Skocz do zawartości

Wazne informacje dla opiekunek starszych osob w niemczech w prywatnych domach!


Gość Iga i Marcin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Iga i Marcin
 

Juz pomijajac fakt, ze wedlug niemieckiego prawa (§ 87 b SGB XI) opiekunki dla starszych osob (Pflegekräfte) musza miec zakonczony kurs, ktory je uprawnia do wykonanego zawodu na terenie niemiec, umowy zawierajace "niemieckie" firmy z polskimi opiekunkami lamia prawo niemieckie w wielokrotny sposob. 

 

Firmy zawieraja czesto umowy na bazie umowy o dzielo lub jako takzwany wolny pracownik aby ominac socjalne swiadczenia, ubezpieczen socjalnych oraz ustawy o ochrone pracownika w niemczech. 

 

Nawet jezeli Umowa jest tak skontruowana, jest nie zgodna z prawem i w tym momencie nie wazna. Pracujecie dla jednej osoby, dostajecie od jednej osoby zaplate, macie stale stanowski pracy oraz musicie wykonywac instrukcje pracodawcy. To sa kryteria, ktore qualifikuje prace jako zatrudnienie z koniecznoscia ubezpieczenia oraz zameldowania pracownika do ubezpieczen socjalnych! To sie wiaze z nie do dyspozycji stojaca minimalna zaplata w wysokosci 8,5€ za godzine! Ta stawke, owiazuje wszystkich zatrudnionych na terenie niemczech osob, nie zaleznie od narodowsci i miejsca zamieszkania. Pracujecie w niemczech, to trzeba niemieckie prawa przestrzegac w innym wypadku jest to praca na czarno! Nie zaleznie od tego co w umowie stoji, poniewasz umowa jest nie wazna w tym momencie, jezeli probuje obejsc prawo niemieckie. Zamiast tej nie waznej umowy, wchodzi w zycie standardowa umowa o prace z wszystkim swiadczeniamy socjalnymi oraz ustawami! Co oznacza, jezeli macie taka umowe, mozecie zadac wstecz od 01.01.2015 zaplate w wysokosci 8,5€. Firmy wtedy zaczynaja straszyc jakimis grzywnami, ktore sa totalnym absurdem! 

 

Aby przebic wasze zadania sa dwie proste rzeczy do zalatwienia, zadzwonienie do Zoll i prosba skontrolowania statusu zatrudnienia, mozna to tez zrobic w deutsche Rentenversicherung. W tym wypadku jest to dla pracownika bez konsekwencji karalnych, jedynie socjalne ubezpieczenia sa do zaplacenia, co sie oplaca, bo rzadania za kilka miesacy wstecz stawki 8,5€ na godzine przewysza to “kare“ na ogol kilkakrotnie! Nastepnie wziasc adwokata niemieckiego, ktory jak zobaczy umowe rozwali galy i nie bedzie mogl wierzyc, co tam za bzdury w tych umowach pisza! 

 

Firma zatrudniajaca czekaja surowe kary! Kodex karalny §266 StgB zostal przekroczony! Pierwsze, jednorazowe wykroczenie jest karane do 50.000€ Kary! Przy systematycznej pracy na czarno, co prawie kazda z tych firm robi, grozi do 5 lat wiezenia. Pierwsi w niemczech juz poszli siedziec…. Pozatym kasa chorobowa, emerytalna i socjalna zkladaja sprawe o oszustwo, zadaja do 4 lat wstecz swiadczenia + grzywny oraz zakladaja sprawe karalne o oszustwo, nastepne lata wiezenia czekaja dla pracodawcy. Dochodzi jeszcze oszustwo urzadu podatkowego, poniewasz podatki nie zostaly odprowadzane przez pracodawce a ze z tym w niemczech juz nie ma zartow, to powinnien po chocznych wyrokach oastatniego roku byc kazdemu jasne. 

Takze tym podejsciem niszczycie cala firme oraz wlascicieli ale jest to sprawiedliwe, ponniewasz zeruja na niewiedzy polskich pracownikow przekracajac prawa niemiecki i szkodzac niemieckiej gospodarcze, nie mowiac o tym, ze czesto starsi osoby nie dostaja tej opieki, na ktora zasluguja. 

