Skocz do zawartości

Taschengeld


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, adamos60 napisał:

witam...jezdze 13 rok do opieki i córka PDP dała mi w kopercie  200.Euro.(pierwszy raz mam z tym do czynienia)...wiem o co chodzi ,ale czy to normalne?jakie jest Wasze zdanie? 

Nie wiem czy normalne ale na pewno miłe :) .Ja nie oczekuję żadnych dodatkowych pieniędzy,bo przecież dostaję pensję za to co robię.Jestem teraz na swoim 3 zleceniu i też byłam mile zaskoczona jak dostałam 100 na drobiazgi :) Miły ,fajny gest choć jak wspomniałam nieobowiązkowy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, adamos60 napisał:

witam...jezdze 13 rok do opieki i córka PDP dała mi w kopercie  200.Euro.(pierwszy raz mam z tym do czynienia)...wiem o co chodzi ,ale czy to normalne?jakie jest Wasze zdanie? 

Bywało , że dostawałam przed wyjazdem na urlop . Nie wymagałam , nie oczekiwałam , ale było miło , więc ładnie mówiłam " dziękuję " i tyle . Ręki nie wyciągałam , ale tej co dawała też nie odpychałam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Bywało , że dostawałam przed wyjazdem na urlop . Nie wymagałam , nie oczekiwałam , ale było miło , więc ładnie mówiłam " dziękuję " i tyle . Ręki nie wyciągałam , ale tej co dawała też nie odpychałam ;)

ale to na początek mojej pracy  a  w umowie którą otrzymałem ..coś jest na ten temat....dlatego ,mnie to zaskoczyło...to nie są Twoje prywatne pieniądze tylko na wyżywienie---rozumiemy się?!

Edytowane przez adamos60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Joy napisał:

Nie wiem czy normalne ale na pewno miłe :) .Ja nie oczekuję żadnych dodatkowych pieniędzy,bo przecież dostaję pensję za to co robię.Jestem teraz na swoim 3 zleceniu i też byłam mile zaskoczona jak dostałam 100 na drobiazgi :) Miły ,fajny gest choć jak wspomniałam nieobowiązkowy :) 

to nie są moje prywatne geldy  a na początek pracy i z tego co zrozumiałem z umowy   na cały miesiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, adamos60 napisał:

ale to na początek mojej pracy  a  w umowie którą otrzymałem ..coś jest na ten temat....dlatego ,mnie to zaskoczyło...

Tiaaa...na pewno masz w umowie , żeby o każdych dodatkowych pieniądzach informować agencję . Gdzieś mi tak kiedyś mignęło w jakiejś z umów ....Adaś ...skoro jesteś tak bardzo , bardzo rzetelny no to poinformuj agencję . Co oni z tym zrobią ...nie mam pojęcia . Zresztą nie moja broszka . Zrobisz jak Ci sumienie dyktuje i gitarra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Tiaaa...na pewno masz w umowie , żeby o każdych dodatkowych pieniądzach informować agencję . Gdzieś mi tak kiedyś mignęło w jakiejś z umów ....Adaś ...skoro jesteś tak bardzo , bardzo rzetelny no to poinformuj agencję . Co oni z tym zrobią ...nie mam pojęcia . Zresztą nie moja broszka . Zrobisz jak Ci sumienie dyktuje i gitarra .

kochana ,nie rozumiemy się ,są to tzw..pieniadze na Twoje wyżywienie...na 4 tyg. a ja przy dziadku jak się uchowam to moja sprawa hihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, adamos60 napisał:

witam...jezdze 13 rok do opieki i córka PDP dała mi w kopercie  200.Euro.(pierwszy raz mam z tym do czynienia)...wiem o co chodzi ,ale czy to normalne?jakie jest Wasze zdanie? 

....może to kasa na zakupy np ? myślę o zakupach żywnościowo-chemiczno-aptecznych na 2 tygodnie lub tydzień ? dlaczego nie zapytałeś jak język znasz doskonale mając 13 letni staż pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adamos60 napisał:

kochana ,nie rozumiemy się ,są to tzw..pieniadze na Twoje wyżywienie...na 4 tyg. a ja przy dziadku jak się uchowam to moja sprawa hihihi

No faktycznie ...pomyłeczka . Napisałeś , że otrzymałeś w kopercie 200 ojro . Napisałeś tak , jakby to była tzw. premia- kieszonkowe ...Jeśli dostałeś tą kasę na swoje wyżywienie no to w czym problem , czym jesteś skrępowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adamos60 napisał:

nie, dla niego też mam,ale to są kpiny....Pan Prof.. dr    wszystko bio---250 na m-c.....no i ja 200 Euro.

E ...jak tak to faktycznie bida z nędzą . Głodem będziecie przymierać a z profesorskim tytułem to już całkowita klapa :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adamos60 napisał:

nie, dla niego też mam,ale to są kpiny....Pan Prof.. dr    wszystko bio---250 na m-c.....no i ja 200 Euro.

