Skocz do zawartości

Co pisza w Polsce o pracy opiekunek ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

52 minut temu, Blondi napisał:

Dziekuje, Blondi.

          To trzy ciekawe listy i trzy rozne postawy opiekunek wobec swojej pracy, bedace komentarzem do pierwszego omawianego przez nas artykulu w Newsweeku, tego opisujacego ciemna strone pracy opiekunek.

          Czesto jadac busikiem obserwowalam takie wlasnie trzy rozne postawy.

            Pierwsza, jak wlasnie autorka pierwszego listu, sie przechwala glosno wszem i wobec,  jak to ja kochaja, woza na wczasy, wciskaja po 500euro, zeby tylko laskawie wrocila, bo to inne opiekunki niechluje i glupie takie ale  wszedzie gdzie ona  pojedzie na rekach ja nosza... itd. Nie daje sie tego sluchac, tym bardziej, ze gadanie takiej Cesarzowej  Opiekunek konca nie ma, i nie wiem dlaczego sie tak nakreca ( mitomanka jakas?? ale jezeli probowac ten potok slow uciszyc to zaatakuje, ze oto ktos jej zazdrosci.  ... Oczywiscie, zdanie o innych opiekunkach ma krytyczne i zdecydowanie uwaza, ze zle pracuja i dlatego tylko  maja problemy... Tutaj mamy w liscie taki cytat:

                     Wiele tych biednnych, rozwiedzionych polskich kobitek bez wykształcenia, z ciemną przeszłością, dzięki Niemieckim Staruchom po raz pierwszy pojechało nad morze, jadło pizzę, nie wspominając już o owocach morza. Tyle chciałoby się jeszcze powiedzieć, ale noc mówi: idź spać, stara Niemra czeka na Ciebie jutro rano. Kiedyś napiszę książkę o moich doświadczeniach na emigracji, u SS Staruszków.

Nie ma co ta kobita pisac, bo brak jej podstawowej wartosci humanistycznej jaka jest szacunek dla innych.

      Drugi list to zwiezly rozsadek i z tym sie ogolnie zgadzam. W busikach przewaznie takie osoby milcza, stanowia wiekszosc, robia co moga i uczciwie to przyznaja, ze jada dla  dla pieniedzy.

                  Powiem szczerze, że gdyby nie brak pracy w Polsce, gdyby nie nędzne płace, to nigdy bym się nie zdecydowała na pracę w opiece. Praca nie należy do przyjemnych - to harówa od rana do wieczora, nierzadko też w nocy, kiedy podopieczny się budzi. Znoszenie humorów podopiecznych...

 Otoz to, dokladnie tak....

A trzeci z kolei - z pozoru podobny do pierwszego, bo opiekunka tez niby dobrze sie odnajduje w tej pracy - to przyklad nieprawidlowej  i szkodliwej  postawy zbytniego zaangazowania sie w ta prace.  My nie jestesmy i nie zostaniemy czlonkami rodzin naszych PDP, jesli ktos tego probuje to faktycznie jak autorka trzeciego listu musi sie wycofac z tej pracy, zeby nie oszalec. My jestesmy pracownikami i musimy zachowac dystans, a nie szukac sobie tu w Niemczech wsrod osob z demencja i ich zmeczonych rodzin- namiastki milosci. czy przyjazni - to zle miejsce.

 

 Dzieki, Blondi za ciekawe lekture.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Serenity-----troszke mnie podirytowałaś tym komentarzemSerenity---cytat--"----Wiele tych biednnych, rozwiedzionych polskich kobitek bez wykształcenia, z ciemną przeszłością, dzięki Niemieckim Staruchom po raz pierwszy pojechało nad morze, jadło pizzę, nie wspominając już o owocach morza. Tyle chciałoby się jeszcze powiedzieć, ale noc mówi: idź spać, stara Niemra czeka na Ciebie jutro rano. Kiedyś napiszę książkę o moich doświadczeniach na emigracji, u SS Staruszków...." to   Twoja wypowiedż? ,bo mnie to zaskoczyło.,bardzo nieładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, adamos1 napisał:

