Skocz do zawartości

Legalne zatrudnienie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

33 minut temu, Krista napisał:

Firma będąca stroną ma zgłoszoną działalność gospodarczą, płaci podatki, wywiązuje się z wszelkich zobowiązań jest firma legalną, żaden krzak. Każda ze stron ponosi odpowiedzialność prawną i karną ustaloną pomiędzy umawiajacymi się stronami. Legalność jest.

Aj tam, aj tam. A firmy które wysyłają opiekunów za granicę bez obligatoryjnego numeru KRAZ robią to legalnie?>:( I co z tego że płacą podatki i mają zarejestrowaną działalność?

Ale też to, że firma robi coś nielegalnie nie jest tożsame że firma jest nielegalna.

Edytowane przez kris
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miro jeżeli zatrudniasz legalnie to rozumiem, że nie obsługujecie podopiecznych wymagających całodobowej opieki lub zatrudniacie w takich przypadkach w jednym domu dwie opiekunki jednocześnie? 

Odpowiedz wprost czy wasze umowy i zasady współpracy z wami odpowiadają zasadom przekazanym przed panią Timm: 

Jeżeli nie to po co w ogóle rozmawiać o legalności i normalności. Wszyscy kombinują jak tu zarobić na opiekunkach a wysokość tego zarobku zależy od sposobu naszego zatrudnienia i ryzyka jakie jest gotowa podjąć agencja. Nie sądzę, że powstaliście z myślą o nas.

Powtórzę jeszcze raz pytanie czy działacie zgodnie z tym o czym mówiła pani Timm?   

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Miro napisał:

Do Moderatora: dowodow na oszustwa w branzy opieki nad osobami starszymi mamy bardzo duzo. Informujmy tez na biezaco Zollamt- istytucje odpowiedzialna za nielegalna prace. Ja nie moge zlozyc sprawy do sadu, bo nie jestem strona. Rodzina i opiekun(ka) czesto sa zwiazane umowa o swiadczeniu uslug. Rodzina podpisuje umowe z Firma i dowiaduje sie, ze jest to Firma nielegalna. Rodzina nic nie moze zrobic, bo sama staje sie glownym oskarzonym w procesie. Nieznajomosc prawa nie zwalnia nikogo z odpowiedzialnosci karnej. Miliony niemieckich rodzin zaufalo firmom, czyli nielegalnym propozycjom pracy  i podpisalo z nimi umowy. Wszyscy jednak beda milczec, bo inaczej beda placic wysokie kary. Wykorzystuja to firmy i nielegalny proceder sie rozwija. Osoba taka jak ja, nie bedaca w sporze nie moze zlozyc wniosku do sadu. 

Oj ręka sprawiedliwości Cię dopadnie , więc słuchaj się grzecznie Moderatora , bo firmy które tutaj oskarżyłeś i wymieniłeś z nazwy , mają bogate środki i od groma prawników . Ja tylko dobrze radzę  z okazji Świąt , mimo , iż uważam , ze na dobre rady nie zasłużyłeś . Mam pełne prawo nazwać Ciebie oszustem , gdyż pojawiasz się tutaj przedstawiasz jako opiekun , by po chwili zmienić zdanie i twierdzić , ze masz biuro rachunkowe i w zawoalowany sposób dajesz do zrozumienia , ze zajmujesz się " naganianiem pracowników " . Opisując warunki umowy nadmieniasz o miesiącu płatnego urlopu , a kilka postów dalej wspominasz o sześciu płatnych miesiącach . Do chwili obecnej nie odpowiedziałeś na pytanie jak się ma ten płatny urlop  do tych 6 miesięcy . Każdy Twój post przeczy poprzedniemu , w zależności od pytań które otrzymujesz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Mirelko, przed 8 laty stworzylem System legalnej pracy dla opiekunek(ow) stosujac sie do obowiazujacych przepisow i stawek godzinowych. Zarobek  miesieczny ksztalowany jest wg. przepisow, na ktore ja nie mam wplywu. W obecnym roku miesieczny dochod za opieke w rodzinie niemieckiej wynosi 1838 € co daje 1470 € netto.Jezeli mialaby Pani rente (emeryture polska) i ukonczyla 65 lat to netto mialaby Pani 1580€ . Pani ktos proponowal prace za 1700€ brutto i miesiecznie 1133 € . Ciekawe, jaka podstwe do naliczen wzial, czy tylko chcial sobie kase nabic. Ja nie zarabiam z powodu Pani wiekszych czy mniejszych zarobkow. Nie mam nic wspolnego z pieniedzmi zarabianymi przez opiekunow. Tu ktos mnie podejrzewa o robienie reklamy dla kogos. Ja naprawde nikogo nie reklamuje, prosze tylko Panie o podejmowanie pracy legalnej bez mojego interesu. To wasze zycie i robcie z nim , co chcecie. Co najwyzej walcze o godnosc Polek i Polakow w Niemczech, dobrze wiem o czym pisze i dobrze Wam wszystkim zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Zabiorę głos w tej dyskusji. Nie będę się wymądrzać, ale sama miałam propozycje takiej pracy. System 2 na 2 misiące, lub 4-6 tygodni na 4-6 tygodni. Jest to jak najbardziej legalna praca. Nie wnikam w składki i nie składki. Mnie interesuje ile mogę zarobić netto za miesiąc. Zakładając, że pracuję 2 miesiące po 1700, a miesiąc posiedzę w domu, to realnie zarabiam 1133 euro netto miesięcznie. Propozycja od takich pośredników jz jakim się kontaktowałam ( podobnego do @Miro) poniżej 1000 miesięcznie jest skandalicznie niska. Faktem jest, że w czasie pobytu w domu na umowie zlecenie nie są odprowadzane żadne składki, a w systemie o który chodzi w tej dyskusji są płacone cały rok. I to jest ten bonus. Czyli pół roku pracujemy, a cały rok opłacane są składki w DE. Jest wielu chętnych na ten system. Mnie nie rajcuje, chyba że ktoś zaproponuje mi 1300 euro netto w systemie 2 tygodnie na 2 tygodnie :tak2: To wtedy serdecznie zapraszam na priv :oklaski:

