Skocz do zawartości

Pilne. Pomocy. Umowa zlecenie i własna działalność.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie.

Jestem całkiem nowa i ZIELONA. Potrzebuję pomocy, sprawa wygląda tak: Podpisałam swój 1 kontrakt z Promedica ( umowa zlecenie) do Niemiec jestem 2 dzień w nowej pracy i jest ok, ale problem jest następujący. Mam niedawno założoną działalność w Polsce (PKD 88.10Z) czyli opieka i umowę zlecenie z firmą. Na wstępnych rozmowach powiedziano mi w firmie, że nie będę miała potrącanego zusu i podatku od zlecenia i sama się z tego rozliczę poprzez działalność. Niestety w piątek powiedziała mi Pani Manager że nie do końca. Czytałam przepisy podatkowe i zus i jest tam napisane, że jeśli umowa zlecenie pokrywa się z działalnością gospodarczą chodzi o ten sam zakres to umowa jest traktowana jako dochód z działalności i nie powinnam mieć nic potrącane przez promedicę. Czy ktoś miał taki problem? jak to rozwiązać. bo okaże się że zapłącę podatek i zus od umowy i z działalności. Proszę was o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałam nazwe firmy to już mnie cofnęło i co ta firma wymyśli to jest wielka niewiadoma,,,jedna z najgorszych firm jakie mogą być na rynku pracy,,,

możesz zapłacić i z umowy zlecenia i z działalności, pytaj u specjalistów aby miec coś na piśmie i wiedzieć na 100% ,ale teraz w tym całym polskim burdlu to nawet nie ma kogo się pytać bo wszyscy już ogłupieni sami są ,nikt nie wie o co chodzi,,,,każdy  przepis  wszyscy komentują inaczej ,,,powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, asiak77 napisał:

Witam was serdecznie.

Jestem całkiem nowa i ZIELONA. Potrzebuję pomocy, sprawa wygląda tak: Podpisałam swój 1 kontrakt z Promedica ( umowa zlecenie) do Niemiec jestem 2 dzień w nowej pracy i jest ok, ale problem jest następujący. Mam niedawno założoną działalność w Polsce (PKD 88.10Z) czyli opieka i umowę zlecenie z firmą. Na wstępnych rozmowach powiedziano mi w firmie, że nie będę miała potrącanego zusu i podatku od zlecenia i sama się z tego rozliczę poprzez działalność. Niestety w piątek powiedziała mi Pani Manager że nie do końca. Czytałam przepisy podatkowe i zus i jest tam napisane, że jeśli umowa zlecenie pokrywa się z działalnością gospodarczą chodzi o ten sam zakres to umowa jest traktowana jako dochód z działalności i nie powinnam mieć nic potrącane przez promedicę. Czy ktoś miał taki problem? jak to rozwiązać. bo okaże się że zapłącę podatek i zus od umowy i z działalności. Proszę was o poradę.

Witaj @asiak77 asiu:)  Jesli masz założoną działalnośc gospodarcza w PL.a chcesz pracować w DE. to oczywiste ,że ZUS i podatek sama musisz opłacać w Polsce .Po zatym musisz tez na terenie PL. prowadzić też taką samą działalnośc o nr PKD 88.10Z - Pomoc społeczna bez zakwaterowania dla osób w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych itd.                                                                                                               

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, u nich 3 razy mi mówili i każdy co innego, zdecydowałam się z nimi na wyjazd ale.... oj.... dużo ale

2 minuty temu, erika napisał:

Witaj @asiak77 asiu:)  Jesli masz założoną działalnośc gospodarcza w PL.a chcesz pracować w DE. to oczywiste ,że ZUS i podatek sama musisz opłacać w Polsce .Po zatym musisz tez na terenie PL. prowadzić też taką samą działalnośc o nr PKD 88.10Z - Pomoc społeczna bez zakwaterowania dla osób w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych itd.                                                                                                               

