Skocz do zawartości

RWA KULSZOWA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do osób ,którym ta dolegliwość częśto uprzykrza życie.

Co Wam pomaga,co przepisuje dr,jak sobie radzicie?

Mojego Fokę już 3 tydzien męczy i nic lepiej:(Nawet chyba gorzej.Dostaje Ketonal w zastrzykach a w tabletkach Mydocalm,który chyba na niego nic nie działa,Olfen p/bólowo i to wsio:(Zabiegi ma dopiero na wrzesień przepisane:(Mnie tez często dopada rwa ,ale max 3-5 dni i przechodzi.

Ból podobny do skurczy na długości całej nogi ,od pośladka po stopę.Kręgosłup nie boli,sama noga tylko.Jak i czym można przyspieszyć koniec tego paskudztwa?Nagrzewanie?Chłodzenie?Plastry rozgrzewające?Wertuję net w poszukiwaniach ,ale wychodzi na to ,że właściwie konkretnego leczenia nie ma na rwę:(

Hilfe!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zgłosi lekarzowi że nie pomaga. Przeciwbólowo to on Ketonal dostaje a z tego co wiem to nie każdemu pomaga. Na mnie działa rewelacyjnie ale koleżance nie pomagał. Może dostanie coś na zwiotczenie mięśni. Jak mnie zmógł kręgosłup to dostałam i pomogło szybko. Tylko te leki są straszne. Uzależniają bardzo szybko i mają całe spektrum działań niepożądanych więc jak stanęłam na nogi to natychmiast odstawiłam. Lekarze więc niechętnie je wypisują na szczęście.

Rwy kulszowej nie miałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia szukałam linku ,ale może potem znajdę.Do wiadra wlać butelkę ostu jabłkowego ,woda letnie ( max całe wiadro) i w tym nogi moczyć . Podejrzewam że co najmniej z pół godziny.Ale to chyba Foce może nie pomóc.A ze trzy razy ktoś na FB wstawiał i polecał na rwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Teresadd napisał:

Kasia szukałam linku ,ale może potem znajdę.Do wiadra wlać butelkę ostu jabłkowego ,woda letnie ( max całe wiadro) i w tym nogi moczyć . Podejrzewam że co najmniej z pół godziny.Ale to chyba Foce może nie pomóc.A ze trzy razy ktoś na FB wstawiał i polecał na rwę.

Jak mnie złapało w ciąży to lekarz przepisał mi wit. B12 dożylnie. 5 zastrzyków i było po wszystkim. Byłam jak nowa.

Jak mnie teraz zaczyna strzykać w pośladku to biorę duże dawki tej witaminy. Vita Sprint jest też dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, foczka63 napisał:

Pavulon?:):):)Ketonal dostaje koło 10 rano i do 18ej mniej więcej go nie boli ,ale potem masakra:(

Nie. :haha:Niestety zapomniałam nazwy. Skoro Ketonal działa to może niech przepisze mu trochę mniejszą dawkę ale dwa razy dziennie ? Bo w tabletkach Ketonal strasznie szkodzi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki artykulik o rwie. Może się przyda, Ja zawsze jestem za tym aby rozpocząć od najprostszego rozwiązania.

Mój ojciec też miał różne bóle w nodze. Chyba z 10 lat chodził i robił przeróżne badania aż trafił do neurolożki, która przepisała mu cały pakiet witamin z grupy B i jest zdrowy teraz jak koń. Niejednego młodego przeskoczy. 

Ma 81 lat i jeszcze jeżdzi wędkować na kutrze i zaopatrzenie w dorsza nam robi.

http://www.kulszowa.pl/rwa/leki-na-rwe-kulszowa/

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, foczka63 napisał:

Pavulon?:):):)Ketonal dostaje koło 10 rano i do 18ej mniej więcej go nie boli ,ale potem masakra:(

Na mnie przy rwie ketonal w ogóle nie działał, ja bym prywatnie zapierdzielała do jakiegoś dobrego fizjoterapeuty :( Sama z rwą to sobie pomaga tak jak już tu kiedyś opisywałam )))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż od trzech lat zmaga się z nawracającą rwa kulszową. 

