Skocz do zawartości

Legalne zatrudnienie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie firmy polskie i niemieckie w branzy opieki nad osobami starszymi w Niemczech, ktore proponuja 24 godz. opieke pracuja nielegalnie. Pracodawca opiekunki zawsze jest rodzina, bo to rodzina mowi co jest do zrobienia i rodzina musi odprowadzac skladki socjalne za swojego pracownika. Wyklucza to legalnosc wszystkich firm, ktore same zatrudniaja opiekunki i odprowadzaja za nie nielegalnie skladki socjalne, poniewaz te opiekunki nie pracuja w tych firmach, tylko u rodzin. Chetnie rozwine ten temat, jak jest zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Miro napisał:

Wszystkie firmy polskie i niemieckie w branzy opieki nad osobami starszymi w Niemczech, ktore proponuja 24 godz. opieke pracuja nielegalnie. Pracodawca opiekunki zawsze jest rodzina, bo to rodzina mowi co jest do zrobienia i rodzina musi odprowadzac skladki socjalne za swojego pracownika. Wyklucza to legalnosc wszystkich firm, ktore same zatrudniaja opiekunki i odprowadzaja za nie nielegalnie skladki socjalne, poniewaz te opiekunki nie pracuja w tych firmach, tylko u rodzin. Chetnie rozwine ten temat, jak jest zainteresowanie.

Jestem zainteresowana , chętnie poczytam , czegoś  dowiem się , jeśli o firmy biega . Jeżeli jestem zatrudniona przez rodzinę , rodzina wystawia rachunki to jestem  zatrudniona na czarno , czy na legalu ? Ubezpieczenie wykupuję w Polsce ...rodzina zwraca mi pieniądze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Miro napisał:

Wszystkie firmy polskie i niemieckie w branzy opieki nad osobami starszymi w Niemczech, ktore proponuja 24 godz. opieke pracuja nielegalnie. Pracodawca opiekunki zawsze jest rodzina, bo to rodzina mowi co jest do zrobienia i rodzina musi odprowadzac skladki socjalne za swojego pracownika. Wyklucza to legalnosc wszystkich firm, ktore same zatrudniaja opiekunki i odprowadzaja za nie nielegalnie skladki socjalne, poniewaz te opiekunki nie pracuja w tych firmach, tylko u rodzin. Chetnie rozwine ten temat, jak jest zainteresowanie.

Miro , uważam , że jesteś w błędzie , ale chętnie poczytam co masz jeszcze do powiedzenia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, Miro napisał:

Wszystkie firmy polskie i niemieckie w branzy opieki nad osobami starszymi w Niemczech, ktore proponuja 24 godz. opieke pracuja nielegalnie. Pracodawca opiekunki zawsze jest rodzina, bo to rodzina mowi co jest do zrobienia i rodzina musi odprowadzac skladki socjalne za swojego pracownika. Wyklucza to legalnosc wszystkich firm, ktore same zatrudniaja opiekunki i odprowadzaja za nie nielegalnie skladki socjalne, poniewaz te opiekunki nie pracuja w tych firmach, tylko u rodzin. Chetnie rozwine ten temat, jak jest zainteresowanie.

Ciekawe spostrzeżenia. Z tego co wiem, to 24 godziny jesteśmy w pogotowiu, ale pracujemy zgodnie z wytycznymi niemieckiego prawa pracy. Może rozwiniesz myśl dalej?

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, violka napisał:

Miro , uważam , że jesteś w błędzie , ale chętnie poczytam co masz jeszcze do powiedzenia . 

Musimy poczekać na rozwinięcie tematu . @Mirozałożył temat i chyba na spacer poszedł . Ciepło takie na dworze :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

W sumie ja też nic wielkiego do roboty nie mam . Też mam czas :d

A ja nie mam czasu:haha:a też chciałabym się dowiedzieć:d. Właśnie rozliczyłam się z US więc raczej na legalu ...ale może są mądrzejsi ode mnie. Baba w piekarniku na kilka zdrowasiek więc nie mam czasu:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miro napisał:

Wszystkie firmy polskie i niemieckie w branzy opieki nad osobami starszymi w Niemczech, ktore proponuja 24 godz. opieke pracuja nielegalnie. Pracodawca opiekunki zawsze jest rodzina, bo to rodzina mowi co jest do zrobienia i rodzina musi odprowadzac skladki socjalne za swojego pracownika. Wyklucza to legalnosc wszystkich firm, ktore same zatrudniaja opiekunki i odprowadzaja za nie nielegalnie skladki socjalne, poniewaz te opiekunki nie pracuja w tych firmach, tylko u rodzin. Chetnie rozwine ten temat, jak jest zainteresowanie.

Podstawa prawna ?Polska i niemiecka?Podobnie jak koleżanka uważam ,ze nie masz racji i czekam na obiecane rozwinięce tematu.Podparte paragrafami naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jesteśmy na pograniczu-w sensie :firmy lawirują na granicy prawa. Polska i niemiecka strona o tym wie. Kiedyś przeczytałam, że ZUS musiałby zwrócić wszystkie wpłacone składki. Jednym słowem nikt nie ma interesu aby "wziąć" się za to. Ciekawe co założyciel wątku chciał powiedzieć. Zanęcił i tyle go widzieli. Może ma jakiś "produkt" do sprzedania:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Teresadd napisał:

To zamknąć wszystkie firmy.A ja ponad 10 lat tak pracuję.I wychodzi ,że nielegalnie.Ty Miro szybko pisz ,bo za tydzień wracam przez firmę do pracy.Chcę wiedzieć  ,czy mogę.

Miro ma czas . Wystarczy , że temat otworzył a my mamy co klikać . Nie nudzimy się ....przynajmniej :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Tak jakby :haha: a my takie pracowite mróweczki to się w tym mrowisku uwijamy . Kija nie widać niby , ale obawa jest ....żeby nim po mróweczkowym grzbiecie nie oberwać :haha:

To uwijajmy się nadal...chociaż nielegalnie :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Może przyjdzie jeszcze kolega ...ten @Miroi jakąś legalną robotę narai ? :haha:

Dobrze płatną, z czterdziestogodzinnym tygodniem pracy, płatnymi urlopami, odprowadzanymi wysokimi składkami...ach...rozmarzyłam się :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Dobrze płatną, z czterdziestogodzinnym tygodniem pracy, płatnymi urlopami, odprowadzanymi wysokimi składkami...ach...rozmarzyłam się :szydera:

I jeszcze z odprowadzoną wysoką stawką emerytalną .... a to napisałaś . No to jeszcze z bardzo  dobrym socjalem ....też lubię pomarzyć :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...