Skocz do zawartości

RWA KULSZOWA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, foczka63 napisał:

Poczytałaś? Ja stosuję, moja rodzina też....na wiele dolegliwości. Moja Mama ma rwę i też stosuje. Mąż powinien zinplantować stawy biodrowe, a dzięki olejowi funkcjonuje i operacja długi czas nie dojdzie do skutku. Mnie dolegały zwichnięte stawy w nadgarstkach. I już nie dolegają. To jest fajny olej. Może spróbujcie masaży z nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NNNdanuta napisał:

Nazwa tej rośliny pochodzi od "żywa kość" :) Rozpowszechnione jej cenne działanie na Ukrainie :)

Ukraina ma jeszcze super produkt w postaci maści z Hammamelis Virginiana, czyli z oczaru...ale nie na rwę kulszową. Niemniej polecam na inne dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Ukraina ma jeszcze super produkt w postaci maści z Hammamelis Virginiana, czyli z oczaru...ale nie na rwę kulszową. Niemniej polecam na inne dolegliwości.

Odwiedziłam wujka Google i luknęłam na ten oczar :d Jest co najmniej interesujący, więc jak już będę w domciu to "se" nabędę i popraktykuję :haha: Dzięki Ci bardzo :cmok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

Ukraina ma jeszcze super produkt w postaci maści z Hammamelis Virginiana, czyli z oczaru...ale nie na rwę kulszową. Niemniej polecam na inne dolegliwości.

Kulka ma taki do pielęgnacji stóp używa.Twierdzi ,ze działą on rozgrzewająco.

https://www.apo-discounter.pl/hametum-krem-medyczny-do-pielegnacji-skory-p-28112.html?gclid=EAIaIQobChMI_Z2AiZKC4QIVHc-yCh0Fagk_EAYYAiABEgJa6_D_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, foczka63 napisał:

Mało oczaru i działanie inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Małe podsumowanie .

Realna poprawa nastapiła właściwie dopiero po tej nieszczęsnej wizycie na SOR i zmianie leków na mocniejsze.Do tego solennie wykonywane ćwiczenia,na które pozwolił neurochirurg i efekt zaczął byc widoczny dośc szybko.Plus naświetlanie lampą na podczerwień i smarowanie maścią rozgrzewającą.Od wczoraj Foka już wrócił do pracy choć zanik masy mięściowej lewej nogi jeszcze jest widoczny.W rezonansie wyszła małą przepuklina 5mm,pomiędzy L4-L5,neurochirurg powiedział,że to jeszcze nie do zabiegu,pod warunkiem zachowania zasad postępowania,czyli nie dźwigać ,ćwiczyć,oszczędzać kręgosłup.Noga powinna wrócić do poprzedniego stanu w około pół roku,obserwować ,mierzyć obwód 1x na mc.I gdyby objawy zamiast znikać znów się nasilały zgłosić się jak najszybciej.

Co ciekawe rwa chyba zarażliwa  bo mnie też dopadła,ale przeszłą po tygodniu-często mam. 

 

Doktorka domowego to sobie wypożycze ,bo przypadkiem zupełnym doczytałąm ,ze w trakcie L4 Foka mógł skorzystać z sanatorium ZUS i juz dawno miec rehabilitację ,a tak to dopiero na wrzesień ma termin.Doktor nie wiem czy o tym nie wie czy zapomniał nam powiedzieć.To jest rehabilitacja tzw.rokująca powrót do pracy i musi się odbywać właśnie w trakcie L4.Wyjazdowo lub ambulatoryjnie.Darmowa oczywiście.Wrrrr.

A póki co ćwiczymy wieczorami oboje,naświetlamy się i smarujemy.

Jak się nic nie będzie działo,oby nie to kontrola MR za rok.

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pytanie mam o sanatorium z ZUS ,w ramach tzw.prewencji rentowej.Ktoś był?Czy przed przyznaniem miał wizytę u lekarza orzecznika ZUS?Jak długo oczekiwanie.Winfo napisane ,że od 3 tyg do 3 mcy.

Choróbsko po dwóch miesiącach spokoju względnego znów wróciło:(Foka na L4,znów zanosi się na dłuższe.W pracy wściekli, bo sezon w  najlepsze się zaczął i huk roboty.A noga boli:(Masakra:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ !

MIALAM RWE KULSZOWA KILKA RAZY ,NIE BYLAM E STANIE WSTAC Z LOZKA .TESTOWANO NA MNIE WSZYSTKO CO MOZLIWE . ZASTRZYKI , TABLETKI , STETYDY I  MORFINA . ZADEJ POPRAWNY NIE BYLO ,POMAGAJA CZOPKI DYKLOFENAC 100 . 18 MIESIECY TAK DIE MECZYLAM , BOLI I TERAZ , ALE WROCILAM DO PRACY I JEST OK . TO NIGDY NIE MINIE I TAK BĘDZIE WRACALO @foczka63

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, foczka63 napisał:

Ach...ten mój chłop:(Zawsze choruje ,jak mnie nie ma:(L4 na 3 tyg.Wniosek do zusowego sanatorium wystawiony.Masakra:(

 

Znalazłam metodę na moją rwę kulszową i żeby mi to nie wróciło od więcej niż dziesięciu lat wykonuję to swoje ćwiczenie kilka razy w tygodniu i na pewno będę je wykonywać do tzw. "usranej śmierci". Wiem jednak, że zaawansowanie rwy jest różne i przykro mi, że tak się szarpiesz , i że nawet dobrą radą nie mogę Ci (Wam) pomóc :cmok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NNNdanuta Foka ćwiczy,nawet w miarę solidnie,te ćwiczenia co lekarz zalecił.Codziennie go "motywuję" telefonicznie:)

Ale popracował 2 mce,podźwigał,inne ciężkie prace ,m.in na kolanach kładzenie chodników i wróciło.Musi mieć dłuższą rehabilitację,stąd te sanatorium.Mam nadzieję ,że dostanie.Bo jak nie, to w perpektywie operacja:(

Szef wku....,ale zwolnic go nie może dopóki ma zwolnienie.

I najlepsze, pyta się dziś dr gdzie ja i kiedy wracam?Bo zawsze razem przychodzimy:)No to jak tak ,to L4 do 20-ego i 21-ego z żoną do kontroli przyjść:):):)Ha ha ha 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, foczka63 napisał:

@NNNdanuta Foka ćwiczy,nawet w miarę solidnie,te ćwiczenia co lekarz zalecił.Codziennie go "motywuję" telefonicznie:)

Ale popracował 2 mce,podźwigał,inne ciężkie prace ,m.in na kolanach kładzenie chodników i wróciło.Musi mieć dłuższą rehabilitację,stąd te sanatorium.Mam nadzieję ,że dostanie.Bo jak nie, to w perpektywie operacja:(

Szef wku....,ale zwolnic go nie może dopóki ma zwolnienie.

I najlepsze, pyta się dziś dr gdzie ja i kiedy wracam?Bo zawsze razem przychodzimy:)No to jak tak ,to L4 do 20-ego i 21-ego z żoną do kontroli przyjść:):):)Ha ha ha 

No tak z mamusią Foka do kontroli pójdzie.:p A tak na poważnie ,to te chłopy jakieś takie dziwne z wiekiem robią się.Swojemu mówię co u lekarza ma powiedzieć i o co zapytać.( zapisuje na kartce)Zdrowia życzę Foce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...