Neurolog przepisał mu Milligamę i Olfen Uno domięsniowo w serii po 10 zastrzyków każdego leku. Oprócz tego w tabletkach bierze Padolten, Tizanor i Olfen SR w dawce 75mg . Poza tym  masaże kręgosłupa /10/, ultradźwięki /15/, lasery /15/ i basen wtedy gdy czuje sie na tyle dobrze, ze moze pływać, a jak nie to kąpiele w jacuzzi. Póki co pracuje i jakoś funkcjonuje, a był juz czas że tylko leżał w łóżku, bo nawet podnieść się nie mógł a ból był taki że lekarz Tramal przepisał, bo nic innego nie było w stanie bólu uśmierzyć. Były tez konsultacje pod kątem operacyjnego  leczenia, ale niestety, po wynikach z rezonansu okazało się, że szanse na wyleczenie są zbyt nikłe.

Niestety na zabiegi refundowane przez Nfz terminy w moim mieście to 6-7 miesięcy, więc mąz bierze skierowanie, zapisuje się na zabiegi refundowane, a w tzw. międzyczasie bierze zabiegi prywatnie.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, foczka63 napisał:

Pytanie do osób ,którym ta dolegliwość częśto uprzykrza życie.

Co Wam pomaga,co przepisuje dr,jak sobie radzicie?

Mojego Fokę już 3 tydzien męczy i nic lepiej:(Nawet chyba gorzej.Dostaje Ketonal w zastrzykach a w tabletkach Mydocalm,który chyba na niego nic nie działa,Olfen p/bólowo i to wsio:(Zabiegi ma dopiero na wrzesień przepisane:(Mnie tez często dopada rwa ,ale max 3-5 dni i przechodzi.

Ból podobny do skurczy na długości całej nogi ,od pośladka po stopę.Kręgosłup nie boli,sama noga tylko.Jak i czym można przyspieszyć koniec tego paskudztwa?Nagrzewanie?Chłodzenie?Plastry rozgrzewające?Wertuję net w poszukiwaniach ,ale wychodzi na to ,że właściwie konkretnego leczenia nie ma na rwę:(

Hilfe!!!

przeciwzapalnie czyli doclofenac mnie osobicie pomagal no i tzw foczki na brzuchu zeby ulge poczuc.. przeciwbolowo..moze lpiej byloby pyralgine w zastrzykach??

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucyna.beata napisał:

przeciwzapalnie czyli doclofenac mnie osobicie pomagal no i tzw foczki na brzuchu zeby ulge poczuc.. przeciwbolowo..moze lpiej byloby pyralgine w zastrzykach??

 

Dzięki dziewczyny,dużo się dowiedziałam::)We wtorek do kontroli, to z doktorkiem pogadam:)Ja też zdziwiona byłam,że B12 od razu nie przepisał tylko Mydocalm:(Spróbujemy najpierw z Vitasprint i Ketonalem w spray bo poza tym to jeszcze helicobater niewyleczony:(Masakra z tym moim chłopem,ledwo się za mną drzwi od busa zamykają a ten już zaczyna chorować:(

Ale jest światelko w tunelu,w następnym tygodniu rozmowa z ewentualnym przyszłym pracodawcą w PL.Ostateczna:)Mhm.....

