Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam opiekunkowo i daje znać, że żyje :)

Pracuje w opiece od prawie 11 lat i tak się zwierzę, że powoli przymierzam się do zmiany. Te siedzenie trochę jak w klatce w tych domach i brak znajomych coraz gorzej na mnie wpływa. Poza tym na emeryturę idą nędzne grosze, przynajmniej robiąc przez agencje. Jak robiłem ostatni PiT to się za głowę złapałem. 

Co do mojej aktualnej pracy to robię na tym samym adresie od prawie 3 lat u podopiecznej. Przychodzą codziennie raz z rana pflegedienst. Dzisiaj pierwszy raz babce coś odbiło i jak wydzierała sie nagle na kobietę jak ta się przywitała. "To jest mój dom, zakłócasz mi spokój, nie chce żeby świnia mnie myła, itd". Potem jeszcze jakieś wyzwiska. Ja w szoku i myjąca w szoku. Wstyd mi było za nią jak nie wiem. 
  Myjąca i hausmeister (któremu zaraz powiedziałem o sytuacji) od razu zdiagnozowali, że babka za mało wody pije i to od tego. Tutaj to w ogóle przynajmniej u mnie na adresie uważają chyba wodę za cudowne panaceum na wszystko. Babka źle się czuje? Woda!, Babka odwala? Woda! Babce uruchamia się demecnaj i chce do domu? Woda! 

 



 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał845 napisał(a):

Witam opiekunkowo i daje znać, że żyje :)

Pracuje w opiece od prawie 11 lat i tak się zwierzę, że powoli przymierzam się do zmiany. Te siedzenie trochę jak w klatce w tych domach i brak znajomych coraz gorzej na mnie wpływa. Poza tym na emeryturę idą nędzne grosze, przynajmniej robiąc przez agencje. Jak robiłem ostatni PiT to się za głowę złapałem. 

Co do mojej aktualnej pracy to robię na tym samym adresie od prawie 3 lat u podopiecznej. Przychodzą codziennie raz z rana pflegedienst. Dzisiaj pierwszy raz babce coś odbiło i jak wydzierała sie nagle na kobietę jak ta się przywitała. "To jest mój dom, zakłócasz mi spokój, nie chce żeby świnia mnie myła, itd". Potem jeszcze jakieś wyzwiska. Ja w szoku i myjąca w szoku. Wstyd mi było za nią jak nie wiem. 
  Myjąca i hausmeister (któremu zaraz powiedziałem o sytuacji) od razu zdiagnozowali, że babka za mało wody pije i to od tego. Tutaj to w ogóle przynajmniej u mnie na adresie uważają chyba wodę za cudowne panaceum na wszystko. Babka źle się czuje? Woda!, Babka odwala? Woda! Babce uruchamia się demecnaj i chce do domu? Woda! 

 



 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie kiedys z tym spotkalam ze w upaly zaczynal sie u babki problem z glowa ,znaczy z pamiecia (fakt ze byl problem bo nie chciala pic ,bardzo malo pila ] I corka tez od razu stwierdzila ze juz sie zaczyna ,za malo pije a sa upaly .. posluchalam ze zdziwieniem ,a ze pracowalam u tej babci 2 lata ,znalam ja dobrze i  po dluzszej obserwacji stwierdzilam ze cos w tym jest ....jak za malo pila byla slaba i od razu glowa zaczynala szwankowac .

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał845 napisał(a):

Witam opiekunkowo i daje znać, że żyje :)

Pracuje w opiece od prawie 11 lat i tak się zwierzę, że powoli przymierzam się do zmiany. Te siedzenie trochę jak w klatce w tych domach i brak znajomych coraz gorzej na mnie wpływa. Poza tym na emeryturę idą nędzne grosze, przynajmniej robiąc przez agencje. Jak robiłem ostatni PiT to się za głowę złapałem. 

Co do mojej aktualnej pracy to robię na tym samym adresie od prawie 3 lat u podopiecznej. Przychodzą codziennie raz z rana pflegedienst. Dzisiaj pierwszy raz babce coś odbiło i jak wydzierała sie nagle na kobietę jak ta się przywitała. "To jest mój dom, zakłócasz mi spokój, nie chce żeby świnia mnie myła, itd". Potem jeszcze jakieś wyzwiska. Ja w szoku i myjąca w szoku. Wstyd mi było za nią jak nie wiem. 
  Myjąca i hausmeister (któremu zaraz powiedziałem o sytuacji) od razu zdiagnozowali, że babka za mało wody pije i to od tego. Tutaj to w ogóle przynajmniej u mnie na adresie uważają chyba wodę za cudowne panaceum na wszystko. Babka źle się czuje? Woda!, Babka odwala? Woda! Babce uruchamia się demecnaj i chce do domu? Woda! 

 



 

Nie pij wody w odpowiedniej ilości to sam fiksować będziesz ,czołem 👍☀️

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Michał845 napisał(a):

Poza tym na emeryturę idą nędzne grosze, przynajmniej robiąc przez agencje. Jak robiłem ostatni PiT to się za głowę złapałem.

Michał ja za głowę łapię się od 2 lat, bo dotarło do mnie, że MOŻE dostanę minimalną i na więcej liczyć nie mogę. Zbierać można, ale żeby to miało sens to trzeba było to robić nie od teraz, ale od 20 lat. Szkoda gadać. Zacząłem łączyć wyjazdy z pracą w Polsce, ale to już wyższa szkoła jazdy. ZUS PUE prawdę ci powie.

