będę robił co jakiś czas.  1L mleka 3,2%, 200g śmietany, 3 jajka, trochę soli. I wyjdzie około 320g serka.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinować w kuchni też trzeba umieć i jeszcze wyszło dobre :)

Kwaśne śmietany

Crème fraiche – jest to lekko kwaskowa śmietana o 35% tłuszczu. Doskonała do dipów lub do zup, bo ze względu na dużą ilość tłuszczu – nie zwarzy się . Uwaga, nie nadaje się do ubijania! Jeśli znajdziemy jakiś przepis z takową śmietaną, a rzecz jasna trudno ją dostać w sklepie to możemy zmieszać naszą śmietaną 36% z maślanką (około dwie łyżki). Pozostawić w ciepłym miejscu by zgęstniała.

Saure sahne – po prostu kwaśna śmietana 10% - 19%. Stosuje się ją jak nasze śmietany 12-18%.

Schmand – jest to także kwaśna śmietana. Zawartość tłuszczu 20%-29%. Można ją znaleźć poza lodówką w sklepie. Najczęściej stosuje się je ciast, ale także spotkałam się z przypadkiem, iż do zup. Uwaga, jest to nadal kwaśna śmietana ale jest sztywna. Najczęściej spotyka się ją w południowych Niemczech

Słodkie śmietany

Kaffe Sahne – po prostu śmietana do kawy. 10-14%.

Sahne –20%-29%. Powiem szczerze, że rzadko spotykałam się z tą śmietaną.

Schlag Sahne – 30%-aż do 40%. Stosuje się ją jak naszą 30% lub 36%. Jest płynna.

 

Dzień dobry!

Dzisiaj mamy 

Niebieski Poniedziałek - najbardziej depresyjny dzień w roku 
Dzień Wikipedii
Dzień Interlingwy
Dzień Bajgla

Po co Wikipedia? Po to żeby sprawdzić co to jest Interlingua

Miłego dnia!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana poruszenie w domu,a w radio gadali o katastrofalnych warunkach pogodowych!

Atak potwornej zimy i opadów śniegu sparaliżowały Saabrücken.

Ostatnio śnieg był widziany 10 lat temu..😜🤣

 

Bercik podniecony jak przed derbami 😜😎 chodził od okna do okna i na taras oglądając śnieg.

 

Nie powiem żebym i ja nie spojrzała, ale na to białe G otrzepałam się z obrzydzeniem.

 

Może w dzieciństwie się śniegiem zachwycałam, ale nie na starość 😳

I mimo, że ani zimy,ani śniegu nie lubię, to dziś musiałam zająć się zimowym sportem ekstremalnym jaki jest odśnieżanie😜🤣 wjazdu.

Bo jutro zakupy trza, i naprawdę nie wiem,jak ja zjadę z tego " toru saneczkowego"😳😎🤣🤔

 

Grubość pokrywy śnieżnej miejscowych powaliła 😎🤣🤣, a jak dostałam filmik z opadami śniegu z mojego ogródka i pokazałam Bercikowi, to się pytał czy to Alpy 😜😎🤣🤣

 

A do Wiosny już tylko 65 dni!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SYLWIAK napisał(a):

Dzień dobry :całus-pocałunek-twarz: 5 tygodni pobytu w pracy powoli dobiega końca :d  cieszę się ogromnie. Oby pogoda dopisała i pozwoliła bezpiecznie dotrzeć do domu. Miłego dnia robaczki 

stelmeter_small_8859_1705449611_1705705140.png

fajnie. Odpocznij chwilę lub dłużej, bo po świętach to Ci się należy wolne x2. Szerokości!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, SYLWIAK napisał(a):

Dzień dobry :całus-pocałunek-twarz: 5 tygodni pobytu w pracy powoli dobiega końca :d  cieszę się ogromnie. Oby pogoda dopisała i pozwoliła bezpiecznie dotrzeć do domu. Miłego dnia robaczki 

stelmeter_small_8859_1705449611_1705705140.png

Bezpiecznego powrotu do domu bo tam w Pl śniegu dużo( w niektórych regionach) i zimno pierońsko🫠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Łobaczki,Robaczki ,Ekipo pracująca🫠Wolne dziś mialam 1dzień to mnie wywiało, ale nie przewiało .Dzis też widzialam panią kąpiącą się w jeziorze i pozazdrościłam .Mnie jeszcze na taki krok o tej porze roku i przy takich warunkach atmosf.nie stać .Na pocieszenie kupiłam sobie Magnum z migdałami i zeżarłam w drodze do domu :pTe dwa dla Was ,niech nam chrupnie ...mniam 🤭

popsicle-1571590.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2024 o 19:06, beatrix+ napisał(a):

Od rana poruszenie w domu,a w radio gadali o katastrofalnych warunkach pogodowych!

Atak potwornej zimy i opadów śniegu sparaliżowały Saabrücken.

Ostatnio śnieg był widziany 10 lat temu..😜🤣

 

Bercik podniecony jak przed derbami 😜😎 chodził od okna do okna i na taras oglądając śnieg.

 

Nie powiem żebym i ja nie spojrzała, ale na to białe G otrzepałam się z obrzydzeniem.

 

Może w dzieciństwie się śniegiem zachwycałam, ale nie na starość 😳

I mimo, że ani zimy,ani śniegu nie lubię, to dziś musiałam zająć się zimowym sportem ekstremalnym jaki jest odśnieżanie😜🤣 wjazdu.

