Skocz do zawartości

Podnośniki dla Pdp - po niemiecku


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojawił się u nas temat dźwigania chorych.

Oczywiście nikt nie powinien dżwigać nadmiernych ciężarów, bo jest to niebezpieczne dla kręgosłupa. 

Też i w Polsce pracownik nie może dźwigać powyżej pewnej wagi, nawet towarów, a cóż mówić o dżwiganiu ludzi !

http://www.bhp.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/kobiety-nie-moga-podnosic-ciezarow-o-masie-przekraczajacej-20-kg

Rozsądek nakazuje  opiekunce odmówić  transferu chorego wszędzie tam gdzie  czuje ona, że jest to już nadmierny wysiłek i ryzyko.

Pracodawca, ani niemiecki ani polski nie może się domagać od opiekunki, żeby ona  narażała  się na kalectwo.

              Chorzy są przemieszczani przy pomocy podnośników, zawsze dzieje się tak w domach opieki, ale tego typu urządzenia bywają też w prywatnych domach, bo jedna z poznanych przeze mnie opiekunek obsługiwała taki podnośnik w domu Pdp,  choć nie wiem czy każdy może taki podnośnik obsługiwać ?

Przypuszczam też, że podnośniki  są również w Niemczech wypożyczane.

http://www.ebay.de/itm/PATIENTENLIFTER-PRO-LIFT-A-222-NOVACARE-HEBELIFT-MIT-HEBETUCH-TRAGKRAFT-222KG-/321664864955

Powyżej podaje przykład niedrogiego podnośnika dla chorych.

I tutaj wklejam link do objaśnień użycia podnośników po polsku.

i tu jeszcze jeden filmik z polskiej wypożyczalni sprzętu medycznego.

Mam nadzieję, że wypowiedzą się tu osoby mające więcej praktycznego doświadczenia ode mnie. Ja sama wybieram raczej chorych chodzących, ale wszystko może się trafić..... Transferowałam też pacjenta 90kg, ale on nie był bezwładny i bardzo pomagał.  Ze staruszką niecałe  80kg, ale tracącą już siły,  miałam już poważny  problem z przewróceniem jej w łóżku i rozwijałam różne triki.

Piszcie o swoich doświadczeniach.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 26 grudnia 2016 at 22:26, Serenity napisał:

Ostatnio pojawił się u nas temat dźwigania chorych.

Oczywiście nikt nie powinien dżwigać nadmiernych ciężarów, bo jest to niebezpieczne dla kręgosłupa. 

Też i w Polsce pracownik nie może dźwigać powyżej pewnej wagi, nawet towarów, a cóż mówić o dżwiganiu ludzi !

http://www.bhp.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/kobiety-nie-moga-podnosic-ciezarow-o-masie-przekraczajacej-20-kg

Rozsądek nakazuje  opiekunce odmówić  transferu chorego wszędzie tam gdzie  czuje ona, że jest to już nadmierny wysiłek i ryzyko.

Pracodawca, ani niemiecki ani polski nie może się domagać od opiekunki, żeby ona  narażała  się na kalectwo.

              Chorzy są przemieszczani przy pomocy podnośników, zawsze dzieje się tak w domach opieki, ale tego typu urządzenia bywają też w prywatnych domach, bo jedna z poznanych przeze mnie opiekunek obsługiwała taki podnośnik w domu Pdp,  choć nie wiem czy każdy może taki podnośnik obsługiwać ?

Przypuszczam też, że podnośniki  są również w Niemczech wypożyczane.

http://www.ebay.de/itm/PATIENTENLIFTER-PRO-LIFT-A-222-NOVACARE-HEBELIFT-MIT-HEBETUCH-TRAGKRAFT-222KG-/321664864955

Powyżej podaje przykład niedrogiego podnośnika dla chorych.

I tutaj wklejam link do objaśnień użycia podnośników po polsku.

i tu jeszcze jeden filmik z polskiej wypożyczalni sprzętu medycznego.

Mam nadzieję, że wypowiedzą się tu osoby mające więcej praktycznego doświadczenia ode mnie. Ja sama wybieram raczej chorych chodzących, ale wszystko może się trafić..... Transferowałam też pacjenta 90kg, ale on nie był bezwładny i bardzo pomagał.  Ze staruszką niecałe  80kg, ale tracącą już siły,  miałam już poważny  problem z przewróceniem jej w łóżku i rozwijałam różne triki.

Piszcie o swoich doświadczeniach.