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc cd leczenia tej wstrętnej rwy:(

Jest nieciekawie ponieważ na lewej nodze,tej chorej ,nastapił zanik masy mięśniowej.Niewielki ,ale jednak b szybko:(Różnica w pomiarze na wysokości łydki jest 2 cm.Skierowania na cito do neurloga,ortopedy,rtg kręgosłupa ledźwiowego w piątek bo trzeba się przygotować.Zmiana Ketonalu na plastry/ja zasugerowałam bo przecieżjeszcze walczy z Helicobacterem/Transtec 35 i Neurovit/D3,B1,B6 i B12/w tabl.Poza tym wczoraj kupiłam też B12 w tabl do ssania.Mydocalmu zostały 3 sztuki,kazał dr skonczyć.Ból jest właściwie cały czas z małymi przerwami:(Na krótko pomaga z tego wszystkiego najbardziej maść z Ukrainy,co nam dziewczyny przywiozły.Zamówiłam tez lampę na podczerwień,podobną do tej któa mam u Kulki.Ta się nam obojgu przyda tak czy tak.Są wMedia Markt za 100zł.

No i tak się ma sprawa cała.O powrocie do roboty nie ma mowy i nie wiadomo kiedy będzie.Obok nas siedział młodszy od nas facet,który walczy z rwą od grudnia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7.03.2019 at 09:18, foczka63 napisał:

Dzięki dziewczyny,dużo się dowiedziałam::)We wtorek do kontroli, to z doktorkiem pogadam:)Ja też zdziwiona byłam,że B12 od razu nie przepisał tylko Mydocalm:(Spróbujemy najpierw z Vitasprint i Ketonalem w spray bo poza tym to jeszcze helicobater niewyleczony:(Masakra z tym moim chłopem,ledwo się za mną drzwi od busa zamykają a ten już zaczyna chorować:(

Rwa kulszowa – ból kręgosłupa promieniujący do nóg

Co to jest rwa kulszowa? Rwą kulszową, określaną także jako zapalenie nerwu kulszowego, nazywamy zespół chorobowy, w którym występuje ból kręgosłupa w okolicy lędźwiowo-krzyżowej (ból w dole pleców) z promieniowaniem do pośladka oraz tylnej lub tylno-bocznej powierzchni uda, łydki, a nawet stopy.

Ból nóg od kręgosłupa dotyczy obydwu kończyn lub jest jednostronny. Jest to definicja ogólna, z której wynika, że przyczyną rwy kulszowej może być wiele różnych schorzeń prowadzących do tak zwanego „konfliktu kręgowo-korzeniowego”, czyli ucisku korzeni nerwowych tworzących nerw kulszowy przez zmiany w kręgosłupie lędźwiowym i/lub krzyżowym (co fachowo określa się terminem radikulopatia).

Rwa kulszowa występuje bardzo często w populacji, zazwyczaj pojawia się u osób w średnim wieku i starszych, lecz może dotykać także ludzi młodych. W przypadku wystąpienia jej objawów, niezwłocznie należy zgłosić się do lekarza, który po przeprowadzeniu badań zdecyduje, co na rwę kulszową będzie najlepsze w przypadku danego pacjenta.

Podrażniony nerw kulszowy – bóle nóg od kręgosłupa

Nerw kulszowy wychodzi ze splotu krzyżowego i zawiera włókna nerwowe wychodzące z końcowych segmentów odcinka lędźwiowego (L4–L5) i początkowych segmentów odcinka krzyżowego rdzenia kręgowego (S1–S3). Jest to największy nerw obwodowy całego ciała, unerwiający większą część kończyny dolnej.

W okolicach kolana dzieli się na nerw piszczelowy i nerw strzałkowy wspólny, które oddają z kolei gałęzie zaopatrujące łydkę i stopę. Poza tym kończynę dolną (głównie część przednią) zaopatruje nerw udowy wychodzący ze splotu lędźwiowego.

Lokalizacja nerwu kulszowego i jego „ułożenie” wiążą się z odczuwaniem przez pacjentów charakterystycznego bólu w rwie kulszowej, który promieniuje do pośladka, łydki, a nawet stopy. Mamy wówczas do czynienia z tzw. ostrą rwą kulszową. Ból promieniujący od pachwiny poprzez przednią część uda do kolana nosi nazwę rwy udowej, ból wywołany przez ucisk na korzenie nerwowe w odcinku szyjnym – rwą barkową (rwą ramienną).