 

Serenity-----troszke mnie podirytowałaś tym komentarzemSerenity---cytat--"----Wiele tych biednnych, rozwiedzionych polskich kobitek bez wykształcenia, z ciemną przeszłością, dzięki Niemieckim Staruchom po raz pierwszy pojechało nad morze, jadło pizzę, nie wspominając już o owocach morza. Tyle chciałoby się jeszcze powiedzieć, ale noc mówi: idź spać, stara Niemra czeka na Ciebie jutro rano. Kiedyś napiszę książkę o moich doświadczeniach na emigracji, u SS Staruszków...." to   Twoja wypowiedż? ,bo mnie to zaskoczyło.,bardzo nieładnie.

To jest cytat z omawianego listu.  Krytyczna wypowiedz innej opiekunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracujemy nie dla pieniędzy, tylko za pieniądze:).

@adamos1, tak przy okazji, gdybyś pisał posty taką czcionką jak powyżej, to czytanie ich nie sprawiałoby problemu. Te napisane przez Ciebie dużą, pogrubioną...strasznie krzyczą i dla oczu są nieprzyjazne:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

a ostatnio

http://innpoland.pl/127297,zarob-7-tysiecy-na-wakacje-czyli-niewyobrazalny-wyzysk-polek-wysylanych-do-niemiec

 

też niestety głównie szukanie sensacji...

Dobrze, że o nas piszą, ale mogłoby być to bardziej konstruktywne.

Ten artykuł to może jedynie odstraszyć nowe osoby od tej pracy, a szkoda.

Dzieją się oczywiście rzeczy złe- głównie braki w ubezpieczeniach i potworna monotonia i uwiązanie do Pdp, dalej agencje nie przygotowują właściwie do tej pracy od strony psychologicznej, bo uczą uległości, a to jest raczej kiepska strategia, no i opiekunki nie znają swoich praw ani wartośći - wiele tkwi w lichych warunkach, bo myśli, że nigdzie lepiej nie trafi.

  i własnie dlatego uważam taki artykuł jak ten z innpoland za szkoddliwy, bo opiekunka, której kiepsko się wiedzie pomyśli sobie, że jednak inni mają jeszcze gorzej: są okradani, wysadzani nocą na dworcu itd... i taka osoba zaakceptuje swoją złą pracę, bo się wystraszy. Zwłaszcza opiekunka pracująca na czarno pomyśli, że jednak ma lepiej, bo jej choć agencja nie okradnie ! i posiedzi gdzieś piąty miesiąc pod kluczem z Alzheimerem ważącym ponad 90kg.

Nie za dobry ten artykuł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj są takie czasy ,że można do wszystkiego i do każdego się przyczepić,po prostu  ,demokracja! a ,że żle zrozumiana czy pojęta to inna inszość,dzisiaj wolno każdego wyśmiać, zgnoić ,ale wara tylko od mojej osoby ,tak rozumie większość internautów demokracje.Redaktorzy też mają swoje opcje polityczne i społeczne i najczęściej nie piszą obiektywnie,dlatego w tedy  mamy do czynienia z nieuczciwym przekazem.Dlatego na pewne sprawy powinniśmy patrzeć z przymrużeniem oka,nie zawsze to się udaje,sam na tym się przyłapuje,ale cóż człowiek całe życie się uczy i jeszcze głupi umiera.Ogólnie praca w opiece jest doceniana  za heroiczną postawę i empatie do człowieka.Wszędzie jednak zdarzają się wyjątki ,tego nie unikniemy,bo jesteśmy tylko ludzmi, co rzecz jasna nie usprawiedliwia  chamskiego zachowania jednej strony jak i drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy mają swoje media pod całkowitą kontrolą  i to widzi każdy kto ogląda niemiecką tv. Żaden niemiecki rząd by nie pozwolił na wykupienie niemieckich gazet przez media angielskie czy amerykańskie ( a nie daj Boże banki ! ), bo to byłoby z oczywistą stratą dla ich państwa i obywateli. Zwłaszcza sianie paniki jest bardzo groźne społecznie. Tak, polskie państwo powinno wykupić polskie media. I banki też, choćby niektóre.