Otrzymałaś tę propozycję pracy od firmy , którą @Miro nazwałby nielegalną , więc lepiej sie nie odzywaj :haha:Zapomniałaś tylko dodać , że pracując w tej firmie przez 2 tygodnie wyrabiasz godziny pracy z całego miesiąca i dlatego kolejne 2 tygodnie słusznie odpoczywasz i masz płacone składki za cały miesiąc , ponieważ takowy wypracowałaś . @Miro wyszczególnił , że w jego propozycji jest pięciogodzinny dzień pracy  plus wolne niedziele , więc te pseudopłatne postoje w domu mają się nijak do legalności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam pani Miau: w domu u rodziny przebywa zawsze tylko jedna opiekunka. Pracuje nie wiecej jak 7,5 godz. rozlozone na 24 h. Jej zmienniczka jest w tym czasie w Polsce. Widze ze na Forum przywolala Pani moja kolezanke, dr Silvie Timm z Berlina. Rozmawialismy razem na te tematy i jest pelna zgodnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Violko, oskarzam wszystkie firmy w branzy opieki nad osobami starszymi w Niemczech, ktore wysylaja do rodzin opiekunow na 24 godz. Wszystkie sa nielegalne i zadna nie wystapi do mnie z pozwem, bo one wiedza ze sa nielegalne. Firmy Maja adwokatow a ja mam za soba adwokatow i prawo.

Jestem opiekunem i nic sie w tej kwestii nie zmienilo. Mam biuro rozrachunkowe, to tez Prawda i ze opiekunka ktora pracuje legalnie ma prawo do miesiecznego urlopu, te tez Prawda.

Niech Pani sie zastanowi zanim zacznie Pani kogos nazywac oszustem. Moze ma Pani takich w swoim gronie znajomych, ktorzy Pania oszukuja. Czy nie jest latwiej sie usmiechnac i pomyslec: moze ten facet ma racje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Miro napisał:

Pani Violko, oskarzam wszystkie firmy w branzy opieki nad osobami starszymi w Niemczech, ktore wysylaja do rodzin opiekunow na 24 godz. Wszystkie sa nielegalne i zadna nie wystapi do mnie z pozwem, bo one wiedza ze sa nielegalne. Firmy Maja adwokatow a ja mam za soba adwokatow i prawo.

Jestem opiekunem i nic sie w tej kwestii nie zmienilo. Mam biuro rozrachunkowe, to tez Prawda i ze opiekunka ktora pracuje legalnie ma prawo do miesiecznego urlopu, te tez Prawda.

Niech Pani sie zastanowi zanim zacznie Pani kogos nazywac oszustem. Moze ma Pani takich w swoim gronie znajomych, ktorzy Pania oszukuja. Czy nie jest latwiej sie usmiechnac i pomyslec: moze ten facet ma racje ?

