Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Serenity napisał:

@Blondi sen musi być, bo można się na prawdę zamotać. Jeśli Pdp woła po nocach coś trzeba zrobić.

noce sa przesypiane ,chodzi o to ,że o 22 godz, się czepia mnie gdzie ja jestem i co robię? powinnam siedziec przy PDP i czekać -kiedy pojdzie spac a mi sie nieraz samej oczy o 22 zamykaja ale musze czekac? trudno -a tam nie ma co dybać , nie ci to będą inni ,,,spadam też spać ,cięzki dzień miałam,,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi o 22 godzinie to już musi być koniec. Miałam kiedyś taką Babcię co siedziała bez opamiętania. Powiedziałam. że o 8 zawsze miałam koniec, ewentualnie mogę ją później ułożyć spać, ale nie siedzę z nią. Była wściekła, ale się nie poddałam, Bylam tam 2 miesiące i koniec, ale nie siedziałam po nocach.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Blondi napisał:

noce sa przesypiane ,chodzi o to ,że o 22 godz, się czepia mnie gdzie ja jestem i co robię? powinnam siedziec przy PDP i czekać -kiedy pojdzie spac a mi sie nieraz samej oczy o 22 zamykaja ale musze czekac? trudno -a tam nie ma co dybać , nie ci to będą inni ,,,spadam też spać ,cięzki dzień miałam,,,

ha ha   no cóż babcie chcą towarzystwa ,ja miałem jeszcze lepszy numer ,leże w łóżku godzina 22.00 i ktoś puka a tym ktoś była PDP-a ,i mówi Adam nie pójdziesz ze mną na spacer?w pierwszej chwili nie wiedziałem co powiedzieć ,poszedłem dla świętego spokoju.Artystka -malarka , rzezbiarka ,młodsza ode mnie ,ale chora.Nie byłem tam długo ,bo bym się tam wykończył nerwowo.Jedzenia też nie było bo ona tylko mikstury leśne  robiła.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię pobudkę !:kawa::kawa::kawa:

U mnie narazie spokojnie-nikt juz nie ma pretensji gdzie jestem i co robię , pójdę do swoich PDP zapytam czy coś podac i idę do siebie,ja mogę co godz, zobaczyć i zajrzeć do nich ale nie czatować jak stróż.Może i na dobre to wszystkim wyjdzie ,piszę tutaj o porze wieczorowej ,po 19 godz. Sytuacja pomału wraca na normalny tor.

Sama sobie się dziwię co ja tutaj za burzę zrobiłam ale chyba tak musiało być-skończyć z poniewieraniem ,my tez jesteśmy ludzmi...

Wstawać i cieszyć się dniem bo już 10  czerwca -:)

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi-----i masz racje  ja też miałem takie sytuacje,byłem u starego kawalera -bezdzietnego ,typ egoisty ,powiedziałem mu nie jestem tutaj jako niewolnik itd.na drugi dzięń rano do mnie ----Adam Ty jesteś tu jako niewolnik?ja jestem chory itd. i mnie przepraszał aż miał łzy w oczach,prawdę mówiac ,zmienił swoje nastawienie do mnie ,byłem tam około roku.Nieraz trzeba wygarnąć ,albo to pomorze ,albo pogorszy sytuacje,ale niemożna dać sobą pomiatać.Miłego dnia Tobie i wszystkim.:kawa:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Doti napisał:

Mam pytanie czy płacicie abonamet radiowy tu w Niemczech ,dziś dostałam informacje że mam wypełnić formularz i wysłać.Czy da się to jakoś obejść ?

Doti a Ty mieszkasz w Niemczech? chyba tak jak dostałaś poważny formularz -a wez go weg,,,a kto teraz radia słucha -co to za moda,,,tv nie ogląda pół Polski i nie płaci a tu chcą za radio-trzeba się cofnąc do innego wieku,,,ale nie ma się co dziwić -bo niedługo za to ,że oddychasz jeszcze tym świeżym bio powietrzem ,też trzeba będzie zaplacic, albo podatek od butów ,bo musisz w czyms chodzić :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie nasza @Betty się wałęsa? może już do domu jedzie? albo zagadała się z tym przystojnym lekarzem -hahahha

:lody: mam ochotę i zaraz skonsumuje sobie trochę,mam w zamrażarce bardzo dużo,,,,dla was wszystkich tez mam :lody::lody::lody::lody::lody:-częstujcie się , aby dupka Wam nie zmalała:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kawa::kawa::kawa: już 11 czerwca ,sobota co nowego wymyśli mój mądrala?

mamy dzisiaj wspaniałą zupę fasolową,podam skład: fasola zielona długa ,kartofle , boczek wędzony i kostka rosołowa /zupa na dzisiaj -to jest gotowane przez mojego mądralę,,,,

wstawac i zaczynać działać ,bo widzę tylko adamosa na posterunku-fajnej soboty wszystkim życzę:hahaha:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Blondi napisał:

:kawa::kawa::kawa: już 11 czerwca ,sobota co nowego wymyśli mój mądrala?

