Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Gość aga napisał:

Na zmienniczce też  i to przykre , że koleżanka , koleżance takie numery odstawia. Ale jak to jest , że na jednej szteli pracuja dwie opiekunki , jedna na tzw. czarno a druga przez agencję ? Z rejestracją w UP tez trzeba sie dokładnie dowiedzieć , bo przepisy sie zmieniają. Nie mozna było od tak sobie zawieszać działalności i rejestrować sie jako bezrobotna. Był limit . Teraz nie wiem , trzeba dowiedzieć sie u żródła.

 

Zmiana szteli też nie jest wskazana , gdy wszystko układa sie pomyslnie i obie strony maja w tym interes.Ale kurczowe trzymanie sie szteli , to tak jakby nie było juz innej możliwości na znalezienie pracy. A i rodzina zatrudniająca nas mysli , że nie mamy wyjścia .

My jestesmy obie przez tę samą agencję tylko,ze ona jak wyjezdza ma zawieszona dzialalnosc a ja odwieszam na okres pracy.Tylko,ze chyba firma albo nie wie o tym albo przymyka na to oko.Ale tez sie dziwie,ze oni nie boja sie kontroli.Przeciez my obie wystawiamy do ksiegowosci rachunki za przepracowane mce.Sama widzialam jej rachunki.

7 minut temu, marzenka003 napisał:

My jestesmy obie przez tę samą agencję tylko,ze ona jak wyjezdza ma zawieszona dzialalnosc a ja odwieszam na okres pracy.Tylko,ze chyba firma albo nie wie o tym albo przymyka na to oko.Ale tez sie dziwie,ze oni nie boja sie kontroli.Przeciez my obie wystawiamy do ksiegowosci rachunki za przepracowane mce.Sama widzialam jej rachunki.

ok koncze temat dzieki za odpowiedzi sama musze przemyslec sprawę pozdrawiam miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marzenka003 Twoja zmienniczka bierze rachunki i ich nie wykazuje nigdzie,,leci na wariata,,ale w razie jakies kontroli to leży ,,nie patrz na nią,,patrz na siebie.Ludzi sie w tym wieku nie wychowa,,to jest jej  ryzyko ,,Agencje to nie interesuje,czy ona zawiesza czy odwiesza firmę swoją,,im zadeklarowała ,że ma dzialalnośc i oni mają podkładkę i jej podpis pod tym,, Pomyśl o sobie ,,zrób tak aby tobie pasowalo i nie daj się innym,,bo nie musisz się podporządkowywac pierwszej lepszej,,możesz sama sobie stworzyć gdzie i co chcesz robić i kiedy,,a ją zostaw w spokoju,,bo nic Ci to nie da ,czy donoszenie czy dochodzenie co robi czy nie robi,,szkoda czasu na to,,główka do góry i szukaj sobie innej jeszcze agencji ,,nie musisz byc przwiązana tylko do jednej ,,masz dzialalnośc to możesz być w kilku agencjach,,jezdzić sobie raz tu a raz tam,,powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Mało tego.

Wręcz powinnaś pracować dla różnych agencji bo inaczej Twoja działalność będzie potraktowana jako samozatrudnienie. Poczytaj czym to grozi, oczywiście ZUS od CAŁOŚCI wynagrodzenia to najgorsza konsekwencja.

 

ale ja jezdze na polska dzialalnosc,nie ma problemu pracowac u jednej osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieka i wsparcie dla PANA, pacjent 180, 59 kg. Podopieczny jest mobilny i porusza się przy rolatorze. Ze względu na wiek senior nosi okulary i aparat słuchowy. Podopieczny cierpi na przewlekłą chorobę płuc oraz niewydolność serca. Jest cewnikowany. Senior jest nadal osobą samodzielną i jest w stanie prowadzić auto. Pan potrzebuje wsparcia przy porannej toalecie oraz w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Podopieczny mieszka sam w domu jednorodzinnym na parterze. W domu jest specjalistyczne łóżko. Do dyspozycji Pani opiekunki jest oddzielny pokój z Internetem.

Do auta bym z nim nie wsiadał, jakby miał kierować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Łukasz napisał:

Opieka i wsparcie dla PANA, pacjent 180, 59 kg. Podopieczny jest mobilny i porusza się przy rolatorze. Ze względu na wiek senior nosi okulary i aparat słuchowy. Podopieczny cierpi na przewlekłą chorobę płuc oraz niewydolność serca. Jest cewnikowany. Senior jest nadal osobą samodzielną i jest w stanie prowadzić auto. Pan potrzebuje wsparcia przy porannej toalecie oraz w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Podopieczny mieszka sam w domu jednorodzinnym na parterze. W domu jest specjalistyczne łóżko. Do dyspozycji Pani opiekunki jest oddzielny pokój z Internetem.

