Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jest obok ogłoszenie za 1500 euro na czarno,,,private" bez gewerbe i czysta kasa,,,większośc pracuje przez agencje i ma ile ma ,ale jak jest zadowolony to nie ma co mieszać  zarobkiem 1600 euro,,, nie każdy pochwali się wspaniałym niemieckim i nie każdemu się uśmiecha zakładać gewerbe,,,ja nikomu nie zazdroszczę ,że ma 1600 czy 1800 euro,,,a znowu ,że pracuję przez agencję i mam 1300 euro to nie znaczy ,że nie potrafię walczyć ,,bo potrafię i świetnie sobie z tym radzę,,,starcza mi to co dostaję i z czasu wolnego na steli bo jestem sztelową-hahahha

 

30 minut temu, Łukasz napisał:

Ja nie pracuję na Gewerbe, więc Agencje bez Gewerbe nie mają takich stawek..Uff, jak dobrze, że nie zabijam się za kasą, że nie jestem zachłanny

Ty dopiero jesteś skromniutki opiekunek:love: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, wiekszosc pracuje  przez agencje a Gewerbe nawet jesli sie zna niemiecki nie kazdego interesuje. Sa opiekunki pracujace na polskiej dzialalnosci, , gdzie stawki sa tez wieksze ale przede wszystkim chodzi o same zasady prowadzenia  rozniace sie od Gewerby i od pracy przez agencje.  Samozatrudnienie to zadna zachlannosc, obowiazki te same, ale jesli ktos chce i potrafi to prowadzic zarabiajac przy tym wiecej to dlaczego nie?  Zachlannosc  na kase jest i w pracy przez agencje. Jakis czas temu Serenity pisala a ja to poparlam, bo postepuje identycznie- rezygnujemy ze stelli , jesli sa tam warunki jakie nam nie odpowiadaja, niespodzianki typu wstawanie w nocy  czy czas wolny., ale nie jest to na pewno kasa.  Wole zarobic mniej a miec lzejsze zlecenie, zreszta nawet czesto mozna znalezc lepsze za rownie dobre albo nawet wyzsze wynagrodzenie. Mysle o swoim wypoczynku, swieta zawsze w domu . Rozumiem osoby , ktore maja  inna sytuacje rodzinna , czasem lepiej w pracy spedzic ten czas albo po prostu ich kolej , jesli pracuja ze stalymi zmienniczkami. Na innym forum opiekunka napisala, ze jej czas z rodzina jest wiecej warty niz dodatek swiateczny, ja tez tak uwazam . Nie zawsze zachlannosc to takie czy inne zatrudnienie czy praca za wyzsza stawke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że @marii pisze o pracy na niemieckich warunkach, czyli bez ubezpieczenia emerytalno-rentowego ( albo te na własny koszt ) czyli z tego 1600 euro sporo by ubyło. poza tym wszystkie prawie te firmy reklamują się jako rund um die Uhr , czyli czas pracy opiekunki prowadzącej niby Gewerbe nie jest w żaden sposób limitowany. Ja też śledzę te oferty firm niemieckich i nic lepszego to nie jest. Niech sobie nikt niepotrzebnie wątroby nie psuje.

      Warto każdej z nas poczytać oferty w prasie lokalnej : ja to śledzę w Niemczech - opiekunki z Polski oferują tam pracę za góra 1600euro i biorą na siebie wszystkie koszty. Czyli ja dziękuję.

Niemcy zresztą wolą duże firmy i my na tym zyskujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś znalazlam dla pary z lepszym wynagrodzeniem :

Pan 81 lat z początkami parkinsona, ciepiący na lęki. Potrzebna opieka w dzień i w nocy.
Pomoc w pielęgnacji ciała, ubieraniu jednak zazwyczaj podopieczny robi wszystko samodzielnie.
Pan wymaga pomocy i towarzystwa w nocy z powodu problemów ze snem i lękami.

Zakres obowiązków: pomoc i dotrzymanie towarzystwa podopiecznemu, prowadzenie domu, zakupy.

Wymagania: znajomość języka niemieckiego, doświadczenie w opiece. prawo jazdy.
Warunki zatrudniania:
wynagrodzenie 2200 euro netto miesięcznie dla pary
wypłata przelewem na koto w walucie lub złotówkach
podstawa do ZUS  - 4055 zł
zwrot kosztów podróży
pełne koszty utrzymania na miejscu pracy
własny pokój z dostępem do internetu.

To juz jest dobra oferta ,,2200 euro a nie 1800 euro ,,,,dziadzia jeszcze robi dużo koło siebie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Łukasz napisał:

blondasku, tam z dodatkiem świątecznym też było 2200, a tu nie wiadomo, czy też, czy bez itd, ale ciekawa oferta. Wrzuć mi to, co?:love:

Ja tu nie mówię o świętach, tylko normalnie bez świąt,,,Ty już mi tu nie mieszaj ,,,święta samemu się zrobi -:hahaha:

gdzie mam Ci to wrzucić ? przez okno? 

ubierz się tylko:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, luttka napisał:

@Łukasz nie mam pary,ha,ha

To stworzycie parę,,ja się usuwam cicho -hahahhaha

1200 euro na łebka toż to fortuna ,,gdzie to jest ,,ja sobie skombinuje szybko parę i lecę ,,aby być pierwsza:hahaha:

3 minuty temu, luttka napisał:

@Łukasz nie mam pary,ha,ha

To stworzycie parę,,ja się usuwam cicho -hahahhaha

1200 euro na łebka toż to fortuna ,,gdzie to jest ,,ja sobie skombinuje szybko parę i lecę ,,aby być pierwsza:hahaha: już rezygnuję ,,,z panią ja nie będe prowadzic domu -dziękuje bardzo

w moim jest tylko pan -jedna osoba,,a tutaj dwójka ,,,jest róznica ,,wolę mniej a lepiej,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


luttka, ale z Blondi jajcara, co?  :całus: tak bez walki odpuszcza? :hahaha:

Ale serio... firma jest gut, chyba znam powód takich stawek, ale to nie tu. Fajnie,że częściej już takie oferty się pokazują,wiadomo, w dwójkę zawsze raźniej, nawet pod kątem odpoczynku nocnego w przypadku pdp wstających w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli firma nie placi w terminie lub olewa opiekunke ,  gdy ta ma problemy np z rodzina czy podopiecznymi ,nie dostosowuje sie do obowiazujacych przepisow (skladki od sredniej krajowej)  wprowadzanie w blad, jesli chodzi o stan zdrowia pdp, to  opinie na ten temat  nie sa zadnym malkontenctwem . W sumie najwazniejsze jest to   jakiej Stelli szuka opiekunka i  jakie wymagania ma agencja  a wlasciwie rodzina pdp. Jesli szukaja z dobrym lub b.dobrym niemieckim i doswiadczeniem , nie powinna pojechac tam opiekunka z podstawowym .Sa ciezsze i lzejsze miejsca , kazdy wybiera to co moze stosownie do swoich wymagan, ktore na pewno moga byc wieksze przy dobrej znajomosci jezyka i doswiadczeniu , wynagrodzenie jest tez czesto wieksze niz na ciezszych stellach, mimo, ze nie ma pracy w nocy i dzwigania., Kto z kolei  ma  z roznych powodow takie miejsca   to niech sobie pracuje , jesli chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale uparcie drążysz po raz kolejny temat wstawania i dźwigania. Są osoby, którym nic nie przypasuje, przykład, osoby często jeżdżące na różne sztele mają różne zakwaterowanie, logiczne. Zawsze porównują, ja też, stellę obecną do poprzednich i wiadomo że stelle się różnią,osobą pdp, jego rodziną, mieszkaniem, domem, rozmiarem pokoju dla opiekuna itd itd. Jeżeli takie osoby mają odwieczne problemy, bo tamta sztele była lepsza, albo rodzina bardziej niniejsza itp, to później opluwają agencje za rzekomo niezadowalające warunki pobytu. A co ma agencja do tego, czy ich klient mieszka w uboższym czy wypasionym domku. I w takim kontekście napisałem o malkontenctwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troche moze za duzo o tym wstawaniu, dzwiganiu, ale moze dlatego, ze kolezanka jest na takiej stelli, nie chce zjechac a ciagle zrzedzi jak to ona ma zle, i nie wiem czego do mnie pretensje, bo nie chcialam ja zmienic , albo to ja powinnam jej znalezc lepsze. Takie nawet znalazlam, ale rodzina ja nie zaakceptowala i tez do mnie pretensje.  Teraz  zla, bo znalazla cos innego, ale dopiero na swieta.   Warunki w kazdym miejscu sa rozne, czesto  nie zawsze super, ale mozna wytrzymac,  mnie tez denerwuje takie marudzenie. Domy  podopiecznych sa z reguly stare, dawno nie remontowane , bo rodzinie sie nie oplaca  nic tam zmieniac, ale bywa i full-wypas, najwazniejsze to czy to miejsce mi odpowiada jesli chodzi o stan zdrowia pdp, czas wolny, dobre relacje z rodzina, jakie by te warunki nie byly , przeciez nie przeprowadzam sie tam na stale. Ale to fakt,  sa osoby, ktore juz od progu  na wszystko narzekaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zarobić 1600 euro? 

Miejscowość: Kelsterbach, okolice Frankfurtu                                        

Wynagrodzenie: 1400 Euro + premia świąteczna +zakup biletu

Szukamy opiekunki dla dziadka 85 lat. Podopieczny mieszka z żoną, która jest osobą sprawną. Codziennie przychodzi Pflege do opieki medycznej i pomocy w higienie. Dziadek ma początki demencji, ale orientacja i komunikacja jest u niego dobra. Choruje na Parkinsona, prostatę, ma odleżyny i cukrzycę. Większość czasu leży, ale potrafi przejść kilka kroków przy rolatorze. W domu jest winda na schody, łóżko pielęgnacyjne i materac na odleżyny. Podopiecznemu trzeba pomóc w ubieraniu, jedzeniu i czasem w higienie oraz w prowadzeniu domu. Noce przesypia spokojnie. Ma cewnik i sondę, ale obsługuje je Pflege. Dziadek jest spokojny i przyjacielski. Lubi oglądać telewizję i grać w różnego rodzaju gry. Mieszka w domku jednorodzinnym. Dla opiekunki jest osobny pokój z łazienką i Internetem.                                                                                                                                                                                                                                                                  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe sztele wyszukujecie i faktycznie warto być na bieżąco.

@Blondi ale ten pan Dziadzio to trochę podejrzany: wymaga pomocy przy jedzeniu, ale ma już sondę ? I nie widzę info ile on waży ? a to tu bardzo ważne, bo on jednak wstaje i jeszcze z początkiem demencji ? sama wolę jednak kobiety pielęgnować lub samotnych mężczyzn, bo pielęgnować cudzego męża to trudna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...