Przyczyny rwy kulszowej – dyskopatia, wypadnięcie dysku, stenoza

Objawy rwy kulszowej najczęściej wywołuje dyskopatia, czyli zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych, uwypuklanie lub wypadanie krążków międzykręgowych (tzw. wypadnięcie dysku) oraz różnorodne zmiany w stawach międzywyrostkowych. Innymi przyczynami rwy kulszowej są: choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz stenoza (zwężenie) kanału kręgowego. Czynniki te mogą prowadzić do powstania bólu korzeniowego, potocznie określanego jako zapalenie korzonków.

Wszystkie wymienione patologie prowadzą do ucisku struktur kostnych kręgosłupa na korzenie nerwowe wychodzące z rdzenia kręgowego i tworzące nerw kulszowy.

Zwyrodnienie kręgosłupa lędźwiowego to najczęstsza dolegliwość, której skutkiem jest rwa kulszowa. Przyczyny obejmują jednak szereg różnych schorzeń prowadzących do ucisku lub drażnienia nerwu kulszowego. Do innych przyczyn rwy kulszowej zalicza się:

miejscowe stany zapalne lub ropnie zlokalizowane w okolicy pośladkowej,

nowotwory wychodzące z rdzenia kręgowego, kanału kręgowego lub tkanek miękkich okolicy lędźwiowo-krzyżowej,

neuropatia w przebiegu niektórych chorób zakaźnych lub cukrzycy (objawy będą nieco inne niż w klasycznej rwie kulszowej).

Objawy rwy kulszowej – ból krzyża, lumbago, drętwienie nóg

Jeśli pacjent ma problem ze stwierdzeniem, czy to rwa kulszowa, objawy, które powinien zgłosić lekarzowi, to:

ból kręgosłupa lędźwiowego promieniujący do nóg, na początku występujący jedynie po wysiłku lub pracy w pozycji pochylenia tułowia do przodu lub przeprostu kręgosłupa;

okresowe ostre napady bólu kręgosłupa z przykurczami mięśni tylnej części uda (tak zwane postrzały – lumbago);

często konkretna przyczyna, która wywołuje pierwszy napad bólu krzyża – dźwignięcie ciężaru, nagły skręt kręgosłupa, duży wysiłek fizyczny lub oziębienie okolicy lędźwiowej pleców;

ból promieniujący do pośladka, łydki i stopy, który utrudnia chodzenie.

Jeśli to neuropatia zakaźna lub cukrzycowa powoduje chorobę, jaką jest rwa kulszowa, objawy mogą rozwijać się powoli, a ból w kręgosłupie i ból nóg narasta stopniowo wraz z postępem zwyrodnienia nerwu. W dalszym przebiegu choroby bólowi nerwu kulszowego mogą towarzyszyć parestezje, mrowienie w nogach, drętwienie nóg oraz zaburzenia czucia, dochodzące nawet do stopy.

Rwa porażenna i portfel gruszkowaty

W cięższych przypadkach może wystąpić tak zwana rwa porażenna, czyli rwa przebiegająca z niedowładem mięśni zaopatrywanych przez nerw kulszowy – chory najczęściej nie potrafi wyprostować stopy i palucha, potyka się, podczas chodzenia jego stopa opada. Pojawia się przykurcz mięśni przykręgosłupowych ze skrzywieniem kręgosłupa. W przypadku zajęcia dolnych segmentów krzyżowych może dochodzić do zaburzeń funkcji zwieraczy, objawiających się nietrzymaniem moczu i stolca.

