Skocz do zawartości

"Oszczedna" zmienniczka...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, fioletowa.mysz napisał:

Sama nie widziałaś bo na te wyższe Twój wzrok nie sięgał? Malizno nasza Ty:szydera:

Dla niewtajemniczonych. Danusia jest maciupeńka posturą:haha:

Nie znałam produktów z wyższej półki., czy smaczne itp. a one oblatane były i tylko było: - kup to, to jest dobre i to też, no i to.  Zakupy tylko w Rewe i prywatny warzywniak i mięsny, a co druga niedziela obiad do domu z restauracji.   Ale długo jeszcze serce mi krwawiło jak płaciłam za mango pięć razy tyle co w Aldiku :szydera: Ale to była demencyjna niewidoma i kurcze zawsze rozpoznała jak kupiłam coś w sklepach powszechnych i nie chciała tego jeść :szydera:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ,a tu jedne zakupy sama robiłam z synem Pdp.A dzisiaj córka oświadczyła ,że ona sama szybko zrobi zakupy ,bo Pdp wraca ze szpitala i ona ma niewiele czasu.Ok.Raz nie ma sprawy ,bo komentowała połowę rzeczy ,które jej przez tel.dyktowałam.Czekam aż wróci z tego sklepu i powiem jej co myślę na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NNNdanuta napisał:

Nie znałam produktów z wyższej półki., czy smaczne itp. a one oblatane były i tylko było: - kup to, to jest dobre i to też, no i to.  Zakupy tylko w Rewe i prywatny warzywniak i mięsny, a co druga niedziela obiad do domu z restauracji.   Ale długo jeszcze serce mi krwawiło jak płaciłam za mango pięć razy tyle co w Aldiku :szydera: Ale to była demencyjna niewidoma i kurcze zawsze rozpoznała jak kupiłam coś w sklepach powszechnych i nie chciała tego jeść

 

Kiedyś miałam pod opieką dziadka, który pasjami wcinał schmand. Łyzeczką se na bułę nakładał i szamał z cukrem. I musiał ten schmand być zakupiony tylko i wyłącznie w REWE. No i fajnie. Tylko,że do Rewe miałam strasznie daleko i nie chciało mi się tam latać. Pod nosem zaś kwitł sobie mój ulubiony Aldi. No to wymyłam opakowanie po rewowskim specyfiku i pracowicie przełożyłam w nie ten aldikowski. Nie kapnął się:szydera: Cała rodzina sie nabijała gdy wcinał z apetytem i gadał,ze tylko ten jest taki pyszny, inne to porażka :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

Kiedyś miałam pod opieką dziadka, który pasjami wcinał schmand. Łyzeczką se na bułę nakładał i szamał z cukrem. I musiał ten schmand być zakupiony tylko i wyłącznie w REWE. No i fajnie. Tylko,że do Rewe miałam strasznie daleko i nie chciało mi się tam latać. Pod nosem zaś kwitł sobie mój ulubiony Aldi. No to wymyłam opakowanie po rewowskim specyfiku i pracowicie przełożyłam w nie ten aldikowski. Nie kapnął się:szydera: Cała rodzina sie nabijała gdy wcinał z apetytem i gadał,ze tylko ten jest taki pyszny, inne to porażka :))))

Ta moja to była niewidoma i tu nic opakowanie nie miało do rzeczy .., ona czuła różnicę. Stała opiekunka też to wiedziała. Dla mnie to była tak trudna stella, że z ulgą się z nią pożegnałam i nie zdecydowałam się być tam zmiennikiem. To był trudny przypadek, a ja za mało wtedy doswiadczona... Teraz pewnie byłoby dużo łatwiej, ale chyba też nie weszłabym tam jako zmiennik stały.)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, NNNdanuta napisał:

Ta moja to była niewidoma i tu nic opakowanie nie miało do rzeczy .., ona czuła różnicę. Stała opiekunka też to wiedziała. Dla mnie to była tak trudna stella, że z ulgą się z nią pożegnałam i nie zdecydowałam się być tam zmiennikiem. To był trudny przypadek, a ja za mało wtedy doswiadczona... Teraz pewnie byłoby dużo łatwiej, ale chyba też nie weszłabym tam jako zmiennik stały.)))

Niewidomi maja wyostrzone inne zmysły. Wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam aż wróci z tego sklepu i powiem jej comyślę na ten temat.