Do auta bym z nim nie wsiadał, jakby miał kierować

A ja tak pod warunkiem posiadania odpowiedniej polisy na życie:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A tam gadacie a ja z takim jeżdziłam ,,i się nie bałam,,dopiero jak w garaż nie trafił i puknąl ,to było już wtedy koniec jazdy i ja zasiadłam za kółkiem,,,fajnie wspominam tą stelle,,dziadek mądrala -któremu się buzka nie zamykała, nieraz był moim prywatnym radiem w aucie ,nieraz dostałam opindol ale się szybko wybroniłam bo ja dobrze jezdzę ,nieraz było kupa śmiechu jak zawsze , a na koniec wielka pochwała ,, lubił mnie,,:hahaha: powspominałam sobie trochę,,na miesiac bym mogła tam wrocić,,ale teraz jestem za droga dla chytrego mądrali-hahahha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz szok ! Starzec kierowca z cewnikiem ? Ale miałam coś podobnego..... w realu. Pacjent sam  przyjechał po mnie autem i wyznał po drodze, że po wylewie jest coraz gorzej.... Już nie pamiętam jego chorób, ale odmówiłam wspólnej jazdy i on  zrezygnował ze mnie - na szczęście sam.  Prawdą też jest, że jechałam do.... pary, ale pani Babcia czyli żona wariata była cichutką leżącą osobą. A on był tylko dodatkiem. Sam jeździć   nie chciał, bo wylew miał właśnie w ...aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Łukasz napisał:

jolanto z pl, teraz mnie zażyłaś:hahaha: a serio, ta niewydolność serca go dyskwalifikuje 

no i ten cewnik

Mój tata po dwóch zawałach i 2 wylewach jeżdził co prawda cewanika nie miał ale jeżdził a mama z nim to dopiero była miłość z jej strony:płacz::hahaha:

@Łukasz zerknij do tematu humor w pracy opiekunki i tam opisałam nie dawno podobną sytuację muszę zadzwonić do tej koleżanki sprawdzić czy jeszcze żyje:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie porobiłam selfie z dziadkami ,,ale się cieszyli,,dziadek mało mnie nie wycalowal -hahaha zakochal się we mnie,,powiedział ,że mnie kocha a babcia od razu ja Ciebie też kocham,,takie numery mam w dzień wyjazdu,,czy nie są kochani:serce: bylam ich takim słoneczkiem:hahaha: wszyscy do nich pan pani ,,a ja od razu po imieniu i super mieliśmy relacje ,,,no ale wczesniej się spytałam grzecznie czy mogę do nich mówić po imieniu,,więc się od razu ucieszyli i zgodzili to czemu mam im paniowac:płacz::hahaha: och trzeba już jechac ,bo następni się mnie doczekać nie mogą,,co się porobiło w tym opiekunkowie,,,a ja jakiś pracuś:święty::hahaha: mam fajne stelle -,,:love::serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 11.07.2017 at 14:47, Łukasz napisał:

jolanto z pl, teraz mnie zażyłaś:hahaha: a serio, ta niewydolność serca go dyskwalifikuje 

no i ten cewnik

Przepraszam , że akurat za cewnik zahaczyłam , chciałam zapytać ,czy mozna wklejac zdjęcia na forum i jak . Jeśli wiesz to prosze odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Blondi napisał:

Sobie porobiłam selfie z dziadkami ,,ale się cieszyli,,dziadek mało mnie nie wycalowal -hahaha zakochal się we mnie,,powiedział ,że mnie kocha a babcia od razu ja Ciebie też kocham,,takie numery mam w dzień wyjazdu,,czy nie są kochani:serce: bylam ich takim słoneczkiem:hahaha: wszyscy do nich pan pani ,,a ja od razu po imieniu i super mieliśmy relacje ,,,no ale wczesniej się spytałam grzecznie czy mogę do nich mówić po imieniu,,więc się od razu ucieszyli i zgodzili to czemu mam im paniowac:płacz::hahaha: och trzeba już jechac ,bo następni się mnie doczekać nie mogą,,co się porobiło w tym opiekunkowie,,,a ja jakiś pracuś:święty::hahaha: mam fajne stelle -,,:love::serce:

Ja Cię blondi tez kocham! Jak można Cię nie kochać? :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 23.06.2016 at 18:23, marii napisał:

W mojej firmie wszysto dostaje dokładnie opisane.i zawsze zgadza się stan faktyczny z przedstawionym.w mojej firmie jeżdżą na sztele i dokładnie sprawdzają czy są odpowiednie warunki dla opiekunki.kiedy przyjeżdżam to wiem co mam.ale to niemiecka firma.

Maria napisz jaka firma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 12.07.2017 at 21:05, Łukasz napisał:

tu pod spodem masz coś takiego...Kliknij, żeby wybrać pliki. Więc kliknij i wybierz...czy z galerii,czy z dysku:)

Co ja pod spodem mam to ja wiem :) .  Mnie trzeba tłumaczyc  raz a dokładnie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że kogoś znajdą za 1100 EUR ?????

 

 Pacjentka ma 92 l, III gr inwalidzką, 160 cm, waży 50 kg, Pani choruje na reumatyzm, demencję, ma problemy w samodzielnym poruszaniu się, jeździ przeważnie na wózku, pomaga przy transferze, nosi pampersy. Rodzina finansuje lot w jedną i drugą stronę.

Wymagania

- Opiekunka z komunikatywną znajomością j. niemieckiego i angielskiego
- Mile widziane referencje
- Aktywne prawo jazdy kat. B
- Osoba niepaląca
- Doświadczenie przy wyżej wymienionych chorobach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 14.07.2017 at 08:31, Betty napisał:

z wlasnych, tych co mialam w obrazach u siebie na kompie

Dzieki , mam bardzo duzo zdjęć  z Austrii też . Nie mam czasu , żeby to rozgryźć . Trzeba zmniejszać czy nie trzeba . W domu będę grzebała w detalach :hahaha:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...