Ciekawym objawem jest tak zwany portfel gruszkowaty – dolegliwość występująca u około 10 proc.populacji. U większości osób nerw kulszowy biegnie pod mięśniem gruszkowatym (jeden z mięśni pośladka). Zdarza się jednak, że nerw ten przebija mięsień gruszkowaty i biegnie wewnątrz niego, więc podczas skurczu mięśnia (co występuje, ogólnie rzecz biorąc, w czasie ruchów kończyny dolnej) następuje ucisk nerwu kulszowego przez włókna mięśniowe, co może powodować objawy rwy kulszowej. W spoczynku dolegliwości nie występują. Nazwa „portfel gruszkowaty” wzięła się stąd, że dolegliwość ta często występuje u mężczyzn noszących portfel w tylnej kieszeni spodni. Podczas siadania na portfelu mięsień gruszkowaty kurczy się i uciska nerw kulszowy.

Rwa kulszowa w ciąży – co robić?

Atak rwy kulszowej w ciąży często wywołany jest przez ucisk rozwijającego się płodu na nerw kulszowy. W grupie ryzyka wystąpienia rwy kulszowej w ciąży znajdują się kobiety, które przed poczęciem miały problemy z kręgosłupem. Napięcie więzadeł kręgosłupa zmniejszają także zmiany hormonalne, do których dochodzi u ciężarnych. Sprzyja to powstaniu przepukliny krążka międzykręgowego, stanowiącej przyczynę rwy.

Leczenie rwy kulszowej w czasie ciąży polega na łagodzeniu objawów. Pełnowymiarowa terapia może być rozpoczęta dopiero po zakończeniu narodzinach dziecka. Z uwagi na negatywny wpływ środków przeciwbólowych na płód, nie jest zalecane ich stosowanie. Wyjątek stanowi paracetamol, który jednak ma ograniczone działanie przeciwbólowe. Domowym sposobem na rwę kulszową w ciąży, przynoszącym ulgę w bólu, są ciepłe lub zimne okłady okolicę lędźwiowo-krzyżowej w miejscu źródła dolegliwości.

Warto także wiedzieć, jak leżeć przy rwie kulszowej. By złagodzić ból najlepiej ułożyć się na plecach z uniesionymi nogami zgiętymi pod kątem prostym. Taka pozycja pozwala odciążyć nerw kulszowy, co przynosi niejaką ulgę.

Rezonans, RTG kręgosłupa – jak rozpoznać rwę kulszową?

W rozpoznaniu rwy kulszowej – tak jak każdej innej choroby – podstawą jest wywiad z pacjentem. Chory zwykle bardzo dokładnie opisuje dolegliwości bólowe, ponieważ są one uciążliwe i utrudniają lub uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie. Poza wywiadem w rozpoznawaniu rwy kulszowej pomocne jest występowanie paru charakterystycznych objawów:

objaw Laseque’a – ból nogi pojawia się podczas jej biernego unoszenia, kończyna jest wyprostowana w stawie biodrowym i kolanowym;

odmiana objawu Laseque’a – ból pojawia się w czasie prostowania uprzednio zgiętej w stawie biodrowym i kolanowym kończyny;

objaw Neriego – ból pojawia się przy przygięciu głowy do klatki piersiowej.

W poszukiwaniu przyczyn rwy kulszowej i ucisku na nerw kulszowy przydatne stają się badania obrazowe. Podstawowym badaniem jest zdjęcie rentgenowskie, czyli RTG kręgosłupa lędźwiowego, w którym mogą być widoczne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. W celu dokładniejszej oceny układu kostnego przydatne jest badanie tomografii komputerowej. Przy podejrzeniu nowotworu uciskającego lub naciekającego nerw kulszowy wskazanym badaniem jest rezonans magnetyczny.

