Skocz do zawartości

Witamy na forum!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, krzytom napisał:

Witam Blondi,

      Dzięki  za informację , podbudowałaś mnie  swoim entuzjazmem, najbardziej obawiam się bariery językowej a jak ty sobie z tym radzisz. No to na razie poczytam sobie rozmowy przy kawie może coś wpadnie interesujacego

No to na razie  papa

 

Z językiem sobie poradzisz ,,,i tak do tej pory mnie nie rozumią a ja ich-hahahha i jakoś leci,,,jak nie gwarą gadają to swoimi skrótami i tak się nie dojdzie o co chodzi,,,ale jak chcą to potrafią dobrze mówic,,,i rozumiec,,,języka tak naprawdę dopiero się w De nauczysz ,,szkoda czasu na naukę w Polsce,,,wez z sobą dobry telefon z translatorem i jeszcze sobie sciągnij slownik 0ja sobie sciagnęlam super slownik i na poczekaniu mam słówka ktorych potrzebuje i nie musisz mieć internetu---ale takie rozmowy to nie tutaj,,,tutaj się witamy tylko-także pisz w <<Rozmowach przy kawie " i będzie super-trzymaj się ,,i pakuj i zarabiaj,,,:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @krzytom:), Ty już zacząłeś, już masz kurs opiekuna, uczysz się języka niemieckiego:).

Powiedz na jakim  etapie nauki jesteś? Czy w ogóle kiedykolwiek uczyłeś się tego języka? Ważna jest komunikatywna znajomość języka.

Tutaj niemal każdy będzie chciał Tobie pomóc. Najlepiej jak będziesz zadawał pytania, tak jest najprościej dla Ciebie i dla nas. Nie wiem, czego oczekujesz, co Ciebie interesuje w tej pracy najbardziej? Ta praca, to nie jest żadna przygoda, to najczęściej niełatwa praca, wymagająca ogromnej cierpliwości i wyrozumiałości, ale też dobrej organizacji dnia, umiejętności gotowania, porządkowania i przede wszystkim nawiązywania dobrego, przyjaznego kontaktu ze starszymi, schorowanymi i samotnymi osobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, luttka napisał:

Witam! Jestem tu na forum nowa.Chcę się przywitać i przedstawić.Jestem opiekunką można powiedzieć początkującą. Skończyłam dwuletnią szkołę dla opiekunek i od niedawna jestem po raz pierwszy na wyjeździe.Pochodzę z Warmińsko-mazurskiego.

Również witam Cię serdecznie. Sama nie skończyłam żadnej szkoły w tym kierunku. Będzie ciekawie się dowiedzieć czy wiedza wyniesiona ze szkoły przydaje się w codziennej praktyce opiekuńczej w Niemczech ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Serenity napisał:

Również witam Cię serdecznie. Sama nie skończyłam żadnej szkoły w tym kierunku. Będzie ciekawie się dowiedzieć czy wiedza wyniesiona ze szkoły przydaje się w codziennej praktyce opiekuńczej w Niemczech ?

Wiedza tak trochę,,transfer u mnie bo ja mam 50kg a pdp 88 i Parkinsona,ale w moim przypadku język powinien być lepszy,bo z głową wszystko w porządku w dzień a w nocy chyba nie i tu bariera ,to nie jest niemiecki z rozmówek niestety.A co do reszty mojej wiedzy to zobaczymy bo na razie to moje początki są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luttka Też jestem drobną osobą, a więc unikam chorych jednocześnie otyłych i niemobilnych - właściwie takich już nie biorę.

    a niedobory języka też można spróbować wykorzystać na swoją stronę. Jeśli Pdp woła w nocy za często i z powodu błahostek - czego nie znoszę - powtarzałabym

Ich bin mude . ( jestem zmęczona )

Ich verstehe nicht . 

To może czasem  trochę ukrócić oczekiwania Pdp.

 

 

       

@Łukasz jasne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Majka napisał:

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem opiekunką od roku 2009, głównie na doraźne zastępstwa :-).

@Majka witam Ciebie serdecznie na naszym szalonym forum,,,no nie tak strasznie szalonym ale wesołym,:hahaha:,,trzeba się jakos zrelaksować i odreagować ,,więc zapraszam Ciebie do pisania i wcinania się wszędzie gdzie tylko będziesz miala ochotę i czuj się tutaj jak w domku:) 

Trochę latek przepracowałas już i nie jedno widziałaś -więc masz full wiedzy-super! :ciacho::kawa: na popołudnie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kasia45 napisał:

Witam wszystkich

jestem tu nowa i nie umiem jeszcze się poruszać po forach

Macie dla mnie jakieś podpowiedzi?

Opiekunką jestem w Niemczech, ale obecnie jestem w PL u siebie w Krakowie.

Pozdrawiam wszystkich 

Kasia

Witaj @kasia45 -ja ci podpowiem,,lataj i naciskaj co Ci się podoba na forum,,nic nie popsujesz ,,jak chcesz do kogoś napisac tak jak ja ,do Ciebie to naciskasz @ i od razu literkę jedną  albo dwie i powinna Ci się otworzyć lista forumowiczów,,popróbuj a się napewno uda ,,,My szalejemy na ,,Rozmowy przy kawie" i tam Ciebie też zapraszam serdecznie,,,kawkę i ciasteczka masz wyżej gdzie jest buzka a więc dla Ciebie :ciacho:.baw się z nami dobrze i pisz ,pisz :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...