Skocz do zawartości

Nowa w temacie opiekunka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, JADWIGA1963 napisał:

To super  że jest taka możliwość.Teraz już robię listę pytań na poniedziałek do agencji i jeżeli wszystko się uda to myślę że w połowie maja ruszę i dołączę w  wasze szeregi-  opiekunek

Idziesz tą drogą co ja kiedyś poszłam. Poczytałam, popytałam i pojechałam pierwszy raz i jeżdżę nadal. Nie od razu wszystko wiedziałam ale jak się chce to człowiek szybko się uczy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JADWIGA1963 napisał:

Pracy się nie boję robiłam już parę różnych rzeczy w swoim życiu,trochę obawiam się języka ponieważ mój niemiecki jest słaby i jak słyszę ,że podopieczny ma problem z mową i słuchem ,to jak ja się dogadam ,.

:szydera: jak podopieczny niedosłyszy i słabo mówi, to NIE MASZ PROBLEMU Z JĘZYKIEM, bo z takim to i dobrze znający język opiekun się nie dogada. Będziesz wykrzykiwać proste pytania i proste komendy, jak np. ...HENDE HOCH! przy ściąganiu sweterka :hura:. Żartuję, ale naprawdę im mniej sprawny językowo jest PDP, tym mniej potrzebna znajomość języka. A smartfon, tablet albo komputer z google translatorem zawsze dopomoże, gdy zajdzie konieczność zapodania komuś potrzebnych informacji:sos: . Nie bój się. Jako skoczek zaliczyłam już wiele sztel i tylko raz trafiła mi się stała opiekunka, która językowo była o niebo lepsza ode mnie (miała męża Niemca). Reszta plasuje się... dość daleko za mną mimo, że chwalą się dodatkami za znajomość języka (niby na poziomie dobrym), a ja orłem doprawdy nie jestem :tak2:. Więc spoko, ucz się języka, korzystaj z google translatora i ... do dzieła. 

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomniałam dodać, że czasem pomocne są gesty.

Ten np. jest zrozumiały dla Niemców. Używa się go, gdy rodzina domaga się wstawania w nocy do mamusi. Mamusia w nocy unbedinkt musi siusiu na kibelek, choć cały dzień leje w pieluchomajty :szydera: . Wesoło mi, bo za dwa dni...angry danny devito GIF

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JADWIGA1963 napisał:

Właśnie zaczynam  nowy etap wszystkie informacje są dla mnie cenne.Dziewczyny czy transport jest na miejsce ?

 

 

 

 

Kwestie transportu kazda firma zalatwia według swojego uznania,jedna kupuje bilet na Sindbada,i rodzina odbiera z dworca,moze się rez zdazyc dojazd do miejsca pracy taryfa od dworca,inne oplacaja małego busa z adresu na odres,a jeszcze inna daje ci wolna reke jak dojedziesz.Z doświadczenia wiem,ze najwygodniejsza jest sprawdzona firma z małymi busami.Jesli bys jechala prywatnie to sama wybierasz jak chcesz dojechać.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je

9 godzin temu, JADWIGA1963 napisał:

Pracy się nie boję robiłam już parę różnych rzeczy w swoim życiu,trochę obawiam się języka ponieważ mój niemiecki jest słaby i jak słyszę ,że podopieczny ma problem z mową i słuchem ,to jak ja się dogadam ,.

 

9 godzin temu, JADWIGA1963 napisał:

trochę obawiam się języka ponieważ mój niemiecki jest słaby 

Hej, hej! Tez pojechalam ( i jestem ) ze slabym niemieckim.Na kursie uczono mnie grzecznych zwrotow i poprawnych odmian czasownikow.Tutaj szybciutko musialam sie nauczyc o tutejszych kielbasach , o tym jak sie jedzenie przygotowuje.Dziewczyny mi pomogly!

Nie boj sie niczego!

Ja juz trzy miesiace jestem i dzieki tem forum ,ludziom na nim trzymam sie i daje rade i czas szybko leci!:oklaski:

Powodzenia!

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ewamarchewa napisał:

Aha, zapomniałam dodać, że czasem pomocne są gesty.

