Skocz do zawartości

Uchodźcy w DE


Gość Sintia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ja tu w Niemczech widuje czesto emigrantow z Afryki i Bliskiego Wschodu, poznalam tez osiedlonych tu juz emigrantow z Turcji, pracuja jak inni, kobiety tez, choc starsze siedza w domach. Widze nieopodal bloki z uchodzcami: smutni i biedni  ludzie, stloczeni na kupie, a to oczywiscie niedobrze...

        Wszyscy oni sa ludzmi jak kazdy z nas, szukaja pracy i mieszkania, maja swoj jezyk, kulture i musza to porzucic i tu jakos zyc. Nie wierze, zeby chetnie porzucali swoje kraje, raczej widocznie jest tam bardzo ciezko. Wspolczuje uchodzcom. Ich przyszlosc jest tez niepewna. Napewno niektorzy z nich zeswiruja i widzac, ze emigrant jest czesto  obywatelem ostatniej klasy - przystana do terrorystow.

                Mam nadzieje, ze Niemcy zorganizuja im tu rozsadna i zyczliwa  pomoc, bo wiadomo, ze to Niemcy glownie  sprzedaja bron na Wschod i to powoduje wojny, ale tez napelnia niemiecka kase. Stac Niemcow na pomoc dla uchodzcow, a rak do pracy tez tu potrzeba bardzo. Oby sie Niemcom udalo...

               Nam, Polakom, ktorych Niemcy chcieli wymordowac podczas drugiej wojny swiatowej jako podludzi, nam nie wolno ulegac prymitywnej propagandzie i powtarzac rasistowskich obelg. Polak rasista to wstyd ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Serenity napisał:

Tak, ja tu w Niemczech widuje czesto emigrantow z Afryki i Bliskiego Wschodu, poznalam tez osiedlonych tu juz emigrantow z Turcji, pracuja jak inni, kobiety tez, choc starsze siedza w domach. Widze nieopodal bloki z uchodzcami: smutni i biedni  ludzie, stloczeni na kupie, a to oczywiscie niedobrze...

        Wszyscy oni sa ludzmi jak kazdy z nas, szukaja pracy i mieszkania, maja swoj jezyk, kulture i musza to porzucic i tu jakos zyc. Nie wierze, zeby chetnie porzucali swoje kraje, raczej widocznie jest tam bardzo ciezko. Wspolczuje uchodzcom. Ich przyszlosc jest tez niepewna. Napewno niektorzy z nich zeswiruja i widzac, ze emigrant jest czesto  obywatelem ostatniej klasy - przystana do terrorystow.

                Mam nadzieje, ze Niemcy zorganizuja im tu rozsadna i zyczliwa  pomoc, bo wiadomo, ze to Niemcy glownie  sprzedaja bron na Wschod i to powoduje wojny, ale tez napelnia niemiecka kase. Stac Niemcow na pomoc dla uchodzcow, a rak do pracy tez tu potrzeba bardzo. Oby sie Niemcom udalo...

               Nam, Polakom, ktorych Niemcy chcieli wymordowac podczas drugiej wojny swiatowej jako podludzi, nam nie wolno ulegac prymitywnej propagandzie i powtarzac rasistowskich obelg. Polak rasista to wstyd ostatni.

witam--wyważony pogląd  ,larmu narobili niektórzy bo 1000 uchodzców ma przyjechać ,zapytuję ile jest na emigracji polaków-miliony ! gdyby oni wrócili to kolejna wojna domowa ,już jest bieda  a dopiero gdyby powróciły te miliony.(może,niektórzy zastrzykiem gotówki ?tylko na jak długo by to starczyło?)Serenito masz racje  asymilacja  nie polega na opluwaniu ale na przyciąganiu ,nawet gdy to jest wróg a Polacy ,bo jestem dużo na portalach społecznościowych z czystym sumieniem powiem ,że  przebija przez wiekszość wypowiadających się arogancja i chamstwo.Niemcy to hitlerowcy ,Rosjanie to bolszewicy  itp.w ten sposób nie zbudujemy lepszą Polskę.Przykre jest to ,że to robią katolicy a znają Jezusa przykazanie ,bedziesz miłował i swoich nieprzyjaciół a Polska chce intronizować Jezusa królem Polski ,to jakieś nieporozumienie,gdzie Jezus a społeczeństwo katolickie!(znam i poczciwych katolików ,ale ich jest bardzo mało)Wiem jestem kontrowersyjny ale się nie zmienię jak wiekszość polaków.Byli Rosjanie salutowali im ,teraz są Amerykanie salutują im!.,kto następny ha ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Serenity napisał:

