Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Michał859 napisał(a):

Ponoć z seniorem już sporo lepiej i w sobotę, a możliwe, że nawet jutro go przywiozą. No nic, zobaczymy jak będzie.
P.S- Jestem przy Heidelbergu. Piękna i malownicza miejscowość. 

I pięknie. Odpocząłeś po pierwszych dniach i teraz będzie dobrze. 

W dniu 27.11.2023 o 21:01, Patrycja781 napisał(a):

W sobotę ,podczas awantury,powiedziałam PDP że jak tak bardzo zła i niedobra jestem to nie ma problemu:pakuję walizkę,dzwonię do firmy i w poniedziałek już mnie tu nie ma,i wtedy będzie siedziała tu sama jak palec.

To role się odwróciły i dobrze. Zbierają to co sami zasiali. 

 

Dzień dobry, wiem, wiem, czekacie na to co dzisiaj świętować.

Dzień Sztucznego Futra
Światowy Dzień AIDS
Światowy Dzień Puszczania Bąków
Dzień Numizmatyków
Dzień Jubilera

Uwaga! Puszczam bąka:

image.png.666006e998839798edecb828fa8407c7.png

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2023 o 15:20, Joker napisał(a):

I pięknie. Odpocząłeś po pierwszych dniach i teraz będzie dobrze. 

Niestety nie jest :grymas-twarz: Przywieźli go wczoraj koło południa. Jest lepiej tylko w tym zakresie, że już nie dyszy i tak nie wyje, ale z mobilnością dalej tragedia. Niestety tak jak się obawiałem... syn chyba na siłę chciał dostrzec poprawę. Na siłę chciał aby wrócił do domu. 

Jedyne co daje radę ale to z wielkim wysiłkiem ostatkiem sił to z łóżka wziąć go na wózek i z wózka na łóżko. Jest ciężki, minimum 90kg waży. Całe szczęście w szpitalu założyli mu cewnik, więc pampersa nie moczy, ale wiadomo, że trzeba mu będzie zmienić i nie wiem jak ja to zrobie. 
 

Będę rozmawiał z rodziną aby załatwili jakieś pflegedienst chociaż raz dziennie. Miałem już adresy gdzie pflegedienst przychodzili 2 razy dziennie a seniorzy w sporo lepszym stanie niż ten tutaj.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michał859 napisał(a):

Niestety nie jest :grymas-twarz: Przywieźli go wczoraj koło południa. Jest lepiej tylko w tym zakresie, że już nie dyszy i tak nie wyje, ale z mobilnością dalej tragedia. Niestety tak jak się obawiałem... syn chyba na siłę chciał dostrzec poprawę. Na siłę chciał aby wrócił do domu. 

Jedyne co daje radę ale to z wielkim wysiłkiem ostatkiem sił to z łóżka wziąć go na wózek i z wózka na łóżko. Jest ciężki, minimum 90kg waży. Całe szczęście w szpitalu założyli mu cewnik, więc pampersa nie moczy, ale wiadomo, że trzeba mu będzie zmienić i nie wiem jak ja to zrobie. 
 

Będę rozmawiał z rodziną aby załatwili jakieś pflegedienst chociaż raz dziennie. Miałem już adresy gdzie pflegedienst przychodzili 2 razy dziennie a seniorzy w sporo lepszym stanie niż ten tutaj.

@Michał859 żądaj też liftu bo Twoje zdrowie jest równie ważne!!! Ja wiem, że to początek, ale masz myśleć o sobie, bo kto jak nie Ty?

Trzymam kciuki.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2023 o 14:37, Michał859 napisał(a):

Niestety nie jest :grymas-twarz: Przywieźli go wczoraj koło południa. Jest lepiej tylko w tym zakresie, że już nie dyszy i tak nie wyje, ale z mobilnością dalej tragedia. Niestety tak jak się obawiałem... syn chyba na siłę chciał dostrzec poprawę. Na siłę chciał aby wrócił do domu. 

Jedyne co daje radę ale to z wielkim wysiłkiem ostatkiem sił to z łóżka wziąć go na wózek i z wózka na łóżko. Jest ciężki, minimum 90kg waży. Całe szczęście w szpitalu założyli mu cewnik, więc pampersa nie moczy, ale wiadomo, że trzeba mu będzie zmienić i nie wiem jak ja to zrobie. 
 