 

Dziekuje Portalowi za taka liczna ilosc firm nie legalnie pracujacych firm w niemczech, bo jak te stawki widze, ktore tutaj sa proponowane, to jakos nie widze tych 8,5€ za godzine oraz po anonsach idzie juz poznac, ze ani jedna nie rejestruje swojich pracownikow w ubezpieczeniach socjalnych, emerytalnych itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na początek powiniście przedstawić się?! Chciałabym wiedzieć kto napisał tak chaotyczne i nieprawdziwe informacje jak np. 8,5 euro/h? Jaki  cel chcecie osiągnąć? Z takiego bełkotu nie wynika nic, poza tym, że osoba pisząca zamierza wnieść chaos i zamieszanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na początek powiniście przedstawić się?! Chciałabym wiedzieć kto napisał tak chaotyczne i nieprawdziwe informacje jak np. 8,5 euro/h? Jaki  cel chcecie osiągnąć? Z takiego bełkotu nie wynika nic, poza tym, że osoba pisząca zamierza wnieść chaos i zamieszanie!

    witam,swoje 5 groszy i ja dodam,otóż też widzę trochę nie jasności w tym obszernym komentarzu  w końcu jesteśmy członkiem Unii Europejskiej   a komentarz jest oddany w atmosferze jak ja byłym obywatelem niemieckim.Akurat mnie to nie dotyczy bo bo jestem na Gewerbie  niemieckiej  i bez Agencjii.Ale kilka uwag jest tam słusznych.---Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iga i Marcin

Przeprszam za bledy ale od 5 roku zycia (1983) zyje w niemczech i studjowalem w niemczech. 

 

nie mam zamiaru wnesc chaos, tylko przekazac informacje, ktore obowiazuje wszystkich osob pracujacych w niemczech, wynika to z naszego Grundgesetz §2.1. Ustawy o Mindestlohn obejmuja wszystkich pracownikow na terenie niemiec, nie wazne od narodowosci lub miejsca zamieszkania. 

 

Co chce osiagnac, zeby te firmy, wykorszystujace polskich pracownikow, szkodzace gospodarcze i pomagajace dzieca zaoszczedzic kilka groszy na opiece swojich rodzicow, co dla mnie i mojich wszystkich niemieckich znajomych jest wrecz obrzydliwe, tym bardziej jezeli opieka nie ma standartow niemieckich, ustalone w juz wspomninaniej ustawie des Soziagesetzbuches (§ 87 b SGB XI)

 

Ustawy o Mindestlohn, Scheinselbständigkeit itd. mozna sobie przeczytac na stronie Bundesministerium für Justiz und Verbraucherschutz: gesetze-im-Internet kropka de/ milog lub porpsotu pojsc do pierwszego lepszego adwokaty niemieckiego albo zapytajce sie pierwszego lepszego niemca. 

 

Pozatym aktualnie pierwsza Firma zostala 2 tygodnie temu podana do Zoll, Deutsche Rentenversicherung, Krankenversicherung, Finanzamtu oraz Arbeitsamtu. Reakcja taka ze firma zniknela.

 

Stwierdzilismy ze znajomymi, ze ta branza sie zajmiejmy jako hobby, jak poznalismy opiekunkie, ktora miala w umowie 24/h pracy, 7 dni/ na w tygodnia 30 dni w miesacu za 1300€. zaden niemiec nie mogl uwierzyc, ze na terenie niemiec takie umowy istenieja, to jakas paranoja i lamie wszystkie Arbeitsschutzgesetze, ktore w tym kraju istnieja. Sam Adenauer, Ojcem sozialnej Marktwirtschaft, by sie w grobie obkrecil. Pierwsze Kontakty do Prasy oraz rozglosnienie na Facebooku oraz innych portalach zostaly podjety, razem z instrukcja dla niemcow, jak denucjowac polskie opiekunki oraz sasiadow anonimowo oraz w jakich instytucjach to trzeba zrobic, aby bylo to skuteczne i byly natychmiastowe Kontrolle wladz niemieckich. 

