Skocz do zawartości

Agencja pracy, formalności Ekuz itd.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dostałam ciekawa ofertę z jednej agencji do Stuttgart (zależało mi na tej lokalizacji) stawka też zadowala, ale mam wątpliwość co do formalności agencji. Agencja daje do podpisu dwie umowy zlecenie, z dwoma firmami, z czego jedna umowa obejmuje "działania marketingowe" rekrutacja innych opiekunek, roznoszenie ulotek(!!!) W agencji powiedzieli mi, że nikt mnie nie będzie z tych działań rozliczał, a w tej umowie tez mam gwarantowane male wynagrodzenie. Jednocześnie podpisanie drugiej umowy jest konieczne do wyjazdu na zlecenie. Czy ktoś spotkał się z taką konstrukcją? Jak byliście rozliczane z takich "działań marketingowych"?

I ostatnie moje pytanie, agencja zasugerowała, ze mam wyrobić sobie turystyczną kartę EKUZ, bo jeśli oni mają wystąpić o pracowniczą, to wyrobienie może trwać do 3 m-cy. Wolałabym mieć kartę z firmy, ale z drugiej strony jechać bez karty też nie chcę. Co robić? Jak to jest u Was?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewa-62 witaj

ja na jednej umowie mam o działaniach marketingowych i zleceniach na wyjazdach.Z tych działań nie jestem wcale rozliczana a zawsze wpada za nie kasa.

Co do karty EKUZ jeśli masz ją sama sobie wyrobić i to jako turystyczną ....to dla mnie znaczy że bez zgłoszenia do ubezpieczenia....

Pozdrawiam

 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ewa-62 napisał:

Agencja daje do podpisu dwie umowy zlecenie, z dwoma firmami, z czego jedna umowa obejmuje "działania marketingowe" rekrutacja innych opiekunek, roznoszenie ulotek(!!!)

To jest typowe obchodzenie prawa przez agencje.>:(

 

17 minut temu, ewa-62 napisał:

W agencji powiedzieli mi, że nikt mnie nie będzie z tych działań rozliczał, a w tej umowie tez mam gwarantowane male wynagrodzenie

Będziesz pisała sprawozdania ze spotkań itp. A od tego małego wynagrodzenia będziesz miała odprowadzany bardzo mały ZUS! Jeżeli będziesz miała w ogóle coś odprowadzanego...>:(

 

20 minut temu, ewa-62 napisał:

I ostatnie moje pytanie, agencja zasugerowała, ze mam wyrobić sobie turystyczną kartę EKUZ, bo jeśli oni mają wystąpić o pracowniczą, to wyrobienie może trwać do 3 m-cy

Kolejne kłamstwo!>:( Jednak chyba żadnego ZUS-u nie będzie...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonika, dzięki za wiadomość! No podobno ubezpieczenie jest i jak tylko podpisze umowę to prześlą mi ZUA z ZUS (dowód opłacania składek). Z resztą sprawdzę ich sobie na infolinii ZUS przed wyjazdem

A Twoja agencja bez problemu załatwia EKUZ, ile czekałaś na kartę?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to nawet tak bardzo nie przeszkadza, ze karta turystyczna. Zdrowa kobietka ze mnie  bardziej zastanowily mnie te działania marketingowe.

Iwonika, a ile czasu już pracujesz w.swojej agencji? Nikt nigdy się nie upominał o rozliczenie tej pracy? Musiałaś coś podpisywać w związku z tą pracą? Sorry, ale nie zamierzam biegać z ulotkami.

Naliczają ZUS co miesiąc od najnizszej krajowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ulotki ma prawie każda agencja.Muszą mieć jakąś podkładkę na "czas pracy" w PL.Tego się nie obawiaj.

Bardziej mnie niepokoi propozycja EKUZ turystycznego-a co z A1?Co z dodatkowym ubezpieczeniem,które również oferuje prawie każda agencja.To nieprawda,że na EKUZ czeka się 3 miesiące.Max miesiąc!