mamy dzisiaj wspaniałą zupę fasolową,podam skład: fasola zielona długa ,kartofle , boczek wędzony i kostka rosołowa /zupa na dzisiaj -to jest gotowane przez mojego mądralę,,,,

wstawac i zaczynać działać ,bo widzę tylko adamosa na posterunku-fajnej soboty wszystkim życzę:hahaha:

 

 

witam Betty, ja też przy kawce po moich ćwiczeniach, ale schodzę o 8 do mojego dobrodzieja, a przyszłam do siebie też o 8 wieczorem i to wykąpawszy się najpierw w mieszkaniu staruszka, czyli 12 h przerwy , Czego Ci też życzę na kolejnej szteli. i nie piszę żeby się przechwalać, ale żeby to jakoś wykorzystać pozytywnie - może Ty opowiesz o tym swoim Pdp, albo ktoś przeczyta i się zastanowi czy warto iść spać po 12 i wstawać o 6 ? też miałam takie miejsca i nic się nie użgało lepiej, ale głupia byłam, że tam siedziałam 2 miesiące  i to przy takim wysypie stęsknionych agencji

Spokojnego dnia wszystkim!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jaki dzisiaj miałam wspaniały dzień? Mój mądrala jakby o 360 stopni się obrócił,jaki miły i jaki gadatliwy i jaki troszczący się no nie poznawałam mojego mądrali, owoce jakie chcesz kupił -bardzo dużo,lody i inne smakołyki i już we mnie chce wszystko wcisnąc ,a ja nie taka do żarcia szybka -oczywiście jem i to dużo, głodna nie chodzę bo jedzenia jest bardzo dużo mimo ,że zakupy robi mądrala,,,,ale nawet w sklepie sie pyta mnie co kupić itd, myślę sobie czy on coś dzisiaj z rana wypił? ale po rozmowach telefonicznych taki się zrobił milusinski,,,,od razu inaczej się pracuje i od razu nie jest zle i jest fajnie,,,,jak długo potrwa taka fajna atmosfera ? aby jak najdłużej ,może już zapomniał o moich wymądrzaniach się ,,,jednak warto postawić na swoim ,ja mam wieczory spokojne i wszystko jest jak ma byc,,,trochę może polepszę przyszłym opiekunkom tutaj,,,

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi Bravo i tak trzymaj ! Może pan domu poskarżył się agencji, a ta mu przecież nie załatwi, że opiekunka będzie biegać na okrągło, bo  niewolnictwo jest jednak nielegalne.

           Nam wciskają wszędzie te 24h, ale to na zasadzie sugestii. Bezpośrednio żadna agencja tego nie zażąda.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Blondi napisał:

Wiecie jaki dzisiaj miałam wspaniały dzień? Mój mądrala jakby o 360 stopni się obrócił,jaki miły i jaki gadatliwy i jaki troszczący się no nie poznawałam mojego mądrali, owoce jakie chcesz kupił -bardzo dużo,lody i inne smakołyki i już we mnie chce wszystko wcisnąc ,a ja nie taka do żarcia szybka -oczywiście jem i to dużo, głodna nie chodzę bo jedzenia jest bardzo dużo mimo ,że zakupy robi mądrala,,,,ale nawet w sklepie sie pyta mnie co kupić itd, myślę sobie czy on coś dzisiaj z rana wypił? ale po rozmowach telefonicznych taki się zrobił milusinski,,,,od razu inaczej się pracuje i od razu nie jest zle i jest fajnie,,,,jak długo potrwa taka fajna atmosfera ? aby jak najdłużej ,może już zapomniał o moich wymądrzaniach się ,,,jednak warto postawić na swoim ,ja mam wieczory spokojne i wszystko jest jak ma byc,,,trochę może polepszę przyszłym opiekunkom tutaj,,,

To super @Blondi!! moja pdp ta która kazała mi wnosić wózek na 1 piętro !! była nieugięta!! koordynator przyjechał , rodzina pdp nterweniowała .. bo były jeszcze inne problemy!! ..na koniec pracy wystawiła mi super opinie i dostałam 50 E nagrody hm ..chyba za posłuszeństo. Zapytała czy tu wrócę :( tak oczywiście  a w duchu pokazałam jej "wała" Następna bardziej doświadczona opiekunka była tylko 5 dni  To było bardzo dawno Kochani ,nie miałam wtedy Internetu i byłam "zacofana"tak jak teraz niejedna z opiekunek.. Smutne to ! ale prawdziwe:(                                  Internet to potęga!! Pozdrawiam z urlopu 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie wyobrażam jechac do pracy do De i nie miec internetu-na głowę bym dostała i to równo.Tutaj mogę sobie na forum popisać co mnie boli w pracy itd, mam gdzie się wygadać,bo nie jednego nie interesuje co i jak w pracy opiekunki.a tutaj my opiekunki żyjemy tymi wszystkimi problemami i jedna drugą pocieszy i jedna drugą wesprze a wiecie jak to bardzo pomaga będąc tutaj w osamotnieniu i samej czy samemu? wiecie -my opiekunowie wiemy,,,

co ja bym teraz robiła nie mając internetu? bym siedziała z PDP przed telewizorem i czekała  chyba godziny nocnej .bo szwargotać już mi się dzisiaj nie chce,ale po polsku pogaworzyć jak najbardziej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...