Będę rozmawiał z rodziną aby załatwili jakieś pflegedienst chociaż raz dziennie. Miałem już adresy gdzie pflegedienst przychodzili 2 razy dziennie a seniorzy w sporo lepszym stanie niż ten tutaj.

Podziałałeś?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Dzisiaj jest dzień Kupca i przeddzień święta Dziewic. Może jeszcze przyjdą....

:haha:

W dniu 3.12.2023 o 14:37, Michał859 napisał(a):

Niestety nie jest :grymas-twarz: Przywieźli go wczoraj koło południa. Jest lepiej tylko w tym zakresie, że już nie dyszy i tak nie wyje, ale z mobilnością dalej tragedia. Niestety tak jak się obawiałem... syn chyba na siłę chciał dostrzec poprawę. Na siłę chciał aby wrócił do domu. 

On problem zostawi zamykając wasze drzwi i ma z głowy, bo przecież jest opiekun. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 6 tygodniach,jutro,jadę do domu.

Warunki mieszkaniowe jak  finansowe były ok.Pierwsze 2 tygodnie były dość spokojne,mimo że PDP na drugi dzień po moim przyjeździe odstawiła antydepresanty(Bo TAK zdecydowała)

Ale było to 6 tygodni wyzwisk,krzyków , obrażania i straszenia dzwonieniem na policję"bo na pewno kradnę w nocy jak ona śpi"pomieszane z dniami pełnymi spokoju i grzeczności.Taki mini-rollercoster.Było dzwonienie po pogotowie bo przewróciła się w sypialni.Szycie rany skończyło się poważną infekcją rany i ogromnym(jeszcze nieokiełznanym )ropniem bo PDP nie chciała ŻADNEJ pomocy lekarskiej.

Ale jestem zadowolona bo jutro do domu,bo ogarnęłam wiele nowych sytuacji,bo (pomimo że PDP twierdzi inaczej)mój poziom niemieckiego okazał się nie być taki zły,bo wyjątkowo dobrze tutaj spałam w nocy.W poniedziałek rano zobaczę moich bliskich🥰🙂

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Patrycja781 napisał(a):

Ale jestem zadowolona bo jutro do domu,bo ogarnęłam wiele nowych sytuacji,bo (pomimo że PDP twierdzi inaczej)mój poziom niemieckiego okazał się nie być taki zły,bo wyjątkowo dobrze tutaj spałam w nocy.W poniedziałek rano zobaczę moich bliskich🥰🙂

I do przodu!!! Mam nadzieję, że na kolejnej już będzie tylko fajnie. 

Dzisiaj były święta:

Dzień Dziewic
Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji
Międzynarodowy Dzień Pamięci i Godności Ofiar Zbrodni Ludobójstwa oraz Zapobiegania tej Zbrodni
Międzynarodowy Dzień Medycyny Weterynaryjnej

Dobrej nocy!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2023 o 08:25, marcys napisał(a):

Podziałałeś?

W dniu 8.12.2023 o 08:36, Joker napisał(a):

On problem zostawi zamykając wasze drzwi i ma z głowy, bo przecież jest opiekun. 

A więc tak... tutaj przychodzą codziennie pflegedienst, ale tylko z rana z tabletkami. Gdy powiedziałem rodzinie, że bym potrzebował większej pomocy to pflegedienst zaczęły wchodzić na górę, podawać mu tabletki... i nic więcej. bez mycia, itd. Z tego co widzę i mi się tak wydaje to po prostu rodzina by musiała płacić im więcej aby to robiły, a chęci na to nie widać z tego co widzę.

Daje rade jakoś robić przy PDP ale jest ciężko. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michał859 napisał(a):

A więc tak... tutaj przychodzą codziennie pflegedienst, ale tylko z rana z tabletkami. Gdy powiedziałem rodzinie, że bym potrzebował większej pomocy to pflegedienst zaczęły wchodzić na górę, podawać mu tabletki... i nic więcej. bez mycia, itd. Z tego co widzę i mi się tak wydaje to po prostu rodzina by musiała płacić im więcej aby to robiły, a chęci na to nie widać z tego co widzę.

Daje rade jakoś robić przy PDP ale jest ciężko. 

No właśnie, one mają cennik i nic gratis. A Ty rób tyle ile wlezie. 

Dasz radę. Wiem, że nie możesz sobie pozwolić na zjazd więc niech ten czas leci szybko a potem już tylko lżejsze roboty chociaż jak to z tym jest to właśnie widzimy. Powodzenia. 