Składki ZUS może sprawdzić przez net zakładając sobie e-profil.Możesz zrobić to sama na stronie ZUS ,lub podejśc ,pomogą założyć w ZUS.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewa-62 z działalności marketingowej nikt nigdy mnie nie rozlicza więc nie warto sobie tym zaprzatac uwagi. Jeżeli chodzi okarte Ekuz to wyrabia firma ale zwykle trochę się na nią czeka więc wyrobienie turystycznej nie zaszkodzi. Podpisywanie umowy na długi czas to tylko wymyśl firmy ja od czasu jak się o tym dowiedziałam to jak chce to mówię żeby mi umowę dali na plus minus termin zlecenia i tak jest. Umowę można zawsze rozwiązać z dwutygodniowym terminem wypowiedzenia a niebedac na zleceniu można rozwiązać że skutkiem natychmiastowym. Ja też jadę w około ę Stuttgartu. Podpisu umowę i jedz jeżeli poza tym oczym napisałaś wszystko Ci odpowiada:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo! Inez, a gdzie dokładnie masz Stelle? 

Dzisiaj chce się jeszcze dowiedzieć ile będę czekać na ten Ekuz turystyczny, bo wyjazd już 22.07. I jeśli wszystko będzie ok, to jadę!

 

Dzięki śliczne za wszystkie informacje!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa marketingowa jest typową. Czasem nawet dostaję materiały marketingowe z firmy. 

Na kartę pracowniczą EKUZ czeka się różnie, co najmniej miesiąc. Zresztą jeśli będziesz zgłoszona do ZUS to ją dostaniesz. Nigdy nie wyrabialam turystycznej. Jeśli już to pomyśl o prywatnym ubezpieczeniu bo EKUZ dostaniesz może z opóźnieniem ale od 22 lipca będzie termin ważności. Nie wiem czy turystyczna EKUZ nie będzie opóźniać tej pracowniczej. 

Edytowane przez Maria Jolanta
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewa-62 popatrz na mapę opiekunów tam jest zaznaczone a jadę a raczej lecę i potem jadę za tydzień. Fajnie by było mieć kogoś do towarzystwa. 

Ekuz turystyczny masz wyrobiony od ręki czyli na poczekaniu i na pewno nie ma to nic wspólnego z wyrobienie pracowniczego. Spytaj  o prywatne ubezpieczenie bo nawet jak firma nie oferuje takiej polisy to płaci się ok 2,3 złotych za dzień pobytu i warto takie ubezpieczenie mieć :)

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Usunięto nazwę agencji OSTRZEGAM PRZED TĄ FIRMĄ!!

Działa niezgodnie z prawem! Kombinują z umowami, do ostatniej chwili zwlekają z formalnościami! Ja dałam się nabrać i pojechałam do rodziny mają nadzieję, że umowa dla mnie zostanie wysłana do DE. 2 tygodnie czekałam i nic! Kilka razy dzwoniłam do biura i za każdym razem słyszałam, że umowa już jest wysłana i że zaraz ją otrzymam! Oszukali mnie! I podejrzewam, że nie jestem jedyna! 

Po zadaniu konkretnych pytań-migają się, kręcą i kłamią.

Zdecydowanie nie polecam tej firmy! 

Uważajcie na nich! 

Mam nadzieję, że nie dacie się oszukać. 

Tak skandalicznego i do tego łatwego w udokumentowaniu wpisu nie widzieliśmy dawno. Prosimy nie zakładać multikont i nie prowadzić na stronach naszego forum czarnego PR-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 21.08.2019 at 11:56, dominikalistwan napisał:

Usunięto OSTRZEGAM PRZED TĄ FIRMĄ!!

Działa niezgodnie z prawem! Kombinują z umowami, do ostatniej chwili zwlekają z formalnościami! Ja dałam się nabrać i pojechałam do rodziny mają nadzieję, że umowa dla mnie zostanie wysłana do DE. 2 tygodnie czekałam i nic! Kilka razy dzwoniłam do biura i za każdym razem słyszałam, że umowa już jest wysłana i że zaraz ją otrzymam! Oszukali mnie! I podejrzewam, że nie jestem jedyna! 

Po zadaniu konkretnych pytań-migają się, kręcą i kłamią.

Zdecydowanie nie polecam tej firmy! 

Uważajcie na nich! 

Mam nadzieję, że nie dacie się oszukać. 

Prosimy nie zakładać multikont i nie prowadzić na stronach naszego forum czarnego PR-u.