Twoje 200 to akurat zgodnie z ich przepisami ale pdp to niech rodzina robi zakupy.Powiedz,że Ty się nie podejmujesz bo jesteś tylko opiekunem a nie cudotwórcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamos60 napisał:

witam...jezdze 13 rok do opieki i córka PDP dała mi w kopercie  200.Euro.(pierwszy raz mam z tym do czynienia)...wiem o co chodzi ,ale czy to normalne?jakie jest Wasze zdanie?

Adamie, Ty stary wyga i nie dopytałeś? Taschengeld to na ogół pieniądze na dom, tylko na ile czasu i na kogo? Wiele spraw finansowych nie jest uregulowane w umowach z agencją, a prywatnie to "na gębę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, ania39 napisał:

....może to kasa na zakupy np ? myślę o zakupach żywnościowo-chemiczno-aptecznych na 2 tygodnie lub tydzień ? dlaczego nie zapytałeś jak język znasz doskonale mając 13 letni staż pracy...

kochana  ,przyznaje ja mam problem z niemieckim,ale Ty z polskim..pisałem i piszę ,że to są pieniadze  na tzw. wyzywienie...na tzw. moje kaprysy  ...,bo tak wynika z umowy...,czyli mogę je stracić nawet na burdel!....rozumiemy się?!   po co ten zamęt--?  córka była na tyle uczciwa ,że mi powiedziała ,że jak mi braknie ,to mam jej mowić   (zanaczam PDP...je bio a ceny bio wiadomo jakie są)  Prof.dr.  mówie mu..BIO -to bzdura a dlaczego to Pan najlepiej wie.......nawozy nie są tak szkodliwe ,jak  zepsuta jest atmosfera---uśmiechnął się.

Edytowane przez adamos60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kris napisał:

Adamie, Ty stary wyga i nie dopytałeś? Taschengeld to na ogół pieniądze na dom, tylko na ile czasu i na kogo? Wiele spraw finansowych nie jest uregulowane w umowach z agencją, a prywatnie to "na gębę"

...pomyliłem posty...

Edytowane przez adamos60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, adamos60 napisał:

kochana ,nie rozumiemy się ,są to tzw..pieniadze na Twoje wyżywienie...na 4 tyg. a ja przy dziadku jak się uchowam to moja sprawa hihihi

Adam ...do cholery za mało , czy jak ? W tym poście napisałeś tak , jakbyś przy profesorze dał radę wyzywic się . No tak zrozumiałam . Już zdurnialam do reszty o co w końcu Ci biega ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Adam ...do cholery za mało , czy jak ? W tym poście napisałeś tak , jakbyś przy profesorze dał radę wyzywic się . No tak zrozumiałam . Już zdurnialam do reszty o co w końcu Ci biega ?

Tez nie wiem o co chodzi. Przeciez za 450 euro da sie wyzywic dwie osoby.

Bylam kilka razy u pdp, gdzie lape na pieniadzach trzymal kurator, a wiec sad. To dobry uklad, bo 400 euro  na miesiac jest gwarantowane(tyle jest zapisane w wyroku sadowym), tylko paragonami trzeba sie rozliczyc. A chytrej rodzince nie musialam sie prosic i czekac az sie pojawia, albo dzwonic, bo mi zabraklo.

Na innych Stellach tez zbieram paragony, nawet jak nie trzeba, bo nigdy nie wiadomo, kiedy demencji cos sie przypomni i bedzie chciala wiedziec.

A takie prawo ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Adam ...do cholery za mało , czy jak ? W tym poście napisałeś tak , jakbyś przy profesorze dał radę wyzywic się . No tak zrozumiałam . Już zdurnialam do reszty o co w końcu Ci biega ?

jeszcze raz.....piewszy raz spotykam się z taką opcją jak  z Taschengeld.....czytam w umowie ,jest coś takiego,ale Jego 250 i moje 200 wyzywimy się ,tylko po cholerę to rozgraniczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Nie wiem co lubi i ile je podopieczny a ile i co Ty sam ale 450 na miesiąc na dwie osoby to naprawdę nie jest mało. Można spokojnie zjeść i to dobrze zjeść.

 

Teraz, adamos60 napisał:

jeszcze raz.....piewszy raz spotykam się z taką opcją jak  z Taschengeld.....czytam w umowie ,jest coś takiego,ale Jego 250 i moje 200 wyzywimy się ,tylko po cholerę to rozgraniczenie?

czy dobrze?   znasz ceny BIO?  (I tak nie kupuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Nie wiem co lubi i ile je podopieczny a ile i co Ty sam ale 450 na miesiąc na dwie osoby to naprawdę nie jest mało. Można spokojnie zjeść i to dobrze zjeść.

Nie jestem taki pewny, my z PDP nie przeżyli byśmy za taką kwote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamos60 napisał:

to nie są moje prywatne geldy  a na początek pracy i z tego co zrozumiałem z umowy   na cały miesiac.

Dlaczego po prostu nie dopytałeś dokładnie?Tak najprościej zamiast się domyslać o co kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...