Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki temu wątkowi uniknęłam kilku szteli min.Dla mnie!   Mam na karteczce zapisane pytania i jest to moim zdaniem must-have! Chyba,że ktoś jest bardzo zdeterminowany i jest mu wszystko jedno.Wiem,że na miejscu może jeszcze coś zaskoczyć ale z grubsza wiem na co "się piszę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 11.02.2019 at 06:01, adamos60 napisał:

@NNNdanuta    takie obrazy sa czeste,nie zawsze to wynika ze skabstwa,ale z historii Ci ludzie, mowię o seniorach pamietajacych lata wojenne i zaraz po wojenne,pamietaja tragedie jaka dosiegla ten narod ,pamietajcie ,ze setki niemcow zaraz po wojnie nie miala co jesc a nawet umierali z glodu,szczegolnie na ziemiach polnocnych,ta świadomosc wraca w podeszlym wieku

Adamosie, cytuje Cie ostatni raz, zebys uwaznie przeczytal. Pisales o swiadomosci, ktora wraca w podeszlym wieku.

Zeby cos moglo wrocic, musi gdzies pojsc. Jak pojdzie , to u staruszkow nie wroci.

Dlatego, ze trzeba miec zdrowy mozg.

Wracaja wspomnienia z mlodosci, to wszyscy wiemy i napisalam Ci, ze to o czym piszesz to wspomnienia.

Ponizej zamieszczam linki na temat swiadomosci i definicje "swiadomego" ze Slownika Jezyka Polskiego.Jak nie rozumiem slow, to z niego wlasnie korzystam.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Świadomość

https://sjp.pwn.pl/sjp/swiadomy;2528184.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LACH napisał:

No i widzisz bracie! Naprodukowałeś się, naprodukowałeś a chomik ma i tak odmienne zdanie.

Wszyscy napadają na mojego chomika.:) Siedzi smutny w rogu klatki i nawet nie chce mu się biegać w kołowrotku...:p

Edytowane przez kris
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adamos60 napisał:

witam....nie wraca a jest zakodowana już  --przytoczę...

 

Tutaj sam sobie przeczysz.

Swiadomosc albo sie ma albo nie. W chorobach otepiennych utracona nie wraca z powodu degeneracji mozgu.

Swiadomosc to stan psychiczny, wiadomo ze malpy ja maja, zwlaszcza te z forum;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kris napisał:

Wszyscy napadają na mojego chomika.:) Siedzi smutny w rogu klatki i nawet nie chce mu się biegać w kołowrotku...:p

Dziewczynę mu zorganizuj,zobaczysz jakiego szwungu dostanie:)Kołowrotek w drobiazgi:):)Ha ha ha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, hawana napisał:

Tutaj sam sobie przeczysz.

Swiadomosc albo sie ma albo nie. W chorobach otepiennych utracona nie wraca z powodu degeneracji mozgu.

Swiadomosc to stan psychiczny, wiadomo ze malpy ja maja, zwlaszcza te z forum;)

 

Czy Ty należysz do tej kategorii-do małp ?Tylko pozazdrościć ..lub też pożałować...jak wolisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamos60 napisał:

Czy Ty należysz do tej kategorii-do małp ?Tylko pozazdrościć ..lub też pożałować...jak wolisz.

Naleze do malp forumowych i wcale sie tego nie wstydze:p

 Czasem tez gadzina jestem, taka zmija:haha:No bo swinia juz zajeta:haha:

 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzygladajmy sie zatem sztelom.

Oto fragment dzisiejszego ogloszenia:

"Nasza podopieczna, Pani ... choruje na demencję. Ma problemy z orientacją. Często zadaje te same pytania, zapomina się dość mocno. Nie jest jednak agresywna, to bardzo spokojna, miła, dobra kobieta.
Porusza się na wózku. Wymaga pomocy w ogólnej higienie, przebieraniu. Pani ma inkontynencję moczową. 
Pani ... mieszka z mężem, Panem ..., który nie potrzebuje opieki, przebiera się samodzielnie, jest też samodzielny w higienie". 

Trudno powiedziec czy tam bedzie latwo czy nie i czy kasa bedzie sie zgadzac.

Nie wyrokowalabym zanim bym nie zadala nastepujacych pytan:

1. Pani porusza sie na wozku,  to znaczy, ze jest mobilna czy nie?Dokladnie jak dostaje sie z lozka na ten wozek? Jest transfer przy pomocy opiekuna , czy opiekun transferuje za pomoca liftu?

Ile razy dziennie jesli tak.

2. Czy jest przewidziana pomoc domowa dla meza pdp, jesli tak, to jaka: pranie, sprzatanie, zakupy, gotowanie? Jesli tak, to ...patrz kasa.

3. Nie ma informacji o Pflegedienst a pani potrzebuje pomocy w myciu, no to trzeba zapytac jakie urzadzenia sa w lazience.

Chyba, ze mycie jest w lozku.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Ja znalazłam inną perełkę - "konieczna jest umiejętność koszernego gotowania". Hmmmmm nawet nie wiem z czym to się je bo słyszałam tylko o koszernym mięsie. :haha:

Min. żebyś sztućców nie pomyliła :dinne są do nabiału, inne do mięsa np, znaczy leżą w oddzielnej szufladzie. Pracowałam kiedyś u ortodoksyjnych Żydów, ba nawet dwa zlewy maja, dwie mikrofalówki itp. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...