Skocz do zawartości

Najlepsza inwestycja : własny dom


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, makaroni napisał:

Mnie się marzy, aby domek mojej babci odrestaurować :). Takie mam piękne marzenie, że spędzam tam emeryturę na pięknie urządzonych włościach...

Super ,,masz cel w życiu,:),już sobie wyobrażaj jak i co zmienisz ,,a jak są marzenia:święty: to tylko je realizować ,,powolutku i do emeryturki skończysz,,fajnie ,że jest co odrestaurować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LENA_57 napisał:

@Serenity a ten domek, może być zadłużony. Cena w istocie niewielka. Tyko położenie fatalne, przy głownej drodze. Cały dzień hałas.  Pewnie aż trzęsie jak duże samochody przejeżdżają. Ja bym się nerwowo wykończyła mieszkając w takim miejscu. 

No nie wiem. Po prostu bywają okazje.

a z długiem nie można sprzedać, zapłata automatycznie przeszłaby na spłatę hipoteki - gdyby była - tak nikogo oszukać nie można, bo notariusz to sprawdza w pierwszej kolejności _ hipotekę. A jeśli hipoteka czysta to nie ma długu. Hipoteka to sprawa poprzedniego właściciela, on pokrywa ze sprzedaży dług i nie ma nigdy inaczej.

      Myślę, że sprzedający wyjeżdżają za granicę i pozbywają się nieraz dobytku za bezcen. U nas też poszedł piękny dom za jakieś 100 tyś, ale to trzeba szukać. 

      Sama też kupiłam dom iedrogo, ale nie za pół ceny,

a bywa i tak, że ktoś sprzeda za pół ceny jak w [powyższych przykładach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LENA_57 nie jestem agentem sprzedaży nieruchomości i nikogo do niczego nie namawiam, ale przedstawiam co wiem i co sama sobie wykombinowałam.

      Dom kupiłam 2razy w życiu, raz z mężczyzną, a raz bez.

W mieszkaniu niby mniej problemów, ale koszt do spółłdzielni z reguły nie mały. Teraz też wahałam się co zrobić : kupić małe mieszkanko czy dom, ale wolę wolność i kupiłam domek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LENA_57 ludzie w Polsce trzymają się swoich dziur, niestety,  i przez to niektóre tereny są wydrożone ponad wszelkie pojęcie np Poznań i jego niektóre gminy ceny od 200zł wzwyż za metr działki, ale już 20- 30 km grunty tańsze  i koszty budowlane mniejsze.

          Ale w Wielkopolsce domu w dobrym stanie i z jako takim położeniem za 150tyś. się nie kupi. To są rzadkości. Za to mieszkanie od 150 do 200 można kupić, ale będzie jakieś kiepskawe. Jasne że , mieszkanie z reguły będzie lepiej położone niż dom : blisko supermarket itd, ale nic za darmo - spółdzielnie trzeba zapłacić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LENA_57 napisał:

@ Serenity zgadza się, ale mieszkanie na wsi wiąże z innymi utrudnieniami. Po zakupy daleko a domu trzeba pilnować i ciągle o obejście dbać. Wyjedziesz do Niemiec, wracasz a tam wszystko wyczyszczone. 

Mieszkanie też mogą okraść.

 

a ja jak już pisałam kupiłam domek w małym miasteczku za 2/3 wartości najlichszej kawalerki w dużym mieście. Sklep mam najbliższy  5 minut od domu, podobnie pocztę i bibkliotekę i poradnię lekarską. Poza tym spokój, uroczy mały ryneczek.

i tego właśnie długo szukałam : prawie 5 lat : czegoś pośredniego między dużym miastem a wsią. Ta praca mi to umożliwiła, ten zakup.

        

    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity i dobrze. Teraz tylko zaprzyjaźnić się ze sąsiadami, by domku pilnowali jak wyjedziesz.

Też kiedys o tym myślałam, ale mam wygodne małe mieszkanie, gdzie cieplutko milutko, cichutko, domofon, zamykam na cztery spusty, sąsiedzi też mają oko, wyjeżdzam i się nie boję. 

