Skocz do zawartości

Kwarantanna domowa-coronavirus covid-19


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Blondi napisał:

Nic kompletnie nie wiem, siedzę w cichogrodzie,ani prądu ani wody, ciemnogród jakich mało,,przykro mi:(

Ale głosu nikt Ci nie odmawia, pisz. Tylko bez wulgaryzmów i obrażania. No i na temat. 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violka, fajnie ze o to pytasz:  Jedna "Stella" to 1870 €, ale na tej Stelli zmieniaja sie 2 opiekunki. Obie zatrudnione sa na 935 € brutto i maja 766 € netto kazda. W czasie kiedy pracuja i w czasie kiedy sa na wypoczynku w Polsce. Nie placa podatkow, bo nie wchodza w strefe podatkowa. Zatrudnione sa na 5 godz dziennie od poniedzialku do piatku=  100 godz. miesiecznie 100 x 9,35 € = 935 €. Wiadomo ze opiekunki nie pracuja 5 godz. dziennie. Moga pracowac jeszcze nadgodziny, max mozna miec 50 % nadgodzin. W naszym przypadku 2,5 godz. Czyli lacznie pracuja 7,5 dziennie, nie przekraczajac przepisow. Do tego dochodzi jeszcze premia. Rok pracy wyglada tak: styczen 935€ luty 935 € marzec opiekunka jest w Polsce dostaje 935 € ( nadgodziny) kwiecien   siedzi w domu 935 €( Premia) Maj pracuje 935€, czerwiec pracuje 935 €, lipiec w domu 935 € nadgodziny, sierpien w domu premia 935 € wrzesien pracuje 935 € pazdziernik pracuje 935 € listopad w domu ( nadgodziny) grudzien w domu premia 935 €. W ten sposob rodzina zatrudnia 2 opiekunki , ktore przez caly rok otrzymuja 935 €, chociaz pracuja tylko 6 miesiecy. Nie trzeba je wymeldowywac, Maja niemiecka rente i prawo do niemieckiego systemu zdrowotnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, hawana napisał:

A co myślisz o przykładzie Chin?

Nic. Bo nic nie wiem. Tyle co mi rozgorączkowane media przekazują, ale czy mozna im wierzyć? Kilka dni temu podobno hiszpanskie media nas bardzo wychwalały, ale okazuje sie, że chodziło o jakiegoś blogera. Tak więc sorry, ale ja się nakręcać nie będę.

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazda z opiekunek zarabia rocznie 11220 €, chociaz pracuje tylko 6 miesiecy. Panie, ktore Maja uczace sie dzieci otrzymuja jeszcze Kindergeld. ponad 200 € na dziecko. Opiekunki powyrzej 65 roku zycia zwolnione sa ze skladek rentowych, bo osiagnely wiek rentowy niemiecki i zarabiaja jeszcze wiecej netto: Dokladnie przy stawce brutto 1870 € otrzymuja do wyplaty 1650 € netto.  Mysle ze Violke zadowolilem odpowiedzia. Jestem go towy na dalsze pytania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

Nic. Bo nic nie wiem. Tyle co mi rozgorączkowane media przekazują, ale czy mozna im wierzyć? Kilka dni temu podobno hiszpanskie media nas bardzo wychwalały, ale okazuje sie, że chodziło o jakiegoś blogera. Tak więc sorry, ale ja się nakręcać nie będę.

 

Tak. Czytałam o tym.

Jak to było.w Chinach nikt się nie dowie, ale powstrzymali. 

Życzę wszystkim, bez wyjątków, żeby się udało zazegnac niebezpieczenstwo wszelkimi dostępnymi środkami, bo życie ludzkie jest bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fioletowa.mysz napisał:

Nie obraziłaś nikogo Blondi. 

