Skocz do zawartości

Opłaca się przyjrzeć różnym agencjom !


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Diłączę sie do tego tematu , jeszcze nie  wyjechałam , lecz zaproponowano  mi taki mały Wonungheimschaft

11seniorek  i 2 swniorow ,razem 13 osob . zgzdnijcie za ile?  od razu mam sie decydowac.-

zastanawim sie jak polka ktora tam jest ,jak sobie radzi ?jestem tu nowa wiec nie mam rozeznania,czytam wasze wpisy.pozdrwaiam wszystkich opiekunow.>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, [email protected] napisał:

Diłączę sie do tego tematu , jeszcze nie  wyjechałam , lecz zaproponowano  mi taki mały Wonungheimschaft

11seniorek  i 2 swniorow ,razem 13 osob . zgzdnijcie za ile?  od razu mam sie decydowac.-

zastanawim sie jak polka ktora tam jest ,jak sobie radzi ?jestem tu nowa wiec nie mam rozeznania,czytam wasze wpisy.pozdrwaiam wszystkich opiekunow.>:(

Zastanów sie dobrze bo moze to byc pierwsze a zarazem ostatnie twoje zlecenie:(Na pierwszy wyjazd ja bym wzięła lżejsze zlecenie nawet za dużo mniejsze pieniadze i najlepiej do 1 osoby:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, [email protected] napisał:

Diłączę sie do tego tematu , jeszcze nie  wyjechałam , lecz zaproponowano  mi taki mały Wonungheimschaft

11seniorek  i 2 swniorow ,razem 13 osob . zgzdnijcie za ile?  od razu mam sie decydowac.-

zastanawim sie jak polka ktora tam jest ,jak sobie radzi ?jestem tu nowa wiec nie mam rozeznania,czytam wasze wpisy.pozdrwaiam wszystkich opiekunow.>:(

szok!! w życiu bym tego nie wzięła za te ich grosze,,szukają wariata,,nie daj się ,,jedz do jednej osoby tak jak pisze też @jolantapl. ,,tez dostaniesz za jedną osobę tyle co za tą całą drużynę,, oni mają chwyty w agencjach  szybko ,,wszystko szybko na wariata,,abyś nie miała czasu na myslenie i się zastanawianie,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, [email protected] napisał:

Diłączę sie do tego tematu , jeszcze nie  wyjechałam , lecz zaproponowano  mi taki mały Wonungheimschaft

11seniorek  i 2 swniorow ,razem 13 osob . zgzdnijcie za ile?  od razu mam sie decydowac.-

zastanawim sie jak polka ktora tam jest ,jak sobie radzi ?jestem tu nowa wiec nie mam rozeznania,czytam wasze wpisy.pozdrwaiam wszystkich opiekunow.>:(

W takich miejscach bywa różnie, ale jeżeli seniorzy przesypiaja noce to źle nie bedzie. Piszesz o polce to poproś o numer do niej i wypytaj o wszystko .  Jak nie dadzą to nie jedz i poproś na 1 raz o 1 osobę. Lepiej zwiększać trudność niż zacząć od trudnego miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Lena napisał:

W takich miejscach bywa różnie, ale jeżeli seniorzy przesypiaja noce to źle nie bedzie. Piszesz o polce to poproś o numer do niej i wypytaj o wszystko .  Jak nie dadzą to nie jedz i poproś na 1 raz o 1 osobę. Lepiej zwiększać trudność niż zacząć od trudnego miejsca. 

Gwarancji,że senior prześpi całą noc nikt ci nie da a tu jest ich 13 a polka powie ci to co ma powiedzieć czyli że wszystko ok.Nie wiem jaka jest stawka na tym zleceniu ale kiedyś były 2 oferty do 3 osób za 1800euro i nikt się o to nie bił .Nie warto porywać się z motyką na słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. masz zadanie bojowe,,wyszukać dobrze płatną i lekką ofertę ,,fajną agencję,,w ogóle aby wszystko było z wyższej półki,,,aby nie ruszać tej motyki już,,tylko berło królewskie:hahaha: magiczne różdzki! czy co tam jeszcze jest!!! :święty:

acha ,,jeszcze coś ,żadnego sticka!!! ,,jak czytam stick to mam od razu zamiar tam jechać,,,:rozpacz: a przecież stick to stick,,tylko jedno coś w ciągu paru minut dziennie  ,,to nie dla mnie,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Blondi napisał:

@jolantapl. masz zadanie bojowe,,wyszukać dobrze płatną i lekką ofertę ,,fajną agencję,,w ogóle aby wszystko było z wyższej półki,,,aby nie ruszać tej motyki już,,tylko berło królewskie:hahaha: magiczne różdzki! czy co tam jeszcze jest!!! :święty:

acha ,,jeszcze coś ,żadnego sticka!!! ,,jak czytam stick to mam od razu zamiar tam jechać,,,:rozpacz: a przecież stick to stick,,tylko jedno coś w ciągu paru minut dziennie  ,,to nie dla mnie,,

Wyszukałam wczoraj to nie chciałaś ze mną jechać:hahaha:

A może to i dobrze bo jakbyśmy tam pojechały to całą klinikę przewróciłybyśmy do góry nogami ale ubaw by te dziadki z nami miały:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, [email protected] napisał:

Witam wszystkich. No i wyjeżdżam na  ten 1 mies. tak jak chcialam ,do jednej osoby.

Czytalam wszystkie wasze wpisy, dziekuje wam ,duzo mi pomogly.w podjeciu decyzji.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie >:(

 

 

Brawo ! Udalo się ,,jedz i traf na fajnych ludzi i wpadnij do nas coś napisac o miejscu,,,powodzenia ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, [email protected] napisał:

Witam wszystkich. No i wyjeżdżam na  ten 1 mies. tak jak chcialam ,do jednej osoby.

Czytalam wszystkie wasze wpisy, dziekuje wam ,duzo mi pomogly.w podjeciu decyzji.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie >:(

 

 

No odetchnęłam z ulgą to jednak nasze forum jest do czegoś potrzebne:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jolantapl. napisał:

No odetchnęłam z ulgą to jednak nasze forum jest do czegoś potrzebne:hahaha:

Jolanta dzieki , odezwe sie i opwiem jak mi sie pracuje, naprawde jestescie niezastapione.:love:

19 minut temu, Blondi napisał:

Brawo ! Udalo się ,,jedz i traf na fajnych ludzi i wpadnij do nas coś napisac o miejscu,,,powodzenia ,,

Blondi bardzo mi te wpisy pomogly , naprawde , na pewno napisze jak mi sie powodzi  w pracy......pozdrawiam:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, [email protected] napisał:

Jolanta dzieki , odezwe sie i opwiem jak mi sie pracuje, naprawde jestescie niezastapione.:love:

Blondi bardzo mi te wpisy pomogly , naprawde , na pewno napisze jak mi sie powodzi  w pracy......pozdrawiam:love:

Dziękujemy! dziękujemy!:love::serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 8.05.2017 at 20:37, lama napisał:

sorki, @Serenity, albo ja nie precyzyjnie się wyraziłam, albo Ty niedokładnie przeczytałaś:)kto każe temu biednemu zapracowanemu koordynatorowi spać 2 noce u "babci", wystarczy, gdyby sprawdził na miescu informacje,  w kwestionariuszu jest:     oddzielny pokój- a babcia go prowadzi i pokazuje swój salon...albo swój gabinet, albo swój schowek na szczotki........no to....ja myślę, że średnio kumaty człek, nawet Niemiec:dsię zorientuje, że się znalazł w innym niż opiekunki pokoju......chyba, że masz zdolności intelektualne Niemców oceniasz niżej????:całus:

          Myślę, że niemiecka strona mogłaby wiele rzeczy sprawdzić i sensownie dopytać, ale w praktyce po prostu o to nie dbają. Robią jedynie  wszystko, żeby znależć klienta i go do siebie przekonać.  Żeby tu pozostać w temacie to myślę, że daremne jest szukanie agencji, która oferuje sprawdzone sztele. Wszystkie oferują kota w worku. Nie, nie rozgrzeszam, a jedynie piszę o znanych mi realiach.

    Może warto by tu założyć temat :

    o co powinna zapytać agencja naszych klientów ? Czy klient śpi w nocy niby pytają, ale skąd mieliby to wiedzieć na pewno ? O pokój pytają zawsze i to akurat jest. Raz tacy państwo chcieli, żebym sypiala w garderobie, ale odmówiłam.