Wiem... tylko ONI nie wiedzą o tym i twierdzą że muszą zapłacić za mnie zus i podatek, a moja księgowa za głowę się złapała, Jak myślisz wywalę do nich pismo i może wtedy załapią ... masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, asiak77 napisał:

Wiem wiem, u nich 3 razy mi mówili i każdy co innego, zdecydowałam się z nimi na wyjazd ale.... oj.... dużo ale

Ja też miałam ochotę na działalność Gospodarczą, miałabym 300 E więcej przy obecnej mojej Agencji. Będąc w PL na urlopie oblatałam U.S. ,ZUS , Biura Rachunkowe   i zrezygnowałam:( Wolę mieć mniej i spokojną głowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale ja już założyłam, wsyd się przyznać ale uciekam przed komornikiem i mi zależy na wykazaniu niskiego dochodu a jak komor namierzy zlecenie to głabnie wszystko, wyjściem była działalność i w PR zapewniono mnie że od zlecenia nic nie odprowadzą bo ja się sama rozliczę... a teraz wychodzą kwiatki. jestem 3 dzień na kontrakcie, i mam stresa że mogę się na tym wszystkim przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, asiak77 napisał:

Wiem wiem, u nich 3 razy mi mówili i każdy co innego, zdecydowałam się z nimi na wyjazd ale.... oj.... dużo ale

Wiem... tylko ONI nie wiedzą o tym i twierdzą że muszą zapłacić za mnie zus i podatek, a moja księgowa za głowę się złapała, Jak myślisz wywalę do nich pismo i może wtedy załapią ... masakra

Jeszcze ciekawa jestem jaką płacę Ci dali? bo ZUS chyba ponad 1000 zł, podatek ? nie wiem jak u Ciebie? to ile Ci zostanie? a jak będziesz w PL na urlopie to też musisz ZUS opłacać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, erika napisał:

Witaj @asiak77 asiu:)  Jesli masz założoną działalnośc gospodarcza w PL.a chcesz pracować w DE. to oczywiste ,że ZUS i podatek sama musisz opłacać w Polsce .Po zatym musisz tez na terenie PL. prowadzić też taką samą działalnośc o nr PKD 88.10Z - Pomoc społeczna bez zakwaterowania dla osób w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych itd.                                                                                                               

nie musisz prowadzić takiej samej dział. w Polsce, ja np. mam usługi budowlane i transportowe jako drugi i trzeci PKD, ważne jest, żeby co najmniej 1/4 dział. była prowadzona w Polsce, jak jest z podatkiem o od umowy zlec. na dział. to nie wiem, ja jestem na książce p-r, sama płacę zus i podatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, ale chodzi o podciągnięcie zlecenia do działalności gospodarczej, ja nie wystawiam rachunku

1 minutę temu, erika napisał:

acha ,zapomniałam Zus przez 2 lata mały. Szkoda,że się na taką małą kwotę zgodziłaś!! Wiesz to się następnie "odbija " na pozostałych opiekunkach!!:( :(

To mój 1 wyjaz tylko na 3,5 więc myślałam że ok.d i niemiecki na poziomie początkującym a kontrakt tylko 3,5 więc myślałam że ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, elsli napisał:

nie musisz prowadzić takiej samej dział. w Polsce, ja np. mam usługi budowlane i transportowe jako drugi i trzeci PKD, ważne jest, żeby co najmniej 1/4 dział. była prowadzona w Polsce, jak jest z podatkiem o od umowy zlec. na dział. to nie wiem, ja jestem na książce p-r, sama płacę zus i podatek

@elsli wiesz kochana :) ja byłam u doradcy podatkowego w pl. i tak mi powiedział.Nie spieram się bo jeszcze jestem na zleceniu :) Ale dobrze wiedzieć:)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , niestety u nas nie było takiego przypadku :) Aczkolwiek znalazłam artykuł który tłumaczy co i kiedy musi być przez płatnika składek opłacone : 

http://www.zakladamyfirme.pl/artykul_narzedziowa,733,733,739,skladki-za-przedsiebiorce-wykonujacego-zlecenie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...