 

Przeprasza, po niemiecku bym napisal bez bledow ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stwierdzilismy ze znajomymi, ze ta branza sie zajmiejmy jako hobby, jak poznalismy opiekunkie, ktora miala w umowie 24/h pracy, 7 dni/ na w tygodnia 30 dni w miesacu za 1300€. zaden niemiec nie mogl uwierzyc, ze na terenie niemiec takie umowy istenieja, to jakas paranoja i lamie wszystkie Arbeitsschutzgesetze, ktore w tym kraju istnieja. 

 

nie chcę za dużo polemizować na ten temat. Marcin a czy to nasza wina ,,,,,,,ze społeczeństwo niemieckie biednieje i nie chcą wiecej płacić  a po za tym  już chyba nie ma takich umów na 24godziny.a jeżeli sa powinny one jak najszybciej znknąć.a to co się dzieje to jest i tak za cichym przyzwoleniem władz niemieckich .Gdyby przestrzegać tych procedur o których piszesz to rodziny PDP nie byliby wstanie się  wypłacić.Jedynie Domy Opieki  a nie wszyscy chcą tam iść.Dlatego najlepsze wyjscie to własna działalność .Pamiętaj Niemcy kombinują jak przeżyć i Polacy też.Obecna sytuacja ekonomiczna i tu i tam jest trudna i dla wielu osób jest sytuacją Patową!Jestem za uczciwością i klarownymi umowami itd.ale w tedy opiekunowie pracowaliby za 500 euro ,gdyby tak wszystko to miało przebiegać rzetelnie.!300 euro to i tak podałeś dobre wynagrodzenie ,pracują za 900  i to jest tragizm.i rodziny niemieckie jeszcze się stawiają ,że to dużo.Tak ,że mój drogi  ,to jest bardzo poważny problem.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iga i Martin

    witam,swoje 5 groszy i ja dodam,otóż też widzę trochę nie jasności w tym obszernym komentarzu  w końcu jesteśmy członkiem Unii Europejskiej   a komentarz jest oddany w atmosferze jak ja byłym obywatelem niemieckim.Akurat mnie to nie dotyczy bo bo jestem na Gewerbie  niemieckiej  i bez Agencjii.Ale kilka uwag jest tam słusznych.---Pozdrawiam.

 

Jezeli pan przekracza granice panstwa niemieckiego obwiazuje pana prawo niemieckie (§2.1 Grundgesetz), kazdy kodex! Bylo by to wrecz smieszne, gdyby tak nie bylo. Przyklad, jechal bym do poslki, lamal bym wszystkie prawa, napadl bym na Bank i stwierdzil, ze mnie polskie prawo nie obchodzi bo jestem obywatelem niemiec, ze tak nie idzie jest to chyba logiczne! Jedno z najbardziej rozwinietych systemow prawnych nie idzie w tak prosty sposob obejsc, to troche naiwne podejscie powiedziec, ze nie jst sie obywatelem niemczech i nie obchodzi mnie ich prawo. 

 

Jezeli Pan pracuje dla jednej rodziny, ma od nich tylko pieniadze, jest Pan Scheinselbständig, wszystko jedno czy ma Pan Gewerbe czy nie! §138 BGB uniewazna w tym momencie Panska Gewerbe i wszystkie konsekwencje trafiaja pana i pana pracodawcy tak jak powyzej opisane... Pomijajac Fakt, ze Selbständiger, ktory ma stawkie ponizej 20 Euro, zostaje wykorzystywany i sprzedaje sie ponizej wartosci i ponizej standartow niemieckich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalenka

Iga i Marcin chyba nie rozumiecie że my opiekunki wiemy o tym wszystkim, ale i wiemy, że dzięki tym stawkom jesteśmy na niemieckim rynku konkurencyjne. I nie piszcie, że niemcy się brzydzą bo te kilkaset tysięcy opiekunek gdzieś pracuje i w 80 proc przez agencje. Próbowałam pracować na własną rękę, ale dopiero wtedy można zobaczyć jak traktują cię niemcy jak śmiecia a z agencją już sobie tak nie pozwalają. Kogo wybiorą niemcy jeżeli stawki polskich i niemieckich opiekunek będą takie same?????????

