Skocz do zawartości

Ile płacą na gewerbie?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo wszystkich. Czy ktoś tu pracuje na gewerbie? W busie dziewczyna mówiła mi, że zarabia 100 euro dziennie czyli 3 tysiące miesięcznie euro. Podobno tyle jej płaci niemiecka agencja na niemieckich warunkach. Nie wieżyłam w to, bo myślę, że gdyby to była prawda to nikt by nie pracował na zleceniu. Gewerby nigdy nie chciałam, ale może tak jest. Ta dziewczyna mówiła o bardzo dobrym języku, bo tam pracują tylko niemcy i trzeba umieć bardzo dobrze mówić i nie zapisywałam nazwy, bo mówię średnio. Spotkałyście się z takimi stawkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dajana napisał:

Witam bardzo wszystkich. Czy ktoś tu pracuje na gewerbie? W busie dziewczyna mówiła mi, że zarabia 100 euro dziennie czyli 3 tysiące miesięcznie euro. Podobno tyle jej płaci niemiecka agencja na niemieckich warunkach. Nie wieżyłam w to, bo myślę, że gdyby to była prawda to nikt by nie pracował na zleceniu. Gewerby nigdy nie chciałam, ale może tak jest. Ta dziewczyna mówiła o bardzo dobrym języku, bo tam pracują tylko niemcy i trzeba umieć bardzo dobrze mówić i nie zapisywałam nazwy, bo mówię średnio. Spotkałyście się z takimi stawkami?

ha :) ja mam umowe z austriacka agentura, austria zawsze placila wiecej iz Niemcy, stawka tutaj, a tez mam agenture zalezy od Pflegestuffe pdp, czyli im wyzsza Pflegestuffe, tym ciezszy stan chorego i wyzsza kase mozna otrzymac, kasa za dzien to od 60 poprzez 65, 70, 75 i 80 euro dziennie, w to wchodzi juz koszt podrozy. od tego majac Gewerbe sama musze odprowadzac skladki ubezpieczeniowe. Sa tez agentury, ktore same placa za opiekunow ubezpieczenie, badz tez przerzucaja koszty ubezp opiekuna na rodzine. wiec tak to wyglada.... jak slysze o stwace 100 euro za dzien, to znajac duzo osob z tej branzy nikt tyle tutaj nie dostaje, ale zycze kazdemu takiej stawki, aha, tu w Austrii nie ma wplywu, jak w De na zarobki stopien znajomosci jezyka, albo znasz jezyk i pracujesz, albo nie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu w Austrii nie ma wplywu, jak w De na zarobki stopien znajomosci jezyka, albo znasz jezyk i pracujesz, albo nie... 

I tak powinno być. Przed chwilą jedna z agencji napisała mi, że wynagrodzenie jest pisane do, bo zależy od języka ale jak ja pracuję rękami. Potem piszą że doświadczenie i jestem ciekawa czy do demencyjnych też wysyłają tylko panie z takim doświadczeniem ciekawe. TO jest chore i nawet nie mają odwagi napisać ile płacą tylko mamią oczy dużą stawką której nie zobaczę. Zaraz im to napiszę bo myślą,że my naiwne.

Z tą gewerba tak myślałam, żekoleżanka koloryzowała. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dajana napisał:

I tak powinno być. Przed chwilą jedna z agencji napisała mi, że wynagrodzenie jest pisane do, bo zależy od języka ale jak ja pracuję rękami. Potem piszą że doświadczenie i jestem ciekawa czy do demencyjnych też wysyłają tylko panie z takim doświadczeniem ciekawe. TO jest chore i nawet nie mają odwagi napisać ile płacą tylko mamią oczy dużą stawką której nie zobaczę. Zaraz im to napiszę bo myślą,że my naiwne.