 

 

 

Podam świetny sposób na przemieszczanie chorego w łóżku , ale bez użycia liftu : kładziemy chorego do łóżka , udało nam sie położyć w pozycji prostej i na plecach, jednakże zbyt nisko od nagłówka. 1/ bierzmy duży ręcznik  2/ wchodzimy na łóżko i stajemy za głową chorego 3/ podkładamy ręcznik pod pachy chorego 4/ przesuwamy chorego do góry   . A następnie życzymy  Dobrej Nocy 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wszystko pięknie ,łatwo jak się patrzy na film,a w rzeczywistości jak dostajemy osobę bezwładną to jest sztuka nad sztukami,,którą opanowałam perfekt,osobę najpierw trzeba odpowiednio usadzić na łóżku,aby potem nałożyć tą płachtę,potem odpowiednio zapiąc i tak nakierować na wózek aby usiadła ta osoba ,piszę tutaj o bezwładnej osobie,nie jest to lekko,za każdym razem pilnuję aby babcia mi nie zjechała ,,przeszłam tutaj szkołę życia,nabralam full doświadczenia,co innego osobę sprawną przenosić a co innego bezwładną,,,tak zostalam wrobiona w tą ofertę,,ale dałam radę z wszystkim,,z jednej strony zostałam wrzucona na głęboką wodę bo zaczęłam lift z osobą bezwładną,,mam korzysci takie,że nie tylko wcześniej oglądałam filmiki ale też mam praktykę,dużo się nauczyłam i to migiem,,takich liftów dziennie robię lekko 10 razy:płacz: ktoś zapyta ,,kiedy ja to robię jak jestem non stop na laptopie! a no właśnie,,potrafię wszystko ogarnąc też w mig,,nie ślimaczę się ,,robię co muszę i odpoczywam,,oprócz tego gotuję i karmię,i wiele wiele innych rzeczy przy babci,, wiem jedno-nadaję się na opiekunkę,,:hahaha: ale więcej liftów nie chcę widziec-dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 15.05.2017 at 20:48, Blondi napisał:

Wszystko pięknie ,łatwo jak się patrzy na film,a w rzeczywistości jak dostajemy osobę bezwładną to jest sztuka nad sztukami

Niemcy myślą, że jak jest lift to zero problemów. Nawet mikra opiekunka sobie poradzi! Miałem do czynienia z liftem, takim pod pachy się pas zakładało. Nogi bez problemu, lift podciągnąć, nogi ustabilizować. Klient miał co najmniej 150 kg wagi. Trochę sprawna tylko jedna ręka. I teraz cały ciężki korpus trzeba dźwignąć jedną ręką, żeby drugą podłożyć pas! Chuchro nie jestem, ale było ciężko było... Zmiennik po tygodniu zrezygnował...

Edytowane przez kris
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris żebyś wiedział.uważają ,że lift to pikuś,,a to nie jest taki pikuś,,tak jak piszesz ,ja może mam inny troszkę,,ale ubrać na plecy nie jest prosto,,rodzinka taka mądra a nie wiedzą gamonie jak się do tego zabrać a są z wykształcenia pielęgniarzami:hahaha: a co ja mam powiedzieć:płacz: plecy a potem nogi itd, na szczęscie idzie mi super,ale trochę siły trzeba mieć ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 28.12.2016 at 22:13, erika napisał:

Podam świetny sposób na przemieszczanie chorego w łóżku , ale bez użycia liftu : kładziemy chorego do łóżka , udało nam sie położyć w pozycji prostej i na plecach, jednakże zbyt nisko od nagłówka. 1/ bierzmy duży ręcznik  2/ wchodzimy na łóżko i stajemy za głową chorego 3/ podkładamy ręcznik pod pachy chorego 4/ przesuwamy chorego do góry   . A następnie życzymy  Dobrej Noc

 

 

@erika pod warunkiem ze duzo nie wazy, inaczej zadna sila go nie przesunie ,mialam takich pacjentow pozrywalam rece ,tylko 2 osoby do takich , i to nie na dlugo

5 minut temu, Blondi napisał:

@kris żebyś wiedział.uważają ,że lift to pikuś,,a to nie jest taki pikuś,,tak jak piszesz ,ja może mam inny troszkę,,ale ubrać na plecy nie jest prosto,,rodzinka taka mądra a nie wiedzą gamonie jak się do tego zabrać a są z wykształcenia pielęgniarzami:hahaha: a co ja mam powiedzieć:płacz: plecy a potem nogi itd, na szczęscie idzie mi super,ale trochę siły trzeba mieć ,

@Blondi nie troche tylko duzo sily trzeba miec zeby taka gruba noge podniesc jedna reka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...