O godziny pracy opiekunki nie pytają nigdy.

Nie pytają też np czy Pdp lubi Polaków i jaki ma stosunek do historii.

      My padamy ofiarą takich braków komunikacyjnych i braku bezpośredniej umowy między nami a klientami, ale jest to działanie zamierzone ze strony agencji, bo w tej mętnej wodzie łatwiej im łowić tłuste ryby i to kosztem opiekunki. Nie opłaca się agencjom sprawdzać miejsc to i nie sprawdzają.

    Ale może lepiej nam  myśleć jak sobie coś wywalczyć samemu, a nie za dużo zastanawiać się nad brakiem działania agencji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeglądając oferty jednej agencji ,napotkalam  na różne stawki zwrotu za podróż,, na swojej stronie internetowej piszą,że zwrot za przejazd 150 euro,,natomiast na innych stronach gdzie wystawiają swoje oferty jest zwrot kosztów podróży 130 euro:płacz: na wszystkich ofertach jest 130,,o co tu chodzi? krętactwo i zmniejszyli o 20 euro,,może się uda i już 20 euro zostanie w kasie,, nie lubię takich nie jasności,,rozumię ,że oferta jest gdzieś przy granicy ,że ktoś może miec blisko dojechac,ale inny musi nawet 20 godzin jechac ,,a busiki wcale nie są takie tanie,dobrze wiedzą ,że w jedną stronę dochodzi do 300 zł ,taki przejazd,,to jak nie dać zwrotu kosztow podróży 150 tylko 130 euro,,bym miała dokladać do tego biznesu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie agencja chciala zwrocic tylko 100 euro smiechem ich wzielam bo powiedzialam ze jade pociagiem i w jedna strone place 210zl ale jeszcze musze dojechac z mojego Grudziada do Bydgoszczy ile walki bylo ale dali z Bozej laski 30euro wiecej oszukuja jak sie da i zawsze mowia ze rodzina tak decyduje albo jak powiesz o malej podwyzce to ojjj to rodzina musi dac oni decyduja za ile tutaj pracuejmy, to ja sie pytam dlaczego moja babcia juz w progu zapytala sie ile ja dostaje na reke bo ona tyle placi i ma nadzieje ze wieksza czesc dostaje z tego co zaplaci a jak sie dowiedziala ze 1200 to wnet padala trupem pogadalysmy uczciwie i powiedziala ze to zlodzieje ona placi za prawo jazdy, za mnie ale tak naprawde to ja go nie mam i samochodu tutaj tez nie ma haha mowilam ze musia to juz sama wyjasniac z nimi wiec niech te agencje bzdur nie opowiadaja ze to rodzina ustala co i jak.Moj jezyk jesT bardzo dobry w jednej powiedzieli ze dostane 1100 w innej ze 1300 z tym tez oszukuja tak naprawde to nasza praca powinna byc na pierwszym miejscu bo jesli chodzi o jezyk to ksiazke napisalabym jak wymyslaja kobieta po germanistyce dostala 1200 a ta co ma slaby 1300 o co w tym wszystkim chodzi masakra, jak ja dzwonie i sie wypytuje o wszystko to mam wrazenie ze maja mnie dosyc bo czasami nie wiedza jak odpowiedziec haha ale to nic wykorzystywac sie nie dam BUZKA:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kinga Ty to przechodzisz co prawie każdy z nas już przeszedł albo jak nie przeszedł to jeszcze przejdzie z agencją,,na wiele pytan nie potrafią odpowiedzieć i nabierają powietrza i najlepiej się rozlączyć ,,albo zadzwonić proszą za godzinę-hahah skąd my to znamy,,bylam w takiej agencji  od jednej do drugiej wysyłali ,aż pożegnałam to dziadostwo,bo to dziadostwo,,z nas robić tlumoków ,,jakbyśmy się nigdy nie uczyli i można nam wciskać wszystkie ich durne mądrości,,,Widzę ,że dobrze myślisz i dasz radę,,nie dac się ,,poprostu isc drogą tak jak nam podpowiada nasza głowa,,,nasz rozum,nasze myślenie,,a nie formułki z agencji,,

Godzinę temu, jolantapl. napisał:

Prywatnie rodziny prawie zawsze zwracają 200 euro za podróż bo coraz więcej opiekunów wybiera podróż samolotem a do Dortmundu,Duseldorfu,Koloni i Frankfurtu mozna znależć bardzo tanie połączenia tylko trzeba odpowiednio wcześnie rezerwować:)

Ja też chcę samolotem,,ale tam zawsze na takich tanich liniach jest problem z bagażem,,:płacz: najlepiej mi pasuje private auto-:hahaha: super powroty !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, kinga napisał:

Mnie agencja chciala zwrocic tylko 100 euro smiechem ich wzielam bo powiedzialam ze jade pociagiem i w jedna strone place 210zl ale jeszcze musze dojechac z mojego Grudziada do Bydgoszczy ile walki bylo ale dali z Bozej laski 30euro wiecej oszukuja jak sie da i zawsze mowia ze rodzina tak decyduje albo jak powiesz o malej podwyzce to ojjj to rodzina musi dac oni decyduja za ile tutaj pracuejmy, to ja sie pytam dlaczego moja babcia juz w progu zapytala sie ile ja dostaje na reke bo ona tyle placi i ma nadzieje ze wieksza czesc dostaje z tego co zaplaci a jak sie dowiedziala ze 1200 to wnet padala trupem pogadalysmy uczciwie i powiedziala ze to zlodzieje ona placi za prawo jazdy, za mnie ale tak naprawde to ja go nie mam i samochodu tutaj tez nie ma haha mowilam ze musia to juz sama wyjasniac z nimi wiec niech te agencje bzdur nie opowiadaja ze to rodzina ustala co i jak.Moj jezyk jesT bardzo dobry w jednej powiedzieli ze dostane 1100 w innej ze 1300 z tym tez oszukuja tak naprawde to nasza praca powinna byc na pierwszym miejscu bo jesli chodzi o jezyk to ksiazke napisalabym jak wymyslaja kobieta po germanistyce dostala 1200 a ta co ma slaby 1300 o co w tym wszystkim chodzi masakra, jak ja dzwonie i sie wypytuje o wszystko to mam wrazenie ze maja mnie dosyc bo czasami nie wiedza jak odpowiedziec haha ale to nic wykorzystywac sie nie dam BUZKA:love:

A powiedziała ile płaci? wiedzielibyśmy ile agencja sobie kasuje:)

Najmniej chcieli mi zapłacić 75 euro bo nie chciałam być 2 miesiące:( ale niektóre agencje obojętnie na ile jedziesz 150 euro dają a nawet 200 euro ale to chyba tylko przy wyjazdach na 2 miesiące:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kinga napisał:

Uczciwie rozmawialysmy pokazala rachunek to bylo 2530euro a za swieta wielkanocne to laczny byl 2730euro

co????????  ale Tobie 1200,przejazd piszesz ,że tylko 130 , spokojnie mogłabys miec 1300 euro na tej ofercie,,,a nawet 1400 euro,,a 1000 by sobie wzieli na swoje wszystkie oplaty,ale 1000 za mało,,ciesz się Kinga ,że nie dali 1000 Tobie,,,bo nie jeden dostanie z tej puli tylko 1000 euro,,tak to już jest ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i wlasnie dlatego bede szukac cos innego cenic sie trzeba ale i tak tanasza praca nigdy nie bedzie zaplacona tak jak powinna bede walczyc jak lwica :hahaha:o male a jak nie to niech sobie same te paniusie jada a nie kawe pija,tak naprawde to my opiekunki i opiekunowie powinnismy zastrajkowac tak jak inne zawody to robia i wtedy jakby nikt nie pojechal to moze do tych pustych glow dotarloby co to jest bo tak naprawde to oni zyja z naszej ciezkiej pracy ale wiem takiego strajku nie bedzie tylko samotna walka bo u nas pracy nie ma a rachunki trzeba placic ale to nic damy rade bo jestesmy silni HA:hahaha::serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kinga napisał:

Uczciwie rozmawialysmy pokazala rachunek to bylo 2530euro a za swieta wielkanocne to laczny byl 2730euro

:hahaha::hahaha: rozbój w biały dzień a Niemcy niby tacy oszczędni a dają się tak łupić ale jak im to odpowiada to jestem za byle opiekunom chociaż połowę z tego płacili:) A co babcia powiedziała na to ile Ty zarabiasz?Pewnie,ze i tak za duzo:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...