Ten np. jest zrozumiały dla Niemców. Używa się go, gdy rodzina domaga się wstawania w nocy do mamusi. Mamusia w nocy unbedinkt musi siusiu na kibelek, choć cały dzień leje w pieluchomajty :szydera: . Wesoło mi, bo za dwa dni...angry danny devito GIF

:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JADWIGA1963 napisał:

Pracy się nie boję robiłam już parę różnych rzeczy w swoim życiu,trochę obawiam się języka ponieważ mój niemiecki jest słaby i jak słyszę ,że podopieczny ma problem z mową i słuchem ,to jak ja się dogadam ,.

Wiesz ile radości możesz dostarczyć podopiecznym i ich rodzinom z powodu tej "nieznajomości " języka :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, INEZ napisał:

Wiesz ile radości możesz dostarczyć podopiecznym i ich rodzinom z powodu tej "nieznajomości " języka :)

Hehe.Początki moje sobie wspomniałam.Dwa razy jadłam kolację ,bo za chiny nie wiedziałam jak powiedzieć w czasie przeszłym że już jadłam.Migi i ręce w ruchu były.:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Jadziu, każda "sztela jest inna, najważniejsze żebyś dobrze przeczytała umowę, pamiętaj o 'netto-nie brutto, o godzinach wolnych, o zakupach Ty czy oni... no i nie zapomnij kupować tego co lubisz  bo czasem pdp ma dietę albo jest wegetarianką ;) Noo i trzymam kciuki:) Ja też jak jechałam pierwszy raz to miałam motyle w brzuchu :p ażne byś trafiła na sympatycznych ludzików i miłą pdp .Powodzonka :)

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JADWIGA1963 napisał:

Pracy się nie boję robiłam już parę różnych rzeczy w swoim życiu,trochę obawiam się języka ponieważ mój niemiecki jest słaby i jak słyszę ,że podopieczny ma problem z mową i słuchem ,to jak ja się dogadam ,.

Skoro pracy się nie boisz, to dasz sobie radę.

Co do języka- nie kombinuj w rozmowie kwalifikacyjnej w weryfikacji językowej.

Mów tak, jak umiesz. Wtedy i agencja i rodzina wie, na co Cię stać, czego mogą oczekiwać. Nie trafisz w miejsce, gdzie nieznajomość języka będzie problemem.

Ja (pisałam to już kiedyś) pierwszy raz wyjechałam z napisanymi podstawowymi zwrotami. Na miejscu wiedzieli o tym, więc słownik był już przygotowany. Wspomagaliśmy się też słówkami angielskimi.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugi dzien po moim przybyciu mialam obudzic pdp.Stalam nad jego lozkiem ponad 5 minut i zastanawialam sie jak to zrobic.Tarmosilam go leciutenko za rekaw koszuli i powtarzalam Herr Peter,bitte ...

W koncu jak otworzyl oczy to juz przyszla pielegniarka,zeby mi pokazac jak sie go budzi ,podnosi i jak sie pomaga mu umyc ,ubracac.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JADWIGA1963 napisał:

Teraz chciałaby wybrać dobrą agencje myślę o naszej  wrocławskiej ,lokalny patriotyzm .Przeszłam wstępna rekrutację wybiorę jedną z ofert i do roboty!

Dobrze wybrałaś, nie ma co dylemacic, aby wyjechac a  potem już sama będziesz decydować co ,gdzie i kiedy i z jaką agencją, początek musi być:tak2:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, JADWIGA1963 napisał:

Teraz chciałaby wybrać dobrą agencje myślę o naszej  wrocławskiej ,lokalny patriotyzm .Przeszłam wstępna rekrutację wybiorę jedną z ofert i do roboty!

I nie zapomnij prosić rodzinę o referencje bo będą potrzebne na przyszłość, zwłaszcza jak zmienisz agencję

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wiola7658 napisał:

Hejka Jadziu, każda "sztela jest inna, najważniejsze żebyś dobrze przeczytała umowę, pamiętaj o 'netto-nie brutto, o godzinach wolnych, o zakupach Ty czy oni... no i nie zapomnij kupować tego co lubisz  bo czasem pdp ma dietę albo jest wegetarianką ;) Noo i trzymam kciuki:) Ja też jak jechałam pierwszy raz to miałam motyle w brzuchu :p ażne byś trafiła na sympatycznych ludzików i miłą pdp .Powodzonka :)

Violka nie gadaj profil podopiecznego z fotką Ci firma przesłała ? Taki był przystojny?(to odniesienie do Twojego brzucha):haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...