Uśmiecham się do siebie , uśmiecham się do Pana i do pańskiej bujnej fantazji :d Podziwiam , że potrafi Pan pogodzić pracę w opiece ( z zamieszkaniem )   z prowadzeniem biura rachunkowego . Zastanawiam się jak wygląda Pana umowa o pracę i czy nie kłóci się z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej . 

Proponuję dla mojego spokoju ducha i innych osób zainteresowanym , aby zamieścił Pan w tym temacie , wzór umowy o pracę (  czas pracy , wynagrodzenie za czas pracy i czas wolny , rodzaj wykonywanej czynności itd, więcej chyba nie muszę wymieniać , gdyż ufam , że wie Pan jak taka umowa wygląda ) . 

Sądzę , że po przeczytaniu umowy , będzie Panu łatwiej uwiarygodnić napisane tu słowa , a my na spokojnie będziemy mogli sobie przeanalizować , czy nam bardziej odpowiada proponowany przez Pana rodzaj pracy . 

Ps. Może Pan wkleić gotową umowę , wystarczy , że zamaże Pan dane osobowe pracodawcy i pracownika . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miro napisał:

Pani Violko, oskarzam wszystkie firmy w branzy opieki nad osobami starszymi w Niemczech, ktore wysylaja do rodzin opiekunow na 24 godz. Wszystkie sa nielegalne i zadna nie wystapi do mnie z pozwem, bo one wiedza ze sa nielegalne. Firmy Maja adwokatow a ja mam za soba adwokatow i prawo.

Moja obecna firma (czy raczej jej głowa), która ma tez w swojej nazwie 24, ogranicza czynny czas mojej pracy. W załączniku do umowy mam tygodniowy, rzeczywisty czas pracy ograniczony do 39,30 godziny tygodniowo. Jak Pan widzi nie wszystkie firmy wysyłają ludzi do pracy na 24 godziny. Pracowałam w kilku firmach i jedno jest pewne, że nie podpiszę już umowy, w której nie jest uwzględniony realny czas mojej pracy.., bo wiem jaka to jest różnica.))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, violka napisał:

Uśmiecham się do siebie , uśmiecham się do Pana i do pańskiej bujnej fantazji :d Podziwiam , że potrafi Pan pogodzić pracę w opiece ( z zamieszkaniem )   z prowadzeniem biura rachunkowego . Zastanawiam się jak wygląda Pana umowa o pracę i czy nie kłóci się z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej . 

Proponuję dla mojego spokoju ducha i innych osób zainteresowanym , aby zamieścił Pan w tym temacie , wzór umowy o pracę (  czas pracy , wynagrodzenie za czas pracy i czas wolny , rodzaj wykonywanej czynności itd, więcej chyba nie muszę wymieniać , gdyż ufam , że wie Pan jak taka umowa wygląda ) . 

Sądzę , że po przeczytaniu umowy , będzie Panu łatwiej uwiarygodnić napisane tu słowa , a my na spokojnie będziemy mogli sobie przeanalizować , czy nam bardziej odpowiada proponowany przez Pana rodzaj pracy . 

Ps. Może Pan wkleić gotową umowę , wystarczy , że zamaże Pan dane osobowe pracodawcy i pracownika . 

 

Polecam Ci ten topik:d

 

 

Jako „mało ogarniętej” osobie zwracam Ci uwagę, że autor tego topiku podaje swoje imię i nazwisko. Ja, jako osoba o poziomie inteligencji mniej niż zero, korzystając z danych autora znalazłam kilka ciekawych informacji w internecie :d

 

On jest „opiekunem rodzin niemieckich” i prowadzi agencję opieki, biuro rachunkowe pewnie też.

Umowa? Wyraźnie napisał 5 godzin pracy dziennie od poniedziałku do piątku, a reszta to wsio wolne:p

 

Chyba wywlokę łobuza na piedestał na moim ulubionym forum, choć od dawna tam nie zaglądałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ava napisał:

Polecam Ci ten topik:d

 

 

Jako „mało ogarniętej” osobie zwracam Ci uwagę, że autor tego topiku podaje swoje imię i nazwisko. Ja, jako osoba o poziomie inteligencji mniej niż zero, korzystając z danych autora znalazłam kilka ciekawych informacji w internecie :d

 

On jest „opiekunem rodzin niemieckich” i prowadzi agencję opieki, biuro rachunkowe pewnie też.