       Bardzo dużo mi się nie podoba w Pisie, ale poprzednie ekipy się już narządziły i to głównie w interesie zachodu. Wyborczej od roku nie czytam, bo to bardzo jednostronna i zajadła krytyka i jestem tym zmęczona. Wyborcza reprezentuje te siły które zasłużenie przegrały ostatnie wybory, a swoją szansę same zaprzepaściły - dla mnie taka gazeta nie ma już autorytetu. Przegrywać trzeba umieć. a walkę prowadzić na swoim gruncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

co prawda poczytałam o tej firmie reklamowanej w tej gazecie,

bo niestety niczym innym ten artykuł nie jest,

i

jest to niestety franczyza.

coś czego unikam jak ognia.

Pieniędzy większych raczej nie ma lub niewiele,

ale główny problem to podleganie pod ustawodawstwo niemieckie

czyli jeśli coś : np.brak wypłaty, konflikt z pdp

to opiekunka ma swoją umowę, której z reguły i tak nie rozumie,

bo jest starszą osobą. Ba ! gorzej ! podlega pod niemieckie kasy chorych, ale nie pod niemiecki socjal ( chyba że istotnie w Niemczech zamieszka ) czyli ma poważny problem gdy się rozchoruje albo osiągnie wiek emerytalny.

          Czy nie  lepsze są jasne układy

pracownik- polski pracodawca ?Kto się porywa na franczyzę, czy inne działalności w Niemczech, niech się zastanowi czy w razie czego da radę coś w Niemczech SAM(A) załatwić, bo wszelkie agencje wtedy umywają ręce, a umowa się kończy.

3 minuty temu, Łukasz napisał:

Serenity, skoro to w tygodniku katolickim pisze, daje jakąś gwarancję uczciwości. Na stronie ... .pl wszystko jest napisane i naprawdę ciekawe to. Służą doradztwem, zresztą. .  zapraszam do lektury strony firmy. 

           myślisz że w tygodniku katolickim siedzą znawcy prawa pracy i niemieckiego rynku pracy ?

Kiedyś napisałam do pewnej katolickiej fundacji, też tam jakieś dziwne umowy niemieckie podsuwali. Pytałam jakie są gwarancje wypłaty emerytury odpisano mi,

że takim tonem nie prowadzą korespondencji, a przecież powinni mnie uspokoić, podać osobę. Nic ! Spróbuj sam o to zapytać. wpisz w wyszukiwarkę fundacja polsko-niemiecka praca dla opiekunek w Niemczech.

Nigdy nie podpisywać czego się nie rozumie.

To już lepiej robić sobie na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im jaśniejsze warunki zatrudnienia tym lepiej.Mam wykształcenie ekonomiczne, ale jak poczytałam o franczyzie to zawrocik głowy mnie złapał...Mętna woda...Dobre dla kolejnego McDonalda czy filli banku, ale nie dla pojedyńczej opiekunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ,,,O franczyzie naczytałam się jakis czas temu i jak się chce wtopić kasę to prosze bardzo -franczyza ,a że związana byłam z działalnością to pamiętam też interesowały mnie rózne formy współpracy,rózne biznesy ,rózne formy działalności  -ale nie skusiłam się i bardzo dobrze,,,

ja też zostaję z agencją ,,,nikt teraz by mnie nie namówił na działalnośc ,,,dośc tej biurokracji i papierkologi ,,:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi ale cechy dobrej pani kierownik masz. 2- 3 osoby z okolicy  i firemkę swoją budujesz...