No i wróciła z tymi zakupami.Trochę starcia było ,bo kupiła 100 gr szynki na cały tydzień dla dwóch osób.No kużwa nie myślałam ,że babsko takie skrupulatne i kupi to co podyktowałam.Pojechała jeszcze coś kupić.

Zapowiedziałam ,że ja jeżdżę z nią na zakupy.I to chyba póki co jedyny minus tej stelli .Zobaczę jak to dalej będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, geronimo napisał:

Bo jest drogo, ja wydaję tygodniowo 150 euro.

Nie ma dyskusji że za dużo wydaję a PDP opowiada wszystkim kto do nas przyjdzie że jada jak w dobrej knajpie:d

Za stówkę zapewne bym też dał radę

Ja dawałam za stówkę i było dobrze, teraz też dam radę.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Teresadd napisał:

Czekam aż wróci z tego sklepu i powiem jej comyślę na ten temat.

No i wróciła z tymi zakupami.Trochę starcia było ,bo kupiła 100 gr szynki na cały tydzień dla dwóch osób.No kużwa nie myślałam ,że babsko takie skrupulatne i kupi to co podyktowałam.Pojechała jeszcze coś kupić.

Zapowiedziałam ,że ja jeżdżę z nią na zakupy.I to chyba póki co jedyny minus tej stelli .Zobaczę jak to dalej będzie.

Zawsze robiłam sama zakupy, najwyżej ktoś zawoził mnie do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Jak mi ktoś mówi że zmienniczka to czy tamto to odpowiadam że jestem Maria a nie X czy Y. Oczywiście tylko w tych sytuacjach gdy uważam że coś jest albo bez sensu albo nie do przyjęcia.

otoz to mariolanto

tu dostaje stowe ale nie raz na tydzien ale wtedy kiedy potrzebuje...zakupy ciezkie lub takie w miescie robi toranaga i bez mrugniecia okiem laduje to co na karteczce mu napisze...srednio miesiecznie wydajemy 700-800 euro ale...ma to na co ma ochote ...czasami sie smiejemy ze chyba oszczedzac czas zaczac....a potem kupujemy dalej..nie kupuje ani swoich kosmetykow ani nawet witamin ja mowie co potrzebuje a on zamawia....zaopatrzyl mnie nawet na moj letni urlop w pl...ale wiem ze nie na kazdym zleceniu sa takie klimaty

spotkalam sie w poprzednich miejscach z probami...bycia lepsza ale dziewczyny nie byly w stanie mnie przebic nie pod wzgledem kasy na jedzenie ale caloksztaltu...ze tak sie wyraze

NIE DAC SIE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Hexa napisał:

Zawsze robiłam sama zakupy, najwyżej ktoś zawoził mnie do sklepu.

Jestem w nowym miejscu .I co powiesz jak nikomu się nie chce ciebie extra wozic na zakupy.Czasami i tak bywa.W każdym razie po małej scysji z córką będe z nią robic zakupy lub sama komunikacją ,która extra do centrum handlowego zawozi(raz w tygodniu i za darmo ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Teresadd napisał:

Jestem w nowym miejscu .I co powiesz jak nikomu się nie chce ciebie extra wozic na zakupy.Czasami i tak bywa.W każdym razie po małej scysji z córką będe z nią robic zakupy lub sama komunikacją ,która extra do centrum handlowego zawozi(raz w tygodniu i za darmo ) 

Dla mnie, to wymarzona sprawa,bardzo chętnie robie zakupy, co dwa dni, jade autobusem, wracam spacerkiem, mam wózek i dodatkowe 2-3 godziny pauzy.. oczywiście, tak może byc jak pdp jest samodzielna i może zostać sama.:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 16.10.2018 at 19:41, fioletowa.mysz napisał:

Skomentowała to tak: Oooo, ale ciocia nie lubi. Na co odpowiedziałam: Ale ja lubię. Z wyraźną kropką na końcu zdania. I temat zdechł.

Mnie zapytali jak można jeść jajka na śniadanie i to tyle. Powiedziałem, że normalnie. Najpierw trzeba je usmażyć na patelni, a potem widelcem oddzielać małe części, wkładać do ust, gryźć i połykać. Powtarzać do zniknięcia jedzenia. Popatrzyli na mnie jak na idiotę.

21 godzin temu, fioletowa.mysz napisał:

Otóż to:szydera:. I bedzie szparowna, że hej! Jak na porządną Niemkę przystało:haha:

Taa... A co naszporuje na zakupach, to wyda na Niemkę, bo Mjymce za nasze stawki to z betów nie wylezą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...