Umowa? Wyraźnie napisał 5 godzin pracy dziennie od poniedziałku do piątku, a reszta to wsio wolne:p

 

Chyba wywlokę łobuza na piedestał na moim ulubionym forum, choć od dawna tam nie zaglądałam.

Dziewczyno , Ty to jesteś takie 0 plus :zwyciezca: bo ja przy moim minusie na wpadłam na to . Muszę się podciągnąć do chociaż równego zera :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Oj nieładnie , nieładnie Panie @Miro Mirosławie . Podwójne konto Pan posiadasz . Jako osoba walcząca o legalność i działanie zgodne z prawem , tak brzydko naginasz nasze forumowe prawo . WSTYD 

Skoro już dokładnie wiemy z kim mamy do czynienia , to mam nadzieję , że osoby  rozczarowane pańską działalnością , opiszą choć w skrócie swoją historię . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Mirosław K . ogłasza się w necie jako PFLEGEAGENTUR . Różnica między agencjami z którymi mamy do czynienia a Mirosławem jest taka , że jest bardziej cwańszy , ponieważ straszy rodziny niemieckie , że podpisanie umowy z innymi agencjami jest nielegalne i namawia do zatrudnienia opiekunek przez rodzinę , czym zdejmuje z siebie całą odpowiedzialność za pracownika , ponieważ on funkcjonuje jedynie jako pośrednik . 

@Miro normalnie ręce opadają pseudo opiekunie . Jestem ciekawa jak przedstawiasz rodzinie opiekunkę . Jak możesz polecać osobę której nie znasz i nie wiesz jakie ma doświadczenie . Agencja jak wstawi rodzinie jakaś " patologię " to sama odpowiada karnie za pracownika , a ty umyjesz sobie łapki , bo przecież nikogo nie zatrudniłeś , z nikim umowy nie podpisałeś . Cwaniactwo w czystej postaci . 

Ps . Nadal czekam na wzór umowy o pracę między rodziną a opiekunką . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miro  Radzę zapoznać się z dyrektywami unijnymi

Swoboda świadczenia usług oznacza prawo świadczenia usług przez podmiot, który ma swoją siedzibę w jednym z krajów Unii Europejskiej, na rzecz podmiotów z innych krajów członkowskich, bez potrzeby posiadania w tych krajach jakiegokolwiek stałego zakładu pracy/filii/przedstawicielstwa i jeszcze

Orzeczenie TSUE

TSUE stwierdził, że zakazane są wszelkie ograniczenia w swobodzie świadczenia usług. Jedyne dozwolone środki krajowe które mogą ograniczać swobodę świadczenia usług muszą mieć na celu ochronę interesu ogólnego, być proporcjonalne do zamierzonego celu i respektować kontrolę sprawowaną nad usługodawcą w kraju jego pochodzenia. Ograniczenia swobody świadczenia usług muszą być uzasadnione względami porządku publicznego, bezpieczeństwa publicznego lub zdrowia publicznego

 Zły to Polak który własne gniazdo kala, a pan panie zachowuje się jak typowy volksdoicz donosząc do różnych Niemieckich instytucji na Polskie firmy, kiedyś był jeden wyrok na takich.Dzisiaj mozna to rozwiązać bardziej humanitarnie i puścić pana w skarpetkach.

Kim żeś pan jest ze robisz pan badanie, jakiś pan autorytet? masz pan jakiś tytuł naukowy?

Podejżewam że w instytucjach tych śmieją się z pana, podcierając sobie pewną cześc ciała pańskimi wynurzeniami .

Oczerniając legalnie działające firmy narażasz się pan na procesy sądowe, jestem w stanie założyć się że pan je przegra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie łudzę że pracujemy 6-7 godzin dziennie bo skoro tak to poza czasem pracy mogłybyśmy chodzić sobie gdzie chcemy. Tak naprawdę to tylko nasze pauzy, sen i dni wolne są czasem wolnym. 

Inaczej recepcjonistka w hotelu przy 8-godzinnym dyżurze powinna mieć w rozliczeniu może 2-3 godziny pracy a reszta to czas wolny. Bo jak nie ma klienta i nic nie robi tylko jest w pogotowiu to przecież nie pracuje. Jedynie przebywa w pracy ( jak my ) .Takich zawodów jest więcej. A my NIE pracujemy 5-6 godzin dziennie tylko o wiele więcej bo jesteśmy w pogotowiu cały czas. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...