tu też artykuł niby o pracy opiekunek, ale w istocie reklama agencji, czyli artykuł sponsorowany

ale ładny obrazek dali z chorym Dziadziusiem

i parę inf. ciekawych

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/polskie-opiekunki-swietnie-oceniane/7ne4fce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo z Blondi założymy firmę, haha.  Zrobimy rekonesans, Ona pochodzi po mądralowych sąsiadach, znajomych sąsiadów, krewnych znajomych sąsiadów, wyszukamy babcie i dziadków. Ja zrobię tak samo plus papierologia, haha . Później  przedstawimy Wam oferty :płacz: a jak rodziny zaakceptują Was ... macie pracę. Beatrycze AUCH:cool: z tej racji, że mamy z Blondi dobre :serce::serce:, to i kaska będzie gut :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Łukasz napisał:

Albo z Blondi założymy firmę, haha.  Zrobimy rekonesans, Ona pochodzi po mądralowych sąsiadach, znajomych sąsiadów, krewnych znajomych sąsiadów, wyszukamy babcie i dziadków. Ja zrobię tak samo plus papierologia, haha . Później  przedstawimy Wam oferty :płacz: a jak rodziny zaakceptują Was ... macie pracę. Beatrycze AUCH:cool: z tej racji, że mamy z Blondi dobre :serce::serce:, to i kaska będzie gut :hahaha:

A ja Wam pomogę papierologię i transport  do celu poprowadzić :hahaha: mój kogucik będzie koordynatorem na terenie de. a więc nie zginiemy :love: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Serenity napisał:

co prawda poczytałam o tej firmie reklamowanej w tej gazecie,

bo niestety niczym innym ten artykuł nie jest,

i

jest to niestety franczyza.

coś czego unikam jak ognia.

Pieniędzy większych raczej nie ma lub niewiele,

ale główny problem to podleganie pod ustawodawstwo niemieckie

czyli jeśli coś : np.brak wypłaty, konflikt z pdp

to opiekunka ma swoją umowę, której z reguły i tak nie rozumie,

bo jest starszą osobą. Ba ! gorzej ! podlega pod niemieckie kasy chorych, ale nie pod niemiecki socjal ( chyba że istotnie w Niemczech zamieszka ) czyli ma poważny problem gdy się rozchoruje albo osiągnie wiek emerytalny.

          Czy nie  lepsze są jasne układy

pracownik- polski pracodawca ?Kto się porywa na franczyzę, czy inne działalności w Niemczech, niech się zastanowi czy w razie czego da radę coś w Niemczech SAM(A) załatwić, bo wszelkie agencje wtedy umywają ręce, a umowa się kończy.

           myślisz że w tygodniku katolickim siedzą znawcy prawa pracy i niemieckiego rynku pracy ?

Kiedyś napisałam do pewnej katolickiej fundacji, też tam jakieś dziwne umowy niemieckie podsuwali. Pytałam jakie są gwarancje wypłaty emerytury odpisano mi,

że takim tonem nie prowadzą korespondencji, a przecież powinni mnie uspokoić, podać osobę. Nic ! Spróbuj sam o to zapytać. wpisz w wyszukiwarkę fundacja polsko-niemiecka praca dla opiekunek w Niemczech.

Nigdy nie podpisywać czego się nie rozumie.

To już lepiej robić sobie na czarno.

Hausengel to znana firma od  paru lat , ma tylu przeciwnikow ilu zwolennihkow. Sa opiekunki, ktore  sa zadowolone , inne narzekaja. Ta firma tylko posredniczy , nie zatrudnia a wiec nie bierze odpowiedzialnosci, gdy np rodzina opoznia wyplate wynagrodzenia lub nie placi wcale, chociaz podobno pomaga w negocjacjach.Kiedys glosno bylo o hoteliku, gdzie spaly opiekunki, ktore mialy potem wyjechac do  rodzin, jedne narzekaly, inne chwalily sobie takie rozwiazanie . To , ze o tej czy innej agencji pisza ww katolickiej prasie o niczym nie swiadczy , to po prostu zwyczajny  tekst reklamowy tylko w j formie artykulu. Pewna duza agencja odobnie sie reklamuje w roznych pismach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...