Z tą gewerba tak myślałam, żekoleżanka koloryzowała. Dziękuję.

pewnie, ze koloryzowala... z jezykiem tez: dobry komunikatywny oki, ale niech nie wymyslaja, grunt zeby sie komunikatywnie porozumiec... a wymyslanie, ze jezyk, ze to, ze smo... jakies ich gierki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś już tutaj napisał, że znajomość języka jest największą kartą przetargową i tak naprawdę nie ma większego znaczenia... jedynie dla firmy, bo bierze więcej pieniędzy od rodziny za faktyczną znajomość języka a nam potrafi wmówić, że posiadamy niższy poziom niż jest wymagany, po to, żeby nam mniej zapłacić:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajana witaj co do tych 100€ dniowki to chyba ta kolezanka bujala w oblokach nie ma takiej stawki 3000€ miesiecznie dla opiekunki nie realne .Ile ta rodzina mialaby zaplacic za miesiac ? jak do Pflegeheimu za 1 osobe doplacaja okolo 1500€ jak ma pflegestufe.Na Gewerbe jak bys zarabiala 3000 i pracowala tylko 6 miesiecy w roku to bys przekroczyla wszystkie progi podatkowe podatek byl by slony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dajana Gdyby to była prawda to tak jak napisałaś wszystkie pracowałybyśmy na gewerbie i do pracy latałybyśmy samolotami. :) Raczej takich stawek nie doczekamy, bo póki co widziałam kilka dni temu ogłoszenie za 850 euro. Tak 850!!!! Ja rozumiem nawet 950 dla rozpoczynających, ale 850 to już przesada,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.07.2016 at 12:58, Dajana napisał:

tu w Austrii nie ma wplywu, jak w De na zarobki stopien znajomosci jezyka, albo znasz jezyk i pracujesz, albo nie... 

I tak powinno być. Przed chwilą jedna z agencji napisała mi, że wynagrodzenie jest pisane do, bo zależy od języka ale jak ja pracuję rękami. Potem piszą że doświadczenie i jestem ciekawa czy do demencyjnych też wysyłają tylko panie z takim doświadczeniem ciekawe. TO jest chore i nawet nie mają odwagi napisać ile płacą tylko mamią oczy dużą stawką której nie zobaczę. Zaraz im to napiszę bo myślą,że my naiwne.

Z tą gewerba tak myślałam, żekoleżanka koloryzowała. Dziękuję.

napisałaś ,co powtarzam tyle razy  i masz racje.Językiem się nie pracuje ,tylko rękoma i umysłem,rzecz jasna dobra znajomość jezyka to tylko nasz komfort psychiczny,ale nie powinno to być  kartą przetargową decydującą o wysokości wynagrodzenia opiekuna.Mój ostatni przykład to potwierdził ,kiedy to z głupoty zadzwoniłem do Agencji i po rozmowie sprawdzającej mój jezyk ,pracownica tej Agencji zaproponowała mi 850€ co 9 lat temu pracowałem za 1500 ,co prawda u małżeństwa ,ale jedna z tych osób była całkowicie zdrowa.Dodam na wszystkie pytania odpowiedziałem celująco.Moim zdaniem to jest parodia co Agencje robią  a tym sposobem okradają opiekunów i rodziny PDP-ch! a potem  popisują się premiami za święta  i innymi bajerami-wstyd.  Moim zdaniem najlepsza jest Gewerba  i wynegocjowanie odpowiedniej stawki i mamy spokój  z Agencją.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.07.2016 at 01:14, Dajana napisał:

Witam bardzo wszystkich. Czy ktoś tu pracuje na gewerbie? W busie dziewczyna mówiła mi, że zarabia 100 euro dziennie czyli 3 tysiące miesięcznie euro. Podobno tyle jej płaci niemiecka agencja na niemieckich warunkach. Nie wieżyłam w to, bo myślę, że gdyby to była prawda to nikt by nie pracował na zleceniu. Gewerby nigdy nie chciałam, ale może tak jest. Ta dziewczyna mówiła o bardzo dobrym języku, bo tam pracują tylko niemcy i trzeba umieć bardzo dobrze mówić i nie zapisywałam nazwy, bo mówię średnio. Spotkałyście się z takimi stawkami?

Ja też spotkalam w busie dziewczynę co mi nakoloryzowała równo,że zarabia 1500 euro przy jednej osobie ,babci chodzącej itd, a mało tego to była ona z tej samej agencji co ja i wiem dobrze ,że tyle ta agencja by nie zapłaciła ,,,podziwiam takie osoby co kochają tak koloryzować i tak kłamać,no ja nawet kłamac nie potrafię,,,czy w ten sposób chcą pokazać jakie one są lepsze od nas mniej zarabiających,chcą pokazać swoją wyższośc ,że lepiej język niemiecki umieją ,nie nawidzę takich ludzi,,,zakłamanych ,,, a co do czego to praca jest taka sama jak wszystkie w tej branży,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Blondi napisał:

Ja też spotkalam w busie dziewczynę co mi nakoloryzowała równo,że zarabia 1500 euro przy jednej osobie ,babci chodzącej itd, a mało tego to była ona z tej samej agencji co ja i wiem dobrze ,że tyle ta agencja by nie zapłaciła ,,,podziwiam takie osoby co kochają tak koloryzować i tak kłamać,no ja nawet kłamac nie potrafię,,,czy w ten sposób chcą pokazać jakie one są lepsze od nas mniej zarabiających,chcą pokazać swoją wyższośc ,że lepiej język niemiecki umieją ,nie nawidzę takich ludzi,,,zakłamanych ,,, a co do czego to praca jest taka sama jak wszystkie w tej branży,

Oj koloryzują! moja znajoma  , wszystko chce wiedzieć ode mnie ,ale ja wiem komu mam powiedzieć.Ja ją pytam a Ty ile masz netto,1200 ale ja nic nie robię tylko PDP plecy myję,nudzi mi się aż muszę nowej pracy szukać .. :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barrakuda

Helou Blondi !  Co to ludziska w tych busach nie wygaduja ? Jedna , ze 1500 , druga ze 3000 na gewerbie , ktos tam ze 850 euro z doswiadczeniem i dobrym niemieckim (sprawdzonym) no komu tu wierzyc? Z tego wszystkiego juz  nawet sobie nie wierze...Myslalam juz , ze mi lepetynke za bardzo nagrzalo i jakiejs pomrocznosci dostalam i szybko sprawdzilam konto..no 1500 eu ni ma ale troche mniej , nie 850 w kazdym razie uff..No a jak ktos mowi  po japonsku czyli jako tako, to chyba dali te 600 nie? Blondi ty sie tu sama nachwalilas-5500 zl? Juz to widze ! Sprawdz se lepiej konto. Pozdrawiam do jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość Barrakuda napisał:

Helou Blondi !  Co to ludziska w tych busach nie wygaduja ? Jedna , ze 1500 , druga ze 3000 na gewerbie , ktos tam ze 850 euro z doswiadczeniem i dobrym niemieckim (sprawdzonym) no komu tu wierzyc? Z tego wszystkiego juz  nawet sobie nie wierze...Myslalam juz , ze mi lepetynke za bardzo nagrzalo i jakiejs pomrocznosci dostalam i szybko sprawdzilam konto..no 1500 eu ni ma ale troche mniej , nie 850 w kazdym razie uff..No a jak ktos mowi  po japonsku czyli jako tako, to chyba dali te 600 nie? Blondi ty sie tu sama nachwalilas-5500 zl? Juz to widze ! Sprawdz se lepiej konto. Pozdrawiam do jutra.

mam tyle Barrakuda -nic nie zmyśliłam,,,zmieniłam firmę i mam tyle ,,,prosty sposób -sprzedajesz euro po dobrym kursie i masz tyle,,,i tak zrobiłam,,,

przecież piszę ,że nie umię kłamac do jasnej ciasnej

po co by mi było mowic cos ,czego nie mam, a tak się ucieszyłam jak zobaczylam konto i się tą radością podzieliłam i aż trudno w to uwierzyć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barrakuda

No  zartuje hahaha....ale schizofrenii mozna dostac-masz tyle i tyle a ktos ci mowi , ze guzik z tego. Wiem, wiem agentury klamia, dobrze , ze konto mozna sprawdzic...Kto mi kurde doplaci? Swiety Mikolaj w lipcu?  haha..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Blondi napisał:

mam tyle Barrakuda -nic nie zmyśliłam,,,zmieniłam firmę i mam tyle ,,,prosty sposób -sprzedajesz euro po dobrym kursie i masz tyle,,,i tak zrobiłam,,,

przecież piszę ,że nie umię kłamac do jasnej ciasnej

po co by mi było mowic cos ,czego nie mam, a tak się ucieszyłam jak zobaczylam konto i się tą radością podzieliłam i aż trudno w to uwierzyć ? 