@hawana musi tak :szydera:

Żeby było w temacie : sama z własnej , nieprzymuszonej woli zrobiłam sobie kwarantannę . Tydzień ( po przyjeździe ) minął w środę wieczorem i jeszcze nie wiem , czy dwa , czy pięć ....czy może do końca pobytu będę sobie na kwarantannie siedziała . Wołami mnie stąd  nie wyciągną ....sama zadecyduję , czy opuścić kwadraty , czy nie :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Nic. Bo nic nie wiem. Tyle co mi rozgorączkowane media przekazują, ale czy mozna im wierzyć? Kilka dni temu podobno hiszpanskie media nas bardzo wychwalały, ale okazuje sie, że chodziło o jakiegoś blogera. Tak więc sorry, ale ja się nakręcać nie będę.

 

Przypominam , że niemieckie media też nas chwaliły ( podobno ) , ale coś musi być na rzeczy , bo jednak pozamykali granice i ludzi w domu . 

Uważasz , że WHO jest w błędzie i również przekazują rozgorączkowane informacje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hawana napisał:

Przypomniałam o zasadach, ot co 

To może sama zacznij pisać na temat...takie są zasady :lanie: Bo ostatnie posty nijak się mają do kwarantanny. A autor topiku wyraźnie zaznaczał, czego on ma dotyczyć.

I w temacie dodam:  ja swoją kwarantannę odbywam nadal. I nie udaję, że na wszystkim znam się najlepiej, bo przeczytałam "gdzieś-tam". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

To może sama zacznij pisać na temat...takie są zasady :lanie: Bo ostatnie posty nijak się mają do kwarantanny. A autor topiku wyraźnie zaznaczał, czego on ma dotyczyć.

I w temacie dodam:  ja swoją kwarantannę odbywam nadal. I nie udaję, że na wszystkim znam się najlepiej, bo przeczytałam "gdzieś-tam". 

:oklaski:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, violka napisał:

20 godzin temu, Blondi napisał:

Dałam radę z bandą niemieckich zazdrośnić na campingu to i tutaj z fiutami sobie poradzę,

Violka cofaj się do posta mojego z dzisiaj:szydera:,,sprostowałam,,ten post,aby nikt nie myślał,,że tutaj kogoś obrażam,,,

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

Violka cofaj się do posta mojego z dzisiaj:szydera:,,sprostowałam,,ten post,aby nikt nie myślał,,że tutaj kogoś obrażam,,,

Wiem Blondasku , że nie chciałaś nikogo na forum obrazić , ale jakby nie było , obraziłaś innych ludzi , którzy wykonują swoje obowiązki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, violka napisał:

Przypominam , że niemieckie media też nas chwaliły ( podobno ) , ale coś musi być na rzeczy , bo jednak pozamykali granice i ludzi w domu . 

Uważasz , że WHO jest w błędzie i również przekazują rozgorączkowane informacje ? 

Uważam, że za dużo w tym wszystkim chaosu i opiniowania na wyrost.

Nie widzę też powodu aby pisać co uważam, bo zostanę odsądzona od czci, wiary i rozumu. Oraz o bagatelizowanie. A najwiecej o tym będą wiedziały osoby, które wiedzą lepiej ode mnie, czy umyłam ręce oraz czy wywietrzyłam mieszkanie. Nie to, żebym była wrażliwa na agresję z powodu róznicy zdań w wirtualnym świecie, zwyczajnie nie mam dziś ochoty na takie uniesienia. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, violka napisał:

Wiem Blondasku , że nie chciałaś nikogo na forum obrazić , ale jakby nie było , obraziłaś innych ludzi , którzy wykonują swoje obowiązki .

Jak czytam,że większośc będzie decydowana przez ludzi na granicy czy wpuscić czy przepuscić to mnie też ponosi,,a co to za obraza fiut,,:szydera: niech się cieszy ,że jest tak nazwany,,nie raz tutaj gorzej pisałam i nikogo to nie ruszało, nikt nie był obrażony,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...