Skocz do zawartości

Kwarantanna domowa-coronavirus covid-19


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 godzin temu, fioletowa.mysz napisał:

Nie powiedziałam nigdzie, że trzeba dbać tylko o higienę. Podalam tylko pierwszy lepszy przykład. Trzeba być ostrożnym i przestrzegać zasad. Moje posty dotyczyły nakrecania sie statystykami, ktore z racji malej ilosci testów, nie są miarodajne, i przewidywaniem tego co nie jest mozliwe do przewidzenia. Na wnioski trzeba jeszcze poczekać. Wyliczanie ilości ofiar smiertelnych napedza tylko spiralę strachu.

Nie ufam WHO, bo odkąd została sprywatyzowana, to był juz przynajmniej jeden przypadek nacisków na nią, ze strony lobby farmaceutycznego. Miało to miejsce np. w czasach pandemii świńskiej grypy.

Czytałam, że who nie chciało ogłosić pandemii koronawirusa. Mieli odwiedziny panów z agencji USA i ogłosili. Nie znajdę już tego materiału, ponieważ ost dużo czytałam na ten temat  ;) wiadomo-na czasie :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, emma napisał:

Czytałam, że who nie chciało ogłosić pandemii koronawirusa. Mieli odwiedziny panów z agencji USA i ogłosili. Nie znajdę już tego materiału, ponieważ ost dużo czytałam na ten temat  ;) wiadomo-na czasie :)

Wiem. Zapamiętali 2009 rok.

Tym razem ogloszenie pandemii jest jednak bardziej logiczne. 

Edytowane przez fioletowa.mysz
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

️Straż Graniczna nie może skrócić kwarantanny, ani nikogo z niej zwolnić. W szczególnych przypadkach może zrobić to jedynie inspektor sanitarny właściwy ze względu na miejsce odbywania kwarantanny lub inny, upoważniony przez @GIS_gov .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

️Od dziś osoby przyjeżdżające do Polski i kierowane na obowiązkową kwarantannę nie muszą już wypełniać kart lokalizacji, ponieważ ich dane są wprowadzane przez funkcjonariuszy @Straz_Graniczna bezpośrednio do bazy danych podczas kontroli na granicy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20200330-173707.thumb.jpg.79f2a545501784b7284294d5ce185937.jpg

31 minut temu, Opiekunio napisał:

Do Lach-

co Ty chłopaku piszesz-a w jaki spsob rejestrowani są powracajacy do kraju?

Tak sobie to forum obserwuje i doszedlem do wniosku,ze filozofem chcesz być,ale nie bardzo Ci wychodzi.

Podawaj,prosze,tulko prawdziwe informacje.

Opiekunio

A tak sobie popisuję

Ale wszystko znajdziesz na stronach np. Straży Granicznej, czy Gis-u. Robię takie kopiuj-wklej, by Pan Opiekunek był bardziej świadomy dzięki takiej mikrej chłopczynie, tudzież leszczykowi jak ja. Serio serio

A w temacie, to kwadrans po zadaniu pod dom podjechał, tym razem aspirat. Niedowiarki. Ale prawidłowoScreenshot_20200330-174814_Twitter.thumb.jpg.8adfb2300c9b3de71b365b21f58e84ef.jpg

Edytowane przez LACH
Pomyliłem załączniki???
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>"Koronawirus w Polsce. Lekarz prosi prezydenta o interwencję

Anestezjolog kieruje swój apel do prezydenta. "Widział Pan kiedyś osobę z niewydolnością oddechową? Czy może sobie Pan wyobrazić uczucie głębokiego bólu pacjenta, który walczy o każdy oddech? Czy kiedykolwiek stał Pan twarzą w twarz z pacjentem, który walczy - tak, walczy - o przetrwanie, nabierając kolejny oddech? Jeżeli nie, to nie życzę tego Panu! Widok jest porażający, zostaje do końca życia każdego medyka!!".<

to cytat z apelu pewnego lekarza do hmmm niestety prezydenta o wpływ na zmianę daty. Miałam nie reprodukować tematu wirusowego;) ale...uprzedzałam o ew. zmianie zdania:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Magdzie napisał:

Podobno ,to teraz przymus jest :(,nie znam się na tym ,co jeszcze ?

A jeśli ktoś nie ma smartfona, a tylko telefon "zwykły" (klawiszowy), bądź stacjonarny, to jaki przymus? Przymus do kupna takowego, czy może zaopatrzą ludzi w takowe sprzęty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Magdzie napisał:

Podobno ,to teraz przymus jest :(,nie znam się na tym ,co jeszcze ?

Jaki przymus,,żaden przymus, ludzie się nie dadzą,zawładnąc po całosci,, mam znajomego policjanta, opowiada,, no musze kontrolowac ludzi na kwarantannie bo taki mam rozkaz,idę więc pod blok czy mieszkanie i dzwonię,aby ta osoba się pokazała w oknie, a osoba mówi, nie mam zamiaru się pokazywać, nie ma takiej opcji i co może zrobić policjant? nic,,latają po tych chałupach jak wariaty ,spawdzają a ludzie mają ich w doopie, wyjechało pół Warszawki na Mazury w dzicz ,aby na kwarantannie odpocząc,,ciężko jest usidlic tak od zaraz połowę ludu,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

A jeśli ktoś nie ma smartfona, a tylko telefon "zwykły" (klawiszowy), bądź stacjonarny, to jaki przymus? Przymus do kupna takowego, czy może zaopatrzą ludzi w takowe sprzęty? 

I tu się z Tobą zgadzam ,ja już  nic nie wiem ,a szczerze to mnie przeraża, :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

A jeśli ktoś nie ma smartfona, a tylko telefon "zwykły" (klawiszowy), bądź stacjonarny, to jaki przymus? Przymus do kupna takowego, czy może zaopatrzą ludzi w takowe sprzęty? 

Może raczej przymus jarania się ;)?

Co widać, słychać i czuć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...