Skocz do zawartości

Zdjęcia podopiecznych i ich domów


Gość babajaga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@erika to ciekawie się zapowiada,,,babcie jeszcze słuchawkami zagłuszyć-hahhaha demencyjną babcię -no nie!!!  ciekawa i to bardzo ciekawa ,naprawdę ,zmienniczka wszystko wiedząca ,,ale coś Ci powiem ,teraz jest bardzo dużo tego typu osób co ta Twoja zmienniczka ,wszystko ustawia już przed przyjazdem po swojemu i jeszcze Ciebie zdązy zestresowac -oj to są cięzkie charakterki,,:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

@erika to ciekawie się zapowiada,,,babcie jeszcze słuchawkami zagłuszyć-hahhaha demencyjną babcię -no nie!!!  ciekawa i to bardzo ciekawa ,naprawdę ,zmienniczka wszystko wiedząca ,,ale coś Ci powiem ,teraz jest bardzo dużo tego typu osób co ta Twoja zmienniczka ,wszystko ustawia już przed przyjazdem po swojemu i jeszcze Ciebie zdązy zestresowac -oj to są cięzkie charakterki,,:)

@Blondi ja już swoją pdp "rozpracowałam na wszystkie strony" ten kto nie posłucha moich rad ;)  a naprawdę szczerze przekazuję:)  .. to napewno gorzej mu się będzie pracowało .Mojej pdp nie da się przestawić .. powiem tak: to ja jestem dla pdp a nie pdp dla mnie:love: zresztą pamiętasz jak mialam na początku:) sama sobie się dziwię ,że  mi się udało "dotrzeć" do pdp. Ale wiesz jak rodzina pdp powiedziała i napisała w referencjach .. napisze na prv:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika szczerze pisząc to tak bardzo wymagającą osobę to ja już bym lekko zniechęciła do tej pracy - zakładając, że chciałabym wrócić i miejsce byłoby tego warte....

      Większość opiekunek nie jest aż tak wymagająca, pytają czy można się wyspać i jaka jest atmosfera itp rozsądnie bardzo. Ale wśród opiekunek są też  dwie grupy ekstremalne, które psują niejedno możliwe miejsce:

- jedne z biedy i niewiedzy, bo zrobią wszystko,

-drugie to  zamożne emerytki, właścicielki sporych nieruchomości w Polsce. One nie zawsze psują miejsce, a nawet potrafią wyprostować co nieco ( są pewne siebie) , ale bywa, że też psują, bo zbyt mało dbają o chorych np. babcię z demencją potrafią zostawić zupełnie prawie samą sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity wystarczy posłuchać takie  zamożne emerytki -włascicielki nieruchomości to głowa pełna i co do czego -to one są paniami w tych domach i one rządzą ,tam PDP nie ma nic do gadania, bo to co powie i chce zrobić zamożna emerytka tak ma być.dochodzi nieświadomie nawet do terroru w domu wprowadzonego przez taką opiekunkę,,,Jak taka znajdzie się wsród normalnych opiekunek i zacznie nadawać to tak jakby wszystkie rozumy mądrości połknęła i wtedy czuje się wsród nich  górą,,,kimś innym, kimś lepszym ,kimś docenianym itd. Nie jedna myśli sobie -a co tam pojadę do opieki i co ,nie poradze sobie ze starą babką? poradzę sobie ,,,jak trafi na babcię ostrą to wtedy jest zgrzyt i kłótnie i szybki powrót do domku i inna stela ,,,to też jest nie kończący się temat,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi wątek zamożniejszych  opiekunek istotnie ciekawy sam w sobie.

            Poznałam nawet taką, która była  zamożniejszą od naszych klientów !, jeśli brać pod uwagę posiadany majątek. Ona akurat nic nie psuła na tej szteli, gdzie się wymieniłyśmy, ale sztela była akurat dobra. Niemniej wierzę, że niejednym wyciskaczom utarła nosa.

         Ale to pojedynczy przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Blondi napisał:

@Serenity wystarczy posłuchać takie  zamożne emerytki -włascicielki nieruchomości to głowa pełna i co do czego -to one są paniami w tych domach i one rządzą ,tam PDP nie ma nic do gadania, bo to co powie i chce zrobić zamożna emerytka tak ma być.dochodzi nieświadomie nawet do terroru w domu wprowadzonego przez taką opiekunkę,,,Jak taka znajdzie się wsród normalnych opiekunek i zacznie nadawać to tak jakby wszystkie rozumy mądrości połknęła i wtedy czuje się wsród nich  górą,,,kimś innym, kimś lepszym ,kimś docenianym itd. Nie jedna myśli sobie -a co tam pojadę do opieki i co ,nie poradze sobie ze starą babką? poradzę sobie ,,,jak trafi na babcię ostrą to wtedy jest zgrzyt i kłótnie i szybki powrót do domku i inna stela ,,,to też jest nie kończący się temat,,,