Również mam taką nadzieję , że nie damy się oszukać , ale po kiego grzyba w kilku wątkach ? My są rozumne istoty , umiemy czytać ze zrozumieniem , ale jeśli ktoś pisze taki tekst w kilku wątkach to czasem można odczytać jako kryptoreklamę pracownika z innej agencji , który za chwilę gdzieś indziej będzie zachwalał swoją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się  zrozum mnie, zostałam oszukana :(  

 ależ jestem zła :( 

Tak skandalicznego ataku i tak łatwego w udokumentowaniu wpisu nie widzieliśmy dawno. Prosimy nie zakładać multikont i nie prowadzić na stronach naszego forum czarnego PR-u.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dominikalistwan napisał:

@Baśka powtarzająca się  zrozum mnie, zostałam oszukana :(  

 ależ jestem zła :( 

 

Rozumiem rozgoryczenie , złość , tylko ...wiele razy spotkaliśmy się z tym , że agencje też robią sobie koło pióra . Rozumiem , że nie wiedziałaś , że wystarczy raz napisać i wszystko jasne . Nie napisałam , żeby doczepić się do Ciebie , tylko , żebyś wiedziała jak tutaj to wszystko działa . Jest bardzo dużo agencji " pewniaków " , czytaj forum , pisz ....a z nami  nie zginiesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się  dziękuję za radę. Jak zdecyduje sie jescze na wyjazd do na pewno bardziej przeswietle firmę. Aż strach myśleć, że takie rzeczy się dzieją... :( 

Tak skandalicznego i do tego łatwego w udokumentowaniu wpisu nie widzieliśmy dawno. Prosimy nie zakładać multikont i nie prowadzić na stronach naszego forum czarnego PR-u.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś z Was miał też problemy z firmą usunięto nazwę agencj. Jestem 3 tygodnie po ciężkim zleceniu, które było niezgodne z opisem oferty, a wypłaty wciąż nie ma i nie zanosi się, żeby miała trafić do mnie w najbliższym czasie. Pracownicy biura nie odbierają telefonów ode mnie :( 

Tak skandalicznego i do tego łatwego w udokumentowaniu ataku na konkurencję nie widzieliśmy dawno. Prosimy nie zakładać multikont i nie prowadzić na stronach naszego forum czarnego PR-u.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 21.08.2019 at 11:56, dominikalistwan napisał:

Usunięto OSTRZEGAM PRZED TĄ FIRMĄ!!

Działa niezgodnie z prawem! Kombinują z umowami, do ostatniej chwili zwlekają z formalnościami! Ja dałam się nabrać i pojechałam do rodziny mają nadzieję, że umowa dla mnie zostanie wysłana do DE. 2 tygodnie czekałam i nic! Kilka razy dzwoniłam do biura i za każdym razem słyszałam, że umowa już jest wysłana i że zaraz ją otrzymam! Oszukali mnie! I podejrzewam, że nie jestem jedyna! 

Po zadaniu konkretnych pytań-migają się, kręcą i kłamią.

Zdecydowanie nie polecam tej firmy! 

Uważajcie na nich! 

Mam nadzieję, że nie dacie się oszukać. 

Tak skandalicznego i do tego łatwego w udokumentowaniu ataku na konkurencję nie widzieliśmy dawno. Prosimy nie zakładać multikont i nie prowadzić na stronach naszego forum czarnego PR-u.

wlasnie dzis do nich dzwonilam pan bardzo nie sympatyczny nie chcial udzielac info wiec grzecznie podziekowalam za rozmowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 21.08.2019 at 14:38, Łukasz Deresz napisał:

Cześć, czy ktoś z Was miał też problemy z firmą usunięto Jestem 3 tygodnie po ciężkim zleceniu, które było niezgodne z opisem oferty, a wypłaty wciąż nie ma i nie zanosi się, żeby miała trafić do mnie w najbliższym czasie. Pracownicy biura nie odbierają telefonów ode mnie :( 

Tak skandalicznego i do tego łatwego w udokumentowaniu ataku na konkurencję nie widzieliśmy dawno. Prosimy nie zakładać multikont i nie prowadzić na stronach naszego forum czarnego PR-u.

Wypłata przychodzi na konto do 17 dnia kolejnego miesiąca po zleceniu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...