               Nam, Polakom, ktorych Niemcy chcieli wymordowac podczas drugiej wojny swiatowej jako podludzi, nam nie wolno ulegac prymitywnej propagandzie i powtarzac rasistowskich obelg. Polak rasista to wstyd ostatni.

Nie oceniaj historii II wojny światowej, jeżeli masz niepełną wiedzę na jej temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Florcia napisał:

 

Florcia  ,za tym stały wielkie mocarstwa i Ty nie masz tej wiedzy bo to temat wielce zawiły.Jedno jest pewne i stwierdzam to z całą odpowiedzialnością ,Polacy też nie są bez winy  to co stało się podczas II Wojny ...zresztą współczesna historia to znów pokazuje pewne sytuacje powracają jak bumerang.Jest bardzo mało normalnych i mądrych polityków po każdej stronie,to są karierowicze ,nie będe przytaczał nazwisk bo nie o to chodzi.Dlatego zacznijmy od siebie!,potem mówmy o kimś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Albinoska

Już się skończyła zabawa. Zrobiła się afera i już odcinają się sponsorzy. Mam nadzieję, że pokażą mu gdzie jest jego miejsce. Tanio skóry nie sprzedał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebija przez wiekszość wypowiadających się arogancja i chamstwo.

 

jak napisal Adamos.

 

          Niestety, prawda, ze nie brak  w nas samych Polakach, a zwlaszcza polskich emigrantach - agresji w roznych postaciach: arogancji, chamstwa, a nawet jakiegos skundlenia i samoponizania sie, bo ta taka przymusowa wlasciwie emigracja to upokarzajace doswiadczenie, trauma - co by tam nie myslec i jakas rana gdzies w duszy.Ci Arabowie tez pewnie tego doswiadczaja.

              Wielu Niemcow tu probuje nas tresowac na ludzi trzeciego gatunku. Kiedys cieszyli sie   robiac zdjecia jak polscy pijaczkowie z zapadlych dziur na wschodzie  rzucali sie na Zydow. A teraz na kazdym kroku podkreslaja jak to my nie chcemy uchodzcow... Nie dajmy sie propagandzie. Szanujmy samych siebie i innych bedacych w jeszcze gorszym polozeniu i tez zestresowanych tym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adamos1 napisał:

Florcia  ,za tym stały wielkie mocarstwa i Ty nie masz tej wiedzy bo to temat wielce zawiły.Jedno jest pewne i stwierdzam to z całą odpowiedzialnością ,Polacy też nie są bez winy  to co stało się podczas II Wojny ...zresztą współczesna historia to znów pokazuje pewne sytuacje powracają jak bumerang.Jest bardzo mało normalnych i mądrych polityków po każdej stronie,to są karierowicze ,nie będe przytaczał nazwisk bo nie o to chodzi.Dlatego zacznijmy od siebie!,potem mówmy o kimś!

@adamos1, nie napisałam o tym, że nas "... Niemcy chcieli wymordowac podczas drugiej wojny swiatowej jako podludzi..." tylko Serenity i uważam, że przy takiej wypowiedzi publicznej trzeba trochę orientować się w historii, zanim napisze się taki "osąd". Przedtem należy zapoznać się z ustawami norymberskimi z 1935 roku.