Dzisiaj mamy światowy dzień uchodźcy. Na emeryturze będę uchodził za biednego. 

Miłego dnia!

Ile chcecie kaw? Wystarczą z trzy kawki? :strzykawka::strzykawka::strzykawka:

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Amaranta napisał(a):

Wentylatora poszukuje bo nie wyrobie w mieszkaniu dziś 30°mialam.Dobrej nocy i porannej mocy😴

 

A ktoś ma lub widział wentylator z mgłą wodną? Opłaca się? Jak z wilgocią na dywanie i podłodze?.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2023 o 08:57, Outlaws napisał(a):

A na czym polega?

Pogodzenie nie jest łatwe, bo w Polsce niechętnie patrzą na przerwy na wyjazd a i ja czasem wolę mniej ale w PL. 

Dzień dobry wszystkim. 

Dzisiaj świętujemy Dzień muzyki! :nuty: Mamy też dzień deskorolki :deskorolka:, dzień jogi :joga:, dzień żyrafy :żyrafa:czyli dla każdego coś dobrego!

Miłego dnia.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2023 o 19:44, Outlaws napisał(a):

Gdzie jesteś?

W pobliżu Monachium

W dniu 19.06.2023 o 21:05, lusi napisał(a):

Tez sie kiedys z tym spotkalam ze w upaly zaczynal sie u babki problem z glowa

Moja PDP z głową ma cały rok. Tzn. są okresy pauzy po których przychodzą okresy odwałów. Na szczęście nie ma tragedii z tym. 
 

W dniu 19.06.2023 o 22:19, Amaranta napisał(a):

Nie pij wody w odpowiedniej ilości to sam fiksować będziesz ,czołem 👍☀️

Daje płyny regularnie. Ale oni jakby nie dowierzali i ciągle tylko woda woda. Niestety nie ma tak bajkowo i nie zawsze woda jest przyczyną. Gdyby woda była panaceum na demencję to zniknąłby problem demencji.

W dniu 20.06.2023 o 07:35, Joker napisał(a):

Michał ja za głowę łapię się od 2 lat, bo dotarło do mnie, że MOŻE dostanę minimalną i na więcej liczyć nie mogę. Zbierać można, ale żeby to miało sens to trzeba było to robić nie od teraz, ale od 20 lat. Szkoda gadać. Zacząłem łączyć wyjazdy z pracą w Polsce, ale to już wyższa szkoła jazdy. ZUS PUE prawdę ci powie.

Dlatego chce zmiany. Bo teraz może fajnie (choć też nie do końca) a potem płacz i ubóstwo na starsze lata. Tm bardziej, że przewidywania są takie, że jeśli demografia będzie dalej taka sama to i tak dzisiejsi emeryci są krezusami w porównaniu z tymi za 20-30 lat.

U mnie w pokoiku wentylator chodzi 24h :choroba-upał-twarz-pot:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Michał845 napisał(a):

Dlatego chce zmiany. Bo teraz może fajnie (choć też nie do końca) a potem płacz i ubóstwo na starsze lata. Tm bardziej, że przewidywania są takie, że jeśli demografia będzie dalej taka sama to i tak dzisiejsi emeryci są krezusami w porównaniu z tymi za 20-30 lat.

Jedziemy na tym samym wózku. Moja emerytura przy moich rodzicach to będą drobne. Żałuję tylko, że tak późno się obudziłem.

Dzisiaj stawiam nie kawę, ale

:Heat Wave Cat GIF

Dzisiaj jest dzień garbusa! Nie prostujcie się, chodzi o auto VW Käfer,, nie o Was! ;) 

:car-3457883.thumb.jpg.9aaf91596ef3e88426da3cd0429cde05.jpg

Dzisiaj jest jeszcze dzień kultury fizycznej!!! Wstawać kluchy i biegać! oraz Światowy Dzień Lasu Deszczowego.

Miłego dnia! 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2023 o 07:38, Joker napisał(a):

A ktoś ma lub widział wentylator z mgłą wodną? Opłaca się? Jak z wilgocią na dywanie i podłodze?.

Nic Ci nie doradzę w tym temacie,  ale że mam wolne to idę dziś dalej szukać i mam nadzieję znaleźć  oraz 3 magnesy i 2 wieszaki na ścierki no😜A i jeszcze wazon oraz 2 doniczki .To może rowerem pojadę .😂

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, pochmurno , da się oddychać .Krowy tu lazikują z dzwonkami ,wielkie ,wypasione ,pewnie śpią na polu bo nawet w nocy  jak się obudzą to zadzwonią 😂Takie 4 matrony dumne i łaciate🤭

 

cow-425164.jpg

Edytowane przez Amaranta
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Amaranta napisał(a):

Takie 4

Wydój, najlepiej rano, owarz, schłódź i krój łychą zsiadłe. Mnie zostaw setwatkę, przyda się do wykonania najstarszego, gazowanego specyfiku, deklowanego kiedyś alufolią(chyba zieloną)w butelkach po śmietanie. Nie znam niczego lepszego(od zsiadłego), szczególnie jako bazę do jakiegobądź chłodnika na takie dni ☝️👍👌🤣🤣🤣

U mnie pierogi owocowe robią dobrze 🤌

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to szczęście, że jestem ojcem i mam ojca i oby ten czas trwał jak najdłużej. 

Ale dzisiaj są też inne święta, o których warto pamiętać: 

Dzień Służby Publicznej, Międzynarodowy dzień Wdów, Dzień Wędkarza, Dzień kobiet w Inżynierii, Dzień Olimpijski i Dzień Świadomości Raka Prostaty. 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...