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iga i arcin

 

 
 

 

nie chcę za dużo polemizować na ten temat. Marcin a czy to nasza wina ,,,,,,,ze społeczeństwo niemieckie biednieje i nie chcą wiecej płacić  a po za tym  już chyba nie ma takich umów na 24godziny.a jeżeli sa powinny one jak najszybciej znknąć.a to co się dzieje to jest i tak za cichym przyzwoleniem władz niemieckich .Gdyby przestrzegać tych procedur o których piszesz to rodziny PDP nie byliby wstanie się  wypłacić.Jedynie Domy Opieki  a nie wszyscy chcą tam iść.Dlatego najlepsze wyjscie to własna działalność .Pamiętaj Niemcy kombinują jak przeżyć i Polacy też.Obecna sytuacja ekonomiczna i tu i tam jest trudna i dla wielu osób jest sytuacją Patową!Jestem za uczciwością i klarownymi umowami itd.ale w tedy opiekunowie pracowaliby za 500 euro ,gdyby tak wszystko to miało przebiegać rzetelnie.!300 euro to i tak podałeś dobre wynagrodzenie ,pracują za 900  i to jest tragizm.i rodziny niemieckie jeszcze się stawiają ,że to dużo.Tak ,że mój drogi  ,to jest bardzo poważny problem.

 

Pozdrawiam:)

 

NIemcow na to stac, ja sie tylko spotkalem z rodzinami, ktorzy patrza sie na spadek i dlatego patrza jak najbardziej zaoszczedzic. Wiekszosc z nich dostaje wieksza pomoc z panstwa na Pflege niz placa polaka! A takie sknerstwo wobec wlasnych rodzica nie jest do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tu dobrze napisałeś ,ale Marcinie nie wszystkich na to stać ,jeżdze już kilka lat i widziałem tu biede u niektórych rodzin,Państwo pomaga ,zobaczymy jak długo ,przy obecnej polityce?Podejscie materialistyczne jest widoczne nie można tego ukryć ,ale tymi kategoriami już myśli i młodsze pokolenie w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iga i marcin

ja jakos nie ialem najienieszego problemu zalatwic Idzie prace w tej dziennie, za 13E na godzine i jeszcze rodzina placi Ausbildung i kurs na niemiecki, jezeli sie tak srzedajacie nie legalnie, to niestety... Ale prawdziwy niemiec, ktory troche moralnosci ma w sobie, obrzydza go to! We wlasnym kregu znajomych to stwierdzilem, sami niemcy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin nikt się nie sprzedaje to nie Sex burdel ha ha ,ale przyjedz do Polski ,komu sie żyje dobrze to dobrze ale tylko tym co dobrze kradną  a większość kobiet ma na prawdę trudne sytuacje i łapią  się czego mogą  i pracują i nie patrzą na umowy-taka jest prawda.Ja zawsze mówię ,że to dziki kapitalizm a w Polsce w podwójnym wydaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z Polaka zrobił się prawdziwy Niemiec,ludzie litości

chce ze  wszystkich zrobić prostaków i nieudaczników,mało tego sprzedawczyków,

wszystko co tutaj piszesz prawdziwy Niemcu to my to wiemy i żadnej nowości nam tu nie podałeś ,

jest jedno życie i chcę jeszcze się nacieszyć i dobrze pożyć a do tego potrzebuję właśnie kasy i nie ważne jak ją zarobię ale zarobię jako opiekunka i mi to pasuje i nikt mi nie będzie mówił czy mam iśc do Zool czy do srol -mi to koło dupy lata-co będzie to będzie ,życie jest takie krótkie i nie mam zamiaru się teraz stresować czy moja agencja mnie wykorzystuje czy nie -wszystko na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprszam za bledy ale od 5 roku zycia (1983) zyje w niemczech i studjowalem w niemczech. 