Przy okazji warto też przeczytać o Wielkim Głodzie na Ukrainie w latach 1932-1933, czy o czystkach etnicznych Polaków w ZSRR w latach 1937-1938, gdzie jeszcze wojny nie było. Poza tym, to cały okres II wojny został bardzo dokładnie przebadany przez naukowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok..masz racje  ,może to zostało uogólnione ,ale takie były hasła  ,zresztą napisałem Polacy też  stosują te hasła(nie wszyscy),problem wielce skomplikowany.Szanujmy się bo życie takie krótkie ,coraz bardziej to do mnie dociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ norymberski nie mówił o mordzie i doświadczeniach na Polakach jak na szczurach-kobiety w ciąży rozcinane brzuchy,żeby zobaczyć płód-skóra na mydło,włosy,dzieci zagłodzone i zagazowane,wstrzykiwanie zarazków,bakterii,to jest układ Norymberski-raczej nie

pamiętacie jak Kargul z Pawlakiem się kłócili-sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie i tacy jesteśmy to są Bałkany a nawet Bałkanica nie warto się spierać kto ma rację

A Rosjanie ile nam pomogli z opowiadań mojej teściowej to niemiec miał więcej empatii niż rosjanin bo ten pierwszy zostawił świnię i jeszcze pomógł rodzinie z małymi dziećmi a rosjanin zabił im ojca na polnej drodze na oczach dzieci są nistety ludzie i ludziska w każdej nacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, agnes17 napisał:

Układ norymberski nie mówił o mordzie i doświadczeniach na Polakach jak na szczurach-kobiety w ciąży rozcinane brzuchy,żeby zobaczyć płód-skóra na mydło,włosy,dzieci zagłodzone i zagazowane,wstrzykiwanie zarazków,bakterii,to jest układ Norymberski-raczej nie

 

Napisałam o ustawach norymberskich a nie o układzie norymberskim, którego nie było w historii. Może najpierw zapoznaj się z tekstem ustaw norymberskich?!

Nie wiem dokładnie co chcesz przekazać, bo to, co napisałaś kojarzę również z rzezią Polaków w 1943 roku, zamieszkujących Kresy II Rzeczypospolitej na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wlasnie Napasc Niemiec na Polske we wrzesni 39 roku umozliwila napasc Sowietom na Polske.

Bez napasci dokonanej przez Niemcow na nas zadnej agresji ze strony Sowietow by nie moglo byc w ogole!,

Bez niemieckiej napasci nie byloby w Polsce milionow ofiar i pozniejszego komunizmu, zacofanie gospodarczego naszego kraju i zapewne naszej tu pracy 24h.

Takie tam cytat

Dla każdego mocarstwa sprawą fundamentalną jest przestrzeń życiowa współmierna do potęgi państwa (…) Stawką nie jest tutaj Gdańsk. Dla nas jest to kwestia powiększenia przestrzeni życiowej na Wschodzie, zabezpieczenia dostaw żywności i rozwiązania problemu państw bałtyckich. Żywność można pozyskać jedynie z obszarów słabo zaludnionych; (…) staranna niemiecka uprawa ziemi ogromnie zwiększy jej produktywność. W Europie nie widać innych możliwości (…). Oszczędzenie Polski jest wykluczone i pozostaje nam następująca decyzja: Zaatakować Polskę przy pierwszej nadarzającej się sposobności.

Skonczcie juz ten temat, prosze. Tu mamy pisac o uchodzcach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, agnes17 napisał:

Układ norymberski nie mówił o mordzie i doświadczeniach na Polakach jak na szczurach-kobiety w ciąży rozcinane brzuchy,żeby zobaczyć płód-skóra na mydło,włosy,dzieci zagłodzone i zagazowane,wstrzykiwanie zarazków,bakterii,to jest układ Norymberski-raczej nie

pamiętacie jak Kargul z Pawlakiem się kłócili-sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie i tacy jesteśmy to są Bałkany a nawet Bałkanica nie warto się spierać kto ma rację