Gość Barrakuda to wcale nie dużo na 2 osoby ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze dodać że niektóre Firmy się wycwaniły! fundują dojazd .. a po co mi ich dojazd ?Mi zostaje z BUS 50 Euro ! ja sama sobie wyszukam BUS ,teraz jachałam zapłaciłam 200zł, jechała ze mną opiekunka 700 km i też zapłaciła 200 zł.Jak ktoś zainteresowany to podam BUSA na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co sie nakrecac przeciez kazdy ma umowe i wie za co pracuje. Czasami lepiej zarabia czasami gorzej ale jedno jest pewne nie wolno sluchac "zyczliwych kolezanek " bajkopisarek bo tylko w glowie mlyn robia i nakrecaja nie wiem byc moze czuja sie wtedy lepiej.Te zyczliwe ciocie wiedza wszystko zawsze lepiej kazdy  z nas doskonale wie jakie sa realia zarobkowe .Glowki do gory wazne zeby nasi seniorkowie nas docenili I to co na umowie bylo na koncie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, @ANIA@ napisał:

Po co sie nakrecac przeciez kazdy ma umowe i wie za co pracuje. Czasami lepiej zarabia czasami gorzej ale jedno jest pewne nie wolno sluchac "zyczliwych kolezanek " bajkopisarek bo tylko w glowie mlyn robia i nakrecaja nie wiem byc moze czuja sie wtedy lepiej.Te zyczliwe ciocie wiedza wszystko zawsze lepiej kazdy  z nas doskonale wie jakie sa realia zarobkowe .Glowki do gory wazne zeby nasi seniorkowie nas docenili I to co na umowie bylo na koncie 

realne podejscie do sprawy  i tym stwierdzeniem "bajkopisarek" trafiłaś w "10"-kę!.To oczywiste każdy się godzi na te warunki płacowe ,jeżeli już pracuje ,ale nie kiedy bywa tak ,że nie ma wyjscia  i podejmuje taką a nie inną decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barrakuda
17 godzin temu, erika napisał:

Muszę jeszcze dodać że niektóre Firmy się wycwaniły! fundują dojazd .. a po co mi ich dojazd ?Mi zostaje z BUS 50 Euro ! ja sama sobie wyszukam BUS ,teraz jachałam zapłaciłam 200zł, jechała ze mną opiekunka 700 km i też zapłaciła 200 zł.Jak ktoś zainteresowany to podam BUSA na priv.

Ja  z kolei spotykam sie z wciskaniem podrozy busikiem a ja stanowczo odpieram , bo wole autokarkiem . Mam znizke stalego klienta i za bilet w dwie strony place srednio 360 zl. , zreszta nie wazne , czasami agencja kupuje bilet, ale pomijajac juz  inne wady podrozy busikiem , o ktorych pisalam w innym watku , to na pierwszym miejscu stawiam bezpieczenstwo. W sobote  kolo Katowic bus dachowal , nie zyja dwie mlode osoby , inni w szpitalu. Jechali do pracy  w  Holandii , zmeczony kierowca zasnal za kierownica i to nie pierwszy taki przypadek ,   W zderzeniu busa czy to z innym pojazdem czy np  z barierka, drzewem sa male szanse , aby wyjsc calo.. Oczywiscie kazdy wybiera co chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, adamos1 napisał:

Barrakuda----tu się z Tobą zgadzam ja mam karte złotego klienta w Sindbadzie i super się jezdzi a te Busy niech diabli wezmą  ,wygoda jedna ,że zabierze z pod domu i zawiezie na miejsce,tylko ten plus!.

w swoim przypadku wole busa... w 6-7 godz w domu, Jordanem kiedys jezdzilam, nie dosc, ze 2 razy drozej to 13 godz jechalam... i te cholerene postoje... no i zeby dojechac na dworzec to tez czasu potrzeba... a ze bus zawiezie mnie do Przemysla to jedno i to w srodku nocy nawet... a autobus do Rzeszowa na rano i trzeba czekac na pociag, przesiadac sie... ale wygodniej sie jedzie z pewnoscia autobusem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ‎24‎.‎07‎.‎2016 at 15:24, erika napisał:

Oj koloryzują! moja znajoma  , wszystko chce wiedzieć ode mnie ,ale ja wiem komu mam powiedzieć.Ja ją pytam a Ty ile masz netto,1200 ale ja nic nie robię tylko PDP plecy myję,nudzi mi się aż muszę nowej pracy szukać .. :hahaha:

Jak się tak człowiek nasłucha tego koloryzowania to potem denerwują go wszystkie ogłoszenia. Chciałoby się więcej oj chciało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...