Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O 15.02.2019 at 07:51, Magdzie napisał:

Cześć już odchodzi od tego, tylko bardzo bardzo religijni, te święto obchodzą tzn faktycznie nic nie robią, nie jeżdżą autami, nawet tel. nie odbierają.Dlatego gotowali czulent, jest to potrawa z mies i kasz (bardzo dobra), nastawiali to w piecu na 12 h na całą noc a później trzymali w piecu, żeby było ciepłe.W dzisiejszych czasach dużo ludzi pracuje normalnie, nawet w soboty, bo jak mówią świat poszedł do przodu. 

Koszer to tylko na Bnei Brak - u tam mieszkają ortodoksyjny. Tam jak się  wejdzie to jakby człowiek się cofną o100 lat do tyłu. A koszer oznacza czysto i nie dotyczy tylko mięsa wieprzowego. Nie jada się zwierząt parzystnokopytnych, mięso z królika też zakazane. Poza tym nie wolno mieszać nabiału z mięsem, poza jajkami. Jeśli się wypilo kawę z mlekiem to, co najmniej dopiero po 4 godz. można zjeść mięso. A jeśli zjadło się mięso na obiad to dopiero po 6 godz. można wypić kawę z mlekiem czy zjeść lody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Często teraz czytam,że na stelli jest dużo czasu wolnego, ok! jak się jest w miescie ,to ten czas można super spożytkować, ale jak się jest w dziurze? co robić z tym dużym czasem wolnym? no co? gapić się w sufit , czy wyjsc na pole i głupa udawać, w dziurze dużo czasu wolnego łączy się z ogromną nudą ,ja już wolę mieć pracę w takiej dziurze niż wolne,nie mówię tu o pracy 24/24 , o nie!!! 

Albo czytam opiekunka ma piętra i duże pokoje, po czorta mi duże pokoje, ale to są takie chwyty ,czymś muszą przyciągnąc ,malo tego  , okazuje się, że nie masz czasu nawet siedziec w tych pokojach bo musisz być na bacznosc przy PDP,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Blondi napisał:

Często teraz czytam,że na stelli jest dużo czasu wolnego, ok! jak się jest w miescie ,to ten czas można super spożytkować, ale jak się jest w dziurze? co robić z tym dużym czasem wolnym? no co? gapić się w sufit , czy wyjsc na pole i głupa udawać, w dziurze dużo czasu wolnego łączy się z ogromną nudą ,ja już wolę mieć pracę w takiej dziurze niż wolne,nie mówię tu o pracy 24/24 , o nie!!! 

Albo czytam opiekunka ma piętra i duże pokoje, po czorta mi duże pokoje, ale to są takie chwyty ,czymś muszą przyciągnąc ,malo tego  , okazuje się, że nie masz czasu nawet siedziec w tych pokojach bo musisz być na bacznosc przy PDP,,,

Wiesz generalnie prawie na kazdej stelli jest duzo czasu wolnego, no bo poza ubraniem ugotowaniem i zakupami to czesto nie ma co robic. Niestety naszym obowiazkiem jest siedzenie przy podopiecznych. Teraz mam taka babcie ktora wola mnei co 30 minut do godizny. Nigdy nie wiem kiedy zawola. Chce zebym jej cos podal albo posadzil na nocnik. Roboty przy tym nie ma duzo no ale musze byc w domu aby zareagowac. Siedze prawie caly dzien w pokoju ewentualnei wyjde na ogrodek. Generalnie troche nuda ale nie narzekam. Moja znajoma z busa opowiadala mi ze babcia ciagle ja zagania do roboty jak widzi ze ta nie ma co robic. Kazala jej np wyciagnac wszystkie sloiki z piwnicy i umyc, a jak ta umyla to babcia kazala jej zaniesc sloiki z powrotem. Hahahh a ta glupai to zrobila. Wole juz siedziec na dupie niz robic jakies glupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PanOpiekun napisał:

Wiesz generalnie prawie na kazdej stelli jest duzo czasu wolnego, no bo poza ubraniem ugotowaniem i zakupami to czesto nie ma co robic. Niestety naszym obowiazkiem jest siedzenie przy podopiecznych. Teraz mam taka babcie ktora wola mnei co 30 minut do godizny. Nigdy nie wiem kiedy zawola. Chce zebym jej cos podal albo posadzil na nocnik. Roboty przy tym nie ma duzo no ale musze byc w domu aby zareagowac. Siedze prawie caly dzien w pokoju ewentualnei wyjde na ogrodek. Generalnie troche nuda ale nie narzekam. Moja znajoma z busa opowiadala mi ze babcia ciagle ja zagania do roboty jak widzi ze ta nie ma co robic. Kazala jej np wyciagnac wszystkie sloiki z piwnicy i umyc, a jak ta umyla to babcia kazala jej zaniesc sloiki z powrotem. Hahahh a ta glupai to zrobila. Wole juz siedziec na dupie niz robic jakies glupoty.

