Skocz do zawartości

pytanie


Gość olin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Gość olin napisał:

zadzwoniłam i za zerwanie umowy groża mi kara 500 zł i wpisaniem na czarna listę wszystkich agencji

a zmianę oferty? na inną? agencje szybko karę wlepic i jeszcze za swoją nieudaczną pracę obarczyć opiekunkę i wpisać na czarną listę! bardzo fajna agencja i tą agencje powinno się wpisać na czarną listę i jak najdalej od takich agencji.Masz jechac do harowania czy Ci odpowiada czy nie,co się dzieje z ludzmi-jakaś rządzi znieczulica ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość olin napisał:

w nocy wstaje ok. 9 razy do podopiecznego, w dzien to odsypia,

Matko bosko! nie pakuj się w to  ,bo się wykończysz.

19 minut temu, Gość olin napisał:

 

zadzwoniłam i za zerwanie umowy groża mi kara 500 zł i wpisaniem na czarna listę wszystkich agencji

 

A miałaś to w umowie ,którą podpisałaś ? moim zdaniem straszą.Masz prawo wypowiedzenia umowy ,a jeśli jest to umowa -zlecenie to z dnia na dzień i oni

 to mogą Cię cmoknąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olin ,ja nie wiem czy mogą ,czy wpisują ? Wiesz ja też kiedyś zrezygnowałam ,choć rodzina na mnie już miała czekać ,ale to było przed podpisaniem umowy. Ale wyjazd w taką sztelę to jakieś szaleństwo jak dla mnie.Byłaś informowana przed podpisaniem umowy o zakresie obowiązków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 podczas rozmowy dowiedzialam sie (   rozmawialam pzrez telefon z opiekunem ) , że podopieczny wstaje 9 razy, opiekun śpi w pokoiku na dole i daje insuline, bandaże/ Panie  z agencji mówią żebym jechała a po 2 dniach to im zgłosila to będą rozmawiac  z rodzina noemiecka i nie bede musiala tego robic a podopieczemu lekarz zaordynuje leki na sen . Byłam tak zakrecona ze podpisalam umowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wam za porady...muszę pzremyśleć....zresztą czulam w agencji ze była na mnie sprytnie wywierana presja . ale czlowiek  chciałby pojechć , mieć pracę, zarobić ale  komus pomoc w problemach zdrowotnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gość olin napisał:

dziękuję wam za porady...muszę pzremyśleć....zresztą czulam w agencji ze była na mnie sprytnie wywierana presja . ale czlowiek  chciałby pojechć , mieć pracę, zarobić ale i  komus pomoc w problemach zdrowotnych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po sprawie ,w ogóle ,ktoś tu napisał Oni sobie mogą tym umowami .....nie piszę co?   Stela jest ciężka a ponadto były przekręty a więc niech szukają nowej steli a jak nie to powiedz ,że zgłosisz ten fakt odpowiednim służbom niemieckim a straszyć to mogą swoje dzieci jak mają w domu.

jak co to zadzwoń  do nich -udziela fachowej odpowiedzi----Masz pytania i wątpliwości w temacie twojej  pracy jako opiekun(ka) w Niemczech? Poszukujesz pomocy i wsparcia? Zadzwoń: 0221-677 888 210 lub 0048 22 490 55 63 (polski numer przekierowany do naszego biura w Niemczech)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość olin napisał:

mam pytanie. Podpisałam umowę jako opiekunka   osob starszych. Nie mam w obowiazkach ( w umowie tez tego nie mam ) dawac zastrzykow z insuliny a wiem , że rodzina niemiecka to sobie życzy. Pani w agencji powiedziala mi żebym to sobie zalatwiła z rodzina jak będę na miejscu a w razie problemow dzwonila do nich. Dla mnie to trochę chora sytuacja !!! czy rodzina nie powinna byc o tym wczesniej ?

zerwij tą umowę pisemnie i wyślij to już jutro pocztą lub lepiej emailem i to podając powód.

            Tak, obciążanie Cię robieniem zastrzyków z iinsuliny - czyli nakłanianie Cię do czynów niezgodnych z prawem w Niemczech -  jest ewidentnym powodem do zerwania umowy z agencją. Budzenie opiekunki po nocy jest też rodzajem tortury i też stanowi prawną podstawę do zerwania każdej umowy - to jest zamach na jej zdrowie.

           Agencja nie ma prawa domagać się od Ciebie żadnych pieniędzy.

a czarna lista jest bajką. agencje nie ufają sobie wzajemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gość olin napisał:

niestety zauważyłam że w umowie jest 500 zl kary za rezygnacje ..

bez znaczenia. Każdy pracownik ma prawo zerwać umowę w sytuacji opisanej przez Ciebie.

Żadna umowa - tak w Polsce jak i w Niemczech - nie może być ponad prawem.

Taki dopisek w umowie jest niezgodny z prawem, a przez to nieważny.

ale to haczyk na naiwnych.

Co Ci doradzę: sprawdź jak nagrać rozmowę w swoim telefonie i zadzwoń do agencji , włącz nagrywanie i niby pytaj jak to ma wyglądać twoja praca i jak się wyklepną to zakończ rozmowę mówiąc, że nagrałaś. I masz już ich z głowy.

 

1 minutę temu, Gość olin napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość olin napisał:

Muszę niestety zrezygnowac z tej umowy, źle że ja podpisałam....

Z tej agencji musisz zrezygnować, ale jest takie zatrzęsienie tych firm, że nie ma co płakać nad jedną umową. Grunt, żeby wyciągać wnioski z zaistniałej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...