 

nie mam zamiaru wnesc chaos, tylko przekazac informacje, ktore obowiazuje wszystkich osob pracujacych w niemczech, wynika to z naszego Grundgesetz §2.1. Ustawy o Mindestlohn obejmuja wszystkich pracownikow na terenie niemiec, nie wazne od narodowosci lub miejsca zamieszkania. 

 

Co chce osiagnac, zeby te firmy, wykorszystujace polskich pracownikow, szkodzace gospodarcze i pomagajace dzieca zaoszczedzic kilka groszy na opiece swojich rodzicow, co dla mnie i mojich wszystkich niemieckich znajomych jest wrecz obrzydliwe, tym bardziej jezeli opieka nie ma standartow niemieckich, ustalone w juz wspomninaniej ustawie des Soziagesetzbuches (§ 87 b SGB XI)

 

Ustawy o Mindestlohn, Scheinselbständigkeit itd. mozna sobie przeczytac na stronie Bundesministerium für Justiz und Verbraucherschutz: gesetze-im-Internet kropka de/ milog lub porpsotu pojsc do pierwszego lepszego adwokaty niemieckiego albo zapytajce sie pierwszego lepszego niemca. 

 

Pozatym aktualnie pierwsza Firma zostala 2 tygodnie temu podana do Zoll, Deutsche Rentenversicherung, Krankenversicherung, Finanzamtu oraz Arbeitsamtu. Reakcja taka ze firma zniknela.

 

Stwierdzilismy ze znajomymi, ze ta branza sie zajmiejmy jako hobby, jak poznalismy opiekunkie, ktora miala w umowie 24/h pracy, 7 dni/ na w tygodnia 30 dni w miesacu za 1300€. zaden niemiec nie mogl uwierzyc, ze na terenie niemiec takie umowy istenieja, to jakas paranoja i lamie wszystkie Arbeitsschutzgesetze, ktore w tym kraju istnieja. Sam Adenauer, Ojcem sozialnej Marktwirtschaft, by sie w grobie obkrecil. Pierwsze Kontakty do Prasy oraz rozglosnienie na Facebooku oraz innych portalach zostaly podjety, razem z instrukcja dla niemcow, jak denucjowac polskie opiekunki oraz sasiadow anonimowo oraz w jakich instytucjach to trzeba zrobic, aby bylo to skuteczne i byly natychmiastowe Kontrolle wladz niemieckich. 

 

Przeprasza, po niemiecku bym napisal bez bledow ;)

Nie musisz przepraszać, wystarczy przedstawić się w pierwszym wpisie i napisać normalnie, co myślisz o naszej pracy i umowach. Znam ustawę na którą się powołujesz, ale w niej nie są wymienione Haushaltshilfe mit Pflegebeduerftige Personen, jedynie jest branża: Opieka nad osobami starszymi i zniedołężniałymi, w roku 2015 płaca minimalna wynosi w landach wschodnich 8,65 Euro, w landach zachodnich 9,40 Euro. Jak sam widzisz pomocy domowych, czyli nas nie dotyczy!

 

O jakich standardach niemieckich napisałeś, może o tym jak przychodzi Pflegedienst i nie potrafi dobrze umyć Podopiecznej, szarpie i krzyczy na nią?! Albo jak przychodzi Fusspflege wylewa wodę po Pedicure do zlewozmywaka w kuchni??!!! Takie standardy masz na myśli??!!! Dla mnie takie zachowania są obrzydliwe!

Przychodzi Putzfrau i rzuca do kąta brudne ścierki, sygnalizując zakończenie pracy. Nie opisuj standardów, jeżeli nie masz pojęcia o tej pracy i nie wiesz jak pracują Polki a jak pracują Niemki.

 

Zapytaj niemieckie rodziny, dlaczego nie zatrudniają Niemek?! I nie odsyłaj nas do Niemca, bo przeciętny Niemiec nie ma pojęcia o prawie, za adwokata niemieckiego dziękujemy, znamy prawo na podstawie którego zatrudniają nas niemieckie agencje i niemieckie rodziny. To jest raczej omijanie prawa a nie prawo, bo Niemcy nie są tacy praworządni jak sugerujesz. Są bardzo wygodni, leniwi i mają skłonności do wykorzystywania osób od siebie zależnych.