masz racje tak bywa,ale ty nie jesteś przynieś,podaj w kazdej chwili,masz również swój wolny czas z którym możesz robić co ci sie podoba,od sprzatania jest sprzątaczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maras1 napisał:

masz racje tak bywa,ale ty nie jesteś przynieś,podaj w kazdej chwili,masz również swój wolny czas z którym możesz robić co ci sie podoba,od sprzatania jest sprzątaczka :)

Teoretycznie ten wolny czas jest -2 godizny pauzy. No ale w praktyce wychodzi mi tego czasu duzo wiecej wiec jak babcia chce wody a siedzi na wozku to juz jej podam. Z reszta wiadomo jak jest z tymi agencjami.... rodzina sie poskarzy to i tak zawsze bedzie wina opiekuna. No dokladnie, ja tylko sprzatam takie rzeczy codzinne wiadomo. Dziwie sie tym polkom co myja okna, piela ogrodek albo robia jakies inne glupoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PanOpiekun napisał:

Teoretycznie ten wolny czas jest -2 godizny pauzy. No ale w praktyce wychodzi mi tego czasu duzo wiecej wiec jak babcia chce wody a siedzi na wozku to juz jej podam. Z reszta wiadomo jak jest z tymi agencjami.... rodzina sie poskarzy to i tak zawsze bedzie wina opiekuna. No dokladnie, ja tylko sprzatam takie rzeczy codzinne wiadomo. Dziwie sie tym polkom co myja okna, piela ogrodek albo robia jakies inne glupoty

@PanOpiekun Bo poprostu daja sie wykozystywać, jak pracuję prawie 10 lat nigdy takich rzeczy nie robiłem

Na jednej szteli próbowano, stanowczo stwierdziłem że nie od tego jestem i miałem spokój

Najbardziej posłuszne są te opiekunki które zaczynają a do tego niemiecki ogranicza sie do 3 słów> danke, bitte ,scheise

Edytowane przez geronimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, geronimo napisał:

Najbardziej posłuszne są te opiekunki które zaczynają a do tego niemiecki odranicza sie do 3 słów>

Są też takie,które niemieckim władają bdb ,ale mają za cel "wleżć w doopę" rodzince a potem opowiadają jak to "ja im to i to i tamto a oni mi nawet 5 euro nie dali w podziękowaniu"Ani jednych ani drugich mi nie szkoda.Miałam z takimi durnotami styczność,niestety:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Są też takie,które niemieckim władają bdb ,ale mają za cel "wleżć w doopę" rodzince a potem opowiadają jak to "ja im to i to i tamto a oni mi nawet 5 euro nie dali w podziękowaniu"Ani jednych ani drugich mi nie szkoda.Miałam z takimi durnotami styczność,niestety:(

@foczka63 i w ten sposób rozpierniczają każdą dobrą sztelę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Są też takie,które niemieckim władają bdb ,ale mają za cel "wleżć w doopę" rodzince a potem opowiadają jak to "ja im to i to i tamto a oni mi nawet 5 euro nie dali w podziękowaniu"Ani jednych ani drugich mi nie szkoda.Miałam z takimi durnotami styczność,niestety:(

jeszcze lepiej gadasz:):dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maras1 napisał:

normalnie moja krew ,albo moja to twoja:dobrze:

@maras1 Na sztelę po sąsiedzku przyjechała świerzynka, jest jako pierwsza opiekunka.

W dniu w którtm przyjechała spotkałem się z nią,otrzymała instrukcję ode mnie

Robi to co powinna, ma czasu wolnego dużo i rodzina jest super zadowolona.

Jako że jestem tu  już ponad rok  to znam tę rodzinę i nie raz mnie mówią że są bardzo zadowoleni, zapowiada się że będzie to jej stała sztela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, geronimo napisał:

@maras1 Na sztelę po sąsiedzku przyjechała świerzynka, jest jako pierwsza opiekunka.

W dniu w którtm przyjechała spotkałem się z nią,otrzymała instrukcję ode mnie

Robi to co powinna, ma czasu wolnego dużo i rodzina jest super zadowolona.

Jako że jestem tu  już ponad rok  to znam tę rodzinę i nie raz mnie mówią że są bardzo zadowoleni, zapowiada się że będzie to jej stała sztela

a ta świerzynka ,taka do rzeczy?:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...