Skocz do zawartości

Kwarantanna domowa-coronavirus covid-19


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, awe59 napisał:

A jaką Pan ma wiedzę ? Póki co to jak zdarta płyta powtarza się Pan o legalnym zatrudnieniu w rodzinach niemieckich i na tym ta Pańska wiedza się kończy....niech Pan przestanie wprowadzać zamieszanie i robić ludziom wodę z mózgu.

Żeby ten wirus nielegalny dało  się wydalic za granicę to by było gut:haha:

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Blondi napisał:

Dałam radę z bandą niemieckich zazdrośnić na campingu to i tutaj z fiutami sobie poradzę,,:hura:

Miałam na myśli , fiutów -straż graniczną,,żeby nie było ,że tutaj kogos tak nazwałam,,to tak tylko do wyjaśnienia,,, a tak w ogóle to kłamstwo goni kłamstwo w naszych wiadomosciach,,,robią z nas nieudaczników i to równo. Już zniewolili i każdy ma areszt domowy,tak to można nazwac,bo pieniędzy jak widze jest sporo,tylko nie na leczenie,,,Już uciekam stąd,, jeszcze cieplutko witam wszystkich,,:cmok: no każdy z nas ma po trochę nerwa w tej sytuacji,  :szok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Dodzisława napisał:

Przepraszam z góry, jeśli mnie poniesie, ale po prostu nie mogę czytać wywodów Pana Miro. To są takie bzdury, że mam ochotę rzucić mięsem . Pracownicy zatrudnieni w niemieckich przygranicznych fabrykach, na niemieckich umowach, z niemieckim ubezpieczeniem mają aktualnie proponowane dodatki po 65 euro dziennie żeby tylko zostali po niemieckiej stronie, bo jeśli przejda na polską, do swoich domów, to przez 14 dni podlegają kwarantannie. Jak zatem niemieckie fabryki utrzymają ciągłość produkcji,? Jak obejdą się bez polskich służb medycznych przygraniczne niemieckie szpitale ?Dodatkowo 20 euro proponują dla członka rodziny, który chce z tym pracownikiem zostać w De. Pan Miro jest naganiaczem , który kojarzy niemiecka rodzinę z polską opiekunka , za co z pewnością otrzymuje wynagrodzenie i w jego interesie jest pieprzenie, tak pieprzenie tych bzdur , które wypisuje. Proszę się cofnąć do jego poprzednich postów na forum. Przecież ten Pan jest tak samo wiarygodny jak cwany. No bez względu na ideologię tego osobnika, pisać takie bzdury, to najstarsi indianie by się zadziwili.

Ścichnij Wodzisławo trochę ....a zresztą jak chcesz Wodziu to pyskuj :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miro napisał:

A ja mowie o opiekunach, ktorzy sa legalnie zatrudnieni w rodzinach niemieckich i sa wymeldowani z ZUS, bo sa pracownikami niemieckimi i podlegaja przepisom niemieckim, a nie polskim. Te osoby musza sie zglosic do Sanepidu po odpowiednie zaswiadczenie. 

Witam Pana. Z chęcią dowiem się o warunkach pracy. Proszę o kontakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1bozka ja nie chce robic zadnej reklamy. Kontakt moge podac a ogolne warunki legalnej pracy tez:Legalna praca to bezposrednie zatrudnienie u pracodawcy, czyli rodziny. To rodzina decyduje ile opiekun zarabia i ile godzin pracuje. W umowie musi byc okreslona stawka godzinowa, ona nie moze byc nizsza, niz minimalna krajowa, czyli w Niemczech od 01.01.2020 wynosi ona dla Haushaltshilfe  9,35 € na godzine. Nie wolno dluzej pracowac, jak 8 do 10 godz. i trzeba tez miec 11 godz nieprzerwanej przerwy. Takie sa przepisy. Na chwile obecna opiekunowie zatrudnieni przez rodzine sa na stawce 1870 € brutto miesiecznie, co przeklada sie na 1532 € netto. Kontakt do mnie, prosze mnie gdzies znalezc, nie chce zeby mnie zasypywano telefonami, mam duzo pracy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hawana napisał:

Oparłam  się na danych WHO na temat "mozliwosci" tego wirusa.

A co do chorych na inne choroby, to jeżeli nie powstrzymamy wirusa to i tak nie będzie miał kto leczyć, bo to lekarze i pielęgniarki są na pierwszej linii frontu i w tej grupie jest zakażeń bardzo dużo.