 

Nie wiedziałeś o tym, że pracodawcy niemieccy mają ogromną dowolność w formułowaniu treści umów?! To bardzo ciekawe, że nie wiedziałeś, że jest wiele rodzin niemieckich wykorzystujących polskie opiekunki?! Nie wiedziałeś, że często uważają je za swoją własność, krótko mówiąc za niewolnika?!!

 

W całej Europie Środkowej i Wschodniej praca 24h na dobę jest także zabroniona. Pracę jaką wykonujemy w Niemczech nie jest pracą w rozumieniu przepisów prawa, to jest praca z zamieszkaniem i dyspozycją w razie pilnej i ważnej potrzeby pomocy, dlatego nazywa się pracą 24h. Nie należy tego zwrotu rozumieć dosłownie.

 

Nie powołuj się na Konrada Adenauera, bo on nie donosił, tylko...pomagał. Jak chcesz rozwijać swoje nowe "hobby", to opracuj jednakowy wzór umowy dla niemieckich agencji, które zatrudniają opiekunki z Polski w charakterze pomocy domowej z opieką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 
Juz pomijajac fakt, ze wedlug niemieckiego prawa (§ 87 b SGB XI) opiekunki dla starszych osob (Pflegekräfte) musza miec zakonczony kurs, ktory je uprawnia do wykonanego zawodu na terenie niemiec, umowy zawierajace "niemieckie" firmy z polskimi opiekunkami lamia prawo niemieckie w wielokrotny sposob. 
 
Firmy zawieraja czesto umowy na bazie umowy o dzielo lub jako takzwany wolny pracownik aby ominac socjalne swiadczenia, ubezpieczen socjalnych oraz ustawy o ochrone pracownika w niemczech. 
 
Nawet jezeli Umowa jest tak skontruowana, jest nie zgodna z prawem i w tym momencie nie wazna. Pracujecie dla jednej osoby, dostajecie od jednej osoby zaplate, macie stale stanowski pracy oraz musicie wykonywac instrukcje pracodawcy. To sa kryteria, ktore qualifikuje prace jako zatrudnienie z koniecznoscia ubezpieczenia oraz zameldowania pracownika do ubezpieczen socjalnych! To sie wiaze z nie do dyspozycji stojaca minimalna zaplata w wysokosci 8,5€ za godzine! Ta stawke, owiazuje wszystkich zatrudnionych na terenie niemczech osob, nie zaleznie od narodowsci i miejsca zamieszkania. Pracujecie w niemczech, to trzeba niemieckie prawa przestrzegac w innym wypadku jest to praca na czarno! Nie zaleznie od tego co w umowie stoji, poniewasz umowa jest nie wazna w tym momencie, jezeli probuje obejsc prawo niemieckie. Zamiast tej nie waznej umowy, wchodzi w zycie standardowa umowa o prace z wszystkim swiadczeniamy socjalnymi oraz ustawami! Co oznacza, jezeli macie taka umowe, mozecie zadac wstecz od 01.01.2015 zaplate w wysokosci 8,5€. Firmy wtedy zaczynaja straszyc jakimis grzywnami, ktore sa totalnym absurdem! 
 
Aby przebic wasze zadania sa dwie proste rzeczy do zalatwienia, zadzwonienie do Zoll i prosba skontrolowania statusu zatrudnienia, mozna to tez zrobic w deutsche Rentenversicherung. W tym wypadku jest to dla pracownika bez konsekwencji karalnych, jedynie socjalne ubezpieczenia sa do zaplacenia, co sie oplaca, bo rzadania za kilka miesacy wstecz stawki 8,5€ na godzine przewysza to “kare“ na ogol kilkakrotnie! Nastepnie wziasc adwokata niemieckiego, ktory jak zobaczy umowe rozwali galy i nie bedzie mogl wierzyc, co tam za bzdury w tych umowach pisza! 
 