Fakt mam tylko balkon, przydalby się kawałek ogródka w którym lubię pogrzebać, ale teraz i tak nie mam na to czasu.  Teraz dbam o niemieckie ogródki. 

rose2a.gif

rose2a.gif

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 24.03.2017 at 16:57, DaGa napisał:

Najdrozsze mieszkania i najwyzsza cena wynajmu,  prawie wszystko drozsze niz gdzie indziej . wyzsze ceny nawet na zwyklym bazarku.

Hmmm , dodalam komentarz do postu Leny57 calkowicie sie z nia zgadzajac, bo to prawda i kazdy to  przeciez wie , ze w Warszawie, Trojmiescie , Wroclawiu ceny mieszkan sa najdrozsze w calej Polsce, tak samo ceny wynajmu, a takze ceny w sklepach  niesieciowych i ceny warzyw na bazarkach. Mieszkania na Slasku tansze  a szczegolnie w malych miejscowosciach jak ten tu przykladowy Wodzislaw., zreszta kazdy moze sprawdzic w internecie. Jak dotad myslalam, ze czerwone serducho dostaje sie za jakies obrazliwe cy niekulturalne okreslenia w stosunku do innych. Jesli  nie zgadzam sie z czyjas wypowiedzia to pisze przedstawiajac swoje argumenty, wiec jesli Ty uwazasz, ze  ja i Lena57 nie mamy racji to po pierwsze  j dlaczego jak cywilizowany czlowiek  nie przedstawilas swoich racji i "przysolilas":p tylko mnie? Jak dla mnie to Paryz czy Nowy Jork moze byc zapyzniala dziura podlug twojej miejscowosci, niech ci bedzie, jak ci to poprawi samopoczucie, widac nie masz innych powodow .:rozpacz: do radosci, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz tańsze domy znajduję, ale nieodmiennie na południu Polski.

Dziś 100km od Krakowa. Dobry dom a zupełnia taniocha :

69 tyś ? hmm...

https://www.olx.pl/oferta/dom-do-sprzedania-w-miejscowosci-swiebodzin-kolo-dabrowy-tarnowskiej-CID3-IDlcVY0.html#0b9eb049f0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A dziś - może właśnie czemu nie - mieszkanie w Słubicach ?

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-mieszkanie-CID3-IDlfb0U.html#8aeb0ed665

za góra 60 tyś pójdzie a do pracy ktoś z nas by miał blisko.

Kto tam wymaluje podniesie wartość o 50%.

No i ciekawa rzecz : kuchnia na balkonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą to mieszkanie to ciupa, ale nie mogę się nadziwić ile jest dobrych ofert sprzedaży domów w lubuskiem, opolskim

- ogólnie południowy zachód. Mając 50 tysięcy to znajdzie się lokum bez spółdzielni i niekoniecznie do remontu.

      Cóż, te rejony się chyba wyludniają na potęgę. Na wschodzie drewniane chałupy już drożśze.

https://www.olx.pl/oferta/wspolwlasnosc-domu-CID3-IDlgGLC.html#e46002486b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

a ja nadal oglądam ogłoszenia sprzedaży różnych tanich domków, choć swój już kupiłam. Po prostu lubię. Choć już nie kupię nic, ale pomarzyć dalej mogę.

 

i dziś zachwycił mnie taki przeuroczy i taniutki  domek na Lubelszczyźnie :

https://www.olx.pl/oferta/magiczny-drewniany-domek-zabudowania-i-pole-CID3-IDjmzAX.html#25eba81a1d

Piękne zdjęcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity tam się czas zatrzymał,,,:hahaha: jednak taka kuchnia kaflowa ma swój urok,,,,wszystko takie tam jest epokowe,,ale swoją prostotą robi wrażenie,,nie wiem ,czy kupując ten domek bym coś tam zmieniła czy tylko odrestaurowała aby ten klimat tam pozostawić takim jakim jest,,bo tak kuchnia jest bomba,,trochę się tylko drewienkiem pobawić i już jest to ciepło rodzinne,,,które kocham w  takich domach:hahaha::serce:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...