Skocz do zawartości

Dentysta w De na Ekuz, jak to załatwić


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, chyba będę musiała iść tutaj do dentysty. Od jakiś dwóch tygodni boli mnie ząb, notabene leczony przed wyjazdem, spuchło mi dziąsła i mam opuchniętą twarz, a do tego spuchło mi też z drugiej strony na górze, ten policzek jest bardzo mocno napuchnięty. Ratowałam się różnymi lekami, które tu znalazłam w sklepie, maść melisana klosterfrau, przykłada łam bezpośrednio do dziąsła wacik nasączony melisaną i koncentratem rumiankowym i olejkiem z drzewa herbacianego, płukałam tym zęby, dodatkowo smaruję spuchnięte miejsca zewnętrznie żelem świerkowym i maścią arnikową. Przed wyjazdem firma dała mi kartę ubezpieczenia erv, a kartę ekuz mieli mi dosłać do Niemiec, dopiero kilka dni temu przyszła na mój adres w Polsce. Firma kazała mi załatwiać wszystkich lekarzy przez te ubezpieczenie erv, niestety nie obejmuje ono dentysty, za dentystę muszę zapłacić sama, a potem mają mi zwrócić pieniądze, niestety firma tak dziwnie płaci, że nawet nie mam na tego dentystę, i nie wiem kiedy konkretnie dostanę kasę. Siostra wysłała mi dzisiaj z Polski tego ekuza, tu na forum przeczytałam, że z ekuzem można iść za free do dentysty. Jak powinnam to załatwiać, jak znaleźć dentystę, który leczy na Krankenkase? Wątpię, czy firma mi pomoże, bo oni chcą, żeby całe leczenie odbywało się przez erv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Emi86 napisał:

Niestety, chyba będę musiała iść tutaj do dentysty. Od jakiś dwóch tygodni boli mnie ząb, notabene leczony przed wyjazdem, spuchło mi dziąsła i mam opuchniętą twarz, a do tego spuchło mi też z drugiej strony na górze, ten policzek jest bardzo mocno napuchnięty. Ratowałam się różnymi lekami, które tu znalazłam w sklepie, maść melisana klosterfrau, przykłada łam bezpośrednio do dziąsła wacik nasączony melisaną i koncentratem rumiankowym i olejkiem z drzewa herbacianego, płukałam tym zęby, dodatkowo smaruję spuchnięte miejsca zewnętrznie żelem świerkowym i maścią arnikową. Przed wyjazdem firma dała mi kartę ubezpieczenia erv, a kartę ekuz mieli mi dosłać do Niemiec, dopiero kilka dni temu przyszła na mój adres w Polsce. Firma kazała mi załatwiać wszystkich lekarzy przez te ubezpieczenie erv, niestety nie obejmuje ono dentysty, za dentystę muszę zapłacić sama, a potem mają mi zwrócić pieniądze, niestety firma tak dziwnie płaci, że nawet nie mam na tego dentystę, i nie wiem kiedy konkretnie dostanę kasę. Siostra wysłała mi dzisiaj z Polski tego ekuza, tu na forum przeczytałam, że z ekuzem można iść za free do dentysty. Jak powinnam to załatwiać, jak znaleźć dentystę, który leczy na Krankenkase? Wątpię, czy firma mi pomoże, bo oni chcą, żeby całe leczenie odbywało się przez erv.

Jestes pracownikiem delegowanym do pracy za granice. W związku z tym firma ma obowiązek wystąpic do ZUS o druk A1 dla Ciebie, i z tym do NFZ,żeby otrzymac pracownicza karte EKUZ, któa powinna Ci dostarczyć jak naszybciej sie da. Gdy jednak tak się nie dzieje, a dodatkowe ubezpieczenie nie pokrywa kosztu leczenia, idziesz do dentysty i bierzesz rachunek na firme(dane firmy musisz miec), z odroczonym terminem platnosci najlepiej. Rachunek ten wysylasz listem poleconym do firmy, ktora ma obowiązek go uiścić, a kase sobie odzyska z NFZ. 

Edytowane przez fioletowa.mysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Myszko droga. Chyba tak zrobię, niech płacą, jak zawalili sprawę. Może do poniedziałku już mi przyjdzie ta karta ekuz. Siostra wysłała priorytetem. Gdzieś czytałam, że muszę jeszcze zapłacić 10 e na Kranken kasę. Trochę się boję tego tłumaczenia po niemiecku o tych rachunkach i czy oni pójdą mi na rękę. Jak do poniedziałku nie zejdzie to się umawiam do dentysty, informuję firmę, że dostaną rachunek i tyle, a z niemieckim jakoś sobie poradzę. Tylko czy załatwiać to przez te erv, czy to pominąć. 

14 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Jestes pracownikiem delegowanym do pracy za granice. W związku z tym firma ma obowiązek wystąpic do ZUS o druk A1 dla Ciebie, i z tym do NFZ,żeby otrzymac pracownicza karte EKUZ, któa powinna Ci dostarczyć jak naszybciej sie da. Gdy jednak tak się nie dzieje, a dodatkowe ubezpieczenie nie pokrywa kosztu leczenia, idziesz do dentysty i bierzesz rachunek na firme(dane firmy musisz miec), z odroczonym terminem platnosci najlepiej. Rachunek ten wysylasz listem poleconym do firmy, ktora ma obowiązek go uiścić, a kase sobie odzyska z NFZ. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emi86 czy masz  telefon smartfona?  Jeśli tak, to : wejdź w ikonkę sklep Play i zainstaluj sobie aplikację za free: tłumacz Google. Kwadracik na białym tle, niebieski element z literką  G nawierzchu, a na białej części chński znaczek literowy. To bardzo ułatwia komunikację w miejscach, w których sobie nie radzisz językowo. 

Od momentu zainstalowania aplikacji możesz rozmawiać we wszystkich językach świata :) , a także robić fotografię tekstów i tłumaczyć na język jaki chcesz :) . Ze smartfonem życie jest łatwiejsze na obczyźnie :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Emi86 napisał:

Mam tego tłumacza i korzystam z niego, to u dentysty też go wykorzystam, trochę głupio, ale pal go licho. Okazało się, że dentystę na Krankenkasse mam pod bokiem, także

To leć jutro ,weekend idzie ,umeczysz się ,masz antybiotyk jakiś,jak nie to poproś o przepisanie,jak spuchło to stan ropny jak nic:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...