Firma zatrudniajaca czekaja surowe kary! Kodex karalny §266 StgB zostal przekroczony! Pierwsze, jednorazowe wykroczenie jest karane do 50.000€ Kary! Przy systematycznej pracy na czarno, co prawie kazda z tych firm robi, grozi do 5 lat wiezenia. Pierwsi w niemczech juz poszli siedziec…. Pozatym kasa chorobowa, emerytalna i socjalna zkladaja sprawe o oszustwo, zadaja do 4 lat wstecz swiadczenia + grzywny oraz zakladaja sprawe karalne o oszustwo, nastepne lata wiezenia czekaja dla pracodawcy. Dochodzi jeszcze oszustwo urzadu podatkowego, poniewasz podatki nie zostaly odprowadzane przez pracodawce a ze z tym w niemczech juz nie ma zartow, to powinnien po chocznych wyrokach oastatniego roku byc kazdemu jasne. 
Takze tym podejsciem niszczycie cala firme oraz wlascicieli ale jest to sprawiedliwe, ponniewasz zeruja na niewiedzy polskich pracownikow przekracajac prawa niemiecki i szkodzac niemieckiej gospodarcze, nie mowiac o tym, ze czesto starsi osoby nie dostaja tej opieki, na ktora zasluguja. 
 
Dziekuje Portalowi za taka liczna ilosc firm nie legalnie pracujacych firm w niemczech, bo jak te stawki widze, ktore tutaj sa proponowane, to jakos nie widze tych 8,5€ za godzine oraz po anonsach idzie juz poznac, ze ani jedna nie rejestruje swojich pracownikow w ubezpieczeniach socjalnych, emerytalnych itd.

 

Dziękuję za ten głos oburzenia, ale niestety my "legalne" opiekunki pracujemy prawie zawsze w dwóch agencjach: polskiej i ... niemieckiej. Niemiecka strona zgarnia dobrą kasę i bez w iększego wysiłku i nie słyszałam, żeby jakakolwiek niemiecka firma miała kłopoty ze swoim rządem. Największa agencja dla opiekunek polskich to firma z kapitałem całkowicie  zachodnim. My zarabiamy na dwóch pośredników. W sumie jednak ten system jednak się przeważnie opłaca. Problemem jest nadmierna a czasem wprost niewykonalna ilość godzin. Niemiecki pośrednik, który nas wprowadza na miejsce pracy przeważnie prezentuje na jako 24h niewolników. Proszę spojrzeć na odpowiednie strony w Internecie.Jakoś wasze prawo i inspekcje pracy na to nie reagują. A reklamy 24h pracy winny być chyba zakazane w cywilizownym państwie? a przecież nie są.

       A swoją drogą osoby, które praowały na czarno w domowej opiece chwalą i tak obecny system, bo agencje bardzo rzadko okradają pracowników z pensji , co kulturalni  Niemcy zatrudniający na czarno niewolnice z Polski  robili dość często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiedziałem ha ha

Mamy dobrze poinformowaną osobę, bo prawda, że ostatnio oni też w tego kolosa zainwestowali, ale to jest spółka akcyjna. Teoretycznie i Polacy czy Chińczycy mogą kupować te akcje, choć są to tak zwane equity, czyli udziały będą najtaniej po 10tyś euro, a więc nic dla biedaków.

        Ważne kto jest w zarządzie. W omawianym przypadku tą zagmatwaną strukturą rządzą Niemcy z tytułami dr przed nazwiskiem.

Największej polskiej spółce prasowej wytoczyli proces o zniesławienie. Nie wiem kto wygrał.

Rządzą ci, którzy mają, tak jest wszędzie.

Nasz ryneczek jest podporządkowany interesom i kapitałom  niemieckim.

a największy zysk ma z nas niemiecki rząd.