Czasem spotykam opiekunki-emerytki jako zmienniczki-poprzednie opiekunki czy kolezanki  z sasiedztwa. Nie widze zadnego zwiazku opiekunek -emerytek ze sposobem sprawowania opieki. Moze sa bardziej niezalezne , bo maja w PL staly dochod , ktory jesli nawet nie jest wysoki to pozwala  na zrobienie sobie nawet dluzszej przerwy, oplacenie rachunkow przez co maja na pewno lepsza sytuacje od kobiet , ktore maja  na utzymaniu bliskich lub  tylko one utrzymuja rodzine. Nie spotkalam zadnej wlascicielki wielu nieruchomosci, owszem wykupily na wlasnosc mieszkania , wyremontowaly , umeblowaly i tyle. Pewnie maja odlozona jakas ladna sumke, bo te , ktore ja poznalam byly tzw. dlugodystansowcami-pracowaly nieprzerwanie po 5-6 miesiecy a emeryturka w miedzyczasie wplywala na konto , po potraceniu oplat i tak zostawalo troche na  'drobne wydatki" No moze jedna byla naprawde zamozna, oprocz opieki miala jakis lokal czy sklep w  turystycznej miejscowosci, ale w koncu zajela sie tylko tym drugim interesem ,ktory teraz lepiej nadzoruje. Ten Gescheft jest za pieniadze z opieki i jakies tam spadki, z tego co .mowila.  Nie dziwie sie jej , ze juz  nie jezdzi , bo gdybym byla emerytka wlascicielka nieruchomosci  czy sklepu itd. to tylka bym nie ruszyla, aby uzerac sie z roznymi staruszkami czy  siedziec  , przebywac   z nimi, z dala od znajomych , rodziny  nawet gdyby to bylo dobre miejsce. Te , ktore poznalam mialy niewielkie emerytury i po prostu sobie dorabialy, czesc miala z tego zysk a inne wlasciwie niczym nie roznily sie od kobiet majacych rodzine na utrzymaniu , takie babcie - bankomaty zasuwajace na wszystko co wnuki  czy dzieci wymysla .. Takie kobiety sa takze nie tylko wsrod emerytek , ciagle musza utrzymywac dorosle dzieci czy mezulka niezarade czy lenia , a sa tez  takie , ktore nie maja emerytury  a mysla o sobie , oczywiscie nie majace malych czy  uczacych sie jeszcze dzieci. Jest opiekunka nie emerytka, ktora  dzieki pracy w opiece wykupila na wlasnosc swoje mieszkanie , teraz zbiera na kupno malego mieszkania, ktore moglaby wynajmowac np studentom, dobra inwestycja, z  wynajmu  jest pare zlotych do przyszlej emerytury, wiadomo, ze w PL malo kto ma czy bedzie mial wysoka. Pewnosci siebie  nie dodaje emerytura tylko doswiadczenie w tej pracy stopien znajomosci niemieckiego i charakter. Moze byc emerytka traktowana zle albo siedzaca w ciezkim miejscu, z wstawaniem, dzwiganiem itd. i osoba , ktora nie ma nieruchomosci, emerytury  ale nie pozwala sobie na zapedy rodzinki czy sprawnych na umysle, zlosliwych pdp ., zmieniajaca bez skrupulow  i obaw takie stelle, pracy w tym zawodzie nie brakuje szczegolnie dla osob z dobrym niemieckim i praktyka. Co w tym dziwnego , ze ktos zmienia stelle jak mu nie pasuje i  zjezdza do domu a potem ma nastepna? Szczegolnie jak tak jak ja pracuje ponad 6 lat i wie na czym ten zawod polega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Serenity napisał:

@erika szczerze pisząc to tak bardzo wymagającą osobę to ja już bym lekko zniechęciła do tej pracy - zakładając, że chciałabym wrócić i miejsce byłoby tego warte....

      Większość opiekunek nie jest aż tak wymagająca, pytają czy można się wyspać i jaka jest atmosfera itp rozsądnie bardzo. Ale wśród opiekunek są też  dwie grupy ekstremalne, które psują niejedno możliwe miejsce:

- jedne z biedy i niewiedzy, bo zrobią wszystko,

-drugie to  zamożne emerytki, właścicielki sporych nieruchomości w Polsce. One nie zawsze psują miejsce, a nawet potrafią wyprostować co nieco ( są pewne siebie) , ale bywa, że też psują, bo zbyt mało dbają o chorych np. babcię z demencją potrafią zostawić zupełnie prawie samą sobie.

@Serenity mojej zmienniczce wszystko mówiłam prawdę, wiem doskonale ,że praca jest zachęcająca ,  dwa dni wolne , itd    zmienniczka na końcu  oceniła,że jest ciężka sztella. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...