Leczenie rwy kulszowej – leki i zastrzyki

W czasie ostrego napadu rwy kulszowej lub lumbago należy leżeć na płaskim, twardym podłożu z kończynami zgiętymi w stawach biodrowych i kolanowych pod kątem prostym (tak zwana pozycja odbarczająca). Stosuje się także leki. Na rwę kulszową podaje się niesteroidowe leki przeciwzapalne (meloksykam lub diklofenak) doustnie lub domięśniowo oraz leki zmniejszające napięcie mięśni (baklofen, tolperizon).

Rwa kulszowa – zastrzyki

Zastrzyki na rwę kulszową różnią się w zależności od miejsca podania iniekcji czy rodzaju substancji czynnej.

Największą skuteczność cechują zastrzyki podawane nadtwardówkowo (tzw. blokadanadoponowa). W tym przypadku lek podawany jest bezpośrednio do kręgosłupa, dzięki czemu od razu działa na źródło bólu. Dzięki silnym właściwościom przeciwzapalnym oraz przeciwobrzękowym pacjent odczuwa znaczne uśmierzenie bólu nawet w kilka dni po wykonaniu zabiegu.

Niesreroidowe leki przeciwzapalne podawane w zastrzykach domięśniowych także charakteryzują się dość szybkim czasem działania, jednak poprawa jest zazwyczaj krótkotrwała, co zwiększa ryzyko odnowienia się obrzęku i stanu zapalnego. Domięśniowe zastrzyki na rwę kulszowąpolecane są jedynie w przypadku pacjentów o umiarkowanym nasileniu objawów.

W leczeniu rwy pacjenci w bardziej zaawansowanych stadiach choroby mają do dyspozycji także zastrzyki do miejsc spustowych. Są to zgrubienia powstałe na tkance mięsniowo-powięziowej bocznej części uda, które bolą przy ucisku. Tego typu zastrzyki przy rwie kulszowej przynoszą ulgę jedynie, wówczas gdy uprzednio wyleczone zostanie zapalenie nerwu kulszowego lub dojdzie do likwidacji ucisku.

Maść na rwę kulszową

Przy rwie kulszowej maść stosowana miejscowo także zawiera niesteroidowe leki przeciwzapalnie. W składzie preparatów może znajdować się m.in. naproksen, diklofenak czy etofenamat. Niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą powodować powikłania ze strony przewodu pokarmowego (choroba wrzodowa, zapalenie błony śluzowej żołądka, krwawienie do górnego odcinka przewodu pokarmowego). Ryzyko ich wystąpienia jest znacznie przy stosowaniu ich miejscowo na skórę.

Do leków na rwę kulszową na receptę zaliczał się do niedawna żel z ketoprofenem, obecnie można dostać go bez przepisu lekarza.

Na rwący ból pleców bez recepty można również stosować maści rozgrzewające, jednak jest to jedynie działanie objawowe, krótkotrwałe i przemijające.

 

Często farmakologia jest bezsilna!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę znowu zachwalać magnezu , ale poczytaj sobie o oliwie magnezowej ( można zrobić samemu ) . Rwa kulszowa nie jest mi obca i ból nie do opisania , do tego to cholerstwo nawraca się latami . Od czasu , kiedy zaczęłam regularnie i prawidłowo zażywać magnez , do tego witaminę b komplex , wróciłam do żywych . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63 @foczka63 @foczka63 @foczka63 @foczka63 aleee ..se poleciałam z tym koksem ...niechcący .

Przy rwie łykałam Mydocalm i było ok. Kiedy U Pusi uszkodziłam sobie bark , ból nie do opisania to chciałam sobie pomóc i zażyłam te tabletki . Nie pamiętam , czy po dwóch , czy trzech poczułam cholerny świąd . Obsypałam się nagle podskórnymi grudkami tak okropnie swędzącymi ,skóra pokryła się czerwonymi plamkami .... że nie dawałam rady . Zięć Pusi prędko pojechał do apteki i tam zakupił dla mnie jakieś dobre , mocne wapno , które miałam zażyć podwójnie . Swędzenie i grudki pomału zanikały . Okazało się , że nagle dostałam alergii na Mydocalm i był to jej jeden z delikatniejszych objawów , bo mogłam też dostać zapaści :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kris napisał:

 

Na rwący ból pleców bez recepty można również stosować maści rozgrzewające, jednak jest to jedynie działanie objawowe, krótkotrwałe i przemijające.

