Skocz do zawartości

Usunięcie blokady odciskiem palca


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Są wśród nas mądre i mądrzejsze koleżanki i koledzy, wie ktoś może, jak się pozbyć ww?

Blokadę ustawiłam w telefonie bez kart, po kilku dniach włożyłam karty, chciałam włączyć i niestety, telefon nie reaguje na odcisk, woła o hasło, a hasła w ogóle nie ustawiałam :(.

Da się z tym coś zrobić?

Marka Xiaomi, jeśli to ma znaczenie.

Edytowane przez salazar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, salazar napisał:

Jedna karta jest kartą główną i jej pin wpisuję, ale dalej pójść nie mogę, bo telefon chce hasła.

To problem z telefonem, nie kartami.

Wyjmij karty i odblokuj telefon. Potem sprobuj zresetować ustawienia czyli usunąć to blokowanie palcem. Jeśli będzie wolał o hasło to chyba tylko salon zostanie? Bo przy ustawieniu odblokowywania za pomocą linii papilarnych, srajfon często woła o hasełko. To chyba jakieś ichnie zabezpieczenie. Wiem bo używam,  i średnio raz na 2 dni, muszę się weryfikować za pomocą hasła, które się ustawia opcjonalnie po wyborze omawianej opcji, dla bezpieczeństwa. Tak jest przynajmniej u mnie w srajsungu. Nawet przy zmianie ustawień hasło jest potrzebne. Wiem bo przed chwilą sprawdziłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Wyjmij karty i odblokuj telefon. Potem sprobuj zresetować ustawienia czyli usunąć to blokowanie palcem. Jeśli będzie wolał o hasło to chyba tylko salon zostanie? Bo przy ustawieniu odblokowywania za pomocą linii papilarnych, srajfon często woła o hasełko. To chyba jakieś ichnie zabezpieczenie. Wiem bo używam,  i średnio raz na 2 dni, muszę się weryfikować za pomocą hasła, które się ustawia opcjonalnie po wyborze omawianej opcji, dla bezpieczeństwa. Tak jest przynajmniej u mnie w srajsungu. Nawet przy zmianie ustawień hasło jest potrzebne. Wiem bo przed chwilą sprawdziłam.

Mysiu, ale on w ogóle nie chce się otworzyć, właśnie sprawdziłam. Wszystko jedno, z kartami czy bez kart, nie mogę wejść w menu i nic zresetować :(.

Hasła nie ustawiałam, myślałam, że odcisk wystarczy. 

Zła jestem :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Teresadd napisał:

Mąż ma telefon na odcisk palca.Resetować musiał i przywracał ustawienia fabryczne. Potem ustawiał od nowa wszystkie aplikacje. Tylko tyle wiem.

Dzięki Tereniu, ja swojego nie mogę zresetować, jest nowy, nie używałam go wcale, tylko ten cholerny odcisk palca zrobiłam przed powrotem do De.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, salazar napisał:

Ale jak jeśli nie mogę wejść w menu?

Hard reset wykonuje się właśnie w przypadkach, gdy telefon w ogóle nie reaguje, za pomocą przycisków zewnętrznych, czyli głośność , włączenie telefonu.

Najczęściej wciska się je jednocześnie. Nie wiem, jak jest w Xiaomi, każdy model moze działać inaczej.

Uwaga- jest to całkowite wyczyszczenie telefonu, przywrócenie ustawień fabrycznych

 

https://www.youtube.com/results?search_query=hard+reset+xiaomi  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, salazar napisał:

Mysiu, ale on w ogóle nie chce się otworzyć, właśnie sprawdziłam. Wszystko jedno, z kartami czy bez kart, nie mogę wejść w menu i nic zresetować :(.

Hasła nie ustawiałam, myślałam, że odcisk wystarczy. 

Zła jestem :(.

Reset obowiazkowo. I ustaw hasło na zaś. Masz trzy opcje do wyboru poza odciskiem. Haslo najlepsze bo po aktualizacjach ponoć czasem obrazki się zmieniają. W salonie robią z odzyskiwaniem danych gdybyś miala coś ważnego...Jeśli nie to zrob to sama.

 

Wyłącz telefon.

Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski zmniejszania głośności + zasilania.

Zwolnij wszystkie przyciski, gdy zobaczysz menu poniżej.

Za pomocą przycisku zmniejszania głośności przewiń wskaźnik do trybu odzyskiwania i naciśnij przycisk zwiększania głośności, aby wybrać.

Gdy zobaczysz Androida leżącego w czerwonym polu zagrożenia, naciśnij przycisk zasilania, aby uzyskać menu odzyskiwania systemu Android.

Za pomocą przycisku zmniejszania głośności podświetl dane do czyszczenia / przywróć ustawienia fabryczne i naciśnij przycisk zwiększania głośności, aby wybrać.

Przewiń do Yes – usuń wszystkie dane użytkownika, a następnie naciśnij przycisk Zwiększanie głośności, aby wybrać.

Po wyczyszczeniu danych wrócisz do głównego menu odzyskiwania systemu Android. Wybierz opcję Uruchom teraz system.

Więcej nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj w ramach gwarancji oddałam telefon do sklepu, a ten wyśle go serwisu producenta. 

Facet przyjmujący go chyba nie do końca mi dowierzał, że twardy reset został zrobiony i nie pomógł (nie wiem, czy ja zrobiłam wszystko właściwie, ale moja córka zresetowała go tak jak należy, niestety blokada nadal się włączała) i zaczął sam przy nim majstrować. Skutek jak wyżej, zdziwienie wielkie i niedowierzanie też. 

Cóż, muszę się dalej męczyć ze starym telefonem i cierpliwie czekać. 

 

Acha, takie info: sklep przyjął sprzęt bez paragonu, albowiem ponieważ udało mi się go zgubić ;). Za podstawę posłużył sms z numerem zlecenia (sprowadzali telefon, bo nie mieli go w sklepie), ale bez tego też mogliby potwierdzić, że został on kupiony własnie tam, trwałoby to tylko trochę dłużej. 

Piszę to, bo miałam bardzo ciepło, gdy zorientowałam się, że paragon przepadł :|.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...