Bo jutro zakupy trza, i naprawdę nie wiem,jak ja zjadę z tego " toru saneczkowego"😳😎🤣🤔

 

Grubość pokrywy śnieżnej miejscowych powaliła 😎🤣🤣, a jak dostałam filmik z opadami śniegu z mojego ogródka i pokazałam Bercikowi, to się pytał czy to Alpy 😜😎🤣🤣

 

A do Wiosny już tylko 65 dni!

Bałwankę mu ulep w pełnej krasie bedzie ubaw 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2024 o 18:55, Michał859 napisał(a):

A tak mnie wzięło wczoraj aby pierwszy raz w życiu zrobić ser własnej roboty :) I w przepisie w internecie było aby użyć śmietany kwaśnej 18%.  Ostatecznie kupiłem Saure Sahne 10% i Schmand 24% (ten Schmand w tym markecie co byłem to tylko 24% i chyba nie ma innych?) no i wyciągnąłem ze Schmand kilka łyżek i dałem w zamian kilka łyżek Saure Sahne, to może i się zrobiło z tego koło 18% kwaśnej śmietany :d:d
  A ser wyszedł niezły :), w smaku takie połączenie sera mozarella z serem żółtym. Z pewnością będę robił co jakiś czas.  1L mleka 3,2%, 200g śmietany, 3 jajka, trochę soli. I wyjdzie około 320g serka.

Szacun kolego ,a od Lacha dostałbyś owacje na stojaco 😉😁albo nutkę ,,Liberta"😁

Edytowane przez Amaranta
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesuuu....
Wszystko zniosę!!!, każdą minę rozwalę!!!

Ale niemieckiej myszy
MÓWIĘ STANOWCZE
N I E E E E E !!!!!

JEŻOSZ MARYJAAAA, WAS IST DAS DEN????

AAAAAAAAAA,😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱🤣🤣😱

Niech mnie ktoś uratujeeeee!!😱😱😱😱😱

P.s.
Słuchaj....ty...t.y..
Szwabski gryzoniu 😳😳😎🤣🥹ty szary pomiocie z  bismsrckowego kościoła....ty...ty...helmucie futrzasty....
Czy możesz zabrać swój niemiecki , tłusty korpus i te szurgające mysie łapki z kubatury, bądź co bądź,
MOJEGO PRYWATNEGO POKOJU???

TAĆ nawe Sędzia mi tu nie włazi, a ta menda szura i szura i mnie obudziła 😱😱😱

Czy jest na sali jakiś specjalista od DERA...DEZYNFE....SE ..

Jak żyć Panie Marszałku,jak żyć???

😎🤣🤣😎😱😳🥹🤣😎😳❤️🍷🤔😭😍🔥🙂🙂🍺🍺🇵🇱🐸🍾😝

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2024 o 07:49, beatrix+ napisał(a):

Jesuuu....
Wszystko zniosę!!!, każdą minę rozwalę!!!

Ale niemieckiej myszy
MÓWIĘ STANOWCZE
N I E E E E E !!!!!

JEŻOSZ MARYJAAAA, WAS IST DAS DEN????

AAAAAAAAAA,😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱🤣🤣😱

Niech mnie ktoś uratujeeeee!!😱😱😱😱😱

P.s.
Słuchaj....ty...t.y..
Szwabski gryzoniu 😳😳😎🤣🥹ty szary pomiocie z  bismsrckowego kościoła....ty...ty...helmucie futrzasty....
Czy możesz zabrać swój niemiecki , tłusty korpus i te szurgające mysie łapki z kubatury, bądź co bądź,
MOJEGO PRYWATNEGO POKOJU???

TAĆ nawe Sędzia mi tu nie włazi, a ta menda szura i szura i mnie obudziła 😱😱😱

Czy jest na sali jakiś specjalista od DERA...DEZYNFE....SE ..

Jak żyć Panie Marszałku,jak żyć???

😎🤣🤣😎😱😳🥹🤣😎😳❤️🍷🤔😭😍🔥🙂🙂🍺🍺🇵🇱🐸🍾😝

 

Little Mouse GIF

Pytanie kto był pierwszy? Może jest w pakiecie z pdp?

Dzień dobry wszystkim. Dzisiaj jest dzień ostrego sosu. Nie żałować pdp! Lać. Łapcie filmik z ostrego jedzenia w Berlinie. Może ktoś się skusi na najostrzejszą kiełbasę świata.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem ta menda się złapała, bo aż usłyszałam trzask 😎w ciągu dnia.

W nocy zaś coś drapało i nie wiem, czy to już sny mam,czy kolejna przylazla 🤔🤪😱😱

 

Mam nadzieję, że już nie będzie więcej myszek szarych,ani białych.😎

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beatrix+ już na poważnie to musisz znaleźć miejsce którym wchodzi/wchodzą? Złapała się i jej nie wywaliłaś?

Dobry wieczór! Gdzie są wszyscy? Co z Wami?

Dzisiaj jeszcze mamy :

Dzień bez Opakowań Foliowych
Dzień Najbardziej Kochanych
Dzień Pisma Ręcznego

Przyznam się, że zawsze noszenie swojej reklamówki uważałem za bezsensowne a teraz bez reklamówki nie wyjdę.

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...