 

Często farmakologia jest bezsilna!

Maść rozgrzewającą jest niewskazana . Stanu zapalnego nie wolno rozgrzewać , w początkowym stadium zalecane jest chłodzenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się Mydocalm zwyczajnie na mojego nie działa ,ani trochę:(Niby jest p/zapalny ale spektakularnego efektu nie ma przez 2 tyg. stosowania czyli nie działa:(

Tak jak Ty mam z Diclofenakiem,w każdej postaci-dzikie uczulenie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, foczka63 napisał:

@violka Foka od paru lat je magnez regularnie

Przyjmowanie magnezu jest skuteczne , kiedy przestrzega się wielu zasad .Kiedyś czytałam fajny artykuł . jutro go poszukam . Smarowanie oliwą magnezową postawiło mnie kiedyś w jeden dzień ,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Maść rozgrzewającą jest niewskazana . Stanu zapalnego nie wolno rozgrzewać , w początkowym stadium zalecane jest chłodzenie .

To juz nie jest początkowy stan ,raczej ostre zapalenie-ta maśc dziaął tak ,ze po posmarowaniu czuć chłód  ,dopiero potem ciepło.Dr obejrzał,poczytał,po ukrainsku opisane więc nie wiem czy poczytał czy posłuchał co mówię nt temat:)I powiedział,że jak pomaga to smarować.Tłusta ona jest jak smalec-rąk nie można domyć.Wczoraj niedokłądnie umyłam i potem sobie oko posmyrałam.......taniec wariata to mało powiedziane,a ile kureł poleciało przy tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

To juz nie jest początkowy stan ,raczej ostre zapalenie-ta maśc dziaął tak ,ze po posmarowaniu czuć chłód  ,dopiero potem ciepło.Dr obejrzał,poczytał,po ukrainsku opisane więc nie wiem czy poczytał czy posłuchał co mówię nt temat:)I powiedział,że jak pomaga to smarować.Tłusta ona jest jak smalec-rąk nie można domyć.Wczoraj niedokłądnie umyłam i potem sobie oko posmyrałam.......taniec wariata to mało powiedziane,a ile kureł poleciało przy tym...

Ostatnio wertowałam internet w poszukiwaniu dobrego kolagenu i trafiłam przypadkiem na maść konopną ( legalna ) Ludzie ją chwalą , ale jeszcze nie testowałam , więc nie mogę się wypowiedzieć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

@Baśka powtarzająca się Mydocalm zwyczajnie na mojego nie działa ,ani trochę:(Niby jest p/zapalny ale spektakularnego efektu nie ma przez 2 tyg. stosowania czyli nie działa:(

Tak jak Ty mam z Diclofenakiem,w każdej postaci-dzikie uczulenie:(

Wtedy na szczęście już były do pomocy ściągnięte Pflege i akurat jedna z nich była i córka -sąsiadka poprosiła ją , żeby została na kilka godzin i przejęła opiekę nad Pusią . Szefostwo jej też wyraziło zgodę na pozostanie ....Ja  drapałam się do krwi ...normalnie szalałam . Usiadłam na kibelku , żeby doopsko i uda drapać , bo nie wytrzymywałam . Swędzenie później mijało , grudki też , ale plamy czerwone do wieczora zleźć nie chciały . Dobrze , że Pflegowa zapytała mnie , czy leki jakieś brałam , bo najpierw myślałam , że coś z jedzenia mi zaszkodziło . Przeczytałam przeciwwskazania i tam jak byk na początku o tej swędzące . Od tamtej pory czytam na ulotkach przeciwwskazania :haha:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...