Bo ile miejsc w domach opieki musieliby stworzyć i do nich dopłacić? Ludzi do opieki im brak, a na jednego staruszka potrzeba półtora legalnego pracownika. To już  daje Niemcom oszczędność, a gdzie tu koszty budynków, ogrzewania itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

JAK JA CZYTAM TYCH PSEUDO-NIEMCOW CO PIERDOLA O OPIEKUNKACH I OPIEKUNACH TOTALNE PIERDOLY TO MNIE SZLAG TRAFIA. OTOZ GLUPI FACHOWCY OD PRZEPISOW PO PIERWSZE; PRZEPISY MOWIA O PRACOWNIKACH MEDYCZNYCH !!! OPIEKUNKA ZWYKLA ZWANA POMOC DOMOWA ALBO PERSSONAL-ASSISTANT NIE MOZE WYKONYWAC PRAC ZWIAZANYCH Z INGERENCJA W CIALO CHOREGO, TYLKO PERSONEL MEDYCZNY - PFLEGEDIENST, OPIEKUNKA MOZE TYLKO NAGOTOWAC ZARCIA, UMYC CHOREGO, OPRAC LUB TRANSFEROWAC CHOREGO , DUPE MU UTRZEC W TOALECIE. TAK I ZAPEWNE DO TEGO POTRZEBUJE UKONCZENIA SPECJALNYCH KURSOW, A NAJLEPIEJ STUDIOW MEDYCZNYCH. JAK CZYTAM TYCH GLUPICH POLACZKOW KTORZY MIESZKAJA NA STALE W NIEMCZECH, TO MNIE SZLAG TRAFIA NA ICH GLUPOTE, JEDEN TO NAWET CHCIAL DONOSIC DO WLADZ, WIDOCZNIE WCZESNIE TATUS, ALBO DZIADEK TO ROBIL NA GESTAPO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamos6 ma całkowitą rację osoba pisząc nad Tobą :ciągle o tym piszę. Jesteśmy pomocami i domowymi i basta! Tylko czemu gość Viking pisze pogardliwie "polaczków". Jakieś kompleksy 😂?! 

Wracając do - że tak je nazwę-nadgorliwych pomocy domowych, to myślą, iż są niezastąpione. Otóż nie:nie są szanowne przez Niemców, którzy doskonale znają nasze "kompetencje" i wyśmiewają się z tych nadglrliwców. No cóż:każdy robi jak uważa, ja przez taką poprzedniczkę-zawinęłam się na pięcie wykonałam telefon do agencji i tyle mnie widzieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Gość napisał:

@adamos6 ma całkowitą rację osoba pisząc nad Tobą :ciągle o tym piszę. Jesteśmy pomocami i domowymi i basta! Tylko czemu gość Viking pisze pogardliwie "polaczków". Jakieś kompleksy 😂?! 

Wracając do - że tak je nazwę-nadgorliwych pomocy domowych, to myślą, iż są niezastąpione. Otóż nie:nie są szanowne przez Niemców, którzy doskonale znają nasze "kompetencje" i wyśmiewają się z tych nadglrliwców. No cóż:każdy robi jak uważa, ja przez taką poprzedniczkę-zawinęłam się na pięcie wykonałam telefon do agencji i tyle mnie widzieli. 

Temat szeroki,ten Rząd chce coś zmienić,w tym względzie, ale to im się nie udaje....po prostu człowiek jest tylko człowiekiem  ,gdzieś napisałem...dominacja ,dominacja  daje się we znaki,czy to dobre ? a gdzie pokora? Nie pisze o jednej stronie ,ale każda ze stron powinna ja przejawiać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Gość napisał:

@adamos6 ma całkowitą rację osoba pisząc nad Tobą :ciągle o tym piszę. Jesteśmy pomocami i domowymi i basta! Tylko czemu gość Viking pisze pogardliwie "polaczków". Jakieś kompleksy 😂?! 

Wracając do - że tak je nazwę-nadgorliwych pomocy domowych, to myślą, iż są niezastąpione. Otóż nie:nie są szanowne przez Niemców, którzy doskonale znają nasze "kompetencje" i wyśmiewają się z tych nadglrliwców. No cóż:każdy robi jak uważa, ja przez taką poprzedniczkę-zawinęłam się na pięcie wykonałam telefon do agencji i tyle mnie widzieli. 

Viking .. pisze językiem przeciętnego śmiertelnika  i taka jest prawda! Tylko warto się zastanowić, co jest przyczyną, że tak o nas myślą co nie którzy!? ( śmiertelnicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...