A Rosjanie ile nam pomogli z opowiadań mojej teściowej to niemiec miał więcej empatii niż rosjanin bo ten pierwszy zostawił świnię i jeszcze pomógł rodzinie z małymi dziećmi a rosjanin zabił im ojca na polnej drodze na oczach dzieci są nistety ludzie i ludziska w każdej nacji

wszędzie są świnie i masz racje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Florcia napisał:

@Serenity, mam nadzieję, że Ty zakończysz ten temat i przestaniesz wybiórczo traktować fakty historyczne.

ten fakt - napasc Niemiec na Polske w 39 jest podstawowy dla naszej historii i niezaprzeczalny i przez Polske niezawiniony i Polacy nie mogli tego tez  uniknac zadnym manewrem. Spowodowane to bylo zamiarem grabiezy silniejszego na slabszym.  Wiemy to my Polacy i wiedza to Niemcy, kazdy sredniutko oczytany czlowiek. Placimy za to do dzis.

            Emigrantowi moze wygodniej o tym nie myslec, ale to sa fakty elementarne.

W tej naszej pracy skupiam sie na biezacym dniu, a nie na historii, ale oklamywac sie nie bede, bo po co ?

        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudzianowski o dziwo ma wielu zwolenników i nikomu z nich nie przeszkadza, że ludzi nie można nazywać śmiećmi a już zupełnie nie rozumiem ataku na tę dziewczynę. Wyszło z niego chamidło i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamos1 napisał:

ma racje ,ale to problem skomplikowany od samego początku kraje Zachodnie popełniły błąd .Prosze nie obwiniać tylko Merkel czy jęj Partie w to są zaangażowane jeszcze wyższe czynniki.Dlatego teraz to wszystko się mści.

Jasne, ze skomplikowany problem i zaciemniany przez media we  wszystkich krajach.

Krytyczne jest i zupelnie niedorzeczne, ze sa i   w Polsce ludzie i to chyba niestety liczni, ktorzy daja sie wciagnac w jakas propagande   anty-uchodzcowa, choc  Uchodzcy do nas i tak nie pojada na wieksza skale. Ta paskudna propaganda ( muzulmanie jako terrorysci, nieroby i wyludzacze pomocy socjalnej) tu w Niemczech wydaje sie byc powaznym problemem, choc wydaje sie, ze Merkel, czy Niemcy ogolnie,  radza sobie nienajgorzej z ta organizacja i moga nawet zyskac na tym.

         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba ,że na te obiecane 500 zł ha ha    a oni kochają się po katolicku -co rok to prorok!

Bóg stwarzając człowieka powiedział...."rozmnarzajcie się i napełnicie Ziemię......"  nie powiedział przepełnijcie a więc ja widząc ,że jestem wstanie utrzymać dwójke dzieci tyle planuję  i tak powinno być  a nie wciskanie głupot przez kler ,że każdy stosunek ma być stosunkiem prokreacyjmym  i skutki tego widać w Afryce ,gdzie  misje katolickie nie zezwalają na środki antykoncepcyjne itd.i co 6 s umiera dziecko z głodu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam!!!!

sama bym lepiej tego nie ujela.... jak mialam male dziecko przyszedl do mnie ksiadz po koledzie i do mnie i do meza mowi, a dziecko mialo pol roku, no to teraz jeszcze szysbko drugie i trzecie, ja mowie a dlaczego tyle? ksiadz mi wykalda:" bo jak jes was dwoje i macie jedno dziecko to populacja sie zmniejsza, jak dwoje, to tez sie zmniejsza, bo musicie miec trzecie, za siostry zakonne i ksiezy, ktorzy nie maja dzieci... to ja na to ze swoim niewyparzonym dziobem: ok, ale na to trzecie to ksiadz bedzie placil za jego utrzymanie, skoro za ksiedza mam sie rozmnazac.... proboszcz splonął burakiem i.... i to byla ostatnia wizyta ksiedza po koledzie, wiecej juz nie wpuscilam dziada!!!!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...