I Ty naprawdę wierzysz, że go da się powstrzymać? Bo ja wierzę tylko w to, że może uda się ograniczyć ilość zachorowań w krótkim czasie. Moze do końca roku ktoś wyprodukuje i przestestuje na szybko szczepionki, które będziemy mogli przyjąć, a może nie. Poza tym jak długo mialaby trwać taka kwarantanna aby była skuteczna? W sensie, że powstrzyma wirusa? Miesiąc? 3 miesiące? Czy po tym, gdy wyjdziesz z domu aby żyć znowu normalnie, czyli pracować, uczyć się etc, ktoś Ci powie, że wirus znikł? Wątpię. Poza tym wszyscy poumieraliby z głodu, bo i firmy zamkniete, i oszczędności się kończą.

WHO też mówi o spowolnieniu a nie powstrzymaniu epidemii, i sorry ale nikt nie wie jakie ma możliwości ten patogen, bo wszelkie spekulacje opierają się na poznanych już koronawirusach. Ten mutant jest w fazie badań klinicznych. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Miro napisał:

1bozka ja nie chce robic zadnej reklamy. Kontakt moge podac a ogolne warunki legalnej pracy tez:Legalna praca to bezposrednie zatrudnienie u pracodawcy, czyli rodziny. To rodzina decyduje ile opiekun zarabia i ile godzin pracuje. W umowie musi byc okreslona stawka godzinowa, ona nie moze byc nizsza, niz minimalna krajowa, czyli w Niemczech od 01.01.2020 wynosi ona dla Haushaltshilfe  9,35 € na godzine. Nie wolno dluzej pracowac, jak 8 do 10 godz. i trzeba tez miec 11 godz nieprzerwanej przerwy. Takie sa przepisy. Na chwile obecna opiekunowie zatrudnieni przez rodzine sa na stawce 1870 € brutto miesiecznie, co przeklada sie na 1532 € netto. Kontakt do mnie, prosze mnie gdzies znalezc, nie chce zeby mnie zasypywano telefonami, mam duzo pracy. 

Dziękuję poszukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Miro napisał:

1bozka ja nie chce robic zadnej reklamy. Kontakt moge podac a ogolne warunki legalnej pracy tez:Legalna praca to bezposrednie zatrudnienie u pracodawcy, czyli rodziny. To rodzina decyduje ile opiekun zarabia i ile godzin pracuje. W umowie musi byc okreslona stawka godzinowa, ona nie moze byc nizsza, niz minimalna krajowa, czyli w Niemczech od 01.01.2020 wynosi ona dla Haushaltshilfe  9,35 € na godzine. Nie wolno dluzej pracowac, jak 8 do 10 godz. i trzeba tez miec 11 godz nieprzerwanej przerwy. Takie sa przepisy. Na chwile obecna opiekunowie zatrudnieni przez rodzine sa na stawce 1870 € brutto miesiecznie, co przeklada sie na 1532 € netto. Kontakt do mnie, prosze mnie gdzies znalezc, nie chce zeby mnie zasypywano telefonami, mam duzo pracy. 

"  1870 € brutto miesiecznie, co przeklada sie na 1532 € netto " 

Czy możesz przedstawić wyliczenia , jakim cudem z takiej kwoty wyszło Tobie 1532 ? 

Tylko porządnie się zastanów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

I Ty naprawdę wierzysz, że go da się powstrzymać? Bo ja wierzę tylko w to, że może uda się ograniczyć ilość zachorowań w krótkim czasie. Moze do końca roku ktoś wyprodukuje i przestestuje na szybko szczepionki, które będziemy mogli przyjąć, a może nie. Poza tym jak długo mialaby trwać taka kwarantanna aby była skuteczna? W sensie, że powstrzyma wirusa? Miesiąc? 3 miesiące? Czy po tym, gdy wyjdziesz z domu aby żyć znowu normalnie, czyli pracować, uczyć się etc, ktoś Ci powie, że wirus znikł? Wątpię. Poza tym wszyscy poumieraliby z głodu, bo i firmy zamkniete, i oszczędności się kończą.

WHO też mówi o spowolnieniu a nie powstrzymaniu epidemii, i sorry ale nikt nie wie jakie ma możliwości ten patogen, bo wszelkie spekulacje opierają się na poznanych już koronawirusach. Ten mutant jest w fazie badań klinicznych. 

A co myślisz o przykładzie Chin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

Ale Wy się tutaj wszyscy nakręcacie,, a dac spokój.:tak2: kwarantanna i koronka zaraz zniknie,, no ba!!! naprawdę,, 

Ani razu nie zabrałaś głosu w dyskusji, bo pewnie nic na ten temat nie wiesz, ale podsumować nas umiesz, a nawet przewidzieć co będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hawana napisał:

Ani razu nie zabrałaś głosu w dyskusji, bo pewnie nic na ten temat nie wiesz, ale podsumować nas umiesz, a nawet przewidzieć co będzie?

Nic kompletnie nie wiem, siedzę w cichogrodzie,ani prądu ani wody, ciemnogród jakich mało,,przykro mi:(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...