Dobrej nocy. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Amaranta napisał(a):

@Patrycja781 tylko jak z tym do busa wleźć🤣

knight-2466314.png

Postawić na dachu i udawać, że nie Twoje. A jak duże to się przebrać w to i mówić, żeś żelazna opiekunka. 

Dzień dobry

Dzisiaj mamy:

Dzień Guzika
Międzynarodowy Dzień Powszechnego Ubezpieczenia Zdrowotnego
Międzynarodowy Dzień Neutralności
Dzień Gwiazdy Betlejemskiej

Miłego dnia!!!

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2023 o 23:09, Jurek50 napisał(a):

Rozebrać

Test na chłopa zdany na 6! Rozbierać, rozbierać, rozbierać ;)

Co tu tak wszyscy skromni w słowach?

Dzisiaj jest jeszcze przez 40 minut:

Dzień Małpy :małpa-2:
Dzień Pamięci 47 Roninów

NIE, TO NIE JEST MÓJ DZIEŃ, Nieładnie było tak pomyśleć!

Dobrej nocy!

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek wszystkim, długo nie pisałam, ale czytałam systematycznie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :d 

Życie lubi płatać figle i tak oto z moich planów nici. Miały być święta w domu a będą na obczyźnie. Ze względów rodzinnych musiałam wracać wcześniej z poprzedniego zlecenia, ale to szczęście w nieszczęściu. Chyba bym tam do końca nie dotrwała (PDP z demencją). Sytuacja w rodzinie się unormowała i trzeba kasę zarabiać. Tak więc oto wróciłam do pracy, do super rodziny, gdzie już wcześniej byłam, więc i święta jakoś przeżyję. Plus taki, że dziadek bardzo mało absorbujący i mam dużo czasu dla siebie, więc w spokoju mogę oddać się swojemu hobby😁

17026296989955941817209544249445.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SYLWIAK napisał(a):

Dzieńdoberek wszystkim, długo nie pisałam, ale czytałam systematycznie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :d 

Życie lubi płatać figle i tak oto z moich planów nici. Miały być święta w domu a będą na obczyźnie. Ze względów rodzinnych musiałam wracać wcześniej z poprzedniego zlecenia, ale to szczęście w nieszczęściu. Chyba bym tam do końca nie dotrwała (PDP z demencją). Sytuacja w rodzinie się unormowała i trzeba kasę zarabiać. Tak więc oto wróciłam do pracy, do super rodziny, gdzie już wcześniej byłam, więc i święta jakoś przeżyję. Plus taki, że dziadek bardzo mało absorbujący i mam dużo czasu dla siebie, więc w spokoju mogę oddać się swojemu hobby😁

17026296989955941817209544249445.jpg

Ściskam. Byłam na święta i już nie chcę. Niech leci. Wpadaj na forum na składanie życzeń w wigilię!

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SYLWIAK

W dniu 15.12.2023 o 09:42, SYLWIAK napisał(a):

Dzieńdoberek wszystkim, długo nie pisałam, ale czytałam systematycznie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :d 

Życie lubi płatać figle i tak oto z moich planów nici. Miały być święta w domu a będą na obczyźnie. Ze względów rodzinnych musiałam wracać wcześniej z poprzedniego zlecenia, ale to szczęście w nieszczęściu. Chyba bym tam do końca nie dotrwała (PDP z demencją). Sytuacja w rodzinie się unormowała i trzeba kasę zarabiać. Tak więc oto wróciłam do pracy, do super rodziny, gdzie już wcześniej byłam, więc i święta jakoś przeżyję. Plus taki, że dziadek bardzo mało absorbujący i mam dużo czasu dla siebie, więc w spokoju mogę oddać się swojemu hobby😁

17026296989955941817209544249445.jpg

Za każdym razem myślę ile to kosztowało pracy i nerwów.

People Applause GIF by MOODMAN

Dzień dobry!

Dzisiaj mamy: :werble-animo:

Międzynarodowy Dzień Migrantów

a do tego

Dzień Języka Arabskiego.

Innych świąt nie ma. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracującym ciężko jest przeżyć Święta jako wesołe...

Ale życzę Wam, żeby dni szybko leciały i do domku Was zbliżyły.

Wszystkiego co najlepsze!

 

Zaraz będę się pakować - w środę wyjzad na Zaodrze..

Odezwę się zatem  już będąc na miejscu.

Nowy rok, nowe miejsce, nowy pan ..

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...